Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

evaav
7. dub 2010

Dobrý večer, já dnes byla s Verčou celý den venku bylo moc krásne
Fial to je nádhera to Hcg 😉 moc gratuluji a budu moc držet palečky at vše dopadne dobře až do konce 🙂
Mám dotaz jak vypadá ten dlouhý protokol,to se píchají injekce nějako déle nebo jak?
Dnes jsem 22 den cyklu tak jsem zvědavá na mršulku kdy dorazí nebo jestli jí půjdu pomoci k příchodu a at už se to rozjede,ted se začínám ,každý den modlit aby to dobře dopadlo nejsem,sice věřící,ale modlím se tak po svém 😔

beeba
7. dub 2010

Evaav, s dlouhým protokolem neporadím, ale modlení rozumím jako nikdo jiný 🙂

fiallinka
autor
7. dub 2010

Evi, to ti nejlépe poradí Jani, kdepak se toulá? ALe myslím, že nejdřív se něco stříká do nosa, injekce až později.

Ještě mne napadá, že jsem doktorovi říkala o tom zvracení apod. a říkal, že to klidně mohla být reakce na hormony v kombinaci s prudce se zvyšujícím hcg..

jani2
7. dub 2010

ahojte dievčatá,
tak ja vás veru zanedbávam 😒 ...ale už to čoskoro napravím a budem tu zas každučký deň. Len teraz som ešte hotová z návštevy, bolo síce super, ale ako každá hostiteľka som si veru moc neoddýchla 😢
evi - ja som mala dlhý protokol a to sa injekcie začínajú pichať už niekedy okolo 16-20 DC...pichajú sa injekcie na pozastavenie funkcie vaječníkov a keď príde mrška, tak sa pridávajú ďalšie injekcie s FSh - hormónom (na tvorbu folikulov)...teda je to skutočne viac pichania...ale ja tento dlhý protokol považujem za lepší, teda aspoň ja som mala viac folíkov a aj embryjka boli veľmi kvalitné 🙂 🙂 🙂 (inak v niektorých CAR sa namiesto tých injekcií na zastavenie funkcie vaječníkov dáva aj sprej do nosa, tak uvidíš ako to je v tvojom CAR)
fial - ja som to ešte pred ET u teba tipovala na dvojičky 😉 ...a myslím, že jedno dievčatko tam určite bude, a možno aj obe! 🙂 ...neboj, tentokrát to zvládneš na jednotku, žiadne problémy už nebudú 😉 😉 😉 😉 ...ale úplne chápem, že určite máš obavy, predsa len si si už všeličo preskákala! 😔 ...v každom prípade ti budem silno držať palce! 😉
..dievčatá ja tak rozmýšľam, že sa asi na KET vykašlem a dám sa tiež na IVF, mám ešte jeden hradený pokus...možno to bude lepšie ako to donekonečna skúšať s mrazáčikmi, no neviem... s manželom už nám to vŕta v hlave!

fiallinka
autor
7. dub 2010

jani2, víš, že jsem si tak říkala, že by u tebe byla škoda do toho ivf nejít a že kdyby ti nevyšly kety, budu tě přemlouvat? Na druhou stranu - ono záleží, jestli tě něco moc tlačí - práce nebo věk (ono už pár měsíců nehraje roli), přece jen mám pocit, že by se ještě ten ket měl zkusit...

manžel to na dvojky viděl dnes jednoznačně, a dokonce ho to ani nerozhodilo, a to dřív tvrdil, že chce jen jedno dítě...

ale víte jak - mně by nevadily, ale samotné dvojčata jsou riziko, a do toho ta trombofilie (i když pevně doufám, že to ten fraxiparin vyřeší) a minule jsem měla tu svinskou hepatopatii, tak se často opakuje, a to toho ta moje Crohnova choroba, tkerá se může zhoršit... těch problémů je dost, ale pořád si říkám, že žádný z nich nemusí být tak hrozný... že jsem je přece jen solidně donosila.... jo, zapomněla jsem na jizvu po císaři, že 🙂.

beeba
7. dub 2010

Ahoj Jani, to jsem ráda, že žiješ 🙂 Dlouho jsi zde nebyla, ale chápu vyčerpání po návštěvě 😢 Nicméně, chyběla jsi 😉

To je zajímavý nápad s tím IVF. Myslíš, že šance na úspěch je větší než u mrazáčků?

beeba
7. dub 2010

Fiallinko, to víš, že to bude asi hodně náročné. Ale pevně doufám, že budeš pod neustálým dozorem lékařů, aby ses vyhnula všem obtížím. Je mi jasné, že to bude pekelně náročné. Zvládneš to 🙂

cepecek
8. dub 2010

Dobré ráno,
dneska mě čeká kontrola a už jsem v 10tt toto letí. Doufám že jsou miminka v pořádku.
Fial. neboj bude to dobré, já jsem s Maruškou byla pod léky na tlak už od 8tt a teď je to zatím ok. Měla jsem preeklampsii a byla jsem nateklá jak balón, a teď spíš hubnu a otoky zatím žádné. Neboj, každé těhu je jiné a toto bude ok uvidíš.
Jinak jizvu po císaři mám také a zatím je to ok. Jen občas zašpiním, ale dr. říkal, že je to tím jak se bobíšci zabydlují 🙂. Hlavně musíš být dobře naladěná a usměvavá maminka. A neboj je to druhé těhu, tělo ví do čeho jde a bude to dobré.....

evaav
8. dub 2010

Jani děkuji za popis,to jsem na to zvědavá já vlastně se pak mám na 20tý den cyklu objednat tak třeba už mi něco dají a jsem zvědavá jak to půjde i když já tenkrát na ten krátký protokol reagovala dobře neměla jsem žádné problémy,ale třeba to ted bude ještě lepší hlavně at to dopadne,je to se mnou hrozný nějak se na to moc upínám.Ještě,že je alespon hezké počasí že je lepší nálada a když je mně nejhuř tak se jdu pomazlit s Verčou a je to moc fajn.
Fakt se msím odreagovat nějak to ale nejde,ted jak naschvál se tady u nás na sídlišti rozmohl těhotenský mor tak si říkám taky by mě mohl postihnout 😉
Prosím, alespon o jeden uzlíček k nám do bytečku.
Jinak přeji krásný sluneční den všem,dnes máme kuřecí polévku a kuřecí roládu s rýží

beeba
8. dub 2010

Evaav, proč budeš mít dlouhý protokol, když jsi na krátký protokol reagovala dobře?

evaav
8. dub 2010

beeba já vlastně nevím,já myslela,že když mě chtějí vidět ten 20tý den cyklu a když mi ríkal doktor,že když bude vše ok tak mi hnad nasadí léky tak mi to z toho vyplinulo,ale je možné,že se pletu a bou mi to dělat jako předtím ten krátký protokol,já si sním o tom ještě promluvím on je docela tenhle doktor fajn,že vše vysvětlí je fakt,že možná předbýham a bude vše při starém a to by asi znamenalo,že mě to čeká v květnu opravdu nastejno jako tenkrát tak aby se to taky chytlo jako tenkrát alespon jedno

jani2
8. dub 2010

evi - tak ako čítam, tak s tým dlhým protokol sú len tvoje domnienky, možno naozaj budeš mať ten krátky protokol 😵 ..možno v ten 20.DC chcú len skontrolovať, či nemáš pred stimulkou nejaké cysty, či si OK a tak....
fial - vlastne trochu ma tlačí aj práca aj vek, predsa len som v januári mala už 36 a tie roky tak stráááášne utekajú...sa bojím, že sa ani nenazdám a budem mať 40 a to je pre mňa už skutočne hranica pre tehotenstvo, do tých 40 mi to príde ešte ako-tak v pohode 😉 ....nuž a práca?...ak neotehotniem, čo asi pri HAK neotehotniem 😖 , tak v lete sa chcem ísť popýtať do môjho zamestnania, kedy by som mohla nastúpiť, zatiaľ mám nahlásenú materskú do decembra, ale keďže Janka ide od septembra do škôlky, tak by som mohla nastúpiť aj skôr...no v skratke, je pravda, že zrazu mám pocit, že musím rýchlo, rýchlo otehotnieť a možno aj preto sa nedarí 😒 ...no momentálne som na tom tak, že skusime v júni ešte jeden KET s dvoma embryjkami a ak nič, tak potom IVF!
...a dvojičiek sa neboj, trombofíliu máš už podchytenú, maternicu máš už po cisaráku preliečenú a už si raz dvojčiatka vynosila do krásneho tt.....a ostatné choroby - keďže sa o nich vie, tak sú podchytené 😉 ..a ako sa ti prejavuje hepatopatia?
beeba - neviem, či som predtým nečítala že Terezka je zas choručká 😢 ...už je lepšie?
cepecek - fúha, to si mala príznaky preeklampsie už od 8tt?...tak to fakt skoro!...a do ktorého tt si Marušku donosila?...tá preeklampsia vie byť tiež poriadna mrcha! 😒

jani2
8. dub 2010

..a ešte som zabudla dopísať, dnes som musela ísť s Jankou k lekárovi. Cez víkend som jej dala na chlebík redkvičku a chudák tak sa celá vysypala, svrbí ju to 😢 ....takže s redkvičkami opatrne, hlavne ak sú z tržnice, som si povedala, že už budeme jesť len redkvičku z vlastnej záhradky!

fiallinka
autor
8. dub 2010

Jani, to tvoje řešení se mi zdá výborné, taky bych to tak udělala. Červen už je navíc skoro za dveřma... Ale jinak tady stresuju a jednak to dvojčata vůbec být nemusí, a hlavně jsem si sama nechala zavést dvě embrya, že...

Ta hepatopatie, to jsou v podstatě zhoršené jaterní testy a projevilo se mi to až cca od 33. týdne - strašně mne svědilo pořád celé tělo, proto se na to přišlo. Bylo to fakt hrozné.... neměla jsem to zvýšené moc, ale vím, že kvůli této diagnoze, pokud je krev hodně špatná, může miminko umřít. A často se to v těhu opakuje...

Asi k tomu dopomohly i dvojčata, je to pro tělo fakt zátěž...

Čepečku, hlavně doufám, že vydržíš co nejdýl... už jsi na těhu zvyklá, tak snad to bude lepší - ale jinak je pravda, že se na tu nemocnici radši připrav.

cepecek
8. dub 2010

Ahoj, tak jsem zpátky od dr. dostala jsem prukajdu, ale takovou starou , protože nové knížky došly. Pak mi zjistili vysoký krevní tlak. A taky tam jsou možná 3 mimi, tak nevím. Prý na 100% se to dozvím na tom genetickým utz. Tak jsem hotová......, já tam viděla jen dvě. Jinak máme 2,5 cm obě mima

fiallinka
autor
8. dub 2010

čepečku, jak tři? to by bylo docela drsné - teda hlavně pro tvoje zdraví.... docela se divím, že ti to neřekli přesně, už jsi dost daleko, mělo by to být vidět - leda, že by se rozdělilo to jedno na dvě...

fiallinka
autor
8. dub 2010

a jak vysoký ten tlak máš?

cepecek
8. dub 2010

Fial já to taky tak vidím, že se béčko rozdělilo🙂 jinak tlak mám 170/110 ale to bylo tím stresem za chvilku se půjdu změřit doma tak snad to bude ok. Hlavně že jsem HCG měla 398 a mám 3 děti🙂))

chiwule
8. dub 2010

ty jo cepecku, to je mazec, tak trojčata! dřím palečky, aby byli všechny v pořádku 😵

beeba
8. dub 2010

Chvilku tu nejsem a cepecek čeká trojčátka 🙂 Holky v tom případě beru zpět co jsem psala o několik stran nazpět, že mamina cepecková to pěkně nastavila na dvojčata, že už to tak bude. Třeba u fiall, že? Ale trojčata???? No to ne!!!, teda cepecku, tobě je samozřejmě přeji z celého srdce, ale bude to pekelný záhul! Osobně bych si to nedovedla vůbec představit 😨

beeba
8. dub 2010

Jani, já bych tebou taky ještě zkusila KETík, přece jenom je to daleko menší zátěž na organizmus naž IVF. A prostě uvidíš. Zkus se začít těšit do práce a embroušci bojovníčni to určitě uvidí pěkně jinak 🙂

JInak Terce je trochu lépe, bez teplot, bez kašle, nezvrací, ale od včerejška máme průjem. Tělo se potřebuje pročistit. Naštěstí poměrně dobře pije, už i trochu jedla dietku. Doufám, že už se z toho vylíže bledule jedna 😉

beeba
8. dub 2010

Cepecku, kolik máš teď tlak? To by bylo blbý,kdyby jsi ke všemu ještě měla od počátku problémy s vysokým TK. Mám jednu kamarádku a ta kvůli vysokému tlaku, hodnoty asi jako jsi psala ty, byla de facto celou dobu těhotenství v nemocnici 😉

krupice
8. dub 2010

Ahoj holky, moc vás všechny zdravím. Celý den jsme měli zase pekelně rozlítaný 🙂 tak teď jen rychle koukám, co je nového a nestačím se divit 🙂.
Všem těhulkám a jejich miminkům držím palečky ať jsou zdravé a krásně v bříškách rostou...
Dneska doženu resty v domácnosti a zítra už se vám budu věnovat, slibuji 🙂

cepecek
8. dub 2010

Tak tlak je 130/86 tak to je dobrý, s Maruškou jsem tak yměla vysoký a byla jsem jen 3* v nemocnici. Jinak doufám, že dr. viděl ducha a ne třetí mimi, to bych fakt nedal 🙂

beeba
8. dub 2010

Cepecku, to máš dobrý tlak. To ti fakt vystoupal stresem. A já se nedivím. Stejně je to děsný, neprve strachy, aby člověk otěhotněl, a potom ještě větší, aby bylo vše o.k. Však uvidíš na UZ. Kdypak to bude? To čekání bude asi dlouhý.... Co na to manžel? Psala jsi, že už jste měli vybraný nový auto, to abyste teď kupovali minibus 🙂

fiallinka
autor
8. dub 2010

Čepečku, teda jestli to budou fakt trojčata, bude to pro tebe hodně těžké, hlavně tě uhlídat s tím tlakem, bude to docela velké riziko. Teda, mne by to snad zabilo...

Řeknu vám, a doufám, že mne neukamenujete - hodně jsem nad tím uvažovala, co bych dělala, kdyby se toto stalo a po svých zkušenostech se spíš přikláním za sebe k redukci. Je to hrozné, není to nic jiného než zabití, ale pořád bych to asi líp rozdýchala než to, že ty trojčata nedonosím, resp. se jim nebo mně něco stane. Jenže pravda je, že kdybych se do té situace dostala, tak by to rozhodování bylo jiné a kdoví, jak by to dopadlo - nejhorší je, že nejrozumnější je redukce jen na jedno a to bych nechtěla a jednovaječná dvojčata jsou taky samy o sobě mnohem větší hrůza než dvojvaječná.
PromiŇ, Čepečku, že to tak píšu, to jsou čistě moje pocity...

chiwule
8. dub 2010

jak píšeš fial, je to strašně těžké rozmýšlení.
nechtěla jsem to tu psát, abych cepecka zbytečně nestresovala, ale vím z vlastní zkušenosti, že to může dopadnout i jinak... u nás se taky jedno od začátku schovávalo za druhé. Ale od začátku bylo jedno menší než to druhé. Nakonec se také začalo dělit a dopadlo to tak, že máme jen Anetku. To druhé odešlo někdy před 12tt kdy jsem byla na kontrole a bylo už jen jedno srdíčko. Nebylo to jednoduché období, ale říkám si, že to tak asi mělo být, příroda ví co dělá...

fiallinka
autor
8. dub 2010

Chiw, já doufám - a snad to tak vidí i Čepeček, že jsme tu všechny dospělé, dost jsme toho zažily a nemám na očích a uších klapky... a nemá cenu zavírat oči i před bolavýma a nepříjemnýma zkušenostma a pocitama...

Chiw, a tobě se to menší dvojče rozdělovalo na dvě? Jak a kdy se to zjistilo? A kdys byla na kontrole před tím 12.tým týdnem?

iwuska19
8. dub 2010

čau holky tak se hlásím po dvou dvanáctkách,jsem unavená ale co čtu od čepečka tak to mě položilo.já bych asi nedala ani dvě no tři tak to je mazec,ale kdyby tak to budeš muset jen zvládnout nic jinýho Ti nezbude.a kolik jsi nechávala zavést enbrijek? a ty fiall? 😝

iwuska19
8. dub 2010

jinak s tím zakrněním jednoho plodu t 😢 o je taky docela hustý,ale je to život nemůžeme to holky nijak ovlivnit jako to jestli ivf nebo ket výjde nebo ne