Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
28. únor 2010

Ahoj holky, moc se omlouvám, že jsem se několik dní nepřipojovala, ale byla jsem mimo dosah netu. A když jsem se připojila, tak teda zírám a nestačím se divit. Cepecek čeká mimi a ostatní mají takovou úžasnou pozitivní náladu. To je moc dobře.

U nás dneska bylo v Praze moc hezky, jarně. Tak jsme odpoledne vyrazili na dlouhou procházku a jak jsem tak šlapala za kočárem, tak mne najednou přepadnul takový příjemný pocit, že to letos vyjde. Teda, že rozmnožím cepeckovy řady.

Ve čtvrtek jsem byla na klinice domluvit poslední či-li 4. IVF. Doktor byl velmi pozitivní, no aby ne, když jim nastrkáme hromadu peněz, protože teď je již polovina hrazena z naší kapsy. Dokonce byl tak optimistický, že říkal, že když nevyjde 4.IVF, tak zkusíme 5., 6.... No to jsem se ho zeptala, zda-li je zdravý a soudný, protože mi skutečně 40. dýchá na záda a rozhodně nejsem za vodou jako paní Basiková, abych měla mimčo v 46.letech...

No, jinak se snažím dělat před stimulací vše, aby to dopadlo dobře. Takže jsem začala na začátku ledna cvičit, pokud mi to vyjde, tak chodím 2x týdně, poté co dám malou spát od 20. h. Dala jsem dolů od září 11kg. Jo a piju 2 denně kontryhelový čaj.

Jo a jak jsem výše četla, že se dětičky začínají vztekat, tak dneska naše Terka, poté co jí bratr trošku škodil a zlobinkal tak naštvala, že mu jednu vrazila, až se sama lekla. Poté jsem se jí snažila vysvětlit, že to se nedělá a ať udělá bráchovi malá, ale dala ruku za záda, hnusně na něj koukala a když jsem se chvíli nekoukala já, tak mu pro jistotu vrazila druhou. Chvíli jsem přemýšlela kde se vzal ten agresivní gen a usoudila jsem, že to je jistě z manželovi rodiny. No jak jinak.

Už jste někdy své ratolesti plácly za nějaký ten prohřešek?

fiallinka
autor
28. únor 2010

Beebo, a kolik vás to teda jako samoplátce vyjde? Ale nedivím se ti, taky bych to asi zkoušela i počtvrté...

a 11 kg, to je teda výkon - ale to musely být ještě nějaké poporodní kila, ne? Já cvičím doma Mojžíšovou a už to úplně nesnáším, ale snažím se 🙂

No a jinak já už jsem Juráša párkrát plácla, většinou mne tak rozvzteklil, že jsem musela ty svoje nervy nějak vybít 🙂, no ale myslím, že to přes tu svoji látkovou tlustou plenku ani necítil. Spíš jsem ho párkrát okřikla a to se rozbrečel, až mi to bylo samotné líto - normálně na něho fakt neřvu, ale tohle bylo v situaci, kdy mne kousnul nečekaně do ruky nebo tak něco... Ty, a reakce tvojí malé mi přijde docela správná, nenechá si nic líbit 🙂

Juráš normálně doma vyvádí jak ďas, není chvíli v klidu, pořád někam šplhá a do něčeho vrtá... a jak přijde návštěva, nebo my jsme někam pryč, tak je to naprosto vzorné dítě, nikdo nám nevěří, že není takový hodný pořád 🙂...

ejviska
28. únor 2010

Pockejte az budou vetsi. 😀 U nas plati 3x a dost. Trikrat ji na neco upozornim, nefunguje to, tak sup placnuti na zadek. Jinak mam pocit, ze by mi to dite prerostlo pres hlavu. A nejdulezitejsi je duslednost.

Fiallinko, muz by platil 800,- spermio... a 2000,- odber na infekcni nemoci.

fiallinka
autor
28. únor 2010

Ejvis: jj, až bude větší, tak to bude myslím rozumné řešení...zatím se moc vychovávat nedá 🙂, i když se snažím...ale z toho našeho "ne, to nesmíš" má akorát srandu 🙂, většinou to je pro něj signál, aby se zakázanou činností rychle a intenzivně pokračoval, protože brzo má útrum 🙂...někdy stojí třeba před kytkou, kterou nesmí trhat, říká "nenene" a ukazuje to rukou a pak šup a utrhne..no je to sranda 🙂, jen kdyby se do té hlavy nemlátil...

jinak to jsem si tak nějak myslela s těma prachama, ale proti ceně ivf je to zanedbatelné 🙂

ejviska
28. únor 2010

Fiallinko, presne to delala dcera v tomto veku. Stala u kytky, ja krikla "neee" a nez jsem dobehla, tak skub a kytka lezela. Tak taky dostala po zadku. Jako symbolicky, aby si uvedomila, ze to nesmi.
Aby to zase nevypadalo, ze ji mlatime 🙂 , to zase ne. Je hodna, ale opravdu si myslim, ze je potreba to vzit hned zkraje prisneji.
Opradovou facku dostala v tomto veku 2x. Prave tak nejak do tech dvou let. Jednou, kdyz kopla schvalne naseho psa. A podruhe, kdyz po starsi holcicke schvalne hodila lahvicku s pitim. To mi hned vyletela ruka.

chiwule
1. bře 2010

Dneska jsem usnula při uspávání tak teď při nočním čůrání/přebalení Anet doháním resty - uklízím nádobí z večeře, dala jsem prádlo do pračky, poklidila pokojíček a brouzdám na koníkovi 😀

fial, jo jo, máme dost mražáčků, tak to chci zkusit nativ KETk, ale mám dilema - peníze a zdraví proti sobě... Když to na poprvé nevyjde, tak budem zas platit a když to vyjde s podporou hormonů, tak mi to zas zamává s tělem. Věřím tomu, že s hormonama nám to vyjde, IVF vyšlo taky hned na poprvý a dokonce jsme čekali dvojčátka, ale ty následky na moje zdraví 😕 Navíc jsem možná divná, ale nechtěla bych nechat mražáčky nevyužité 😖 , mám prostě psychický blok nechat je na výzkum nebo cizím lidem. Jsou to moje/naše děti 😕 . Tak to chci zkusit nejdřív přirozeně a když to nevyjde, tak na podruhé s podporou hormonů. A pak budu mít ještě jeden případný třetí pokus v záloze. Ale vše závisí na tom, kolik jich přežije rozmražení, kolik z toho bude dávek, podle toho se nakonec definitivně rozhodneme. Jistý je, že další IVF už zkoušet nechceme a nebudeme. Jak kvůli mému zdraví, tak kvůli penězům.

Jinak Anet dostala opravdovou facku jen jednou. Měla období, asi před měsícem, kdy jí rostlo nějak najednou víc zubů a kousala opravdu do všeho - hračky, rohlíky, knížky, lžičky atd. A zkoušela kousat i do mě. Dvakrát mě kousla, do ruky a do ramena. A dvakrát jsem jí jemně, ale důrazně vysvětlila, že mě to bolí, na podruhé jsem jí dokonce jemně na oplátku kousla taky aby si to uvědomila. Vypadalo to, že chápe, přestala to dělat 😵 . No a pak, to shodou okolností u nás byli tchánovci na návštěvě, po mě nějak lezla, chtěla se pořád chovat, byla protivná a mrzutá před spaním, no a najednou mě velice silně kousla do bradavky, přes tričko a podprdu. Mě vám tak instiktivně vyjela ruka, až to mlasklo! Zůstaly jsme opařené obě, návštěva zírala, malá začala řvát 😀 Ještě jsme se před nima s manžou pohádali, že jí nemám mlátit 😨 jako kdybych asi to dělala schválně nebo pravidelně. Každopádně od té doby už mě nikdy ani nikoho jiného nekousla 😅

beeba
1. bře 2010

Ahoj, tak jste mne skutečně rozesmály, protože Vaše příběhy o okusování Vašich těl Vašimi miláčky a popis reakcí jak jste to řešily je výborný. Mne Terka takhle kousla jednou do jemný kůžičky mezi ramenem a krkem, no nestřelila jsem jí, ale instinktivně jsem řvala jako lev! Ona hned taky, takže jsem si připadala jako Herodes, ale kolikrát bych jí jednu střelila, ale pak mi ta ruka nějak zabrzdí.

Vzpomínám si, že jsem na synka byla daleko přísnější, u Terky mi to nějak nejde. Dobře vím, že to asi není správné, ale zatím, to zkouším po dobrém. Ona má 14 měsíců, ale potvůrka rozumí móóc dobře všemu co jí říkám. Stejně ale zkouší lumpačit.

Fiallinko, tak 4.IVF nás bude stát de facto polovinu jakési částky kterou hradí pojišťovna, tzn. 13.600,-. Ta se musí složit snad při odběru vajíček nebo při transferu. A k tomu poté přibude částka za doplatky léků, ISCI atd., která vyjde okolo 20.000,-. To tam nepočítám zmrazení embryií a následný rozmrazení, protože to vyjde asi okolo 8.000,-.

A pro zajímavost, když jsme teď na podzim zkoušeli 3.IVF, které bylo mimochodem neúspěšné jak co do počtu odebraných vajíček, tak přežití embryí, tak mi naordinovali nějaký jiný protokol (zde jsem si stříkala sprey do nosu) a teď mi můj doktor řekl, že se vrátíme k protokolu u úspěšného 2.IVF. Zanechalo to ve mne neblahý pocit, jakože 3.IVF bylo z jejich strany zmršené a já tam nechala 16.000,- jen tak pro srandu králíkům. To nepočítám blbou náladu, kterou mám vždy po neúspěchu IVF či KET, očistu těla po hormonech, nějaký to přebytečný kilo atd.

Jo, a co se týče kil, tak já jsem v těhu tenktokrát nabrala 8kg, 6 jsem nechala v porodnici, takže jsem zhazovala to, co mi přinesl čas a hormonální stimulace před IVF od roku 2006. Na začátku září přišla moje mamka, pohodila přede mne takovou skládanku od spol. STOB, mají též inter. stránky s tím, že ona podle jejich diety shodila spoustu kil a že bych se sebou měla začít něco dělat, nebože skončím jako ona!

🙂 Není to žádná zázračná dieta, ale skutečně jsem zatím nezaznamenala jo jo efekt. Princip spočívá v tom, že je nutno sníst za den pouze určitý počet kilojaulů. Takže si člověk musí přesně hlídat kolik a také co jí. A musí se jíst pravidelně po malých dávkách. No, kdyby Vás to zajímalo, tak příště napíšu odkaz. Fakt je to super. Můj muž, takhle za 3 měsíce dal dolů 9kg a teď si váhu drží. Já jsem naprosto vynechala bílý cukr a bílé pečivo, tučné sýry, ale začala jsem jíst třeba místo večeře dvě kudlubny, salátovou okurku, ředkvičky atd. 🙂

beeba
1. bře 2010

Ale teď si tak uvědomuji, že jsem zapomněla napsat asi to nejdůležitější. Dietu jsem začala držet až poté, co jsem přestala kojit 😉

cepecek
1. bře 2010

Ahoj,
u nás je krásně. Malá teď je taky jak kdyby mi jí někdo vyměnil. Stále kňourá, vzteká se a furt neco nutně potřebuje, už mi tečou nervíky, ale zatím nedostala snažím, se jí to vše vysvětlit,

Beebo - tuto dietu znám, držím ji také🙂 a je fakt dobrá člověk nemá hlad a jídlo může jíst jaké chce jen si hlídá KJ. Já si píšu jídelníček. A teď když budu těhu, tak přidám jen pár kJ a jedu v dietě dál....

Já jsem stimulací před dcerkou připrala 15kg☹( s malou v těhu 15kg a v porodnici nechala 5kg, za to jsem přinesla problém s ledvinami tak se hublo pod leky špatně. Když léky vysadili začala jsem dietovat a dla dolů 25kg tak te´d mám jako když jsem se vdavala. Ale ono to asi nebude na dlouho ....

ejviska
1. bře 2010

Beebo, ja si taky myslim, ze je nejlepsi, kdyz to jde s detma po dobrem. Ale nekdy hold nejde..🙂 My mame taky Terezku. A ted dal kamarad male taky toto jmeno a uplne me to potesilo. A jelikoz zijem mimo CR, tak jsem i rada, ze ma pouzitelne jmeno. Ale to jsme neplanovali..🙂 Treba Jindriska, to by bylo! 🙂
Jeste jsem chtela, ze rocni dite obvykle rozumi vsemu. Ale taky umi dobre delat, ze nerozumi. Jsou to pekne mrsky, co si budem namlouvat 😉

Chiwule, ty jsi to taky krasne napsala.... ta ruka proste vyleti a pak to cloveka mrzi, zvlast, kdyz je to male mimco...Ja ji vzdycky rikam " Vis jak nesnasim, kdyz te musim mlatit!" 😀 A ona se smeje.

Cepecek, me vzdycky uklidnovalo, ze je to proste jenom zase takove obdobi a brzo to prejde. A je to obvykle tak.

beeba
1. bře 2010

Ahoj,
tak to jsem ráda, že cepecku tuto dietu znáš též, protože jsem si říkala, abych nevypadala jako chvástal. Když tak uvažuji, tak když jsem začala někdy okolo 6.9. a dnes je 1.3., tak je to vlastně půl roku a ono to zase tolik kilo dolů není. Do toho jsem měla jednu stimulaci, ale je pravdou, že právě díky tomu, že jsem dietila, tak jsem nepřibrala nic. Ale zase asi na měsíc se váha ustálila. Potom byly Vánoce a zde jsem si dopřála víc, ale zase ne tak moc. No, a teď mi vysloveně prospívá to cvičení, protože najednou jsem začala cítit zbytky břišních svalů.

Cepecku zajímalo by mne, když jsi teď těhulka, o kolik zvýšíš příjem KJ denně? Já jsem dokonce přemýšlela, že kdyby se mi taky povedlo otěhotnět, tak jim snad napíšu a požádám je o sestavení jídelníčku, protože by se mi nechtělo znovu přebytečná kila shazovat. Hlavně mi vždycky zůstane "takovej hnusnej břišní špek", který má tendenci přetékat přes jeansy. Když si pak vezmu úzký triko, tak je to hrůza, protože se mi to z břicha nahrne jakoby nahoru nad pas a to je již nepopsatelné. A vlastně jak Ti je????

Jinak u nás strašně fučí 😉

beeba
1. bře 2010

Ejvisko,
Terezky jsou krásný jména. Sice nás bylo v porodnici asi 5, ale vlastně je to skutečně takový mezinárodní jméno. Jo a to že sesnáším, když tě musím mlátit, říkám obvykle našemu pubescentovi, protože ten mě někdy skutečně tak vytočí, že po něm skočím. To se prostě už domluvou nedá 🙂

cepecek
1. bře 2010

No tak já se tedka držím denní přísun do 4,500kJ tak pak to zvednu asi na 6000kj no uvidíme. Ale teď mě chytají takové divné chutě jako na jitrnici, škvarky, chleba se sádlem. Možná to bude tím, že nejíme vepřové a maso máme tak jednou týdně🙂)

A cítím se tak nějak těhotně, po ránu mi je blbě, to i zvracím, tak snídám, v 10 už mám hlad. dneska jsem spráskala v 10 housku se sýrem. Jo a jsem hodně unavená asi pujdu za malou si dáchnout. Práce mi neuteče🙂

meleri
1. bře 2010

ahojte holky

já vás nestihnu dočíst, jsem tu jak malý spí. mencky pořád ještě nic.

snad se máte všecky dobře..

cepecek,
tak jak, vyšlo to?
mě v těhotenství strašně bralo jídlo z Mac donaldu. jinak tam vůbec nejím, nemusím to. fakt divné.

Fiallinko,

taky ti přeju at máš těhotenství normální a at tě nic netrápí! když jsme si to vybraly poprvé tak snad už bude veget?
možná má Jurášek jen trochu živější povahu. u nás je to jak kdy..většinou zuří kvůli přebalování nebo když ho vytrhnu ze hry.

tobiaskojeuzanjelik
1. bře 2010

Ahojte maminky.hadam nevadi ze som slovenka.ja by som chcela radu alebo aj nejaku podporu.vo februari minuleho roka som otehotnela porodila som precasne krasneho chlapceka zdraveho 6 novembra.no 12.1.2010 mi umrel na SIDS.strasne ma to zasiahlo.mesiac nato sme sa snazili s manzelom otehotniet chceme strasne babo no tyzden po pohlavnom styku som mala bolesti a robila som si tehotensky test.vysiel pozytivny ale koli bolestiam som sa bala tak som sla do nemocnici.brali mi krv HCG som mala na malu tehotnost ale

tobiaskojeuzanjelik
1. bře 2010

Ale tie hodnoty boli mal tak nevylucovali mimomaternicove tak som sa bala ale dufala som ale zbytocne.robili mi sono nic mi nebolo vydno ale ani mimo.tak som cakala HCG mi klesalo tak aspon nieco aspon nepojdem na zakrok ale aj tak pojdem dnes mi robili znova sono a mam v maternici raz tak tekutiny a aj pravy vajickovod mam zveceny.stale krvacam ale uplne slabo zajtra mi budu robit laparoskopiu tak mam strach.nemoze to byt aj cysta?mavam bolesti ale je lepsie ako ked som prisla do nemocnici

beeba
1. bře 2010

Milá maminko ze Slovenska, tvá bolest musí být obrovská a jenom čas vyléčí bolavé srdce. Pokud už dnes čekáš další miminko, tak moc držím palce. Pokud zatím ne, tak to určitě brzo vyjde. Chce to jen trochu se nadechnout, nabrat sílu a ono to přijde 🙂 .

fiallinka
autor
1. bře 2010

Milá neznámá, Tobiáško byl nádherný kluk a je mi strašně líto, co se mu stalo...tohle byla má noční můra, která se bohužel u tebe vyplnila... Víš, nejsme tu odborníci - ale u tebe by to určitě mohlo být mimoděložní těhu, tak radši běž do nemocnice rychle, ať nepřijdeš o vejcovod.

Ale jestli ti můžu poradit - jsou tu témata pro snažilky s Anjelikmi, nebo témička Zemřelo mi dítě...zkus se mrknout tam, je tam spousta holek, které ti poradí a podpoří tě, protože se jim stalo to samé.

Mně umřel chlapeček těsně před porodem a přestože mi zůstalo druhé dvojčátko, tak ta bolest byla šílená a pořád mne pronásleduje...takže aspoň částečně chápu, jak zle je asi tobě...teď to musíš prostě nějak přežít a věřit, že bude líp, i když to tak nevypadá - vydrž to, za půl roku už to bude mnohem lepší a za chvíli budeš mít další miminko...ale počítej s tím, že nejméně rok to trvat bude...spíš víc... Ještě se podívej na www.dlouhacesta.cz, najdeš tam možná podporu...

Přeju ti, ať už zažiješ jen to dobré...

fiallinka
autor
1. bře 2010

Beebo, ty ale na té fotce v profilu vypadáš hubeně, co jsi prosím tě hubla 🙂?

Chiw: já bych určitě vyčerpala všechny mražáčky, to je jasné - a myslím, že ani k stimulaci na ivf nedojdeš, ket ti vyjde 😉 ...a u ketu je stimulace minimální, takže to by ti snad nemělo rozházet tělo...a vlastně ani není důvod k té stimulaci, pokud míváš ovulaci a sliznice ti dobře roste...

jani2
1. bře 2010

tobiaskova maminka - tiež veľmi poznám tvoju bolesť, tiež som prišla o jedno bábätko, žilo len 3 týždne....moc to bolí a tvoj žiaľ je ešte veľmi veľký 😔 ....prajem ti, aby ku tebe čo najskôr prišlo druhé bábätko!. 😔

dievčatá - no popísali ste tu toho hodne....trošku ste ma aj potešili, niekedy som si vyčítala, že tiež Janku placnem cez zadok a potom mi je to tak ľúúto....takže nie som v tom sama 😉 ....a ako ste písali o kvetináčoch, tak som si tiež spomenula ako Janka jeden čas zvykla šklbať lístky, vedela, že nesmie.... a kým som jej hovorila nie, tak sa mi dívala do očí a rukou šmatrala po lístku a trhala...myslela si, že nevidím, potvorka malá 🙂

cepecek - a kedyže to ideš na krv?....už aby sme tu mali prvú doktorom potvrdenú tehulku!...potom to už pôjde ako na páse 🙂
..inak ja som 9.DC, papám estrogenové tabletky a je mi z nich nanič....bolí ma hlava a okrem toho sa mi ozýva v podbrušku tá hnusná endometrióza....ďalší KET by som už hneď tak nezvládla, tak tento musí výsť!

fiallinka
autor
1. bře 2010

Jani, no já si taky někdy připadám jako hrozná matka...když jsem ho jednou plácla víc nebo jsem zařvala (ne, že bych na něj řvala cíleně, ale když mne asi dvakrát hryznul, tak to byla bezprostřední reakce...), měla jsem úplně výčitky svědomí...

a když jdeš na ultrazvuk?

cepecek
1. bře 2010

Jani - já jdu na krev 4.3. už se nemůzu dočkat.
Mě taky bylo zle po estrofenech a stale je beru je pořad, ale sliznice po nich narostla krasna 🙂))

jani2
1. bře 2010

fialinka - na UTZ idem v sobotu...presne ako pri prvom KET...nuž a transfer bude asi zas o týždeň vo štvrtok...tie dni sa mi opakujú, len dúfam, že ten výsledok sa nezopakuje 😉
cepecek - takže už vo štvrtok, som moc zvedavá aké bude HCG 🙂 ....ty si si dala vložiť dve, však?!...inak ja so sliznicou nemám problémy, aj pri prvom KET som mala na UTZ (14.DC) okolo 12mm 🙂 ..takže bábätka perinku majú peknú, už len aby sa do nej zaborili 🙂

fiallinka
autor
1. bře 2010

😠 jani, zdá se, že teď jsou u KETu nějaké lepší výsledky, ten leden byl asi začarovaný...

meleri
1. bře 2010

fiallinko,

dneska to byl večer taky záhul, zničehonic byl tak protivný, nechtěl ani jíst, ani být ve vaně, ani se nechat uspat, pořád řval a pištěl, měla jsem fakt chut mu dát na zadek, ale vím že by to nic nevyřešilo, udělala jsem to asi před měsícem a šílený řev byl. akorát mi se ulevilo a pak mi ho bylo líto..

ale měla jsem štěstí, nějakým zázrakem přišel manžel z práce už v 6 30, malý jak ho viděl, dostal strach bo věděl že mu vyčiní, tak mi na odpuštění nabídl dudlík a pak šli spát...uff..co mě čeká zítra...

meleri
1. bře 2010

jinak holky,

co si o tom myslíte, už mi fakt z toho hrabe: syn má brzo 16 měsíců a prakticky nechodí! tráví dost času ve stoje, popojde dva tři kroky, a bum na kolena..prostě se furt plazí..občas se stane zázrak a popojde o 5 6 kroků..
všecky děcka na průlízkách už chodí, i děcka v knihovně..začaly podobně jak on kolem roku, ale už dávno chodí..a on prostě nechce.
navíc je to naprd- jelikož ho pořád nosím v Manduce, nemůžu ho z ní třeba vytáhnout někde v čekárně, nebo na těch průlízkách, prostě se začne plazit v tom bordelu, je mu to jedno...

fakt si někdy říkám že už se asi nedočkám...chtěla bych s ním chodit na procházky, at taky capká sám ale ho to vůbec nezajímá, chytnu ho za ruku začne strašně řvát, vytrhne se a hned na kolena..a to tak dělal odzačátku..

jani2
1. bře 2010

fialinka - tiež badám v iných témičkách že sa pri KETe celkom darí...tak dúfam tiež 😉 ....už len za to ako je mi nanič z tých liekov tento KET, by to mohlo výjsť...viem, že ty ideš na IVF, ale už som stratila pojem o čase, či ideš už teraz keď dostaneš ms?...viem,že to malo byť niekedy v marci🙂 🙂 🙂 🙂
meleri - to obdobie prejde, Janka zvykla byť tiež taká...sama nevedela, čo chce....teraz je super, že už jej mnohé vysvetlím a skutočne si dá povedať...ani nepoznám nejaké hádzanie sa po zemi, či veľké trucovania...v tomto je moje zlatíčko...ale donedávna sme si užívali problémy s kakaním, proste ho zadržiavala, keď pocítila tlaky na kakanie, tak začala behať po izbe, dupať a doslova hystericky plakala, to bolo aj polhodinu, kým to už neudržala a nepokakala sa ...a takto to bolo každý tretí deň 😢 ...ale ako začala pred mesiacom chodiť už na záchod, tak je už dobre...ale zasa máme novinku, že začína masturbovať, proste keď pri hraní leží na brušku, začne sa trieť o koberec 😨 .... no furt niečo 😒

beeba
1. bře 2010

Ahoj, ahoj,
tak jak jsem pochopila, tak i meleri je v očekávání, tak držím palce a co se týče problému "plazím se ale nechodím", tak to máme stejné. Terce bylo 14měsíců a perfektně se plazí, perfektně stojí, obchází kde co, postaví se ze čtyř do stoje, dokonce (i když si to asi nalhávám) v pátek udělala 1 krok bez držení sama, chodit prostě sama nechce. Řekne NE a konec, jde do kleku a běhá po kolenou či skoro po 4 jako pes. Trénujeme to každý den, ostatní už dávno chodí, její brácha začal sám chodit v roce a v týdnu, ale ona je taková buchtička s velkým zadkem.
😎

meleri
1. bře 2010

beebo,

né, kéž by ale bohužel těhotná nejsem, ale čeká mě KET .
jej tak to jsi mě uklidnila, že v tom nejsem sama. už mě to fakt mrzí..zvlášt když od kamarádky syn začal chodit a neměl ani rok, ted už chodí s přehledem..sam je o hlavu větší a furt na kolínkách..je hodně opatrný...

Jani,
jej tak s tím zadržováním, to asi nebyl žádný med, ale hlavní je že už chodí na nočník..🙂 jinak teda tedkom kolem 15 m je teda nějaká krize? to jsem nevěděla..malý sebou ani neháže, ale naučil se křičet, kvůli všemu prostě zakřičí..když ho okřiknu tak to nepomáhá..

jo, tak malý na to taky přišel že má lulínka...ve vaně furt na něho šplouchá...no teda, jsem zvědavá co mě ještě čeká! 🙂 prý se na to nemá upozornovat že prý to přejde samo..mi to někdy nedá a začnu se smát...

beeba
1. bře 2010

Aha meleri, tak to se omlouvám, špatně jsem to pochopila. Takže budeme držet palce, aby KET byl úspěšný. U nás se na jaře 2008 KET zdařil.