Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

cepecek
13. kvě 2010

Ahoj,
tak jsme dneska byly s Maruškou u zubaře. Mája dobrý, já mezizubní kaz, vrtání a já tam normálně omdlela. Probrala jsem se až s hlavou u země a mokrou utěrkou na hlavě..... Fakt nechápu to se mi stalo poprvé, asi se to dětem nelíbilo.

ejviska
13. kvě 2010

Cepecku 🙂 Hlavne, ze se ti nic nestalo. To musela mit zubarka radost. 😉 Mne se delalo v tehotenstvi strasne casto na omdleni, ale ja mam celkem nizky tlak. A jednou jsem musela vystoupit z autobusu a vyzvracela jsem se primo na zastavce! Tak to bylo dobry 🙂 A to uz jsem byla v tretim trimestru, ne na zacatku.

beeba
14. kvě 2010

Musím nás trochu posunout dopředu... 🙂 Čepečku, už je ti líp??? Jak to u zubaře nakonec dopadlo? 🙂

cepecek
14. kvě 2010

Ahoj nějak nestíhám,
u zubaře pak dobrý, večer zub přišel k sobě, tak jsem se těšila do postele, ale od 24 jsem chodila s malou měla 40 horečky, blindilaa blouznila. Ráno nic. Jeli jsme k dr a ta na ní nic nenašla, jen že jí rostou stoličky,tak asi proto.... Dojeli jsme dom a teplota zase 38,5, ted je v klidu, ale ja KO. Bolí mě ten zub, hlava a ucho☹ jsem navyspala a ještě se mi udělal opar - to mám vždy když jdu od zubaře. Jinak nic....

A co ostatní snad jste OK.

jani2
14. kvě 2010

cepecek - no teda ty si "užívaš" posledné dni! 😢 ...ale nech sa Maruška čo najskôr vylieči z tých horúčiek (aj keď je to zvláštne, že pri zubkoch sú také vysoké teploty 😒 , ale asi má dr. pravdu) a teba nech čo najskôr prestane bolieť ten zúbok! 😉
...nuž a čo u mňa nové!?...asi musím na gyndu, teda hanbím sa to písať, ale mám čoraz viac nejaký vodový výtok, normálne som si myslela, že sa asi začínam pocikavať alebo čo!...začalo mi to už pri KET, dr. vravela, že taký výtok býva pri užívaní estrogénov...no ale ako som sa dočítala na nete, asi to bude baktéria a zápal kŕčku, či čo...no a možno preto aj KETy nevychádzali, neviem...uvidím, čo povie gyndoška 😒
beeba - ako? dnes si neskúšala testovať!...ja som tak včera na teba myslela a tak by som chcela, aby to vyšlo!, aby sme tu všetky otehotneli a mali tehulkovské a potom bábätkovské starosti...

beeba
14. kvě 2010

Ahoj jani, ne, ne netestovala jsem se. Dnes je to 11 den po ET a já jsem se zařekla, že mám akorát nervy, blbnu z toho... Řekla jsem si:,, děj se vůle Alláhova...." stejně to neovlivním. Jo i k tomuto se modlím 🙂 9.den nebylo na papírku, krom jedné hanebné čárky nic a to víš že jsem to obulela. Tak teď čekám. Vlastně, ne tak docela... ušila jsem si jedno triko, pletu Terce svetřík, už mám zadní díl a když je venku pěkně, tak jsem stále venku na písku. Dnes u nás prší a je zima a po pravdě, se mi nikam moc nechtělo. Tak jsme zůstaly doma, ale zase, jak jsme si dlouho nehrály s domácími hračkami, tak jsme všechny krabice vytahaly, postavily legové domečky, převlékáme panenky. Jo, to jsem zapomněla napsat, že jsem jí ušila na miminka - panenky dvoje šatičky a čepičky. Snažím se, aby mi ten čas nějak utekl.
Taky jsem brouzdala po netu a prostě hodně holkám se již 9.den ukáže vysněná druhá čárka, ale občas jsem narazila na nastávající mamču, která měla pozitivní test později. Třeba 10. či 11, ale i 12 den. Prý záleží též na stáří embrya a počtu buněk a též na četnosti miminek. Prostě, uvidíme, ale už jsem na tom psychicky líp, než v ten čtvrtek. Vždycky, když se kouknu na Terku, tak si řeknu, že můžu být ráda, že se jednou podařilo no a hol to bude muset vydržet bez sestřičky, jenom s pubertálním bratříčkem... 😉

Čepecku, to musíš být hrozně utahaná z toho všeho. A že by vám takhle zlobily zuby? Budu držet palce, aby byla noc lepší než ta včerejší.

pec
14. kvě 2010

Holky, promiňte, že Vám sem lezu, ale nedá mi to nenapsat něco pro beebu:
Mě se zdá ten 9 den po ET hrozně brzo. Já jsem měla podle kliniky testovat až 21 den od ET !!! Schválně jsem se na to teď dívala. Já jsem teda nevydržela a testovala jsem dřív - a to 13 den od ET a druhá čárka tam byla, ale naprosto slabounká, že jsem ji viděla snad jen já. Za další 2 dny byla stejně slabá!! a za další už byla silnější a v den testování to byly krásné dálnice. Takže je mi jasné, že kdybych testovala 9 den od ET, tak by tam nic nebylo... A embryjka mi dávali 2 ve stádiu počáteční blastocyty. Chytlo se jedno, naše Aduš. 🙂 Takže ještě neházej flintu do žita a určtiě dále užívej Utrogestan nebo co máš za léky... Nic není ztraceno a moc držím palce!!! 😉

beeba
14. kvě 2010

Ahoj, pec, naopak vítáme tě! 🙂 A utrogestan užívám a hlavně jsem nějak víc v klidu, stejně co nadělám, když snažení nebude úspěšné... a uvidím, jak to bude teď přes víkend, v případě, že bude vše o.k. tak zkusím test v pondělí, což bude 13.den po ETu 🙂

fiallinka
autor
15. kvě 2010

Ahoj holky, už jsem zpět 🙂

Beebo, já když si právě vezmu třeba Evu, tak ta měla hcg 75 - ale 14 dní po ketu, to by tam fakt 9. den ještě nic neviděla, kdyby to zkusila...

Pec - ahoj, přidáš se?

Čepečku, to jsou radosti... my jsme teď jedli dlouho autobusem po D1 a řeknu vám, fakt jsem se bála, abych mimina nevytřepala...

jo, jinak ještě ve čtvrtek před odjezdem jsem byla u doktora a zase jsem je viděla - drží se dobře 🙂

beeba
15. kvě 2010

Čus fialli, zdravíme tě po návratu z cest, D1 je děsná a pokud se k tomu přidá postarší autobus, tak to musela být síla... Nebylo ti špatně od žaludku? Koneckoncůp, když miminka vydrží naší úžasnou dálnici, vydrží už vše 😉

fiallinka
autor
15. kvě 2010

beebo: špatně cestou tam trochu, i přes dva utrouše (říkala jsem si, že po nich usnu - prd), cucací bonbony a cosi ještě..., ale na Rohlence mne zachránily hranolky z Mekáče, zpátky už ne - ale z toho drkotání jsem fakt měla nervy...

evaav
15. kvě 2010

fiallinka já měla tenkrát HCg 71 a bylo to po IVf a pak to začalo růst rychleji. A to jsem tenkrát netestovala.Až vlastně potom co to bylo pozitivní a ta čárka byla hodně slaboučká.Pak už to bylo lepší a lepší ty testy. Mám je dodnes schované 😉

beeba takžwe ještě neusí být vše straceno.
Já jdu v úterýnafasovat léky na stimlku a už se pojede,tedy pokud se zase něco nepřihodí co by to oddálilo.No a nervy teprve začnou

beeba
15. kvě 2010

Evaav, tak už jdeš do toho... super, strašně rychle ty naše dny letí. Neboj, neboj, všechno dobře dopadne, budeme tě podporovat až do vítězného konce. Stejně tak jani, která se už chystá na vítězný dvojčátkový ketík. 😉 😉 😉 Jani, už máš nějaký termín? V červnu?

Fiallinko, jak jsou mrňousci veliký? Stejně ti závidím, že máš takové pěkné informace. Můj gynekolog má ultrazvuk pamatující jeho objevitele, a když jsem k němu v 10. týdnu naklusala, tak zkontroloval srdeční akci a ještě před tím mi říkal, že to ještě ani nemusí být vidět..., srdeční akce byla samozřejmě viditelná a již v Caru jsem viděla Terčino srdíčko přesně měsíc po KETu.... A potom mne vždy rychle prohlédl, ale nic vlastně neviděl....a vždycky říkal, že to je dobře že nic nevidí, že kdyby viděl, tak by to bylo blbé, fakt....To mám ale profesora, že? Miminko jsme zase pěkně viděla ve 20. týdnu na genetickém ultrazvuku. Z celého těhulování mám dvě fotky, první je z caru, když byl červíku měsíc a druhou z 20. týdne. 🙂

fiallinka
autor
15. kvě 2010

Beebo: no, ale teď už budou kontroly asi až po měsíci, takže teď jsem je sice viděla, ale asi do 12. týdne to bylo naposledy, pak asi až ten 20tý...a jestli pak budu chodit často na průtoky, tak možná bude teda ultr. častěji...já jsem ráda, když něco vidím, no asi to znáte... Fotky jsem si ale ani nebrala - bude stačit tak z 12. týdne, to půjdu do Zlína a tam je i mnohem lepší ultrazvuk...

A velikost teď nevím úplně přesně, ale něco kolem 2,5 cm, možná i víc...

beeba
15. kvě 2010

To jsou červíci 🙂 pěkně rostou, fialli, to budou kluci 😉 jako buci 😉

Neměla bys chodit na kotroly častěji? Přece jenom čekáš dvě děti, nevím... já jsem chodila na gyndu co tři týdny a potom na přelomu 7 až 8 měsíce po 14 dnech. A to bylo vše v poho...

fiallinka
autor
15. kvě 2010

beeba: já s těma klukama raději budu počítat 🙂, pak budu ještě příjemně překvapená... a jinak teda minule jsem chodila fakt po měsíci, v 32. po poslední kontrole pak nemocnice 🙂... a vlastně jsem ráda, že jsem tam nebyla na kontrole dřív, určitě by mne tam zavřel dřív. Já osobně myslím, že teď to bude po měsíci a pak budou kontroly častější (a jeslti budou ty průtoky, tam tam budu chodit každý týden). S tou nemocnicí vlastně už počítám, ale kéž by to nebylo moc brzo - ale zase řeknu vám, že možná by to nebylo ani tak hrozné, protože vůbec nevím, jak bych pak zvládala Jurču...ale zas mi bude strašně líto, že s ním nebudu...

beeba
15. kvě 2010

Fialli a jak to budeš zvládat s Juráškem v případě, že pobyt v nemocnici bude nevyhnutelný?

fiallinka
autor
15. kvě 2010

Beebo, no já počítám, že tam skončím... Juráška může hlídat babi, ale už teď jsme si říkali, že bude asi lepší, když si vezme paragraf manžel - aspoň si zkusí, jaké to je 🙂, holt ty prachy oželíme, stejně jich tolik nemá... je učitel, čili sice se za něj musí suplovat, ale zas na druhou stranu, děcka to přežijou... nebo to nějak nakombinujeme, uvidíme 🙂

katy2
15. kvě 2010

Dobry vecer, davno som tu nebola 🙂
Pozdravujem vsetky, nemam prehlad o novych tehulkach, akurat vidim Fiallinku - BLAHOZELAM dvojnasobne 😵 😵 😵 Hlavne, nech vsetko prebieha ako ma... Bolo to IVF alebo KET?
Asi sem budem chodit castejsie, buduci tyzden zacinam stimulku na KET.... Strasne by sme si priali, aby sme Hanicke dopriali surodenca 🤐
Vsetkym drzim palce 🙂

fiallinka
autor
15. kvě 2010

katy: ket se nám nepovedl, tohle bylo ivf... a tobě moc držím palce, jen nás hezky informuj... 😉

katy2
15. kvě 2010

fial, ja sa toho dost bojim, ze KET nevyjde... nemam nan stastie.... ale inu sancu nemame, tak musim verit....

fiallinka
autor
15. kvě 2010

katy, Beebě i Čepečkovi vyšel KET, takže i tady vidíš pozitivní příklady.. ano, šance je o něco menší,ale když se embrouši dobře rozmrazí a budou šikovní, tak je to skoro jako u ivf, neboj. A ty už teda máš za sebou 3 ivf?

katy2
15. kvě 2010

mame za sebou 2 IVF, ale len jeden ET - po 1.IVF ET nebol len 2x KET - neg.... Vyslo ET po 2.IVF....
Tretie IVF mi uz poistovna nepreplati kvli veku.... A na plnu platbu nejdeme....

fiallinka
autor
15. kvě 2010

katy: tak to my budeme o to víc držet palce... kolik máte zamražených embryí?

katy2
15. kvě 2010

dakujem
este mame 2x3 embryjka - teda pravdepodobne 2 pokusy.....
Urcite sem pridem castejsie.... 😉

jani2
16. kvě 2010

fialinka - ja by som sa pri Juráškovi prikláňala tiež viac k tomu, aby manža ostal doma...predsa len bude dosť veľký šok pre malého, že maminka bude preč, tak nech ma pri seba aspoň taťku.....aj babka je fajn, ale predsa len to je už trošku vzdialenejší človek a malému drobcovi sa to ešte vysvetliť nedá....no ale dúfajme, že tak skoro nemocnica nebude, veď poznám aj dvojičkovské maminy, čo boli doma až do pôrodu! 😉
Katy - no veru si ťa už ani nepamätám, tak dlho si tu nebola 😵 ....u mňa KET tiež tak nejak vzbudzuje nedôveru, v zime som bola na ňom 2x a nič....teraz v júni pôjdem zas, ale raz tam nie je taká úspešnosť ako pri ET! 😒 ...nuž ale čo!musíme veriť, že to výjde!🙂
beeba - ja stále trochu dúfam, že sa ešte bude prekvapko konať!..bodaj by!...inak ja som už HAK vysadila, tak očakávam, že ms príde niekedy v prvej polovici júna, tak ak sa nič nestane, tak začnem papať zas tie estrogénové tabletky! 😒 /fúj, nemám ich rada!)

beeba
16. kvě 2010

Jani, ani nevíš jak, ale strašně moc ti držím palce, aby to teď vyšlo. Moc a moc! A i když je to těžké, zkus věřit, že to prostě a jednoduše teď vyjde. Já jsem tentokrát moc spoléhala na KET, ale bohužel...., ale vem si čepečka, ten čeká po KETu dvojčata! Takže i Kety jsou úspěšný!

Jinak dnes mám 13.den po ET a na testu (od středy jsem si jej nedělala) jsem opět v poledne nenašla vysněnou, skutečně vysněnou, druhou čárku. Co se týče mého fyzického stavu, tak mi je fajn, vždycky večer mne bolí prsa, ale jakoby ze strany, Myslím, že to není ten rozpínavý pocit, který si pamatuji u Terky. A pozor, břicho mne vůbec, ale vůbec nebolí! Ani na menzes, ani žádný píchání, prostě, jako by zde bylo neutrálno. Ještě mám jeden test schovaný, tak jej zkusím zítra ráno z ranní moči a potom budu očekávat MS. Třeba dorazí už dnes, ale asi ne. Holky,já jsem, jako bych byla vygumovaná, teď mne napadlo, že třeba už jsem v přechodu.... ☹

chiwule
16. kvě 2010

ahoj holky, zdravím při neděli 🙂 právě jsme dojedli knedlo-vepřo-zélo a pivečko k tomu, moc se mi to povedlo, takže jsem se totálně přežrala 😒 nu což, zas to nevařím denně, no né? 😎
jinak dneska dorazila mrška, naprosto nenápadně a bezbolestně 27DC, takže ten minulý měsíc fakt bylo asi mímo, které nevydrželo, jsem o tom přesvědčená čím dál víc...
beeba, však jsem ti psala - žádné příznaky, taky příznaky! Mě například na začátku vůbec nic nebylo, jen tak trochu jako na ms, nic víc. Břicho nebolelo, stejně jako při začátku ms, prsa jen tak trochu napnutá a spíš ze strany než celkově, měla jsem docela žravou jako před ms, prostě nic zvláštního 😉 Takže si říkám, že by to u tebe taky mohlo vyjít 😉 už aby byl týden po očekáváné mršce, to budeš mít jistotu 🙂

chiwule
16. kvě 2010

mmch, jestli vydržíš, tak testni zas za dva dny ode dneška. Říká se, že rozpoznatelně HCG stoupá po 2 dnech...

beeba
16. kvě 2010

Jo, chiw, pokud nedorazí MS, tak si test udělám znova, i když------ Potvůrka měla dorazit v pátek, max. včera, ale já vždy po ET to mám posunuté o několik dní dozadu (2-3).
U nás dnes vařil po dlouhé době manžel, dělal hovězí kapsu v alobalu s bramborem, bylo to dobré. Chystáte se ven? Já jsem byla s malou dopoledne něco málo nakoupit, a teď se mi nikam neche, zdá se mi, že je venku ukrutná zima.