Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

chiwule
1. kvě 2010

JDU ŽEHLIT!!! 😀 Juknu než půjdu do pelechu kolem půlnoci 😉 zatím!

fiallinka
autor
1. kvě 2010

chiw - já si taky spíš myslím toto, ale na druhou stranu se fakt stává často, že to jedno dvojče odejde... jenže je pravda, že těžko to asi lze srovnávat s jedním mimčem - tam by to byl potrat, u dvojčat je to jen "syndrom mizejícího dvojčete", a stejně nikdo neví, proč to je..

Beebo, nestraš! Ježišmarja, prezervativ... mne asi klepne 🙂. I když chápu, že Jujovi by se líbil už teď, pokud bychom ho nafoukli, třeba 🙂

Ejvis, taky jsem teď na netu našla, že je na lék. předpis... nějaký jiný účinný tip nemáš? On když má rýmu (a tu má nejčastěji ze zubu), tak prostě vždycky dost kašle a na poslech je vždycky čistý, už se mi s tím k doktorovi chodit nechce - navíc když je čilý jak rybka, ba i víc 🙂

beeba
1. kvě 2010

Holky, jak vám rozumím, na šeobavy jsou vražedné a svazující, nejprve, aby se povedlo otěhotnět, potom, aby se mimi (nka) uderžela, aby byla v pořádku, navíc nás potkávají časté komplikace a někdy i nejbolestnější smutek, ale nakonec u všech vyvážený obrovsou radostí v podobě nejskvělejších dětí na světě.
Moc mně osobně pomáhá, vás číst a být s váma, fakt. Manžel je super, ale někdy se až stydím, mu vyprávět svoje černý obavy, někdy prostě nechápe, nedivím se mu ☹

fiallinka
autor
1. kvě 2010

Holky, právě jsem si uvědomila dnešní tragédii - je 1. května a nikdo mne nepolíbil pod kvetoucím stromem...myslíte, že se může počítat jedna pusa na hřišti od Jurči? Kvetly tam blízko pampelišky i ty stromy 🙂

beeba
1. kvě 2010

Fiall, zběhni dopol. na tu pohotovost a nech si lék napsat, fakt nám pomohl a u kluka dříve taky, když už jsem nevěděla jak zastavit kašel a kortikoidy, nebo efedriny či jaký sr... nám mudra nechtěla napsat.

fiallinka
autor
1. kvě 2010

Beebo, já to manželovi klidně říkám, on to i chápe - ale stačí mu to jednou 🙂 a já naopak to můžu řešit 100x... takže to radši ventiluju tady a taky mi to pomáhá...

fiallinka
autor
1. kvě 2010

akorát nevím, jestli na pohotovosti taky nevysolím velké prachy...nebo je děcko zadarmo?

beeba
1. kvě 2010

Fiall, Juráš je chlapíček, ale krásný. Mne líbal muž pod jabloní, třešně nám už odvetly, ale byl zašpiněný od sekačky a z pórů mu vyrážely zbytky výparů z včerejší čarodějné noci.... Terka mne líbala taky, ale holt to není chlap.... 🙂

beeba
1. kvě 2010

Fialli, je to za 90,-Kč

ejviska
1. kvě 2010

Fialli, to na internetu sice je, ale neni to uplne pravda. Klasicke baleni 28 tablet je na predpis, ale to male - 7 tbl. je jako pohotovostni bez predpisu. Urcite!
Ale ted presne nechapu, ty to chces pro maleho, jo? Tak to by mel mit kapky, ne? Treba Zodac je v kapkach. Ten ucinek je jen takovy, ze mu " splaskne" otok sliznic, takze se lip dycha.
Sak si zavolej do lekarny, mozna je nejaka nonstop. Nebo si zavolej na pohotovost, poradi po telefonu.

beeba
1. kvě 2010

Ejvisko, já jsem myslela sirup,tablety bych do malé nikdy nedostala a ani mi o nich doktora neříkala

medynka
1. kvě 2010

Teda holky tady se člověk nenudí 😀 ! Od raního skákání po hlavě až po uvědomělého 13 letého mladíka (ale zase chválím, jak je zodpovědný 😉 ) Už se těším, až bude Gába v pubertě, ta nám to ukáže! A takový představy, jak budu fungovat s případnými dvojčátky mám občas taky, je to docela vtipný, třeba taková návštěva lékaře bez manžela! V každý ruce jednu sedačku a Gábi do zubů 😀! A líbání se počítá i od malinkých chlapů! To je přeci jasný, věk nerozhoduje!!!

ejviska
1. kvě 2010

Tablety jsou od 6-ti let, decko to nespolkne. A muze to vdechnout. Ja jsem prvni nepostrehla, ze je to pro maleho. Ja to tak ctu...🙂

fiallinka
autor
1. kvě 2010

Ejvis, jj, chci to pro malého proti kašli, v noci ho to dráždí, ale jinak mu fakt nic není, už ho všechno přešlo... myslíš, že by měl zodac smysl? Jinak zítra je tu jedna lékárna otevřená, tak to zkusím 🙂. Ten aerius je taky v kapkách, ale zas asi jen na ten předpis.

Medy, a počítá se, i když to nebylo tak úplně pod stromem, že jo? Ale Juráša pusiny zodpovědně učím, stejně jako trhání kytek, ať mne má budoucí snacha ráda 🙂. Ale někdy mi pusu nechce dát vůbec... ale když má náladu, tak chodí ode mne k manželovi a rozdává nám je 🙂, to je fakt úžasné. Já bych holky asi byla nejradši, dkyby miminka se rodila už jako roční... ale jak to odnosit, že?

ejviska
1. kvě 2010

A neco na drazdivy kasel? Sinecod treba. Muj nejoblibenejsi lek na kasel je Pleumolysin. Je na vykaslavani, ale obsahuje i slozku na tlumeni kasle.
A dat vys polstar, mokrou plenku na radiator, cibule na kousky do misky.

beeba
1. kvě 2010

Fiall, teď mne ještě něco napadlo, že když synek v noci kašlal, tak jsem mu měla dát, teď nevím jestli půl nebo celou tabletu dithiadenu (možná je ro s tvrdýma y, sorry) na noc. Teď když kašle, tak mu na jednu noc dám jednu tabletu Prothazinu (též na předpis, ale on je velký narozdíl od Juráška). Třeba by stačil obyčejný Zirtec, prostě nacpat do něho tabletu, to mohou i děti... Jak píše Ejviska, aby splaskla sliznice a jeho tak nedráždilo 🙂

fiallinka
autor
1. kvě 2010

Ejvis, cibuli jsem dávala, v odpařovači je hodně vody (ale už netopíme), pneumolysin jsme jednou měli a byl úžasný, ale taky myslím na předpis... sinecod jsem ještě nezkoušela 🙂... co myslíš, vadilo by, kdybych do něj nacpala půlku toho dithitadnenu nebo zirteku?

fiallinka
autor
1. kvě 2010

no nic baby, loučím se 🙂, ještě tu možná zítra nakouknu, co říká Ejvis na ty léky 🙂

zatím dobrou .-)

ejviska
1. kvě 2010

Tak to radsi Zyrtec. Dithiaden je silene silny lek, uplny oblbovak. Je to stary lek. Zyrtec uz je nova generace antihistaminik, nema takove vedlejsi ucinky, jako spavost apod.
Zkus najit na pribalovem letaku, jestli tam neni davkovani na kg vahy a spocitej, jestli mu dat 1/2 nebo 1/4 tbl. Ale pokud to sni, tak mu to klidne dej. Muzes to nacpat do nejakeho jidla. Treba do kousku syra nebo rohliku.

ejviska
1. kvě 2010

Jestli je to Zyrtec 10 mg, tak bych mu dala 1/4 tbl. Divala jsem se na davkovani u Zodacu kapek ( to je Zyrtec taky )a tam je u deti 1-2 roky davka 2,5mg 2x denne. Tak to odpovida 1/4 tablety.

cepecek
2. kvě 2010

Dobré ráno,
včera jsem byli celý den venku - na letišti, bylo to dobré měli tam kluci akci pro děti tak to bylo fajn
Dnes jsem teda KO - docela mě otekly nohy no doufám, že do zítřka to přejde - to jdu na gyn.

Jinak jsem také v pátek vysadila všechny léky, tak jsem zvědavá co to udělá .......

ejviska
2. kvě 2010

Cepecku, co mas spolecne s letistem, ze tam porad chodite? My jsme bydleli v CR taky u letiste, tak jsme se casto chodili divat na parasutisty, to bylo super.

cepecek
2. kvě 2010

Ejvi -muj mamžel líta rekreačně i závodně 🙂

fiallinka
autor
2. kvě 2010

No nic dámy - celou noc Jurča kašlal jak blázen, do toho teplota, vstávačka o půl čtvrté (pak ještě naštěstí usnul)...takže ráno pohotovost, vyfasovali jsme antibiotika, spiropent a jakési čípky, a jsme doma a nikam nejedem.

Akorát na poslech je čistý, jen prostě hnustě kašle (prý náběh na laryngitidu), tak jsem s těch antibiotik dost přešlá, jenže co mám dělat, že?

ejviska
2. kvě 2010

Cepecku, no litani je teda taky "ohromny" konicek. Asi jako motorky. Ale uz sis asi zvykla, ze jo?
Fialli, tak se to vyresilo samo, tak at jste brzy zdravi. Ja jsem byla jednou s Terezkou taky na pohotovosti vecer, silene kaslala, takovy ten kokrhavy kasel, taky rekli sledovat, at to neni laryngitida a pragve tehdy nam dali ten Zodac v kapkach a urcite ji to taky ulevilo.

cepecek
2. kvě 2010

Ejvi - ani jsem si nezvykla. Ale me nic jineho nezbilo, když jsem chtěla manžu🙂. Ohromné to je, ale halavně finančně☹. Jinak jsem rada že má nějaký plnohodnotný koníček můj první manžel neměl žádný a stálo to zaprd

fiallinka
autor
2. kvě 2010

Ćepečku, je pravda, že ono je to fakt poměrně dobře, když se chlapi mají čím bavit, co si budeme povídat... já osobně mám z létání docela strach, ale třeba moje babička za mlada létala na větroních a nedávno k 70 dostala vyhlídkový let, tak jsem se jen dívala, jak letí, hezky zespodu 🙂

Holky, já akorát přemýšlím, jestli bývá Juri moc nemocný... do půl roku absolutně nic, pak několikrát rýma teploty, skoro vždycky k tomu kašel a skoro vždycky nakonec vylezly zuby... v roce šestá nemoc, pak párkrát zas rýmo-kašel+ zuby, nedávno první antibiotika (pravděpodobně zbytečné, byla to asi reakce na priorix) a před pár týdny ta střevní infekce, co řádila všude. Doktorka se mne dnes ptala, jestli bývá často nemocný a já jsem nevěděla, co říct - když to takhle píšu, tak toho vypadá moc, ale zase jsou to všechno poměrně banality k zubům, nebo takové ty virózy, co prostě létají vzduchem 🙂...

Jak jste na tom vy?

beeba
2. kvě 2010

Ahoj Fiallinko, prosím tě hlavně se nevzrušuj, Jurášek je nemocný zcela normálně. U nás to je obdobné, do 11měsíců nic, potom jedna viróza, poté vždy reakce na jakékoliv očkování, potom dvě nemoci za sebou, tento týden reakce na priorix - ukrutná teplota - pátek až sobota, ale byla jsem na to upozorněna, tak jsem dala čípečky (Tera je nenávidí) a omezila jsem pobyt na slunku. Antibiotika jsme měly jednou lokální, však jsem to popisovala před Velikonoci. Hele to bude furt něco. Zn. idelál s dítětem vyrazit na 14 dní k moři, z našeho synka se stane vždy vodník, protože celých 14 dní je naložen v moři. A to tak jezdil od 2,5 let. Nejprve s mojí mámou, ona je děsná cestovatelka, já tehdy neměla prachy a asi od 5 let, jezdíme takhle ven, hlavně kvůli otužení, každý léto. Vloni jsme byli už s půlroční Terkou, taky jsem jí cáchala v moři, každý den 2x a letos jedeme opět. Na moře nedám dopustit, léčí jak kožní problémy tak dětské náchylnosti k problémům s průduškami atd.
Počkej, až malý půjde do školky, to se intenzita nemocí možná ještě zvýší. Do toho budeš mít další dva roční prcky a teď si to budou předávat.... Radím, vytvořit pokojíček, a tam se odstěhovat, protože takhle ponocovat budeš se třema dětma dalších 10let.

ejviska
2. kvě 2010

Tak u nas to bylo tak, ze prvni nemoc v cca 10 mesicich sesta detska. Pak kazdy rok dvoudenni letni viroza. Ale jinak nic. Kdyz mela jit do skolky zacala jsem ji davat Echinaceu homeopatika. Nedokazu rict, jestli to pomohlo, ale byla nemocna snad jednou za cely rok. Zato vloni, v 4.5 letech behem jara 2x nemocna ( ale vzdycky jenom nachlazeni a ryma ) a pak jeste nestovice. To si dobre pamatuju, protoze jsem porad resila paragraf a zajistovala hlidani x po sobe v kratke dobe. No a od te doby nic. Obcas trochu kasle nebo ma rymu, ale to jsou blbosti. Akorat ze z nektere skolky poslou takove dite domu.

meleri
2. kvě 2010

Ahojte holky,

zdravím vás zpátky z Francie, kam jsem se konečně dostala ....🙂

Fiallinko,

gratuluju k těhotenství! 😵 😵 a vyšlo to s oběma? a jak se jinak cítíš? je mi to líto, my jsme byli taky dost nemocní, tedkom musím zaklepat že je klid, myslím že v česku to asi bude i tou větší zimou, že jsou tam lidi vesměs asi víc nemocní..