Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

jani2
1. bře 2010

meleri - z toho "nechodenia" si nič nerob, skutočne každé dieťatko je iné a v časopisoch majú pravdu, keď píšu, že mamičky nemajú porovnávať deti navzájom....moja Janka začala chodiť tiež až v 16 mesiacoch, ale prišlo to doslova zo dňa na deň....však sama uvidíš 😉 ...no a potom len začne strach, aby nespadol tam alebo tu....no zas iné starosti 😉
... a ohľadom toho záujmu o pipinku 😅 ...tak sa ju tiež snažíme od toho odpútať niečím iným...ale niekedy ju neodlákajú od toho ani tie jej najobľúbenejšie hračky, tak to jej poviem, že "to" môže robiť len vo svojej postieľke...vtedy sa zdvihne, ide do svojej izbičky a za 5 minút je naspäť a je kľud....no ale aj tak dúfam, že to prejde skôr než pôjde do škôlky 🙂 a že to neprerastie do takých stavov ako som čítala na nete, vraj to deti robia aj hodinu, či na návštevach, hlasno u toho vzdychajú 😨..........

fiallinka
autor
1. bře 2010

meleri, beebo, Juráš udělal první krok před 14 měsícem asi 10 dní, ale než se rozchodil, tak to trvalo ještě tak měsíc a půl a do té doby skoro pořád jen na kolenách - a kámošky stejně starý kluk teď začal chodit v 16 měsících, do té doby ani krok - a je spousta děcek, co ještě o dost později chodí...jak to tak popisujete, tak jim se prostě nechce. Jo, a začal chodit tak, že jsme zjistili, že dokáže stát bez opory, tak jsme ho postavili doprostřed místnosti a "nutili" ho, ať udělá krok k nám - že by se pustil ásm nábytku, ani náhodou...

No já jsem zas byla marná z toho jeho nemluvení, ale asi před týdnem nastal nějaký zlom a rozkecal se...je to super...

Jani, mám známou a její holčička masturbuje už asi od půl roku, teď je jí kolem tří a půl a pořád to dělá a nic moc nepomáhá 🙂, ale ani to ničemu moc nevadí....

No a měla bych dostat ms kolem 11. března, tak to by měla začít stimulace...

fiallinka
autor
1. bře 2010

mel, a dívám se, že jsi přidala fotky malého - no je nádherný 🙂

cepecek
2. bře 2010

Dobré ráno,
hlásím že druhá čárka stále je. Tak sned do čtvrtka vydrží. CHtěla jsem se holek dvojčátovek zeptat, kdy přišli na to že čekají 2. Hned z krve, nebo jste čekali na UTZ v 6tt?

Dneska máme rizoto, akuř. polívku

jani2
2. bře 2010

fialinka - takže už to máš tiež "za pár" 😉 ...to už bude krásna jar!...ten január bol fakt o ničom! 😝
cepecek - ja som na 14. deň po ET mala v krvi HCG okolo 1100...a to už mi doktor vravel, že je predpoklad na dvojičky....ale potvrdilo sa to až keď videl plodové vačky 🙂 ...chcela by si dvojičky? 🙂
..nuž a my dnes odbijeme obed špagetami s pestom a syrom... 😉

nunca
2. bře 2010

Ahojky holky, Fiali, tak se ozývám po delší době, představ si, že po dlouhých více než 7 letech snahy (IVF, KET) i s mými nemalými problémy jsem přirozeně otěhotněla, zjistila jsem to spíše náhodou v práci, měla jsem bolesti podbřiška, zašla si na gyn. (ještě jsem ale neměla čas na ms) a z krve bylo potvrzeno těhu, bohužel v tyto dny cca. prý 5. týden, jsem začala krvácet a mimi odešlo, možná to bylo špatným uložením v děloze (mám ji septovanou), možná by pomohli léky na podporu těhu, poněvadž jsem žádné nebrala, to už se nedozvím, ale optimistické na tom je, že to prostě jde i takovým beznadějným případům jako jsme my, i když to tedˇ nedopadlo... 😔. Dostali jsme se jen do fáze váčku (bohužel v té menší části dělohy). Ale příště se snad zadaří!! 😉

nunca
2. bře 2010

Jinak ještě všem tady držím pěstičky do úspěšného boje!!!!! 😉 😉 😉

cepecek
2. bře 2010

Jani - já bych si moc přála dvojčátka 🙂 ale uvidíme ve čtvrtek.....

Jinak u nás je zase krásný den, už se těším ven....

meleri
2. bře 2010

Fiallinko, Jani,

děkuju za povzbuzení, je to teda asi jak píšete..prostě to chce čas.

ale prostě mě to štve! dneska mám jet vlakem, a beru jenom nosítko, no nebude mi sedět na klíně, bude se chtít plazit v tom bordelu na zemi, a když mu budu říkat ne, tak bude řvát, vztekat se, lidi budou čumět... 😝 já jsem celkem plaché povahy a nerada když na mě někdo pořád čumí...

Fiallinko,
vidíš, tak to je supr, že mluví! já si dycky vzpomenu jak si říkala že má už všecky zuby ale nemluví..🙂

děkuju, já jsem taky štastná že se nám povedl, čekala jsem nějakého franknštajna po těch lapáliích v nemocnici, a pak jsme byli překvapeni, že je vlastně hezký!

Nunco

tak to je úžasné, takových zázraků by mělo být víc at to člověka povzbudí...moc bych to přála té Len z diskuze idiopaticky neplodných...co ta se už natrápila...

beeba
2. bře 2010

Cepecku, to by byla paráda, kdyby se Vám zadařila dvojčátka, tak za dva dny budeš moudřejší. Kolikátý den budeš po KET? Když mi řekli, že se zadařilo, tak jsem byla tehdy po KET 20den, asi tak 6.den jsem trochu špinila, ale do rána to přešlo a pak mne tak trochu bolela prsa. Jinak jsem žádné příznaky neměla. Jo a z pověrčivosti jsem si žádný testík nedělala, prostě jsem počkala, až mi to řekne doktror. Výborný ale bylo to, že ještě před doktorem sestřička, která test dělala, začala po chvíli nad testíkem skákat radostí a volala, že se to POVEDLO na celou kliniku. Asi za tři týdny po této radostné zprávě mi na ultrazvuku, na téže klinice, potvrdili srdeční činnost plodu a průkazku těhotné mi vystavil můj gynekolog ve 12. týdnu těhotenství. Též usoudil, že je zbytečné, abych byla na rizikovém těhotenství, tak jsem hned šla do práce a zde byla až do doby měsíc před porodem.

Zajímalo by, zda-li již máte vybraný jména a zda-li byste chtěli raději kluka či holčičku?

A nunco, to je super, že to u vás jde přirozeně, protože zde je velká šance, že se to povede znovu. Když jsem byla u svého gynekologa na kontrole po 6.nedělí, tak se mě ptal, jestli chci antikoncepci. Divila jsem se, protože přece můj muž je skoro neplodný, tak že by mohl do mne vstoupit duch svatý či co?? On se smál a řekl, že příroda je nevyzpytatelná, že se prostě může zadařit i přes naše problémy. Samozřejmě jsem si antikoncepci nenechala předepsat a od té doby se vždy před menzesem sledovala, zda-li se nezadařilo přirozeně. Ale u nás nic a nic, přírodě se nějak přirozeně nechce.

meleri
2. bře 2010

beebo,

mi je to celkem jedno, možná holka by byla super prozměnu ale zas co s těma haldama oblečení po malém? takže asi kluk...ale hlavně když budu zdravá a dítě taky..
zas u holky bych se asi vyžívala v tom oblíkání..je to celkem diskriminace, na kluky je to oblečení fakt nic moc po tom roce věku...

já čekala dvojčata, ale o jedno přišla v 12 týdnu. měla jsem vysoké hodnoty na krevním testu ale pak bohužel jeden umřel..kde zůstal nevím protože ven nevyšlo nic.

meleri
2. bře 2010

někdy je mi to líto..koupili jsme totiž pár věcí na dvojčátka, jako i deníček pro dvojčátka, a pár těch věcí doma mám a když se na to dívám tak je to jako bych cítila že to dvojčátko tu s náma je...nebo nevím prostě takový divný pocit to je..

meleri
2. bře 2010

což mi připomíná, holky do kolika embryjí jdete nebo jste šly?? jako asi si budete myslet že jsem blázen ale já chcu jít do dvou...i kdyby byly dvojčata nakonec byl by to záhul ale zas tři děti do 30 let věku! 😵 😵

beeba
2. bře 2010

Mne vždy zaváděli dvě embrya. Jsem přesvědčená, že bych prostě dvojčata nějak zvládla. Ale uchytila se pouze jedno, z těch celkem 10 postupně zaváděných embryí.

Nikdy jsem neuvažovala, až do doby, kde jsem pročítala Vaše příspěvky, o ztrátě jednoho miminka ze dvou. Muselo to být a asi stále je často šílený. Ani nemám v zásobě takový slova útěchy, která by vystihovala to, co bych Vám chtěla vyjádřit.

Nicméně, Vaše dětičky jsou nádherné a další jistě přijdou až přijde jejich čas, takže radosti máte určitě mnoho a mnoho.

cepecek
2. bře 2010

Bebo, já budu ve čtvrtek 13 dne po KET a slabou čárku jsem měla už 7 den po KETU. Mě by bylo jedno co by se nám narodilo, hlavně aby to bylo zdraví. Jména už máme dlouho holčička Žofie Anna, a kluk TOmáš nebo Štěpán. Moje první dcerka má taky dvě jména vlastně tři s křtěcím....

meleri
2. bře 2010

beebo,

dr mi říkal že jestli je to moc, tak může zavést jen jedno...taky jsem to tak chtěla ale pak jsem si řekla, že to risknem a půjdem do dvou...navíc mě trápí to že máme tolik zmražených embryjí a vůbec, jestli ještě nějaké zbudou tak co s nima? darovat bych je nechtěla, ani zničit..

dík, jako těhotnou mě to dost vzalo, ale vlastně je to dobře že se to stalo..s nízkou placentou by asi nepřežili oba, tak tam byl sám, tlačil na ni a krvácela jsem sice ale zvládli jsme to..ale dva, to už je pak tíha..

ale dost mi z toho bylo smutno, a ještě víc je ted než dřív...někdy koukám na fotky těch miminek v tom 12 tt a už jsou to fakt miminka .

fiallinka
autor
2. bře 2010

Cepecku, já jsem měla hcg 567 asi 11. den po ET, takže už bylo jasné, že je to docela vysoké - ale ono se to strašně liší u každého, můžeš mít vysoké hcg a čekat jen jedno, hlavně u ivf se totiž můžou chytnou i obě, produkují obě hcg a jedno se pustí ještě před tím, než to jde vidět na ultrazvuku...taky záleží, jak staré embrya ti vkládali...

Meleri, to byl až 12. týden? Tak pozdě? Ale ono je to jedno - i když je to třeba jen osmý, tak už je to skoro měsíc, kdy ženská uvažuje o dvojčatech a zvykne si na to...

Holky, mít zdravá dvojčata musí být záhul, ale nádhera. Chybělo mi pár dní, aby to tak dopadlo... Teď si sice asi zase nechám zavést dvě, protože šance na dvojky je přece jen malá, ale jen proto, že to, co se stalo, byla skoro náhoda - resp. teď budu píchat fraxiparin a mělo by to být v normálu. Kdyby se stalo něco, co vím, že v příštím těhu se může s velkou pravděpodobností stát zas, tak bych asi šla jen do jednoho. Sice čípek od 32. týdne už byl horší a musela jsem ležet v nemocnici, ale ještě to nebylo kritické... bohužel už znám asi čtyři holky, které přišly o dvojčátka okolo 25. týdne, čípek to neudržel, příčina nezjištěna...

Bohužel celé dvojčatové těhu bylo o strachu, konec v nemocnici...ale jinak vlastně bylo všechno v pohodě.

jani2
2. bře 2010

meleri - je to zvláštne, že jedno bábo odišlo až v 12tt a nič z neho neostalo 😔 ...vraví sa, že odumreté dvojčiatko sa zvykne vstrebať....ale aj tak, ako píšeš, už je to hotové telíčko 😔 ...utešuj sa aspoň tým, že máte hore anjelika, ktorý pomáha malému Samkovi....aspoň ja sa tak pri Janke utešujem a pomáha mi to!....a nejak som pozabudla, koľko máš mrazáčkov?
cepecek - no čo budem hovoriť!? 😉 ..som zvedavá koľko bábätiek budeš mať 🙂 😉 🙂 ....a pamätám si, že si mala ešte dosť mrazáčikov, koľko a čo budeš s nimi robiť, ak všetko šťastlivo do 40tt dotiahneš?..teda, ak sa smiem pýtať 😵
...ja si budem už určite dávať vkladať len 1 embryjko...predsa len mám už nejaké gyn. operácie za sebou a zrasty v podbrušku, tak tá maternica nebude už asi úplne elastická....a jedny problémy s dvojičkami mi už stačili 😔

fiallinka
autor
2. bře 2010

Jani, vidíš, chtěla jsem se Cepecka zeptat, jestli plánuje 10 dětí 🙂 nebo jak...

fiallinka
autor
2. bře 2010

Jani, a oni u tebe taky nikdy nepřišli na to, proč jsi tak brzo porodila, nebo to byla nějaká infekce? Už zapomínám...

fiallinka
autor
2. bře 2010

Akorát na všem zlém je asi fakt něco dobré - když jsem čekala dvojky, tak mi bylo líto, že už nikdy nebudu těhotná, že si to těhu neužívám kvůli strachu, ohss, nemocnici, že nebudu mít nikdy holčičku... no a te´d jsou všechny tyhle možnosti zase přede mnou 🙂

meleri
2. bře 2010

Fiallinko,

co je fraxiparin? taky nějaký hormonální lék? jinak jo je to asi hned rizikové těhotenství s dvojčaty, ty brďo při mojí smůle by se klidně mohlo stát spoustu věcí..sakra, mám fakt strach....
chudáci kamarádky! a to o ně fakt přišli nepodařilo se je zachránit? snad od 23tt už se dá něco dělat? to je fakt strašně smutné..
člověk si zvykne, stará se, nakoupí spoustu krámů a pak nic...

Jani

jo, je to smutné, no zas nějak často na to nemyslím, spíš když vidím dvojčata, že jsou to celkem štastní lidi, jsou furt spolu i v dospělosti, prostě je to takové zvláštní..myslím že je to asi požehnání. jo prostě jsem trošičku krvácela, ale moc fakt ne, a pak tam byl, mrtvý ve svém vaku, a po čase tam prostě už nebyl.
no zbylo nám jich myslím 8 nebo 9 já to dycky zapomenu! jsem hrozná...9 myslím..
tak to chápu že chceš dát jenom jedno..člověka ty špatné zkušenosti ovlivní..já zas myslím na tu moji placentu.

meleri
2. bře 2010

holky jedu teda do města tím vlakem, tak se tu mějte pěkně, a snad to přežijem! 😅

cepecek
2. bře 2010

Holky mě by nevadilo 10 dětí, ale to je nad naše finanční možnosti ☹(. Když chcíï dát všem dětem kvalitní vzdělání. Jinak chceme s mužem tři děti, tak uvažovat co s mrazáčky je předčasné. ještě jsme o tom nemluvili.

ejviska
2. bře 2010

Fraxiparine je nizkomolekularni Heparin. Dava se na prevenci trombembolie, treba po operaci, taky u nekterych lidi, kdyz leti dlouho v letadle. Nebo u Leidenske mutace, tam hrozi ucpani placenty drobnymi krevnimi srazeninkami.
Picha se to do bricha.

meleri
2. bře 2010

Ejvisko,

ty jsi doktorka? co je trombembolie? je to něco s žílama?
mě ted taky žíly dost chytají..jestli to není tím že malého pořád nosím a kočár už prakticky nepoužívám..máti mi říkala že kolem třicítky se jí udělaly první křečáky.. 😒 no myslela sem že mám nohy po taťkovi...

meleri
2. bře 2010

holky

poradte, co dáváte dětem večer místo kaše? malý už ji fakt nechce, zkoušela sem víc typu všecko už mu leze krkem...uvažovala jsem dát vaječinku, ale to můžu tak max.dvakrát za týden ale co pak?
chleba jí se sýrem nebo se šunkou a máslem, ale trvá to hodinu než to vše sní, tak fakt jsem v koncích. ovoce mi přijde málo...
na nějaké ty cereálie je asi ještě brzo ne v 15 měs?

ejviska
2. bře 2010

Meleri, trefa 😉 . Trombembolie je, kdyz nejaka krevni srazenina ( trombus ) zpusobi embolii, tzn. ze cevama docestuje treba z noh do plic. Kdyz to teda hodne zjednodusim.. Srazeniny muzou vzniknout napr.pri zanetu zil nebo tim, ze pac. po operaci lezi a nema pohyb, protoze jak chodi, tak zvysuje zilni navrat.
Nebo jsou vrozene trombofilie, taky uzivani antikoncepce a k tomu koureni - je rizikovy faktor. Ale to nam tu nehrozi 😉
A co mas s tema zilama? Mas viditelne krecove zily? To nebude tim, ze maleho nosis, to by te spis bolely zada. Hraje roli genetika a hormony, proto se to zhorsi po tehotenstvi. Pohyb je prave na to dobry.

K tomu jidlu... a nemuze treba jist na veceri brambory a masem nebo jine takove jidlo? Nebo proste rohlik 🙂 Nebo polevku.

meleri
2. bře 2010

Ejvisko,

ježiš o tom byl jednou pořad v TV si to pamatuju, že klidně se může ucpat cévka v mozku a je konec!

teda já proležela v nemocnici od 23 tt, a teda fakt sem jenom ležela ani na záchod sem mohla jen na velkou co tři dn,.a od té doby je to na nic...poradili sport, ale jak když nemám moc čas, jednou týdně plavu a pak procházky v lese s malým, taky natírám nohy citronovým olejem prý to má pomoct...ještě sem si to zavařila s tím mamčiným Lymfodrenem, no už to nepiju a je to lepší..

super s to polévkou to zkusím, má rád rajskou dávám ji na oběd možná můžu dát radši večer..s chlebem..rohlíky se tu nevedou jenom bagety... 😅

jani2
2. bře 2010

fialinka - mne sa v 21 tt začal trochu skracovať kŕčok, tak ma doki poslal na serkláž, vraj viac- menej preventívne, keďže išlo o dvojčiatka...no a pri zákroku som sa nakazila nemocničnou baktériou klebsiolou a už bolo zle...však je to písané aj v mojom fotoalbume 😉 ...najviac ma ale nahnevalo, že keď mi doktor pred pôrodom prestrihával steh, tak povedal, že kŕčok je pevný, vraj prečo som na tú serkláž vôbec liezla! 😢 😖 .....a ja osobne by som si priala zas dievčatko...tak nejak chcem dať Janke naspäť sestričku o ktorú prišla...a aj ja som bola naštelovaná na dve babizne 😉 🙂 😉
meleri - už si nepamätám kedy som začala dávať malej jogurty, ale ja jej ich niekedy dávam na večeru, prisypem tam ľanové semienko, pšeničké klíčky, ovsené vločky ....až je to zdravšie a to ju celkom zasytí....tiež už jej totiž idú kašičky krkom, ale snažím sa jej ich aspoň obdeň dávať, lebo mlieko mi úplne odmieta 😖 ....tak ho musím nahrádzať inými mliečnymi výrobkami 😉 ....našťastie je žrút, tak sa to dá 🙂
cepeček - ja som vždy chcela tiež 3 deti, ale vzhľadom k môjmu veku už si trúfam len na tie dve...a tiež si uvedomujem, že v dnešnej dobe nie je možné mať viac detí, bohužiaľ...štát tomu nepraje...zvlášť keď pôjdu deti do škôl je to asi zaberák na peňaženku 😒