Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
19. dub 2010

Zdravim z Thajska, my jsme OK, letet mame domu ( do Londyna ) az 29.4., tak snad mrak odpluje pryc. A nepokoje v Bangkoku se nas taky netykaji, tam jsme nebyli a nepojedem, kvuli male jsme to tak naplanovali uz predem.
Tak tu pekne tehulkujte,jste sikulky!!! Chiwule, ty jsi prirodni ukaz, ci co?! ;)

beeba
19. dub 2010

Ejvisko, pozdravujeme Thajsko.U nás jsou zprávy, že letiště jsou o.k., ale že se zatím nelítá.... tak nevím. Určitě se nebe vyčistí a vy odletíte v pohodě 🙂

fiallinka
autor
19. dub 2010

Beebo, už jsem se tě asi ptala, ale kam že to chodíš do centra? Nechápu, jak můžou o víkendu nepracovat...

Jinak já se cítím těhotně docela dost, je mi blbě, ale aspoň nebliju, unavená jsem jak Alík a ve snech mne straší myšlenky na to, že pokud budou fakt ty dvojky, tak mne asi odvezou na psychinu velice brzo...

Ejvis, no kdyžtak si užijete moře dýl 🙂

iwuska19
19. dub 2010

Tak se opět po praconích dnech hl 🙂 ásímmmmmmmmmmmmmmm.....Přečetla jsem vše ,všem těhotným bezva průběh a nám netěhotným brzkou dálnici.Ejvisce šťastnou cestu do Londýna.Holky já jsem zase unavená jako prase.Mám teď celej jeden den volna a pak zase mě z toho už asi hrábne............ 😝

iwuska19
19. dub 2010

po pracovních dnech 😀

chiwule
19. dub 2010

ahoj holky, exot se hlásí 😉 jsem objednaná na středu na gyn, tak snad konečně budu vědět co a jak.

iwuska19
19. dub 2010

Chiw to je dobře aspoň budeš vědět co se děje 😉

beeba
19. dub 2010

Ahojky, Iwusko a Chiw, koukám, že ostatní už asi spinkají. Aby ne, těhule jedny a cestovatelky 🙂
Já jsem byla na cvičení, doufám že se při stimulce může cvičit, ale proč ne..., doufám, že půjdu ještě příští týden před OPU a potom už ne, ale to ví jen hvězdy a asi jenom některý 😔

Iwusko, ty máš nějakou děsně časově náročnou práci, to já bych byla asi už mrtvá, pracovat intenzivně 12 hodin několik dní za sebou...

Chiw, to jsme na tebe teda zvědavé, snad to bude dobré či nejlepší 🙂 🙂

beeba
19. dub 2010

Fiallinko, chodím do Gestu, Praha 5 a někdy jsem rozpačitá. Bohužel nemám s jiným centrem zkušenosti, mne sem rovnou poslal můj gynekolog, před lety...

A asi to bude těžký s Juráškem, ale vyprd...se na úklidy, složitý vaření atd. a odpočívej co se dá. Určitě to budou dva mimískové, tak ať ten ještě 8 měsíční maraton vydržíš 🙂

fiallinka
autor
19. dub 2010

Beebo, já jsem fakt grogy - zase jsem usla s Jurim a teď jsem se vzbudila...no dnešní den jsem fakt unavená a slušně mne bolí břicho a jsem nafouklá jak balooooon...a tak jsem to chtěla 🙂

beeba
19. dub 2010

Fiall, myslíš že zase máš OHSS? Jinak jsem teď našla na netu pěkný článek o Vašem kraji s fotkama. Říkám si, že to tam u vás je jak ve Švýcarsku 🙂

fiallinka
autor
19. dub 2010

beebo, určitě ne, na to už je pozdě 🙂, to je asi prostě teď to divné jezení nejezení ...

No jinak nevím nevím, jestli je to u nás jak ve šv., no možná někde... ale já to tu mám ráda. Vsetín jako město není nic moc na pohled, ale za to okolí právě stojí 🙂. Co to bylo za článek?

fiallinka
autor
19. dub 2010

Jo tak Karlovice a javornická hřebenovka - to je nás nejčastější cíl, tam jsme vlastně pořád. Navíc tam máme s kámošama takovou "chatku" - minisrub bez vody i elektriky - a občas tam jezdíme, už jsem to zkusili i s Jurášem a šlo to... tam je fakt krásně 🙂. I když fotky spíš nijaké...

beeba
19. dub 2010

My jezdíme 2x do roka do Horní Lomné, to je tuším na druhé straně hor než sídlíte Vy, máme tam sraz s manželými kamarády a jejich blízkými. Už jsem tam byli i s Terkou, ale jezdíme do chat, kde je teplá voda a 2x denně se chodíme stravovat do místního hotýlku, takže jsme proti Vaší drsné romantice zhýčkaní žabaři. Beskydy jsou nádherný. Ještě než byla Terka, tak jsme občas vyrazili na výlet a vždycky jsem se totálně namohla a týden jsem se potom hanebně plazila. Jak nejsem zvyklá chodit do kopce 🙂 a z kopce, to je ještě horší 🙂

fiallinka
autor
19. dub 2010

Lomná je od nás daleko.. ty Javorníky jsou jen taková odnož Beskyd 🙂. Jinak ta drsná romantika je fakt výjimečná, jinak taky preferujeme pohodlí 🙂

iwuska19
20. dub 2010

Bee pracuju jako pokladní v Ikea food Brno.Takže ona ta práce není moc těžká ale dělám 12 ti hodinové směny ale takhle ty 4 dny po sobě to si dělám sama já podle plánu nemám pracovat víc jak 3 dny po sobě.Jenže jedna kolegyně potřebuje na třídní schůzky druhá potřebuje jít k doktorovi a tak podobně zase když potřebuju já taky mi vyjdou vstříct.Ale tohle tempo do prázdnin a pak srpen- září už se budu připravovat na Ivf takže spomalit bude nutné.Jinak si nedovedu představit co všechno doma budu dělat až nebudu muset do práce.Víš při tomto pracovním tempu uvařím vyperu a ostatní práce docela slušně odrbávám takže o nějakém velkém pořádku nejde mluvit. 😝

beeba
20. dub 2010

Ahoj Iwusko, já jsem hrozně zvědavá, viď, promiň 🙂 A hele, 12 hodin pracovat v kuse, když znám v Ikee ty davy lidí, to je náročný. Musíš dávat pozor na peníze, na zboží, do toho nevrlí zákazníci, to není jednoduché. A taky musíš obrátit zboží, abys načetla čárový kódy a vůbec.... Počkej, až budeš na mateřské, to si užiješ. Osobně si teda užívám, fakt, i když : chlebu říkám rohlík a naopak. Já jsem zase pracovala ve strašných stresech, nemohla jsem si dovolit příliš chybovat, neboť jsem částečně utvářela osudy lidí, navíc jsem se s nimi setkávala ve vždy více či méně nepříjemné situaci. Tak 3x do měsíce jsem měla 24 hodinovou službu, po této jsem ještě 7 a 1/2 hodiny byla v práci a poté jsem se tři dny z toho "léčila".
Co se týče úklidu, tak já jsem raději venku, než abych šůrovala, nejsem typická hospodyňka (rtou jsem byla v 1.manželství a poté jsem si řekla že již nikdy!), i když furt vařím, peru, žehlím, vysávám, ale.... je to spíše vytváření Potěmkinovy vesnice 🙂 Hlavně si říkám, že se jako rodina ráýdi slezeme, a to je hlavní 🙂

krupice
20. dub 2010

Ahoj holky, taky jsem raději venku, takže to doma podle toho vypadá 🙂.
Bee, jak je po dalších injekcích? Je ti lépe na duši a po tělě? A co bříško, už se v něm něco dějě?

fiallinka
autor
20. dub 2010

Iwo, to musí být náročné, 12ctky za pokladnou.... uff... já jsem měla podobnou práci jak Beeba - časově náročná nebyla, ale jinak velmi...

Beebo, ano ano, Potěmkinovy vesnice, to je přesné 🙂

beeba
20. dub 2010

Holky, je mi úplně dobře, chvíli po vpichu cítím v břiše teploučko, ale jinak je mi úplně fajn. Jenom po první inj. v neděli mi bylo blbě. Tělo si asi řeklo ejhle zase stimulace, snažilka jedna bláhová, a už se s tím smířilo. Včera večer jsem byla cvičit, dnes jdu taky a když jsem posilovala břicho, tak jsem cítila pod špekem a tenkou svalovou vrstvou, že množení začalo. Ale zvolna, zvolna, uvidím v pátek, na kotrole, jak to vypadá. Přemýšlím, že před odběrem, jak se to píše OPU?, teď jsem zapomněla zkratku, bych ještě šla v po a út cvičit, a potom si dám pauzu do doby, než budu vědět, jak ET dopadl. Možná, že bych ale měla cvičit furt, protože mi endorfiny dělají dobře, ale asi ne....ne.

Pokouším se domluvit s manželem, že by mne odvezl po ET k našim, že bych tam mohla třeba 2 dny ležet a ležet a nic nedělat, hlavně netahat Terku, jako minule, kdy jsem jí musela jít vykoupat hned v den ETu. Nevím však, jestli to projde. Nejdřív souhlasil, ale potom, když Terka byla nenaložená - stále volá mami mami a preferuje pouze maminku a řve mu v náručí, tak pravil, že bych mohla ležet doma.... Ha! Ha! To je, jako kdyby řekl, že mám smůlu. Nevím, kam bych se doma zavřela, aby po mně nelezla a já jsem nohla v klidu spočinout na lůžku.

fiallinka
autor
20. dub 2010

Beebo, já bych už pár dní před odběrem necvičila, tak mi to doporučili i v centru - ať to tam nepopraská... navíc já jsem už podbříšek tak od čtvrtého dne po začátku stimulace dost cítila a neměla bych na to náladu. Vím, že minule jsem se ptala na spinning 3. den a říkali, že jo, ale naposled 🙂. A s tou malou bych to zkusila - aspoň na tu chvilku... je pravda, že minule při ketu po mně Juráš taky pořád lozil, te´d to bylo lepší, protože jsme o ivf řekli babi a ona si ho tak v devět vyzvedla a vrátila až ve tři, ve čtyři...

beeba
20. dub 2010

Fiall, já jsem si dnes píchla 3.inj a zatím břicho necítím. Ale nechám si poradit, protože jestli Ti nedoporučili cvičit několik dní před odběrem, tak se na cvičení příští týden vypr... a dám si nohy nahoru 🙂

fiallinka
autor
20. dub 2010

Beebo, asi když jsi zvyklá, tak si neuškodíš, ale pro jistotu bych to nepřeháněla... no dy´t se můžeš poptat... a taky uvidíš podle počtu folikulů... kdy máš kontrolu?

beeba
20. dub 2010

Fiall, mohu se zeptat, od kterého dne a v jaké dávce jsi začala užívat prednison a anopyrin? Chci se na to v pátek zeptat při kontrole doktora.

fiallinka
autor
20. dub 2010

hned po ET - prednison jednou denně a anopyrin taky jeden, 100 mg... to je u nás fakt standard...

lenkace
20. dub 2010

ahojte žienky ako dlho trvá asi taká stimulácia, ja si to už nepamätám aj ked viem že záleží na tom ako sa tvoria folikuly ale aspon približne, ale viac ako mesiac to asi nebude,že?

beeba
20. dub 2010

Ahoj leni, já stimuluji od 2.dne MS s tímto včetně 9 - 10 dní, den pauza, v předvečer odběru pregnyl, následný den odběr. Ovšem jsou daleko delší protokoly, tuším že Janka měla takový 🙂

ejviska
21. dub 2010

Beebo, tak drzim moc palce, at vse dobre zvladnes!
Fialli, kdy jdes na kontrolu?

beeba
21. dub 2010

Ejvisko, dík, uvidíme....
Jinak zdravím a přeji hezký den. U nás je zatím pošmourno, doufejme, že nebude prště 🙂