Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
2. čer 2010

Jani, to jsou starosti..., Janička je statečná holčička. Ale je dobře, že to takto stihnete před školkou.

ejviska
2. čer 2010

Jani, teda vas toho ceka. Urcite bude vsechno v poradku a doktori to chteji jenom pro jistotu.

fiallinka
autor
2. čer 2010

@jani2 no jani, vás toho čeká... naštěstí je to skoro všechno preventivně, takže snad nic nenajdou a neodhalí...

@anitta prd silná osobnost, prostě se nedá nic dělat, než to nějak přežít, pokud mám mít život ještě smysl. Ještě si přečti, co se stalo Jani, ta na tom byla ještě hůř ☹. Ale taky radši budu věřit v pozitivní konce 🙂

anitta
2. čer 2010

jani fialin moje problémy jsou opravdu nic proti vašim držím vám moc palce at už vás nikdy nic tak hrozného nestane moc mě to mrzí ☹

fiallinka
autor
2. čer 2010

@anitta já taky doufám, že už máme vybráno

Holky, zítra jdu na NT+, mám strach, tož držte, co můžete, jo?

ejviska
2. čer 2010

Fialli, drzim palce strasne moc. Ale uvidis, ze vse bude OK. Sak vybrali ty nej nej embryjka 😉

beeba
2. čer 2010

Taky držím palce fiall 🙂

katy2
3. čer 2010

Ahojte 🙂
@fiallinka , pridavam sa k tym, co silno drzia palce 🙂
prisla som sa pochvalit, ze odvcrea mam v brusku dvoch bojovnikov. Bola som konecne na KETku. Len mam trosku dilemu, ako je to s dvihanim a nosenim malej. Nemozem ju nenosit. Obmedzujem to, ale uplne vylucit sa to neda, som s nou cez den sama. A ma takmer 9 kg. Je to velky problem? Mam strasch, ze prave preto nam to nevyjde a drobci sa neudrzia....

anitta
3. čer 2010

fialinka držím pěsni a i Davídkovi jsem nakázala tak jo 🙂
katy drž se a mě dr říkala že do patnácti kg se to enřeší , taky jsem měla špatný pocit ale pokud to má vydržet tak to vydrží i přes tahání neboj se bude to ok 🙂

beeba
3. čer 2010

Ahoj katy2,pokud se mají mimísci udržet, tak se udrží, i když určitě bys měla odpočívat a být hlavně psychicky v pohodě 🙂 Malá zase není tak velká, 9 kg je v pohodě 😉

ejviska
3. čer 2010

KAty, tak at to dobre dopadne! Myslim, ze Fialli Juraska taky tahala 😉

katy2
3. čer 2010

dakujem vam za upokojenie... 🙂

fiallinka
autor
3. čer 2010

Jsem dnes z toho NT+ jaksi rozhozená. Výsledky mám sice negativní, ale je to riziko 1:500, což nic moc, takže radši mám na triply jít co nejdřív a pak i brzo k nim na ultrazvuk... Jedno mímo bylo vidět hezky, šíji 1,6, kůstka ok, to druhé bylo v zákrytu, otáčelo se blbě, takže šíje 2,1 (už to se mi zdá vysoké, ale prý je to v normě) a kůstku nezjišťovala vůbec, protože se dobře neotočil.

Tož čekala jsem, že to bude lepší... teď mám docela strach.

ejviska
3. čer 2010

Fialli, neni to tak, ze u dvojcat jsou stejne pak i ty triple testy spatne hodnotitelne? Ale kdyz dr. rekl, ze je to v poradku, tak je, ne?

fiallinka
autor
3. čer 2010

@ejviska no je to tak, ale když jsem se ptala, jak to je s tímhle testem u dvojčat, tak te´d mi řekla, že to s ním až tak hrozné není (minule upozorňoval jiný doktor, že to zkresluje), a říkala, že ok, akorát prostě mám jít na ten ultrazvuk radši dřív a to člověka fakt nepotěší. Navíc ty triply určitě taky vyjdou blbě a pokud mne poženou na plodovku, pos... se strachy, a kdyby to vyšlo blbě, co pak...

ejviska
3. čer 2010

Ono je dulezite podivat se na vsechny vysledky dohromady, je to prece jenom screening. A navic treba to druhe mimci nebylo dobre videt. No cloveku to neprida, chapu te. Ale ono i u vylozene siroke NT to neznamena, ze je plod postizeny. Znamena to jenom, ze je treba zpozornet.

katy2
3. čer 2010

fial, nestresuj dopredu, hodnoty u dvojciat naozaj skresluju.... ja som mala syndrom miznuceho dvojcata, , k tomu vek a vyslo mi to katastrofalne... hnali ma na amnio, odmietla som, a hanicka je v poriadku... takmer vsetkym maminkam s dcvojcatkami vysledky skresluje... a tebe dr. povedal, ze je to v poriadku, nestresuj, nerobi to dobre babikam.... strasne drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo.....

beeba
3. čer 2010

Fiallinko, já hodnotám vůbec nerozumím, ale snad když jsou výsledky v normě, tak by to mělo být o.k., ne? Chápu tě, že to musí být strestující. Kdy půjdeš na tripl testy? V 16.týdnu? A nemohou tedy dnešní vyšetření zopakovat třeba za pár dní. Nezávidím ti ty nervy, ach jo.

fiallinka
autor
3. čer 2010

@beeba jsou v normě, ale vlastně na té spodnější hranici - riziko z krve mám 1: 520 a dle věku 1: 700. Ale ono to spíš vychází holkám v tisících, minule jsem měla asi 1: 3500 nebo tak něco. Ale oni mne taky uklidňovali, že je to ok, ale radši ten ultrazvuk brzo...

jinak to nemá cenu opakovat, šíjové projasnění bylo ok a ta krev se nijak moc nezmění, jen škoda, že to jedno bylo málo vidět, byla bych klidnější.

katy2
3. čer 2010

ja som mala riziko 1:150

beeba
3. čer 2010

Tak to jsou příznivé zprávy, to bude v pořádku 🙂

chiwule
3. čer 2010

fial, chápu, že tě to zneklidňuje, ale u dvojčat jsou triple testy na houby, naprosto neprůkazné. Dokonce i u mě, když dělali šíjové projasnění říkali, že na ně nemám chodit, kvůli umřelému dvojčeti. Aminio je samozřejmě věc jiná, ale té se šíleně bojím. U mě jí bohužel budou vyžadovat automaticky, 35 už mi bylo ☹ jsem docela rozhodnutá na ní vůbec nejít 😠

katy2
3. čer 2010

chiwule, ja mam 40 testy vysli s velkym rizikom, 1:150, tiez ma posielali na amnio aj kvoli testom aj kvoli veku a odmietla som....

beeba
3. čer 2010

Mě bylo skoro 38, když mi braly krev na tripl test a s doktorem jsem se dohodla, když tripl test vyšel o.k. a následný ultrazvuk v 19+ 4 taky, že na amnio nepůjdu. Konzultovala jsem to tehdy s několika gynekology a každý mi řekl, že je to moje věc. Nikde není psáno, že po 35roku musí těhule amnio absolvovat. Je to pouze doporučení! A záleží na rozhodnutí ženy!

jani2
3. čer 2010

fialinka - vôbec sa nestresuj, ja som si teraz pozrela hodnoty NT mojich dievčatiek...jedno bolo 1,7 a druhé 2,2. Dokonca tripple testy zo 16.tt vyšli zle - podozrenie na Down (to som sa ale dozvedela až po pôrode, dr. mi to zatajil 😕 ...asi ma nechcel znervózňovať, len si pamätám že chcel silou mocou vidieť výsledky NT z CAR). No a obe dievčatká boli v poriadku, zdravučké, len nedonosené ale to je už o inom!
Takže fakt kľud, NT nesmie byť nad 3, to ani náhodou nemáš! 🙂 🙂 🙂

fiallinka
autor
3. čer 2010

teď jste mne holky docela uklidnily 🙂

Chiw: to nebyly triply, ale NT+, tam by měla být větší pravděpodobnost, ale u těch dvojčat to není nikdy moc průkazné... fakt - radši nikam nechodit, nic nečíst...

fiallinka
autor
3. čer 2010

@jani2 super 🙂...

fiallinka
autor
3. čer 2010

holky, ještě, že se tu můžu vykecat, doma jsem to řekla dvakrát a můj muž se sice tvářil chápavě, ale nicméně už to pak moc neposlouchal...

beeba
3. čer 2010

Fiall, to se chodí na NT když čekáš dvojčátka automaticky? Či jak? Já jsem žádný takový test neabsolvovala.

fiallinka
autor
3. čer 2010

holky, přišly jste už na to, že když kliknete na to tlačítko "odpověz", tak potom se tomu, komu odpovídáte, objeví nahoře na liště, že je tu nějaká "zmínka" o něm? Je to docela dobré 🙂