Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

meleri
29. bře 2010

fialinko já se testovala kolem 6 dne..už si to nepamatuju jestli to bylo 7 nebo 6 den po IVF...čárka tam byla ale strašně malinkatá...pak sem to už nezkoušela bo jsou tady testy celkem drahé...ale moje divné stavy mi napověděly že to asi vyšlo..
určitě ještě vydrž pár dní....i když v česku jsou testy strašně levné takže nemáš co ztratit... 🙂

holky mějte se tu pěkně a zase sem nahlídnu jak se vrátím..

chiwule
29. bře 2010

aho bebo, zkusila v téhlé fázi Mucosolvan? Anet hodně pomohl na snazší vykašlání... jinak jak zabavit, no to je těžký, každý dítě je jiný asi ti moc neporadím. Anet protože nevydrží déle než 30-40 minut u jedné činnosti, tak jsem se snažila to střídat - hodně vedl Krtek na DVD, ty jsme projely všechna 😒 , pak zabíral taky pokojíček s hračkama - hraní s plyšákama, stavění kostek, čtení knížek, jednoduché rytmické básničky s nenáročným cvičeníčkem - paci-paci, kolo-kolo-mlýnský, šiju boty do roboty, zajíček ve své jamce a tak podobně, taky jsme spolu vařily vysávaly a dělaly všechny domáci práce, to jí baví, když může být důležitá a pomáhat mi 😵 taky hodně spala, i 4 hodiny vkuse, tak to bylo dobrý. Odpoledne třeba kreslení s pastelkama, zase čtení, pouštění a zpívání lidových písniček a básniček na CD, hrály jsme si s kaštanama co jsem nasbírala na podzim, česaly kožich kočkám co máme doma... no prostě obyčejný věci jako jindy 😵

meleri
29. bře 2010

beebo
zrovna na regionech jsme řešily s holkama jak je zabavit...a padaly tam nápady jako domeček z bot, navlíkat nudle na šňůrky, plastelína....ale ony už mají všecky děti aspon kolem 2 let...tak nevím jestli na to ještě není malá...já jsem nedávno dala malému tužku do ruky a celkem ho baví s tím čmárat, ale je to tak na 5 minut. hele zkus loutkové divadlo z panenek a plyšáků to celkem zabere..

fiallinka
autor
29. bře 2010

No, holky, mně se teda Juri nejlíp zabaví venku, to, co píše Chiw taky děláme, ale úspěch to má jen částečně a krátkodobý, Jurča ještě není tak šikovný jak Anet 🙂. Nicméně ti ještě můžu poradit (není to moc výchovné, ale nouzovka super) stránky www.hraveuceni.cz a potom taky když zadáš do youtube "pásla ovečky", vyjede ti krásná kreslená písnička, a pak tam jsou asi 4 další, to ho fakt baví (přitom Krteček apod. ne). Čmárání u nás moc nefunguje, baví ho to minutu - ale zábavné je, když kreslíme my (máme mazací tabulku) a on to poznává - teď mu to začalo jít. 🙂. Jo, ještě teda Jurču zabaví vyhazování oblečení z kamakoliv, šuplíky, apod., ale to asi každé děcko 🙂

Ještě mne napadá - minule mu to dost zabralo: když smícháš nakrájenou cibuli, lžíci medu a c.itrón, za pár hodin ti z toho teče sirup, který je proti kašli a nachlazení, je dobrý, akorát to moc nevoní 🙂...ale to možná znáš...

meleri
29. bře 2010

holky které máte kluka, mám dotaz:
včera se mu na lulínku objevila taková červená skvrna, jako rozedřené nebo poraněné, a má to zarudlé..zkusila sem to vydesinfikovat a namazala jsem to indulonou...ale nevím mám s tím jít k dr? navíc na spodku lulínka, kde se táhne taková ta divná čára tak tu má taky trochu zarudlou....manžel to viděl a řekl že to má poraněné ale nevíme co s tím..tak jestli se vám to někdy stalo?
tak jsem ho začla dávat na nočník at je conejvíc v suchu...takže odrána má furt tu samou suchou plínu.

chiwule
29. bře 2010

tak je jasný, že venku je to mnohem lepší, ale předpokládám, že když beeba potřebuje zabavit nemocný dítě, nepůjde s ní na 3-4hodiny courat po venku 😉 Anet zatím (ťuk, ťuk, ťuk) šuplíky nevyhazuje 😵 😝 . Hravé učení znám, máme podobnou řadu básniček naučenou ze cvičení co chodíme, ale to jsem nepsala, protože to beeba asi nezná, tak by jí to moc nepomohlo...

třeba děláme klasiku -
leze žába po žebříku (střídave kmitat rukama jedna nahoru drujá dolů nad hlavu)
natahuje elektriku (kmitat rukama do rozpažení, jako když držíte kabel v ruce 🙂 )
nejde to, nejde to (točit rukou v zápěstí a hlavou jako že ne-ne-ne)
necháme to na léto (tleskat rukama o sebe)

takových básniček známe spoustu 😀 Anet hrozně ráda napodobuje, má radost, když jí to jde a moc se snaží, taky jí samozřejmě pochválím a to je v 7mém nebi 🙂

chiwule
29. bře 2010

mel, to ti neporadím, my řešíme s holčičkou jiný problémy 😒

meleri
29. bře 2010

to je mi líto že máte taky problémy....pro ty děti je to asi vysvobození když se zbaví plín..

fiallinka
autor
29. bře 2010

mel, no Jurča to má někdy podobně zarudlé, když je prostě opruzený - pomůže jen promazávat a často přebalovat - ale jestli je to stejné, to nevím 🙂
Chiw - tak hoď ještě tipy na podobné říkanky, my tu takové cvičení nemáme, takže hledám inspiraci, kde se dá..
a jinak je mi jasné, že Beeba nepůjde s malou ven, chtěla jsem tím asi říct, že doma se mi prostě Juráš zabavuje na delší dobu těžko 🙂

meleri
29. bře 2010

já nevím mi to přijde už i pomalu jako slouplý strup či co...ale dík uklidnila jsi mě...doufám že se to spraví...

chiwule
29. bře 2010

jej, napsala jsem to špatně 😒 jako že u holčiček se obecně řeší jiný problémy než u kluků díky nepřítomnosti pinďourka 😀

meleri
29. bře 2010

chiwule,

ok to já neznám....nadruhou stranu si fakt nedokážu představit jaké to je přebalovat h olku, no celkem si říkám že bych chtěla ještě druhéhokluka! 🙂

chiwule
29. bře 2010

fial, tak třeba další je velmi známá a oblíbená brambora 😅 jen se mi asi bude blbě psát, co u toho dělat rukama-nohama 😅

koulela se ze dvora (paže před sebe a udělat jako mlýnek, ale vodorovně, ne svisle)
tákhle velká brambora (rozpažit a opsat kruh)
neviděla (zakrýt oči)
neslyšela (zakrýt uši)
že na ní padá závora (plácat se rukou do hlavy)
kam koukáš ty závoro! (pstem hrozit jako ty-ty-ty)
na tebe ty bramboro (prstem ukazovat na vlastní bříško)
kdyby tudy projel vlak (šš, rukama nazačit pohyb kol mašinky)
byl by z tebe bramborák (plácat rukama o sebe jako když plácáte v rukách těsto, nebo stačí paci-paci)

😀

chiwule
29. bře 2010

fial, mel, to je jasný 🙂 já bych zas nevěděla co s klukem 😉

hopy, hop, hopy, hop, v lese skáče lidoop (dítě se snaží snožmo vyskočit do vzduchu)
cupy, dupy, po pralese, až se celá země třese (dupat nohama o zem co to nejvíc jde 😀 )
hopy, hop, hopy, hop, ještě že tu není strop ((dítě se snaží snožmo vyskočit do vzduchu)

co to slyším (nastražit ucho - ruku k němu)
cupy, dupy (dupat)
ježí se mi z toho chlupy (zvedat ruce nahoru k hlavě)
koukám na tu divnou věc (dát si ruku k čelu, jako když se rozhlížím)
nejsem přeci zbabělec (ručičkama točit v zápěstí a hlavou ne-ne-ne)
to můj přítel zajíček, hopsal si přes chodníček (dítě se snaží snožmo vyskočit do vzduchu)

k tomuhle používáme velký míč na cvičení co máme doma, ale stačí jakýkoli jiný míč, do kterého se dítěti dobře bude trefovat. Nebo i stůl, bubínek, prostě povrch, který trochu zvučí, když se do něj bouchne...jde hlavně zdůrazňovat rozdíl mezi tiššími pasážemi a těmi hlasitými

dešťové kapičky (děláme prstíkama kapky na povrchu, potichu, ale důrazně)
dostaly nožičky (dlaněmi plácáme do povrchu co nejvíc hlasitě)
běhaly po plechu (zas potichu plácáme, nebo prsty naznačíme)
dělaly neplechu (plácáme co nejvíc)
kocour spal v okapu (na povrchu míče naznačíme hají, položí si hlavičku)
plácly ho přes tlapu (jednou rukou co nejvíc bouchneme)
kocour se polekal (naznačíme úlek)
vyskočil (vyskočíme ze sedu), utíkal (běží se pryč od místa)

atd atd atd 😀 😎

fiallinka
autor
29. bře 2010

bramboru znám, ostatní ne 🙂, jdu se to učit 🙂

meleri
29. bře 2010

Sama říkánky nebaví..jedině tak jede pán....
chce pořád ohlížet knížky,anebo svoje fotky když byl miminko..ani nechce dělat ta gesta jako druhé děti....tak jsem to vzdala.ale mě to taky moc nebavilo jako malou tak to má možná po mě.

koupily jste už někdo to sedátko za kolo? chtěla bych s tím začít, dá se to v čr koupit někde v bazaru?
nebudu brát kočár a nazpátek bych si to nosítko chtěla vzít s sebou.

chiwule
29. bře 2010

mel, z toho si nic nedělej, každé dítě - člověk je jiný, každý se zabaví nějak jinak. Holt mu víc vyhovují vyzuální vjemy no...
o sedátku za kolo ti nepovím, my kola nemáme 😎

chiwule
29. bře 2010

mmch, začínám být trochu nervozní, Anet ještě spí! A to šla lehnout v 10hod! Jestli vydrží do 14 tak jí půjdu vzbudit, by mi pak nespala večer 😨

fiallinka
autor
29. bře 2010

Mel, to jsou prostě chlapi, řekla bych, že holky jsou víc na ty básničky, říkánky, slovíčka... a jinak myslíš klasickou sedačku za kolo? My ji zatím nemáme, vloni jsme jezdili s croozrem a zatím není důvod to měnit
a jinak holky, za dobu, co tu od rána kecám, jsem na sobě objevila hned dva příznaky...teplota 37,2 a lehounce mne bolí prsa...tak doteď jsem byla naštvaná, že žádné nemám a teď naopak je mi divné, že je mám, když na příznaky přece nevěřím 🙂

chiwule
29. bře 2010

fial jéé, skvělý! bublinkám holt zachutnala ta pizza a rozhodly se, že to s tebou teda zkusí 😉 😅 já mám za tebe takovou radost, takovou malinkou abych ti to nezakřikla, ju? 😵

beeba
29. bře 2010

Jste úžasné, děkuji za inspiraci 🙂 A fiaali, to je všechno na dobré cestě. Víc nic, ať to nezakřiknem 🙂

fiallinka
autor
29. bře 2010

http://www.elitebaby.pl/pl/film ... holky, já to chci!

holky, jenže víte jak to je - to se prostě nepozná, příznak nepříznak...rozhodující je test, krev a hlavně pak tak dalších 8 měsíců 🙂

beeba
29. bře 2010

Ty fialli a kam nacpeš dvojčata?

chiwule
29. bře 2010

🙂 fial, ale ta cena!

chiwule
29. bře 2010

Anet je konečně vzhůru, už i po jídle, tak jdeme ven. Mějte se tu zatím fajn, večer případně páček 😵

jani2
29. bře 2010

tak sa hlásim konečne po celom dni, boli sme tiež vonku, zas som sa hrabala v záhradke, Janka mi v tatrovke vozila zo svojho pieskoviska piesok na hriadky...no dobre sme sa obe zabavili!...tata zas chystal drevo na jankin malý drevený domček v záhrade....a tak....
fialinka - tie príznaky vypadajú sľubne! 🙂 ...ale radšej ešte nič nezarieknime (i keď ja osobne si myslím, že už tehula si! 😉 )
..a ten bicyklokočík je super, ale keby ste dievčatá videli na akom kopci máme dom....tak neviem, neviem! 😅 ...ja by som ho nevyužila 😢
chiw - to všetko si sa naučila v tom centre, kam chodiš s Anetkou?...to je perfektné!...škoda, že ja som ďaleko od väčšieho mesta, ale od septembra ide Janka do škôlky, tak sa snáď tam niečo naučí! 🙂

fiallinka
autor
29. bře 2010

tož holky, ta cena je fakt trošku horší 🙂...

beeba
29. bře 2010

Taky se hlásím po celém dni.

Chiw, ta říkadla jsou super, bramboru známe a děláme aTerka jí chce pořád opakovat. Odpoledne jí už trochu otrnulo, tak jsme si hrály s kostkama a dokonce trošku jedla. Trošičku darebačila. Tak jsem zvědavá na noc.Už bych se opravdu potřebovala alespoň 4 hoďky v kuse vyspat. Ostatní básničky se naučíme, ty neznáme.
Fialli, to je dobrý odkaz na hravé učení, jak jsem jí to ukázala, tak dělal zvuky zvířátek, největší úspěch měl vlk se svým úúúúúúúú.

Jani, strašně moc ti závidím domeček se zahrádkou, to je můj sen. My máme kousek za Prahou koupený pozemek, jenomže nám nastaly komplikace ohledně stavby veřejné komunikace, musíme se s dalšími vlastníky složit a postavit silnici s chodníkem a osvětlením, a až pak nám vydají stavební povolení. Bojujeme s tím už 3 roky. Stejně teď nejsou peníze, tak musíme počkat. Už vidím Terku jak skotačí na krásném trávníčku či jak si hraje v domečku... ale asi to je hudba budoucnosti. Trochu víc jsme naletěli ☹

Taky bych už chtěla chodit s Terkou na cvičení, ale ona ještě sama nechodí. Už chodí za 1 ruku, sama ujde max. 6 kroků, ale potom si klekne a leze a leze. Asi je fakt opožděná. Hecuju jí, ale ona řekne ne a konec.

Jani, to to strašně letí viď, za chvíli bude Janka ve školce a ještě před chvílí to bylo miminko v peřince 🙂

beeba
29. bře 2010

Fialli, kolik to kolo stojí, já jsem to nedokoukala do konce 😉

fiallinka
autor
29. bře 2010

Beebo, 1500 euro ☹, trošku drahá sranda 🙂.

U nás cvičení pro děcka je, ale spíš pro starší - jedno je od dvou let, to druhé je neomezené věkem, ale minulý měsíc jsme to zkusili a fakt z toho ještě nic neměl, takže ještě prostě ne.