Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

jani2
22. únor 2010

cepecek - máš zlatučkú dcérku...k takej sestričke určite rado príde aj ďalšie bábo...vlastne už je na ceste 😉 🙂 ...chystáš sa testovať, alebo budeš čakať na krvičku?
meleri - ďakujem, už to musí výjsť!....takže na KET tiež už za chvíľku, uvidíš, ani sa nenazdáš a už ideš na transfer!

fiallinka
autor
22. únor 2010

Jani, a ty už začínáš polykat další prášky?

jani2
22. únor 2010

fialinka - no jasné, už som zas v tom až po uší 😅 ....snáď to už bude úspešnejšie!

mimunesko
23. únor 2010

ahoj fialinko a spol 🙂 ....díky za utěchu,dnes jsem teda 13 den a test stále negativní ☹ -chjo!........Těch holek co se jim ukáže hcg pouze s krve je hodně málo-já sama vím jen o jedný-o sluníčku při prvním těhu 🙂 .....Zítra budeme mít jasno uplně-ale čekám už ty horší zprávy ☹ .......... Zdravím a krásné ráno 🙂

fiallinka
autor
23. únor 2010

Jani, tož teda, ty budeš rodit o pár dní dřív jak já, jo? Já to plánuju tak na štědrý den 🙂 😀 😎
Mimunesko: budu držet palec, abys byla ta výjimka 🙂...ostatně při tom ketu jsem teď měla v krvi hcg 4,9, což je nic a na testu se to neobjevilo ani předtím, ale i tak mne to vlastně příjemně překvapilo 🙂

mimunesko
23. únor 2010

........opravdu?......no uvidíme zítra....._nechci zítra zůstat jak opařená-raději se připravuju na ty horší zprávy.....Všem těhulkám- hezký těhulkování....... a všem snažilkám- brzký těhulkování ..........🙂 🙂 🙂

fiallinka
autor
23. únor 2010

Jani2, a jakou jsi měla minule značku toho testu, co dělal druhou čárku?

mimunesko
23. únor 2010

..........jestli takový test existuje-dám za něj všechno co mám............ 🙂 🙂 🙂

fiallinka
autor
23. únor 2010

mimunesko: naopak, nekupuj ho - to byla falešná čárka, včera to tu psala i Slunicko, zajímá mne, jestli jani neměla ten samý. Spolehlivé jsou docela mamatesty, ale ty levnější reagují na hcg až od 50 jednotek myslím.

evaav
23. únor 2010

dobrá ráno všem tak dnes jedu odpoledne do toho Sanusu tak ,aby nám to čekání uteklo půjdu si s Verčou pohrát do mateřského centra mám to vedle domu tak se trochu vyblbneme.
fiallinka tak zdravím na moravu já tam mám babičku,ale teda v Kroměříži tam jsem prožila ty nejhezči letní prázdniny několik let 🙂 Jinak fajn diskuze konečně jsem tu s někým od začátku
Jani2 děkuji za upozornění na IP 😉 a hodně sil do dalšího boje
holky vy už máte naplánován termín porodu? Tak to já už jednou den před štědrým dnem rodila sice mimo plán,ale jo tak uvidíme jak nám to vý jde tentokrát 😉
Jinak k tomu věku mě bude v dubnu 30let 😒

fiallinka
autor
23. únor 2010

Eva: no jasně, Jani už stimuluje na ket a já mám dostat krámy kolem 11. března, tak to mi ten termín porodu pak fakt vyjde na vánoce - prostě je to naplánované!

A díky za pochvalu Moravy, no je u nás hezky, to jo...ale řeknu ti, že okolí Náchoda je taky super, úplně si teď živě vzpomínám jak jsem asi před 3 lety šlapala na kole na zámek, no je teda dost vysoko...

Jo, a mám 31 🙂, v červnu už 32..

jani2
23. únor 2010

evaav - no, my si ten termín pôrodu plánujeme už teraz dopredu 😉 ....viem, že predbiehame, avšak čo keď sa už šťastie unaví a fakt na nás sadne 😉 ...takže ak sa mi tento KET podarí, tak termín by bol niekedy v novembri, a to by si mala aj ty teraz, však!....inak máme rovnako staré dcérky, takže aj ja som rodila pred Vianocami 2007, no nerada na to spomínam 😔
fialinka - ja som mala test RapidClear, tak nejako....inak počula som naň dobré ohlasy, tak neviem....keby aj manžel nevidel tú čiarku, tak si už myslím, že som si ju len vysnívala, ale bola tam 😒 ....medzitým som čítala nejakú témičku, kde boli dievčatá, čo mali slabú čiarku v prirodzenom cykle a mrcha došla...takže skutočne nemožno veriť testu pred termínom ms a dokonca ak sa objaví čiarka po viac ako 10-15 minutách od testovania 😒 ...teraz ma napadlo, že som niekde čítala, vraj sa slabá čiarka môže objaviť, ak ma žena zápal, alebo niečo také....škoda, že som si nezapamätala kde to bolo, lebo toto mi príde ako hlúposť.

mimunesko - moja, držím palce na zajtra, aby si patrila medzi tých pár tehuliek, ktoré mali negat. testíky...ale v krvi HCG habadej!....ale na druhú stranu, vieme, že 13.deň už je celkom dosť 😔

helenamach
23. únor 2010

Ahoj holky, jsme tady poprvé, příští týden jdeme na první schůzku do FN Olomouc, před čtyřmi měsíci neúspěšné IVF ve Fertimedu, nyní doufáme, že bude lepší přístup a nebude to jen o penězích...Mám devítiletou holčičku, otěhotněla jsem napoprvé a vše bylo v pohodě, nyní se snažíme už více jak rok, byla jsem na LPS kde bohužel je neprůchodný vejcovod a druhý museli odebrat...takže nic jiného než IVF nepřichází v úvahu, jinak přeji Vám všem, ať se vyplní po čem nejvíce toužíte 🙂

fiallinka
autor
23. únor 2010

Heli, ahoj, vítám tě tu 🙂, konečně nějaká "sousedka", já jsem ze Vsetína, tak to ještě není tak daleko. Držím palce a neboj, máš tři pokusy - nejméně, to vyjde 🙂

Jani: jasně, co bysme si termín nenaplánovaly, ten minulý jsem taky naplánovala - ať mají děti stejně narozeniny, no a nevyšlo to, tak teď to naplánuju na vánoce, ať ušetříme na dárcích 😀 😉 ... no dobře, kecám - nejvíc by se mi líbilo jarní miminko, ale zase když je zimní, tak v létě už je veliké a šikovné a může se chodit na výlety 🙂

mates111
23. únor 2010

Ahojky, chtěla jsem se zeptat na hormonální injekce, které si budu píchat do břicha a pro které si zítra jedu (8 ks). Od známé jsem se dozvěděla, že jsou dva druhy, jedny dražší kolem 5 tis., které si sama píchám do břicha, nebo levnější (cca do 1 tis), které mi musí píchnout sestra do zadku. Účinek mají stejný, prý je jen jiný výrobce. Finanční rozdíl je prý výrazný,...já jsem se ještě na to neptala a jelikož u mě umělé oplodnění je až moc rychlé (minulý týden 1. návštěva v centru a zítra už si jedu pro injekce, zapomněla jsem se zeptat na rozdíl. Nevíte? Moc děkuji.

helenamach
23. únor 2010

Fiallinko, děkuju moc za milé přivítání...🙂

Mates111, je rozdíl v tom, že ty dražší injekce se píchají subkutánně, tj. do podkoží bříška, jsou čištěné, tím jsou dražší a nemají tolik vedlejších účinků, ty druhé, levnější, se píchají intramuskulárně, což je do svalu, zadečku nebo stehna, já si píchala ty do podkoží, pak mi k tomu dodali ještě jedenkrát denně do svalu, takže jsem si je píchala sama do stehna, je pravda, že já dala ve Fertimedu v Olomouci za ty dražší asi kolem 8. - 9. tisíc, ty druhé hradí pojišťovna...ale u mě byly vhodnější dražší, protože mi už špatně fungovaly vaječníky, tak mi nabídli tyto injekce, prej jsou lepší na výsledky stimulace. Přeji hodně štěstí...držím pěsti, vyjde to 🙂

sslunicko
23. únor 2010

ahoj holky,tak jak se máte?
Koukám,že tu máme dvě Moravandy a od Náchoda.

Já jsem ze západních čech,kousek od Plzně a svítí nám tu dnes krásně sluníčko.
Začal odtávat sníh od domu a já v záhonu našla první krokusy. Hned mám lepší náladu,ale není to jěště úplně ok,je to moc čerstvé.

Holky,ale prostě letos všechny budeme těhule a některé i druhomaminy i kdyby čert na koni jezdil,jasný.....
🙂

lenka618
23. únor 2010

Čaute, tak v nedeľu som písala, že čakám mrchu a ona prišla, sviňa jedna. 😠
Čaká nás ešte dlhá cesta s neistým koncom. fňuk

mimunesko
23. únor 2010

.......Leni to je mě líto-Taky jí každým dnem čekám a nikdo ji nezval 🙂 .....Holky trochu jste se rozepsali-Já jsem z Krkonoš-Východní čechy.....To dnešní sluníčko trochu zvedlo náladu i mě,jsem na zítra pěkně napnutá-myslím že nebudu ani spát ☹ -bojim bojim ☹ ...........Jani díky moc za podporu-je mě už 36-myslím že už mám nejvyžší čas na druhé............ a když si představím jak dlouho to bude trvat než budem moci jít na druhý pokus-tak budu dřív šedivá ☹.................Sluníčko 🙂 to si piš že letos se nám to musí podařit a podaří : 🙂 🙂 🙂 ..........Jinak vítám tu všechny nové............... 🙂 -už se v tom přestávám orientovat-ale to nevadí,jsem ráda že si můžu psát o svých starostech-víc bab přeci víc vymyslí a já se vykecám a neotravuju tím moje okolí-máme tu všichni jeden problém a VSICHNI TO DOTAHNEM DO ZDARNEHO KONCE----------JASNY🙂 🙂 : 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 :-

rioko
23. únor 2010

ahoj holky tak já jsem původně ze Zlína ale teď žiju teda v Brně
jinak jsem domluvená na duben na konzultaci do CAR a na květen na KET ale mám strach, že to nevyjde, mám mrazáčky jen na jeden pokus a když si vzpomenu na problémy při stimulaci na IVF tak se docela bojím druhého kola, ale nakonec bych do toho stejně šla

fiallinka
autor
23. únor 2010

rioko: ahoj, Brno zdravím 🙂, mám tam ségru a byla jsem tam na škole, mám ho ráda 🙂... no jinak řeknu ti, že taky mám z ivf strach - měla jsem hypertimulák sice jen jakž takž mírný, ale fakt nafouklá nejméně do toho 10. týdne i víc a ty první dny to bylo hnusné - ale samozřejmě, dalo se to přežít, ale jen aby to nebylo horší... říkal mi doktor, že mi budou píchat o něco méně hormonů (i tak jsem ale měla docela málo - kolem 150 jednotek a snižovali to), ale to zas může být o něco méně vajíček, což nevím...

Prostě to všechno teď nějak víc řeším - jaké můžou být problémy, co bude, když se nezadaří - jak to budeme řešit, jak zvládnu těhu až do konce, jestli se nezhorší choroby, co už mám... na druhou stranu vždycky je výsledek toho uvažování ten, že do toho jdu zas...

helena: hele, že ty jsi z oboru, ty "intramuskulární" a tak, to je podezřelé 🙂

mimunesko: neboj, ono se to vykrystalizuje, zbude nás pár...

Lenka: no jo, krámy jsou krámy ☹, jenže já už to tak ani neberu, pro mně to je aspoŇ znamení, že funguju 🙂 a že ivf se blíží...

a každopádně jsem chtěla napsat, kde máme ty Slovenky a teď se dívám, že Lenka píše slovensky, já jsem tak zblblá, že to už ani nerozeznám - teda na koníkovi jsem si to fakt vylepšila...

chiwule
23. únor 2010

teda holky, chvilku tu nejsem a vy se takhle rozkecáte! 😉 se v tom začínám ztrácet 😀
jinak ještě k těhu - taky jsem měla problémy, ve 26tt to vypadalo, že o malou přijdeme kvůli zkrácenému čípku, měla jsem taky porodní kontrakce, naštěstí to u Apolináře zvládli. Ležela jsem tam u nich celý měsíc. Ale řeknu vám, že to za to stálo, Anetka je naše nejmilejší sluníčko.
Jinak ve čtvrtek ráno si jdu pro ten tlakoměr a budu ho mít až do pátku do rána, kdy ho půjdu vrátit. Jsem z toho tak nervní, že se mi kvůli tomu určitě tlak zvedne jen tak 😎 už aby byl pátek dopoledne 😅 No a jestli to bude dobrý tak v březnou touhle dobou bychom mohli začít pracovat na prvním KETu. Tenhle měsíc už to asi nestihneme, ovulku budu mít na začátku března, asi na manžovo narozeniny 😀

evaav
23. únor 2010

Dobrý večer tak v Sanusu sliznice OK ve čtvrtek ráno ještě na ultrazvuk vyfásnu pregnyl a nevím co ještě a transfér bude bud v pondělí nebo úterý.Ptala jsem se na ten flexiparin a prý mi ho raději dají a če prý to vypadá dost nadějně 😉 .
fillinka jo jo u nás jsou hroznékopce právě já pocházím z takového prutáku který vede na vojenský hřbitov na zámecké aleji,ale ted s rodinkou bydlíme na sídliští a pět na kopci ale,protějším.
jdu si vás dočíst

cepecek
24. únor 2010

Ahoj holky,omlouvám se, ale včera mi bylo špatně, chytla jsem nějakou střevní chřipku¨. Šlo to horem, spodem fakt děs. Nestíhám dočíst...

Jinak mě je 29 a jsem zde asi nemladší 🙂 a bydlím na Vysočině.

Evo, tak ty jsi příští týden jdeš pro mimi a já půjdu na krev 🙂), ale myslím, že top tentokrát nedopadne - po tom včerejšku by to byl zázrak ...

sslunicko
24. únor 2010

Přeji krásné ránko. Já sem k vám chodím,ale zatím se u mě nic dít nebude. Tedy,dokud nezajdu alespon na konzultaci do car,abych věděla co a jak se dá.
Momentálně čekám na ms a pak se asi objednám.

nejraději bych někam vypadla alespon na víkend,ale bohužel ted to časově není možné.

fiallinka
autor
24. únor 2010

Cepecek: ale neboj, jestli se drží, tak se nepustí...

Ssluni: taky bys možná mohla zkusit ten nativ, slyšela jsi o tom? Finančně je to oproti ivf vlastně nenáročné...a šance tam taky jsou...

helenamach
24. únor 2010

Teda Fiallinko, ty si mě prokoukla, jsem zdravotní sestra 🙂

fiallinka
autor
24. únor 2010

helena: no jo, špatně ses maskovala 🙂, my laici bysme mluvili o jedné injekci "do špeku na břiše" a o druhé "do stehna", chichi...nicméně zdravotní sestra by se hodila při té injekci pregnylu, píchal mi to manžel a byla to fakt chuťovka.. 🙂

jani2
24. únor 2010

mimunesko - tak dnes držím palce! 🙂 ...ako som písala aj ja mám už 36 a teda tiež najvyšší čas na druhé dieťatko...len keby už konečne ku nám prišlo, ach jaj! 😔
chiwule - tak až ťa vo štvrtok nikto nerozčuľuje, až máš ukážkový tlak 😉 ...inak, možno si to už písala, ale z akého dôvodu máš vyšší tlak, teda ak to lekári vôbec vedia?
cepecek - neboj, ani črevná chrípka bábätku neublíži...len horúčky sú zlé, ale to si nemala, takže treba veriť!
ssluničko - a ty máš dcérku tiež z IVF?...a čo plánuješ ďalej?
helenamach - tak ja som tiež trochu z oboru, vyštudovala som rehabilitáciu, aj som pracovala 2 roky v Janských Lázňach, potom som to so zdravotníctvom zabalila 😒 ....a pred materskou som robila tlmočníčku v strojárstve...ten osud ma zavial nakoniec úplne preč od zdravotníctva!? 🙂
fialinka - tak mne pri IVF všetky injekcie pichal manžel a zvládol to na výbornu, len raz trafil asi cievku a to bolo krvičky!...sama by som sa asi pichnúť nedokázala, avšak keby nebolo iného východiska, asi by som sa musela prinútiť!

fiallinka
autor
24. únor 2010

Jani, a z jaké řeči jsi tlumočila?

No mně to při ivf píchal taky manžel, jen jednou byl pryč a píchla jsem sama, ale než jsem si tam zarvala tu jehlu, trvalo to asi půl hodiny 🙂. Jenže teď mám ten fraxiparin a to už jsem píchala sama, takže jsem se to naučila... protože když si to mám píchat celé těhu, asi ho nepřesvědčím, aby byl vždycky v pravý čas na pravém místě 🙂