Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
1. kvě 2010

Ahoj fialli, dík za info, já jsem zase dala nahoru 2kg, ale možná že je to jenom voda, protože mi břicho už tolik neotéká a cítím se podstatně lépe. Utrouš mám do Etu polykat, potom jej budu zavádět. To je už v pohodě, teď když dvě pilule spolknu, tak se mi chvíli motá hlava, ale naštěstí jsem to dopoledne na procházce rozchodila 🙂
Jak se mají bobísci? A mamka?

chiwule
1. kvě 2010

ahojda holky 😉
po utrouši jsem byla vždycky šíleně ospalá, já ho nemohla zavádět spodem, protože se mi z toho věčného vhlka dělaly mikozy, takže pěkně polykat. Byla jsem jak Růžena Šípková 😅 vůbec si to neumím představit teď s malou, to si nebudu moct dáchnout kdy se mi zachce 😒
jinak já po stimulaci přibrala a dost. V prvním měsíci jsem vypadala jak jiné kočky v pátém. Ale možná to byly dozvuky nerozběhlého hyperstimuláku, nebo od toho, že jsem měla 33 folíků, takže jsem se před OPU nevešla do kalhot? Kilča už přesně nepovím, ale pocitově jsem si přišla jak hrošice 😒 😵

beeba
1. kvě 2010

Ahoj chiw, to jsem ráda, že tu ještě někdo je, jak se nám odsunula filli s čepeckem, tak si připadám že jsem tuna sama 😉
Chiw, chtěla jsem se zeptat, už máš výsledky z krve, jak jsi byla u gynekoložky?

chiwule
1. kvě 2010

jo jasně, pardon, jsem ani nepsala, když se tu rozjely takový veselý zprávy s mimískama a stimulkou 😉 prý tam nebylo nic. HCG nula. Nevím, jestli by druhý den MS bylo nějaké HCG k nalezení i když bych byla týden těhu a potratila, no každopádně mudra nic dalšího neříkala. 14dní před tím mi dělala UTZ, byla jsem zrovna na pravidelné prohlídce, nic zvláštního neviděla, tak nevím, co si mám myslet, čím to bylo...

chiwule
1. kvě 2010

jo jinak jsem teď narazila na album jedné maminky, která čekala po UO dvojčátka a až někdy po 12tt jim řekli, že jsou 3! V 9tt pořád viděli jen dvě! Čekají jednovaječná dvojčata a trojče 🙂

beeba
1. kvě 2010

Chiw, víš, já osobně mám cca 25let menzes, ha ha, to jsem se pobavila, a občas, třeba jednou za rok, za dva, najednou došlo ke zpoždění, nebo naopak jsem jej dostala dřív. Myslím, že to asi těhu nebylo. Však se hlídej a nespoléhej na to, že TO vyjde přirozeně, protože to budeš otrok menstruačního cyklu. Pokud doktorka viděla, na Uz, že jsi zdravá, nemáš tam cystu nebo nějakou překážku, tak se to prostě stává. Nechala sis udělat hormonální profil? Asi bych do toho šla, je možný že třeba nějaká hodnota nebude o.k.

beeba
1. kvě 2010

Ještě že to nečte čepeček 🙂 , myslím že už je v klidu a takhle by bylo opravdu možné úplně všechno 😵

fiallinka
autor
1. kvě 2010

beebo, tak pozor - my jsme tu pořád a nikam jsme se neodsunuly - sranda je, že jsem nakoukla na dvojč. diskuzi, lehce jsem nahodila odsunutí do jiného tématu a holky to udělaly hned...tak to je mi teda vlastně líto, teď tam není nikdo nový a já tam ještě ani moc nepatřím, radši... a připadám si jak blbka 🙂

jinak holky, já jedu zítra až do středy pryč, tak asi na netu nebudu - Beebo, držím na ET palce a ať zbydou i mražáčci, pro klid 🙂. Akorát teda hodně váhám, jestli vůbec odjet - jedu za ségrou do Brna a pak do penzionu na sraz s babama z netu i s děckama - Jurča už má rýmu na ústupu, teplotu neměl, zub se prořezal 🙂, ale dost kašle, hlavně v noci... no asi jedeme, zbalení už jsme - myslím, že nikoho nakazit nemůže, ale mám strach, že budeme budit chlapečka, se kterým jsme na pokoji...ale nevím, co mu na ten kašel dát, aby to zabralo... navíc jsem mu už začla dávat mucosolvan, připadalo mi, že už odkašlává, a te´d mám pocit, že to je pořád suchý kašel...tak nevím, jestli mám začít zase s něčím na suchý kašel....

Jo, a Juja má teda fakt čím dál horší spánek 🙂, dnes předevčírem budíček 4.45 - to byl rekord.... a už neusnul...dnes 5.00 ... prostě nejdřív stane, říká mama (signál, ať ho vezmu z postýlky), pak vydrží u mně pár minut a "táva", t.j vstávat a táhne mne ke dveřím, a pokračuje "mama mímo", t.j. máma dá mlíčko... naštěstí už mám fintu - dám si deku do obýváku na zem, na to peřinu, a ležím tam jak placka... dveře obýváku jsou zavřít, takže Jurča je jakž tak pod kontrolou, křesla máme radši položené na zemi 🙂...takhle se tam dá s ním vydržet ještě třeba do půl osmé - on blbne, hraje si, skáče po mne, a já na půl spím 🙂. No a dnes se podařilo, že Jurča si po té páté ještě lehnul ke mně na zem 🙂 a spali jsme do osmi... pěkné, jenže po zbytek dne neusnul.... ufff 🙂

chiwule
1. kvě 2010

beeba, já se od té doby, co vím, že musíme na IVF, nehlídala co se menstruace týče a nehodlám v tom začínat. Jen mě to prostě překvapilo a zaskočilo. A nemám ráda nevysvětlený a nevyřešený věci 😉 tak jsem tomu jen chtěla přijít na kloub. Osobně jsem zvědavá, jestli to bylo jednorázové nebo se mi z ničehož nic posune cyklus na jinou hodnotu... No to se uvidí 😉

fiallinka
autor
1. kvě 2010

chiw, já si spíš myslím, že by tam zbytek hcg byl ( i já jsem měla po tom ketu, nepodařeném, hcg 4,9, a to bylo 14 dní po transferu), ale zase u přirozeného těhu to může být jinak...

ono se říká, že cyklus můžou zblbnout hormony, stres, námaha, něco neobvyklého, atd, ale to všechno jsi vyloučila, že jo? A nějaké nové léky třeba nebereš? No je to divné...

beeba
1. kvě 2010

Fialli, pamatuješ na to jak jsme onehdy hrozně kašlali, tak mi nakonec doktorka řekla, ať se vyprdnu na mukosolvan a stoptusin a napsala mi na noc Aerius 0,5mg/ml, že je to sirup na zklidnění, takže dítě se, včetně matky, vyspí. Pár dní jsem to Terce dávala a bylo po kašli. Je to na lékařský předpis. Přes den jsem dávala kapky Tussin, taktéž na jejín přání. Jo, a jsem ráda, že jste s náma 🙂
S odsunem holek si nedělej starosti, To je samozřejmé, že po nějaké době se vytvoří dívčí parta a členky mají k sobě blízko. Často se svěřujeme s intimníma věcma, radostma a hlavně starostma a vpadnout do party je někdy nemožný. Myslínm, že v ČR je hodně nastávajících maminek čekajících dvočata, takže to chce čas, aby se holky chytly. Navíc, co jsem tak koukama na témata, tak často se téma zvrhne, hlavně že jsou holky spolu. Nakonec to můžeš u nás třeba přejmenovat na Cesta za druhým dítětem (IVF, KET) , resp. za dvojčaty. Jo, já bych byla šťastná za jedno!!!!!

beeba
1. kvě 2010

Chiw, stejně jsme ti držely moc a moc palce, protože stále čekáme na přirozenou mamču a ty máš našlápnuto.

fiallinka
autor
1. kvě 2010

beebo, zrovna jsem o tom aeriusu slyšela, jenže zítra je neděle a to mi ho nikdo nenapíše...

a jinak ono s tím témátkem - já právě taky vidím, že se to někdy úplně převrátí a už se nedá mezi ty holky vlézt, tam je jich spousta, které mají děti už kolem půl roku...ale jsou šikovné, stačilo naznačit... a hrozně se mi líbí jejich "výsledky", skoro všechny mají děcka rozumně donošené a ok, to je hrozně pozitivní 🙂...tady jde spíš o to, že ta diskuze se jmenuje naprosto neutrálně, tak je škoda ji nezachovat pro těhule 🙂

fiallinka
autor
1. kvě 2010

beebo, já si stejně myslím, že tu nějaká přirozená bude 🙂

beeba
1. kvě 2010

Fialli, to mi dělal Erwin, normálně vstal ráno ve 4, naprosto odpočatý, čilý, zralý na lumpárny. Tak jsme byli spolu v obýváčku, on si hrál, jezdil po mně autíčkama, já zabalená do peřiny, larisu pod sebou a prostě jsem u něho klímala do 8. Přešlo ho to až šel do školky. To si začal spánku vážit, protože musel ráno brzo vstáívat a to bylo pro něho náročné. Terka vstává v horším případě v 5,30, ale já jsem mrtvá, tak ležím a ona se vrtí, sedí, vytáhne si knížky, dloube do mne a říká mí mí, klasická překlad, matko vstaň a nejrychleji mi připrav mléko. U přípravy však musí asistovat. Já si rovnou uvařím kafe, ale to je tak až v 6, 30 či zn. ideál v 7,00 a teď jsem najela na krtka, přitáhnu do poslete pc. pouštím jí tři série cca po 6 min, a vždy na 6 min. spím. Holky, když jsem byla mladší, tak jsem byla jako rybka po ránu, ale teď jsem spící panna. Před kávou nefunguji.

beeba
1. kvě 2010

Fialli, nemáte ve Vsetíně pohotovost? sice to bude 90,Kč navíc, ale skutečně po týdnu Aerius zabral. Kdybych věděla, kam ti jej mám poslat, tak ti jej klidně v pondělí pošlu doporučeně, ale to by ti došel až v úterý. Zkus tu pohotovost.

chiwule
1. kvě 2010

musím říct , že bych ani přirozeně nechtěla 😉 já si chci nejdřív "vyplácat" ty naše mražáčky 😎 a to bude až na podzim 😝 😵

fiallinka
autor
1. kvě 2010

beebo, ty mne fakt umíš rozesmát 🙂, je to stejné - ležím na dece, peřinu na sobě, a Jurčovi sloužím jako objekt pro hraní, nejčastěji se baví tím, že mi sedá na hlavu...jenže na gauč nemůžu, to by lozil za mnou a to už ho nemám pod kontrolou, to by padal atd...

beeba
1. kvě 2010

Chiwulko, mrazáčci čekají a vzhledem k vašim rozmnožovacím schopnostem se připrav na dvě mmíma a tentokrát to bude až do konce.
Víš už dlouho jsem se tě chtěla zeptat,jak to bylo u vás s tím druhýn miminkem, protže jsejm si řečetla že diskuzi o dvojčátkách jsi založila ty, ale nějak se bojím, aby se tě tato moje otázka nedotkla, promiň 😎

chiwule
1. kvě 2010

holky, musím žehlit a vůůůbec se mi nechce. Anet už nemá žádný bodýčko, už druhej den jsem jí ho vytahovala z koše nevyžehlený, takže mi nic jinýho nezbývá... Jdu na to, už jsem se přemlouvala dost dlouho 😉 Doufám, že v telce dávají něco u čeho se bude žehlit dobře. Zatím páček!

chiwule
1. kvě 2010

fial, ještě ti odpovím 😉 u nás to bylo jednoduchý - první IVF, zavedena dvě embryjka a obě se chytla. Někdy kolem předpokládané ms jsem velmi mírně krvácela a špinila a to asi 3 dny, stejně tak jsem měla dlouhou mršku. To jsem si myslela, že se nepovedlo, byla jsem na KO UTZ v CARu, oznámili nám, že jsou tam dvě bublinky... Ještě v 9tt byli dva, ve 12tt zjistili, že se jedno začalo dělit a přestalo se vyvíjet, už mu nebilo srdíčko. Ve 14tt screening, Anýsek v pořádku, druhé mimi tam pořád bylo, dokonce ještě ve 30tt bylo vidět na utz pozůstatky...

fiallinka
autor
1. kvě 2010

chiw, já jsem zvládla vyžehlit už před 2 hodinama, heč 🙂. Ale to je u mne výkon - odbourala jsem už žehlení skoro všeho, bavlněné věci fakt skoro nežehlím, ale te´d bohužel přeschnuly a to se pak nedá 🙂. Jurášovi žehlím jen snad ty dvě košile, které má na parádu 🙂

řeknu vám ale, že já se cítím úplně netěhu, bývá mi špatně jen pár hodin denně, ale jen tak jemně, žádná hrůza... už se těším příští týden k doktorovi, doufám, že mi udělá ultrazvuk, ať vidím, co se tam děje... já bych nejradši měla to břicho průhledné 🙂

chiwule
1. kvě 2010

koukám, že už mám vidiny - ses ptala beebo ty viď? Mě už to ani tak nevadí, ráda ti odpovím, přeci jen do toho 3m těhu je všechno otevřené a nejisté... Ale byl to šok jak ve chvíli, kdy nám řekli, že se uchytila obě, tak ve chvíli, kdy nám řekli, že to druhé je mrtvé. Děsně jsem se bála o to zbylé mimi, abych o ně taky nepřišla, to nebudu lhát...

fiallinka
autor
1. kvě 2010

chiw, stejně přemýšlím, jestli se to stalo prostě proto, že to jedno mimi bylo špatné a stalo by se to tak jak tak, nebo na to mělo vliv, že to byly dvojčata... ale to stejně asi nikdo nikdy nebude vědět...

ejviska
1. kvě 2010

Aerius je lek proti alergii. Vsechny leky na alergie, krome Xyzalu, jsou volne prodejne v lekarne, ale v baleni po 7 tabletach, max. po deseti. Fialli, zkus si zavolat do lekarny, ktera je otevrena v nedeli ( Kaufland apod. ) a tam ti to reknou.

chiwule
1. kvě 2010

já právě musím žehlit skoro všechno, kvůli ekzému, takže blbý ☹ Tátova trička hodně skládám 😀

beeba
1. kvě 2010

Jo chiw , koukni na Novu Mission: Impossible 3, to je ideální film na žehlení 🙂
Jinak jste mne naučily nežehlit, vše ihned po uschnutí srovnám a i bodyčka se pěkně narovnají, fakt už žehlím jenom košile pro pána tvorstva a menšího pánečka super trika, protože ten musí být in ve škole...

Holky to jsem vám nepsala s čím náš malý frajer včera vyrážel s kámošema na čarodějnice. Prostě už byl u dveří, obouvá si boty, hádá se se mnou že si svetr rozhodne nevezme, následně blb stejně zmokl... a dnes jej bolí v krku, ale to jen na okraj.... A tatínek, ten taky jel na čarodky, ale jinam, přespal tam.. a že přijede ráno, vrátil se ve 13,30h, mu lustroval kalhoty a co že nenašel, prezervativ.... Ó jak je náš 13.letý synek uvědomnělý, já se z něho zblázním.

!!!Připravte se, vše vás čeká!! Někdy i dvakrát, hrůza!

beeba
1. kvě 2010

Ejvis, ján čtu na krabici u Aeriusu, že je vázán na lékařský předpis, tak nevím....je to tam i ve slovenštině 🙂

chiwule
1. kvě 2010

fial, myslím, že spíš to, že nebylo úplně v pořádku. Však nešlo o jednovaječná dvojčátka ale o dva mimísky 😉

fiallinka
autor
1. kvě 2010

chiw, jj, ptala se beeba, já vím, jak to u vás bylo... ale řeknu ti, přesně vím, jak jsem byla v šoku ze dvou a pak už v tom 9. týdnu na dalším ultrazvuku jak jsem byla šťastná, že jsou tam pořád dvě... Teď už k tomu teda přistupuju jinak, ale stejně se člověk těch plánů nějak nemůže zbavit, zatím si z toho doma děláme docela srandu 🙂...třeba jak budeme řešit dovolené - já na výletech na zádech jedno dítě a manžel jedno na břiše a druhé na zádech 🙂, případně dovolená na kolech - já vozíček s Jujou, manžel dvojvozík za kolo 🙂... no a tak 🙂...

včera jsem u kámošky viděla 2 týdenní mimino a nedokážu si představit, že budeme mít něco tak maličkého (a to bylo o kilo větší než byl Juja...)