Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

chiwule
21. dub 2010

ahoj holky, na dnešek jsem odpol objednaná na tu gyndu, no mrcha dneska v noci dorazila. Takže mimís se nekoná 🤐 Ale stejně zajdu na vyšetření, chci vědět, jestli dokáže gyn říct, zda to bylo počínající těhu nebo cysta nebo co já vím. Abychom si případně do podzimu dávali pozor nebo abych si nechala změnit léky na tlak a zkoušeli jsme to sami, prostě nějaké rozhodnutí. I když tedy nevím, jestli vyšetřují i když krvácím, to je asi blbý ne?

chiwule
21. dub 2010

a docela bych ráda, kdyby pršelo, vzduch je takovej těžkej, chce se mi spát 😉

beeba
21. dub 2010

Ahoj chiw, jsem zvědavá, co ti na gyn. řeknou. Dokonce si myslím, že určitý vyšetření se provádějí právě když je menzes. S deštěm nestraš, odpol. mám pochůzky po městě i s kočárekem 🙂

chiwule
21. dub 2010

beeba, cítím vodu ve vzduchu 😵 tak už je to asi jen otázka času 😉 hodil by se takový ten jarní vlahý deštíček, ne nic velkýho, žádný slejvák 🙂
trochu si mě uklidnila s tím vyšetřením, přeci jen je to takový divný nechat do sebe někoho koukat když zrovna krvácím...

beeba
21. dub 2010

Chiw, jestli zmoknu, tak si na tebe vzpomenu 😉

beeba
21. dub 2010

Hlavně večer napiš, co a jak, no snad to bude dobrý ne? Hlavu vzhůru, však jsi psala, že se chystáš na květnové koťátko 🙂

meleri
21. dub 2010

čaute holky, tak jsem pořád v česku i když jsem už měla být doma... 😅 ale stýská se mi už..

Fiallinko jsem napjatá jak kšandy jak to dopadlo? 😵

jinak jsem si to tady fakt užila až na to počasí to mě celkem zklamalo jaká je tu furt kosa... 😒

beeba
21. dub 2010

Ahoj meleri, dlouho ses neozvala, je fajn, že se máš dobře. Zima v těchto dnech asi trápí všechny, teda mě rozhodně jo!
Fiallinka čeká dvojčátka, ale určitě Ti to napíše sama 🙂 Jak se v Čechách líbilo Samovi?

lenkace
21. dub 2010

beeba, no už si pozerám aj ja ten svoj starý plán a ja som začínala 20.5. a 16.6. som mala odber vajíčok a potom som pokračovala dalej v inekciách, tak to funguje aj u vás? že si potom ešte picháte inekcie?

beeba
21. dub 2010

Lenko, ne, já končím s injekcema v podvečer před odběrem. Potom už mám jenom prášky na podporu těhu, čiže asi 5 dní puregon, potom asi 4 dny orgalutran, potom jednu inj. pregnyl. Toť vše. Docela jsi mě překvapila, jak jsi psala že si celkem při stimulaci napícháš 90inj. ☹

chiwule
21. dub 2010

tak se hlásím. Na gyn. mi vzali krev a podle výsledků, zda bylo nějaké HCG nebo nebo se bude postupovat dál. Mudra mě nevyšetřovala, prý by nic neviděla přes ms. Už si mám zažádat o změnu léků na tlak, prý se musí min 3měs před snažením. Ptala se mě, jestli jsem měla nějaké imuno problémy při IVF, a když jsem jí říkala, že ne, tak se tvářila, že to možná přirozeně bylo. No víc uvidím podle výsleků krve. Paradoxně si tedy musíme začít dávat pozor 😀

beeba
21. dub 2010

To je zajímavé chiw, kdy budeš vědět víc?

lenkace
21. dub 2010

tak tomu nerozumiem od čoho závisí zajtra sa nato spýtam lebo ideme do Blavy na tú krv a dávať spermie no a beriem zo sebou aj ten starý plán, doktorka ho chce vidieť ale načo pchať do mna tolko inekcií ked to ide aj ináč no som zvedavá

fiallinka
autor
21. dub 2010

Meleri, já už jsem si říkala, co s tebou je...jak je "doma"? No, já bych to spíš formulovala tak, že jsem těhotná, zítra jdu na ultrazvuk, tak uvidíme, jestli jsou tam pořád dvě. Moc tomu nevěřím a resp. se bojím na to do 12. týdne vůbec myslet...

Držte zítra palce 🙂

Lenko, jaktože jsi píchala tolik injekcí, to se mi zdá skoro nemožné...

Beebo, myslím, že takhle je to stejně u nás - taková doba stimulace... a kdy jdeš na tu kontrolu?

beeba
21. dub 2010

Lenko, pravděpodobně pro zvolení určitého stimulačního protokolu je rozhodující zdravotní stav pacientky a tak by mne zajímalo, zda-li jsi měla nějaké zdr. problémy. U nás byla příčina neplodnosti v manželovi díky katastrofálnímu spermiogramu. U mně zdravotní problémy nezjistili 🙂

beeba
21. dub 2010

Fiallinko, tak se zítra drž, a já Ti osobně moc a moc držím palce a budu se těšit na dobré zprávy od Tebe. Jak jinak 🙂 🙂 🙂 Mimískům se jistě daří fajn, to jenom mamča má starosti 😉 Zbytečné 😉

Na kontrolu jdu v pátek, dnes jsem byla na interním vyšetření, vše o.k. Jinak, jak jsi tuhle psala, že jsi 4.den cítila bříško, tak dnes mám 4.den a odpoledne, když jsem jela k doktorce se mi břicho nafouklo a též je cítím prsa. Předpokládám, že se tedy stimuluje. Uvidíme, jak to bude vypadat.

jani2
21. dub 2010

ahojte,
ospravedlňujem sa za dlhšiu neprítomnosť, ale nešiel net....údajne niekde na začiatku dediny pílili konáre na stromoch a podarilo sa im pretrhnúť kábel...no šikovníci! 😵
...ale dočítala som sa že Chiw tá mrcha predsa len došla 😖 ...ale som zvedavá, či aspoň nejaké HCG tam bude, ak áno, tak by to bolo super, že by sa dalo aj prirodzene! 😉
beeba - tak ty už stimulkuješ!...to už teraz pôjde rýchlo, OPU, ET a hlavne potom testík s //. 😉
no, a u nás nič nové, len Janka má zas novú hrču na čele, klasika! 😒

fiallinka
autor
21. dub 2010

Ahoj Jani 🙂

Taky si říkám, že by bylo dobré, kdyby u Chiw něco v krvi bylo, ale nevím nevím... já osobně jsem zažila dvě větší zpoždění a bez důvodu...ale divné je, že jinak to má pravidelně...

chiwule
21. dub 2010

holky fakt ne, těhu nejsem, to prostě cítím. Chvíli jsem si to začínala myslet, ale ne, teď už ne. A jsem fakt ráda, že to nedopadlo, nejsem na to vůbec fyzicky nachystaná. Ale to zpoždění je divný, nikdy se mi to neopozdilo, takže musím víc počítat plodné a neplodné dny a hlídat mužíčka 😉 jak jsem říkala, počkám si na květnové koťátko, tj. snaženíčko nejdřív v září 😉 😅

fiallinka
autor
21. dub 2010

chiw, já nemyslím, že bys byla těhu - ale pokus se aspoň na chvíli něco chytlo, tak by to nebyl špatný signál...

chiwule
21. dub 2010

😉 jo a výsledky budou příští týden...

fial, to bude v pohodě 😉

mel, to je fajn, že se hlásíš 😎 však tu s námi chvíli pobuď 😉

beeba, prožívám to s tebou, úplně se mi to vrací jak to bylo u nás... to už je děsně dávno 😀

leni, jak je možné do sebe napíchat tolik injekcí proboha?

na koho jsem zapoměla? co krup, už zas pracuje? se chystám v pátek do Ikey 😉 Na ČM, tam to má mužík blíž z práce, tak nás pak nabere cestou domů...

chiwule
21. dub 2010

nějak si to ani nechci připouštět, že by to mohlo jít samo od sebe. Z ničehož nic? To bych ještě víc nechápala, proč se nám to za těch 10let vztahu nepovedlo. Jen ať to zůstane jak je, jsem si na to už zvykla 😀 zas by to znamenalo začít doufat, a zas by se rozjel takový ten podvědomý kolotoč snažilkování a sexu "podle plánu". A co pak naši mražáčci chudáčci? 😉 😎

lenkace
21. dub 2010

beeba, no u nás máme problém obidva možno je to preto taký rozdiel, manžel má slabý spg a ja mám ľavý vaječník nepriechodný tak asi zato som mala tak veľa toho matrošu ale to je jedno hlavne že sa to chytilo uvidím či sa budú aj teraz podla toho riadiť alebo si ten plán urobia podla seba, pri najhoršom manžel je už nato prichystaný stala sa z neho dobrá zdravotná sestrička, injekcie pichá o stošesť

lenkace
21. dub 2010

fiallinka a ty máš niekde zaznamenané asi koľko injekcií si si pichla?len chcem vedieť aký rozdiel to je ked ste všetci tak z toho zhrození že sa vám to zdá až nemožné ja som si myslela že sa to pohybuje u každého skoro rovnako ale to som sa pekne mýlila

chiwule
21. dub 2010

leni prosím, můžu tě o něco požádat? Mohla bys proboha používat interpunkční znaménka, jako jsou čárky a tečky ve větě? Takhle souvislé texty se nedají číst aniž by člověk nepřišel o psychické zdraví 😉 😅 Dííííky předem 😉

jinak já měla podobnou stimulaci jako beeba, rozhodně to nebylo tolik injekcí jak jsi psala ty. Ale každá máme jiný problém, asi doktoři věděli proč ti dávají tolik. Nevím jak je to u dlouhého protokolu, máte s tím některá zkušenost?

beeba
22. dub 2010

Čtu a čtu až teď ráno, protože jsem včera normálně usnula u telky a to hned poté, co jsem napsala poslední slovo 😀

Jani, ty jsi tak zlatá 🙂 Holky, já se budu snažit o sto šest, aby tam //, ale však víte, že je to sázka do loterie 😉

cepecek
22. dub 2010

Ahoj
Beebo tam musí být // at netrháš partu. Moc na tebe myslím. Jo a jestli můžu prosit, tak bych chtěla aby jsi v bříšku měla dvojky🙂 tak to zařiď jo?

beeba
22. dub 2010

Cepecku, budu se snažit 🙂 Ovšem s dvojčátky to nevím nevím, já bych byla šťastná jako blecha, kdyby se uchytilo alespoň jedno embryo, pokud možno holčička 🙂

fiallinka
autor
22. dub 2010

Tak hlásím, že embrouši mají už závratných tři a čtyři mm a srdíčka jim bijou oběma...

Lenko, standartní doba krátkého protokolu je píchání injekcí cca 10- 12 dní, to je dejme tomu 10 puregonů, k tomu 4 orgalutrany, nakonec jeden pregnyl - to mi vychází na 15 injekcí + já teda píchám i fraxiparin na ředění krve, takže 30 injekcí... No ale možná jsi měla dlouhý protokol a jiný typ injekcí, nevím...
jinak je pravda, že se mi to taky po tobě špatně čte 🙂

beeba
22. dub 2010

Juj, fiallinko, to jsme čekali, ale i tak úžasná zpráva. Te´d se budeme těšit na pohlaví 🙂 Jak ti je? 🙂