Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
9. čer 2010

@jani2 , podzim je děsně daleko....ale určtitě zájem o to, aby ses vrátila zpět to člověka potěší 🙂 Tak se začni do práce těšit a ta hlavní věc povede sama. Přeci by bojovníčci nenechali mamku nastoupit do práce a pěkně zvýšit rodinný rozpočet 😎 !

ejviska
9. čer 2010

Dekuju za rady. Pujdem tam v cervenci a jsme objednani zrovna i na spermiogram. A prave se chci o tyden preobjednat, protoze muj muz uplne presne nevi, jestli s nama poleti do CR nebo poleti o par dni pozdeji. O tyden to chci radeji posunout.
A nevite, jestli se treba da to sperma zrovna zamrazit 😕 S nama je to trosku slozitejsi 😒

jani2
9. čer 2010

@ejviska - to vieš, že sa spermijky dajú vopred zamraziť, ale ak by potom ET prebiehal bez manžela, tam je myslím potrebný nejaký súhlas vopred podpísaný tvojim manželom... a manžel si už po odobratí spermijok môže behať po svete! 😉 😉 😉 ...už príde len potom k tehulkovej manželke domov! 😉 ...raz to majú tí chlapi jednoduchšie! 🙂
@beeba - hovoríš mi od srdca, fakt ma potešilo, že so mnou v práci počítajú....takže sa aj skutočne teším, nehovoriac o peniažkoch. Teraz mám 164Eur a potom budem mať vyše tisícky, a to už je veľký rozdiel....ale ak by sa teraz KET zadaril, tak kľudne doma ostanem aj ďalšie 3 roky, kašlať na peniaze...tie ešte budú, ale bábätko by už potom nemuselo byť!

ejviska
9. čer 2010

@jani2
Ja az ted koukam, ze se Janicka narodila v 26.tt !! To je neuveritelne! Jsem si nevsimla...no klobouk dolu

beeba
10. čer 2010

Ahok, jak přežíváte vedra? A co děťátka?

veruleg
10. čer 2010

@jani2 ja jdu na ty jahody poprve. Tady u nas v Rakousku jedes na soukrome pole a tam co si natrhas to pak zaplatis.....to co se sni pri trhani nikdo nevazi 😉 Vim ze ve Svedsku to byloo taky tak. Snad budou dobre ty jahudky. Zkusim uz i Viktorkovi dat ochutnat, uz snad muzu ne?

@beeba vedro je silene, odpo pujdem mozna do stinu na koupaliste 😅

fiallinka
autor
10. čer 2010

@ejviska dá se to zamrazit, stojí to myslím 1500 navíc 🙂

já omlouvám včerejší neúčast, ale skolila mne jakási hrozná choroba - teplota, bolest hlavy, krku, no všeho... naštěstí dnes je to o 100% lepší 🙂

jani2
10. čer 2010

@ejviska - no bolo to skutočne skoro a nebolo to vôbec pekné obdobie 😔 . Ale už pozerám radšej dopredu a verím, že to zlé a smutné v živote som si už vybrala 😉
@veruleg - tak takýmto spôsobom som bola minulý rok aj ja u švagriny na jahodách...bolo tam družstevné pole a s manželom sme si nazbierali koľko sme chceli. Lenže to je na Záhorí a tento rok nám to už časovo nevýjde 😢 . Ale v mojej záhradke sa už konečne jahôdky začali červenať, takže si aj tak pochutíme...len musím u Janky skúsiť, či nebude mať alergiu. Minulý rok sa po jahodách vyhádzala! 😒
@beeba - tak horúčavy sú poriadne extrémne...tento rok ide to počasie z jedného extrému do druhého! 😒 S Jankou by som najradšej išla zas niekam do bazéna, ale keď ja hneď potom dostanem zospodu svrbľavku! 😖 ..nemáte na to nejaké "babské rady!" 😉
...a aj u vás tak strašne fúka? mne už zlomilo 2 rajčinky, ktoré som horko ťažko ochránila pred plesňami počas tých dažďov! 😖

fiallinka
autor
10. čer 2010

@cepecek já jsem byla až ve 22. týdnu, a ostatně myslím, že ani těch 19+4 vůbec neškodí, klidně tam běž no a v nejhorším ti řeknou, že máš přijít později, ale to asi sotva 🙂

ejviska
10. čer 2010

@veruleg
Ja bych teda s jahodama pockala, protoze jahody, ryby, orechy jsou vubec nejvetsi alergen. Nema jeste ani rok..

Takze jsem znovu volala do Zlina, o tyden jsem to posunula a sestricka byla strasne ochotna, zjistila mi v laborce, ze je mozne zamrazit uz pri prvnim vysetreni, i kdyz nebudou vysledky odberu na infekcni nemoci. Takze si tam poznacila zrovna zamrazit 🙂 Toz tak sem mu to kraaasne zaridila. 🙂

cepecek
10. čer 2010

Ahoj holky,
hlásím že i u nás je na padnutí. Malá se cáká v bazénku na balkóně ( na zahradu ho dát nemůžeme, neb přijede hraběnka se synem a tak se tam bude dávat bazén a stan pro něj..) a já jsem ko. Ale zatím nohy jsou ok. Když jsem čekala Marušku tak jsem je měla jako balon. Jinak teď ujíždím na jahodách dneska padlo zase 1/2kg. Jestli to půjde takto dál, tak se mám narodí červenáčci 🙂

beeba
10. čer 2010

Tak jak sleduji zprávy, tak tropické vedro nás čeká zítra...36 stupňů, asi ve stínu či co? Radím těhulkám nevycházet, zbavit se robat (jistě hodné babičky či tetičky pomohou) a dát nohy nahoru. Já jsem po ránu uvařila polévku a rizoto, dopoledne, ještě než začal pražský pařák, jsme vyrazily na písek, houpačky a tak, a odpoledne se Terka ráchala v bazénku na balkóně. Ještě, že máme dostatečně velký balkón. Nakoupit a povozit plyšového nejoblíbenějšího kocoura jsme vyrazily až po šesté. Já jsem si teď otevřela Rosé d´Anjou 2008, protože jsem doma zatím sama, nikdo po mne nechce večeři a přiznávám, že po docela dlouhé době vychutnávám první sklenku. Výborné.

Jinak ... někdy o víkendu by měla dorazit MS, tak dále volám na kliniku a objednávám se na ten test průchodnosti vaječníků a doufám, že ještě než odjedu povalovat se na 14 dní do Chorvatska, tak zkusím to první IUI. No šanci tomu nedávám, ale přemýšlela jsem že to zkusím 3x (jó jasně tak 4x) a poté snažení zanechám.

A protože jste holky zkušené, musím se Vás zeptat, zda-li následný měsíc po neúspěšném IVF či KETu, jste poci´tovaly nějaké velmi podobné příznaky, které navozovaly hormomy a pravděpodobně utrogestan bezprostředě po zákrocích. Abych to vysvětlila... už druhý týden jsem oteklá až běda. Minimálně o číslo mi narostly prsa a stále bolí. Nevím, jestli to mám doktorovi říct, nebo co, ale musely byste mne vidět, vypadám jako těhotná ve 4.měsíci. Co si pamatuji, tak po 3.IVF jsem cosi podobného taky pociťovala, ale tohle asi není normální.....

fiallinka
autor
10. čer 2010

@cepecek taky ujíždím na jahodách 🙂

@beeba já bych tak ráda využila tvojí rady, ale víkend bude naopak šílený. Jednak mne bolí v krku a hrozně chraptím a to horko je na to úplně nejhorší, ale hlavně tu organizujeme filmový maratón od pátku do neděle a já s kámoškama zajišťujeme bufet, takže Jurča bude částečně odklizen nebo si budou hlídat bufeťáci 🙂, ale práce bude až nad hlavu... naštěstí je vevnitř v kině klima, tak zalezeme do sálu, když bude nejhůř... asi padnu, tkaže omlouvám víkendovou neúčast a jestli přežiju, v pondělí se ozvu 🙂

jinak po ketu jsem žádné takové příznaky neměla, ale ivf je něco jiného a tys měla hromadu hormonů...

kam jedete do Chorvatska?

beeba
11. čer 2010

@fiallinka jedeme na Istrii do Umagu, což je první městečko hned za slovinskou hranicí. Vlastně tam jedeme za naši cestovatelskou éru po třetí, vloni a letos hlavně kvůli Terce. Chodíme tam na pláž, kde je málo lidí, je tam tráva a stromy, takže válet se pod stromy je zde úúúžasssnnnnééé. I pro mimino. Zapomněla jsem dodat, že tam taky chodí nudisti, ale to vůbec neva, oni jsou většinou postaršího věku a deky jsou zde daleko. Sice se musí cca 5m přes kameny do vody, ale poté následuje mělčina s pískem, která je široká cca 120 m, takže voda je zde krásně prohřátá a příjemná. Erwin sice nadává, že místo není dobré pro šnorchlování, ale holt to letos ještě musí vydržet. Příští rok bychom vyrazili na nějaké akčnější místo.

Fial, obdivuji tě, protože budeš hotová v takovém vedru stát několik hodin na nohou a dvěma kulichy v břiše.... V neděli se má ochladit, tak to snad bude lepší 😉

katy2
11. čer 2010

Ahojte,
Ja nemam nic nove, dnes som zasa testla - 9.den po KET a zasa nic 😔 Asi mam fakt smolu na KETka ☹ A na IVF uz nemozem, poistovna nepreplati a na plnu platbu sa necitim... Uz sa pomaly zmierujem, ze Hanka bude sama 😔

beeba
11. čer 2010

@katy2, ještě počkej! Kdy má dorazit MS?
Když jsem minulý měsíc toužebně čekala na //, tak jsem hledala na netu zkušenosti čekatelek a překvapilo mne, že opravdu spousta holek, které následně porodily jedno děťátko, měly pozitivní test až den 11., 12 a to ještě prý druhá čárka byla skoro neviditelná. A 9. den měly na testech sněhobílo... Já jsem však nezdar tak nějak cítila....ve svých starých kostech. Tak jsem se od 9.dne už netestovala a počkala jsem na m., ta měla zpoždění 3.dny. 9.den jsem to pekelně obulila a potom ještě asi týden, ale teď už je to lepší. Čas je nejlepší lék na bolavou duši.

fiallinka
autor
11. čer 2010

@katy2 je mi to líto, že se pořád druhá čára neobjevuje, ale jak píše Beeba, není to vyloučené. Nicméně já sama jsem po ketu testovala už 7. den, nic tam nebylo a už jsem to zabalila, i když jsem pak vyčetla právě ze zkušeností ostatních, že je to brzo... a katy, u vás je nereálné třeba zkusit ještě iui?

@beeba tož slíbila jsem to a už nemůžu couvnout, předminulý rok jsem to zvládla i s větším břichem, ale naštěstí babi může hlídat Juju dost dlouho, jen doufám, že od nás bobek nic nechytí - zatím vypadá dobře, ale dnes už blbě spal, ve tři chtěl mlíko a číst krtka, a kolem oběda už babi brzo usínal v kočáře, snad ho zmáhá vedro jako mně 🙂

katy2
11. čer 2010

babenky, vdaka za podporu...
iui nehrozi, mame azoospermiu, spermie boli odobrate chirurgicky a mrazene..... 😔

fiallinka
autor
11. čer 2010

@katy2 ojojoj, tak to opravdu ne...

katy2
11. čer 2010

je mi smutno 😔

jani2
11. čer 2010

@katy2 - to je mi tak moc ľúto! 😢 ...tie KETy sú fakt nanič! Viem že to o to viac bolí, keď už nevidíš žiadnu cesta za bábätkom! 😔 ...už som zabudla koľko máš rokov, ale nedalo by sa v priebehu 2-3 rokov predsa len čosi našetriť a skúsiť zas IVF?...alebo IVF v natíve, to vraj nie je tak drahé!

beeba
11. čer 2010

@katy2 , moc ráda bych tě povzbudila ale sama dobře vím, že taková slova prostě nejsou...chybí. Nemám ráda beznaděj, ale třeba, jak píše jani, to ještě zkusíte za rok dva, pokud peníze našetříte, ale skutečně dej tomu ještě čaqs asalespoň do 12.dne.

cepecek
11. čer 2010

@katy2 - je mi to líto, ale máš alespoň dcerku a ta ti to vše určitě vynahradí

katy2
13. čer 2010

Dnes zasa neg. Uz viem, ze to nevyslo... Viem, ake to bolo, ked vyslo.... 😔 Zatial to nechame tak, a mozno sa raz odhodlam na posledne KET.... 😔

beeba
13. čer 2010

@katy2 , pokud máš ještě mražáčky, tak věř, že naposledy to vyjde, u mne to bylo stejně tak 🙂 Já jsem tak nějak myslela, že už nemáš zmražená embrya, tak pokud ještě máš, tak hurá do toho! A hlavu vzhůru, naposledy se to povede!

ejviska
13. čer 2010

@katy2
Teda ta priroda si nekdy zahrava..to me mrzi, jak to dopadlo.
Co se to deje?? Cepecek a Fialli to tak pekne zacaly a ted porad nic a nic!! Uz by se to melo sakrys zlepsit!

jani2
13. čer 2010

ahojte,
ako sú tie pekné dni, tak je nás tu na MK aj pomenej. My sme sa tiež dnes túlali po výletoch, boli sme v ZOO v Bojniciach. Malej sa véééľmi páčilo, najmä slony...aj počasie nám vyšlo, už nebolo tak úmorne horúco ako posledné dni. Ráno som sa dokonca bála, či nebude aj pršať, aj bundy som pobrala 🙂 Však prikladám nejaké fotky z výletu! 🙂
A tá smola tu zas akosi obchádza (Fialinka - takú sme zažili aj v téme KET, pamätáš!). Ja sa tiež už niekedy obávam, či donesiem za 3 týždne dobrú správičku 😒 . No musím veriť, že áno!.
Ja totižto stále verím, že postupne do konca roka budeme tehulky...táto pauza je len dočasná!
@katy2 - ale tak to je super, že máš ešte mraziačiky, takže ešte súrodenček bude! 😉

ejviska
13. čer 2010

@jani2
To je zamek v Bojnicich? Ja jsem tam snad byla jako decko...
Janka je dost vysoka, neni?

beeba
14. čer 2010

@jani2 , to vypadá na super výlet. To jsou Bojnice, jak píše ejviska? My se v létě, ostatně jako každý rok, chystáme na Slovensko za rodinou, takže bychom se vypravili také na výlet 🙂

ejviska
14. čer 2010

Holky, kde je Meleri?