Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

ejviska
4. kvě 2010

Tak u nas to porad na nejake prirozene poceti nevypada, tak jsem se rozhodla na cervenec objednat do CARu do Zlina. Holky poradye, je to lepsi v nejake fazi cyklu? Nebo je to jedno?

chiwule
4. kvě 2010

mel, iwus, já jdu KETu taky v září, po prázdninách...

iwuska19
4. kvě 2010

Mel a Chiw já podle financí čekám na nějaké penízky ze soudního sporu takže snad nejpozději říjen........ 😝 Doufám že to bude dřív........ ☹

fiallinka
autor
4. kvě 2010

Ejvis, zeptej se jich - myslím, že hormony berou cca na začátku nebo uprostřed cyklu (nejraději 🙂) a pokud má jít manžel na spermiogram, tak jim to taky řekni při objednávání a počkali byste na výsledky a měli byste to v kupě.

beeba
4. kvě 2010

Ahoj, hlásím příchod 🙂
Holky, po dlouhé době jsem spala jednu noc bez probuzení, pěkně u maminky, celý dnešní den jsem se válela v posteli, jenom jsem vytahovala potraviny z lednice, příp. ohřála 1.a 2. obídek v mikrovlnce. Vypila jsem asi 5 l různých tekutin, je mi úžasně až na obrovské nafouklé břicho. Nevím, jestli to mám z toho jídla, nebo z toho, že jsem se vyvalovala (a mé tělo na to není zvyklé), ale břicho mám jak v 5. měsíci. Tak doufám, že bude postupně splaskávat. Doma to celkem bez mamky zvládli. Když měla Terka splín, tak prý vyžadovala dudlík a sluneční brýle... Ty prý nosila skoro celý den doma.... Tatínek s ní ještě nikdy nebyl 28 hodin sám! Byla to zkouška ohněm. Doma je to sice jako po výbuchu, takže zítra musím vyrazit do boje s vysavačem a tak, ale upřímně... fakt sem si odpočinula, knížku jsem přečetla. To se mi rok a 4měsíce an jeden den nestalo 😉. Zítra budu volat na kliniku, jak to dopadlo s 5embryi, tak dám vědět co a jak.

Cepecku, ani jsem nereagovala na krásné a pozitivní zprávy ohledně velikosti drobečků, rostou jako z vody 🙂
Ejvisko, jak píšeš nahoře, v jaké fázi cyklu se objednat, tak nevím, jestli ti vyjdou vstříc, u nás se objednávám třeba měsíc dopředu na konzultace...že mají plno! Hele, ale třeba hormonální profil se dělá 2 až max 5den MS. My ještě vždycky potom čekáme na schválení IVF pojišťovnou, což je při nejlepším 3 neděle, ale nevím jak to máš ty, jestli budete samoplátci. A hlavně, třeba vám udělají všechny možný testíky a nakonec ti nasadí nějaké hormonky a ono se to podaří samo 🙂

ejviska
4. kvě 2010

Diky holky. Ja jsem tam volala myslim v unoru a sestra hned do telefonu rekla, zda jdem na IVF 🙂 Tak jsem se smala. Chtela jsem prave informace, jak dlouho predem se objednat a tak. S nami je to slozitejsi, kdyz jsme pryc. Ale reknu pri objednavani, ze chceme ten den spermiogram, my by jsme asi museli nechat zmrazit spermie. Ja budu v CR cele prazdniny, ale muj muz pojede asi zpatky. Ja mam ceskou pojistovnu, ja jsem v poho, muz si to bude platit - 2000 odbery na infekcni nemoci, 800 spermiogram, to mi tehdy sestra rekla. On je pojistenec v UK. A taky ze schvaleni pojistovny je 3 tydny.
No zavolam tam a zeptam se znova. Stejne, kdyz tam pujdem v cervenci, tak pak se bude cekat na schvaleni a v dalsim cyklu se da event. neco podnikat. No ja bych to chtela raz dva, je mi jasny, ze to asi nepujde. 🙂
Ach jo, kez by to nemuselo byt!

beeba
4. kvě 2010

Ejvisko, hele nevzdávej přirozenou cestičku, do léta je času dost, třeba se zadaří 🙂 Ale jinak fakt počítej s tím, že to bude tři neděle trvat, než ti pojišťovna schválí IVFko 🙂

fiallinka
autor
4. kvě 2010

Ejvis, a tvůj chlap je Čech? Už jsem se kdysi ptala, že?

Mám tu pro nás nováčka - Veruleg, která má stejný osud jako já a Jani. Tak snad přijde 🙂

Mimochodem, Jani, máš velkou neúčast, co je?

evaav
5. kvě 2010

Dobré ránko
Tak včera jseme dopadli dobře,já hormonální prof. naprosto v pořádku jak má být a manžel prý na dnešní dobu je taky v pořádku má jich hodně a jsou rzchlé,prý ho dobře krmím 😀 .
Udělala mi ultrazvuk a vaječníky jsou prý taky připravené.Dostala jsem injekci na zastavení vaječníků a mám dlouhý protokol,když jsem se ptala proč,že přžedtímjsem měla krátký a bylo to v pohodě,tak říkál.že jsem mladá a že je to lepší,tak 18.5 jdu na lačno na kontrolu a dostanu už léky během, toho by měla do deseti dnů přijít mrcha.No tak jsem ráda,že jsme dopadli takhle ted,aby to bylo dobré až do konce

ejviska
5. kvě 2010

Fialli, jo je Cech 🙂 Ale jak pracuje v UK, tak je pojistencem tam. My uz jsme spolu 14 let! To tak leti, hruza.
Tak dnes jsem mu rano rikala, ze zavolam do toho Zlina, tak koulel ocima, ale nic nerekl 😀

Evi, taky budes mit dvojcata?

chiwule
5. kvě 2010

ahoj holky, zdravím!
iwus, já bych do toho chtěla jít někdy kolem září - začátku října, to budou malé dva roky a bylo byl super, když by byla bez plín, ale pokud by se zadařilo hned, tak do narození mimíska určo bez plen bude 😉 S penězma taky musíme našetřit, chcem si ještě užít dovolenou, Anet už je hodně samostatná, jsem zvědavá, jak velký rozdíl to bude oproti loňsku...

ejviska
5. kvě 2010

Chiwule, trilete dite ja povazuju za uplne samostatne. Samo se naji, oblece, hraje si samo. ( Nekdy ;) ) TAkze to budes uplne v pohode. To je takovy zlom v tech trech "skolkovych" letech.

Tak jsem tam volala a objednala nas, pujdem k nejake dr.Slovakove. A dobre jste mi poradili s tim spermio..jak jsem to rekla, tak nas objednali o hodinu driv. 🙂

meleri
5. kvě 2010

Chiwule, Iwusko,

snad do té doby nezměníme názor! 😅 ale ne nechci dítě někdy po 9 letech a podobně..

Ejvisko,

je fakt že je to asi plus počkat do těch tří let...

Chiwule,

jo ty plínky je to na nic. ... myslím že to už ted přijde že to budou brát jako samozřejmost, a začnou si pak říkat, hlavně máme velké plus že ted bude léto takže to půjde určitě líp nechat ho jenom v tričku a at to vidí jak udělá loužičku... 😅 je blbé že v česku je to tak drahé ty CARy. my jsme ted za ten neúspěch ani neplatili. nechápu proč je to v čr takový odrb.

ejviska
5. kvě 2010

Meleri, ja nevim, jestli je to plus cekat do tri let veku. Z meho pohledu spis ne. My jsme meli Terku na prvni sup a kdyz ji bylo 2 3/4 tak jsme zacali planovat druhe a vidis. Je ji 5,5 a sourozenec nikde. 😠
Zda se ti to IVF v Cechach drahe? V UK to stoji 5000 liber, to si vynasob cca 30kc. To je teprve datla. Ale nevim uplne presne jak to je, treba je nejaky pokus uplne zdarma nebo tak. Toto jsem tu nekde cetla. Proto my musime do Cech.

Ja jsem ty pliny vubec neresila, jenom jsem ji kazdy den nekolikrat rikala, ze to je nocnik a tam se cura. A mamka cura na zachode. A ona na neho jednoho dne ukazala a rekla "cu" a bylo to. Mela rok a osm mesicu. Asi jsem mela stesti. 🙂 Ale jinak jsou pliny vopruz, stoji moc penez a plni celou popelnici 🙂

meleri
5. kvě 2010

Ejvisko,

tak to čumím. Ze by to byla jediné země kde s tím lidi neobírají? Jo to věřím že to naštve...Já si myslím že do těch 3 4 let to je ještě ok. ted se mi do toho nechce právě že ještě není úplně samostatný.

Jo to máš pravdu človkě by to měl dítěti vysvětlit, já si myslím že děti dokážou pochopit víc než si připouštíme....já ho dávám na nočník, v česku nechtěl chodit ale ted je to zas jak předtím. jo to jo, máme látkové a dost muvadí když je v mokru, v těch papírových to dítě asi vůbec necítí. akorát na noc dávám papírovou aby klidně spal.

evaav
5. kvě 2010

ejviska no to nevím,já budu ráda za jedno a budu nak míru spokojená.Jen jsme si s Jirkou včera říkali,že je zajímaví že jsme oba v pořádku a přirozeně to nejde.Tak pak prý budeme mít ještě dvě až to nebudeme čeka 😀 .
hlavně nevím kam by jsme dětičky dali máme sice 3+1 ale pokojíček na dvě děti tři by už se tam dost mačkali.No ale ono by se to nějak vyřešilo.Ted hlavně at se alespon jedno chytí at to donosím......

ejviska
5. kvě 2010

Meleri, ja znam hodne lidi, kteri si porizuji druhe mimco az ma to prvni 6-7 let, asi kdyz jde do prvni tridy, aby s nim byli doma a meli na nej vic casu.

Evi, ale budes si davat dve embryjka? Ja nevim, pokud by na to doslo..a mela bych se rozhodnout, uz budu mit 35 roku. Ja myslim, ze mne by poradil muj muz. On vzdycky takove veci umi rozlousknout. A to nemyslim pejorativne. Proste on si nekdy vi rady a ja ne 🙂

chiwule
5. kvě 2010

Mel, já jsem pevně rozhodnutá začít zkoušet KETíky na podzim. Kdyby nebyly jiné problémy, už to zkoušíme teď na jaře a v létě 😉
Anet taky chodí na nočník, ale neřekne si, i když jeden čas to taky chvíli bylo. Asi musím být důslednější 😉 V mokré plíně se jí vůbec nelíbí, a to máme papírové od narození.

evaav
5. kvě 2010

Určitě když to půjde tak si dám zavést dvě

ejviska
5. kvě 2010

Evi, ja se omlouvam, urcite jsi psala.. vy mate Verunku prirozene?

fiallinka
autor
5. kvě 2010

Ejvis, to víš, že taky budeš mít dvojčata 🙂. A ono jinak to je fakt "jen matematika" - u jednoho embrouše se chytí cca 30%, u dvou 50% (ale nejméně 10% z toho mají ve statistikách, že není srdeční akce), s věkem se šance snižuje... hodně záleží i na tom, jakou budeš mít reakci a jak kvalitní embrya...

evaav
5. kvě 2010

Ejvis,Verunku mám po 1Ivf taky bylo v květnu,že by osud?Letos v březnu byl neúspěšný KET a tenkrát v březnu bylo neúspěšné IUI.
Omlouvám se,že píši vždy po delší chvilce,ale není moc času a nechci tady sedět celou dobu,ted má Verča svou oblíbenou Kouzelnou školku tak to jde

beeba
5. kvě 2010

Ahoj holky, právě jsem Vás dočetla 🙂 Já nic dneska nestíhám, jsem nějaká zpomalená, navíc mi bylo v poledne paní doktor embryoložkou řečeno, že ani jedno embryjko z 5 nebylo zamraženo. Tak to je vlastně konečná, protože jak víte, tonoucí se stébla chytá a já jsem spoléhala na KET, protože bohužel ani jednou ze 3.ET jsem neotěhotněla a Terkouš je tudíž z KETu.
No co na to říct. MS mám dostat 15.5., či nějaký den dva dřív, a vzhledem k tomu, že mi byl píchnut pregnyl 10000, tak jeho odbourání bude tak 10 dní trvat, tak vlastně ani asi žádný test nestihnu.

Sice se říká, že před velkou vlnou člověk nemá vzávat vesla, ale to by se fakt musel stát ZÁZRAK. Jo a na ty nevěřím.

Jinak břicho mám stále oteklé, na procházce dýchám jako starý pes (svůj k svému), ale teplotu nemám, ani žádný křeče, tak to bude asi dobrý.

ejviska
5. kvě 2010

No beebo, co blbnes, co neni muze byt!!!! Kolik bys tech deti chtela sakrys mit?! 😉 Dve doma, dve v brise.🙂 Drzim palce nadale, tonouci se sice stebla chyta, jak pises, ale proc stahovat kalhoty, kdyz brod je daleko!

evaav
5. kvě 2010

Beeba určitě to dopadne dobře,moc ti budu držet pěsti a miminka se určitě udrží.No mě se to taky blíží

beeba
5. kvě 2010

Ejvisko, zvedla jsi mi náladu, těma dvěma dětma v břiše, fakt 😉

ejviska
5. kvě 2010

To jsem rada! 🙂 Ty jeste budes zaslouzila mamka! Pani, ctyri decka. No je fakt, ze tady v Irsku to ma kde kdo 😉
Moje mamka je ze sedmi decek, to se pak vychovavalo uz samo, starsi mladsi a tak 🙂

meleri
5. kvě 2010

Beebo

šetři se jak to jde! držím palce!! 🙂

fiallinka
autor
5. kvě 2010

Beebo, mám na tebe být snad hrubá? To, že ti vyšel KET, byla náhoda, jak vidíš, nám tady spíš vychází ET a ty tu teď jsi s náma, navíc máš v břiše předpisové krásné embrya, tak nevyšiluj 🙂. Ale jo, chápu, že se cítíš blbě, mně se taky vždycky líbilo mít "jistotu" v mražáku.

Nicméně pocity, že to nevyjde, patří k době po ET naprosto nezbytně, takže jsi na tom dobře, jen tak pokračuj dál 🙂...

beeba
5. kvě 2010

Jo, jo, jasně že pokračuji, uvidíme 🙂