Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
21. čer 2010

@ejviska, taky u tebe očekáváme v průběhu prázdnin samé dobré zprávy 🙂 🙂 🙂

fiallinka
autor
21. čer 2010

@jani2 jé, tak už v pátek... už teď na tebe moc myslím... ty dvě budou lepší v tom, že se podpoří navzájem... a radši bych ti přála, aby se chytlo jen jedno, ale když se chytnou dvě, tak to prostě uležíš, musíš!

ejviska
22. čer 2010

@beeba
Dneska folici, ze jo? 🙂

Tak tento mesic nase "posledni" sance a muzicek je na sluzebni ceste na 4 dny. 😀 No dobry!
Vcera na ovu testu byla i druha carka hodne silna, tak uvidim dnes, ovsem chlap bude zpatky az ve ctvrtek 😠

beeba
22. čer 2010

@ejviska, třeba se najde nějaká šťastná a šikovná spermie, která počká a dočlá se! A hlavně to nestresuj, vybodni se na to a ONO to pak přijde samo. Koneckonců, po vyšetřeních v CARu uvidíte co a jak a skutečně, třeba ti dají jenom nějaké pilule a v srpnu bude hotovo a nebude nutné podstupovat IVF a podobně 😉 Koneckonců, stále čekáme na tu přirozeně těhulovskou mamku. 🙂
Večer napíšu, jak se to u mne vyvíjí, sama jsem zvědavá, přece jenom někdy v únoru či březnu mi dělali hormonální profil a hraniční hodnoty byly zřejmé u a teď kruci nevím, nemohu si vzpomenout jak se ten hormon jmenuje, ale je to v souvislosti s žlutým tělískem, no prostě, ještě byl stále v těle vytvářen, ale na jakési hranici... Sice mne doktor ubezpečoval, ať jsem klidná, že mnohdy ženy ve 30.letech mají problém s otěhotněním právě kvůli jeho ztrátě a že mé tělo jej vytváří (to mi bylo 39 a 6měsíců), ale zase od té doby uběhlo několik měsíců tak se může stát vše....
Osobně jsem se snažila tak se vším vyrovnat, že jsem se rozhodla zakázat si na snažení myslet a smířila jsem se s tím, že zůstane pouze u dětí které mám. Neočekávám další. Nebudu si dělat žádné testy a do prosince zkusím IUI, buď zcela bez hormonální podpory, jak tomu bude tentokrát, či s hormony, pokud lékaři rozhodnout, ale nejvíš 4x. V lednu si půjdu pro antikoncepci. Řekla jsem si, že odmítám být šílená matka a podřídit snažení vlastně vše. Stejně se jenom každý měsíc trápím a říkám co kdyby a ono stejně prd... prostě dvě děti mám, je s nimi dost práce a mohu být jenom šťastná, že to takhle dopadlo.
Tak jsem jedné těhulkovské kamarádce dala skoro všechny věci, které jsem si schovávala na sebe a druhé kamarádce zase chystám balíčky s miminkovskými věcmi a botičkami. A domluvila jsem se s nima, že pokud bych do prosince otěhulila, tak mi věci vrátí a když ne, tak si je nechají na další těhu a mimina. Stejně je to děsný...Na první dítě to budou docela starý maminky, obě mají 34let a plánují samozřejmě další, přičemž jedna z nich otěhotněla právě až poté, co dostala hormony na úpravu hormonálního profilu cca po roce snažení.
Ještě mám doma do fiallinky pero a jehly na puregon, tak si to taky zatím nechám a když tak jej ráda někomu v lednu věnuji.
Jo a k psychice, docela se mi poté, co jsem si to po dvou měsících od IVF takhle v hlavě vyřešila, nádherně ulevilo. Stále nesnáším definitivní špatné konce...ale je to špatný konec??? Mohu být ráda, že mám zdravé děti, sama jsem zdravá a s manželem je nám stále spolu dobře 🙂

ejviska
22. čer 2010

@beeba
Beebo, ja ti zavidim, ze to mas v hlave tak uzasne srovnane. A strasne ti drzim palce. Mne pomaha rict si, ze vlastne jedno uzasne ditko mam a nekdo nema ani to. Ale stejne na to kazdy mesic myslim. Nastesti to u nas neni tak, ze "tak dneska musime", k tomu to nesklouzlo. Muj muz sice vi, ze mam nejake ovu testy, ale nerikam mu, jak dopadly. Mne pomohly v tom, ze vubec vim, ze ovu je. 🙂
U tebe to spatny konec urcite neni!! Copak stastna ctyrclenna rodina je spatny konec? 🙂

Beebo, jak je IUI bez hormonu?? Co to znamena? To ti urci podle UTZ prirozenou ovulaci nebo jak? A IUI taky schvaluje pojistovna, ze jo?

beeba
22. čer 2010

@ejviska, jak je to se schválením IUI pojišťovnou přesně nevím, ale myslím, že se inseminace provádí na specializovaných pracovištích a po provedení se zákrok běžně vyúčtuje pojišťovně. Pojišťovny jej hradí 6x ročně a není limitován věkem ženy, narozdíl od IVF. Nativní IUI je provedeno v případě, že vyroste folikul bez hormonální podpory, podle data ovulace, většinou 11 až 14 den. Tuším, že den před vlastní inseminací je ženě aplikována injekce pregynulu, to aby k ovulaci došlo v čase, kde je inseminace provedena. I tato injekce by měla být hrazena pojišťovnou a pokud není, tak je to položka okolo 500,-Kč. Myslím, že poté si budu zavádět utrogestan zde je malý doplatek v řádu okolo 250,- - 500,-Kč. Ale uvidím a napíšu... Nativní IUI se zkouší jak mi řekl doktor tak max. 3, poté na podporu růstu většího množství folikulů je zvolena mírná stimulace, něco podobného jako u IVF. Nevím, zda-li se zde musí čekat na schválení pojiš´tovnou, ale tuším že taky ne. Samotný výkon inseminace probíhá tak, že hoďku před ženou přijde muž, odevzdá sperma, to je v laboratoři upraveno a hodinu poté při obyč. gynekologické "prohlídce",. aplikováno tenkým katetrem do pochvy či spíše výše jak mi řekl doktor. Ihned potí žena odchází. Po inseminaci je doporučen pohlavní styk (jak taky jiný...) a to je vše. Žádná věda. Zn. ideál věk ženy do 35let a ne zcela katastrofální spermiogram....
CARy samozřejmě spíše tlačí na provádění IVF a metodu ICSI, neboť z toho jim jde tučná provize, ale je pravdou, že procentuální úspěšnost u IUI je nižší než u IVF. Ale, já jsem se tentokrát objednala na konzultace k primáři Černému, on je takový soudný starý praktik a jeho názor je takový, že pokud není nějakých zdravotních překážek (anovulace, zcela špatný SPG) tak by se měly obě metody IUI a IVF kombinovat, jenomže to centra nedělají, právě kvůli penězům... z IVF mají peníze za laboratorní výkony, za zamražení, rozmražení embryí a pod. To však u IUI odpadá.

Jo a ještě před samotným IUI se provádí kultivace a případné přeléčení poševní mikroflóry, hezkdy to píšu a zjišťuje se průchodnost vejcovodů. Pokud by nebyly průchodné, tak nemá cenu IUI vůbec zkoušet, zde je nutné jít na IVFko. Laicky jsem to v rychlosti popsala, na netu jsou k tomu podrobné chytré články.

beeba
22. čer 2010

Už se mi probouzí malá, tak musím jít, synek se mnou pojede do CARu a malou pohlídá tu chvíli, než mne prohlídne doktor. Potom zajdem asi do KFC, abych puberťáka odměnila za to, že se na těch 20minut obětuje 😉 Tak večer napíšu 🙂

ejviska
22. čer 2010

@beeba
Dekuji!
K tomu IUI tam prave moc presne nemaji nic napsane. Tak dobre dopadnete!

beeba
22. čer 2010

@ejviska , tak jsem dnes zjistila, že inseminace s podporou hormonů je taktéž schvalována pojišťovnou, takže je nutno počkat tři i více týdnů na souhlas. Já jsem dnes 11DC, folikul na pravé straně má 13mm, na levé je nějaká drobotina. Ve čtvrtek jdu opět na ultrazvuk a pravděpodobně v sobotu, či-li 15den cyklu by byla inseminace. Doktor tedy říkal, že pokud by nějak folík rychle narostl tak je možné provést IUI i v pátek, ale spíš to vidí na sobotu. Tož uvidíme. Ptala jsem se, zda-li ten folík není nějak malý, ale doktor mne ubezpečil, že je to o.k., že ještě do soboty naroste a že možná narostou i další na druhé straně a že bez podpory hormonů je to naprosto normální velikost.
Potom jsme se vydali do KFC do nákupního centra Anděl, kde se synek zbodnul jakési nezdravé jídlo a byl ukrutně spokojený. Terka si dala ovocnou přesnídávku, já jsem sledovala cvrkot a koho jsem tam neviděla.... bývalého poslance ODS Tlustého jak si dává ve vedlejší japonské restauraci do nosu s Bobošíkovou. Sledovala jsem je jako agent 007 a hned mi bylo jasné, že kují pikle 😀

ejviska
22. čer 2010

@beeba
Ty jsi spion 🙂
Tak jsi dopadla dobre!!!

beeba
22. čer 2010

@ejviska , tak asi očekávaně.... Taky nemusel být už žádný folikul a já se mohla jít zahrabat do starýho železa 😎 😎 😎

ejviska
22. čer 2010

hele nerikej, ja uz 35 mela tento mesic, taky stare zelezo 🙂

beeba
22. čer 2010

No ejvis, opožděně Ti blahopřeji k narozeninám a přeji z celého srdce 🙂 však ty víš co... 🙂 No a holt vítej.....u holek v nejlepších létech....

ejviska
22. čer 2010

@beeba
Diky! 🙂 To je nahodou dobry vek 🙂

jani2
23. čer 2010

kuk, nikto tu nepísal...no toto! 😢

fiallinka
autor
23. čer 2010

@beeba holka, tobě to tam roste jak úplné mladici 🙂, rozhodně bys to po 40tce neměla vzdávat, pokud by se do té doby nepodařilo (ale to musí 🙂)

@ejviska no ty jsi teda stará rašple 🙂 🙂 🙂 a gratuluju 🙂

já mám narozky v neděli, kdybyste mne chtěly zaplavit gratulacemi... a zítra ráno jdu na krev na triply, tož držte palce (no, jdu tam tak na 6.45 a musím vzít i Juráša, to ho fakt nemá kdo hlídat... už to ráno bude děs)...

ejviska
23. čer 2010

@fiallinka
tak to taky gratuluju 🙂 Kolik ti bude, co??? 😉
Drzim palce! Zvladnete to dobre!

ejviska
23. čer 2010

@jani2
Zitra??? pokuj jo, tak tfuj tfuj 🙂

fiallinka
autor
23. čer 2010

@ejviska mám to vůbec říkat, jsem taková mladice 🙂... bude mi 32... 😀

beeba
24. čer 2010

Děvčata, dobré ráno, chvíli mrkám na net, protože potřebuju vědět od kolika mají otevřeno v cestovce, neboť jedu pro poukazy a přístí týden v sobotu, hurá na Istrii.... a tak čtu, že fiall má narozky, tak vše nejlepší a ať vše rychle do porodu bez problémů oběhne. 🙂 🙂 🙂 Jo, a na dnes držím palce 🙂

Jani, zítra KET? Už to mám také pomýlené.... 😉

Já jdu opět odpoledne na kotrolu, tak zase napíšu co a jak..třeba už folikul prasknul a nebude nic anebo sice vyroste, ale může být prázdný...holky jsem sama na to zvědavá..je to sranda. Puberťák bude opět hlídat Terku a už sondoval, zda-li opět zabrousíme do nějaké nezdravé restaurace...Mám já to život 😉

ejviska
24. čer 2010

@fiallinka
Jeee, ty jsi mladoucka 🙂

Ja mam dneska porad patek, to uz bude trochu demevce, roky uz jakesi jsou 😀 😀 , Jani to ma az zitra.

@beeba
To je taky veda s temi folikuly. Tak drzim palce.

ejviska
24. čer 2010

@fiallinka
Jeee, ty jsi mladoucka 🙂

Ja mam dneska porad patek, to uz bude trochu demence, roky uz jakesi jsou 😀 😀 , Jani to ma az zitra.

@beeba
To je taky veda s temi folikuly. Tak drzim palce.

jani2
24. čer 2010

@fiallinka - ach jaj, to bolo tááák dávno, keď som mala 32!...brala by som zas! 😎 Ale čo, buďme radi, že nám ešte neťahá na 50...to už by sme boli fakt postaršie žienky!
@beeba - veru, KET je zajtra. Dnes poobede už budú embryjka rozmrazovať, dúfam, že sa im bude na svete páčiť....však je pekne, slniečko svieti 😵 . A pri tom IUI je teda toho sledovania a ultrazvukov docela dosť....avšak čo neurobíme pre drobca...a ten tvoj pubertiak 😅 by mal začať jesť aj zeleninu namiesto nezdravých reštaurácií! 😎 ...ale v takom veku by si sa rečami o zdravom jedle asi len zosmiešnila, však! 😅
inak dievčatá, vyzerá to, že zajtra poobede mi príde návšteva zo Záhoria, zrovna zajtra...brácho aj s rodinou. Takže kľudový režim asi nebude! 😒 Už teraz rozmýšľam čo budem variť...a keďže majú dvoch chlapcov hladošov, tak toho musí byť dosť!.

fiallinka
autor
24. čer 2010

Jani, na zítřek držím palce, a Beebě taky, ať je tam folikul jedna radost 🙂

A jinak vám řeknu, že nevím, proč jsem si ten screening v 1. tr. platila, sice jsem na triply naběhla hned, co to šlo, ale stejně jdu na ten ultrazvuk až skoro za tři týdny, t.j. 17+6, protože... výsledky ještě nebudou a pak tu nebude pan primář...takže další stres a ještě tak dlouho...

ejviska
24. čer 2010

@fiallinka
Nechapu nic? 😀 Dneska nebyl tripl test?

fiallinka
autor
24. čer 2010

@ejviska no byl, nakonec mi sestřička krev vzala (zase se tvářila, že je to moc brzo, ale přemluvila jsem ji), ale v Prediku mi říkali, že mne pak po triplech objednají hned jak to půjde, t.j. tak za týden - kdyby byl nějaký problém, a´t to vím brzo... jo, prd, brzo...

jani2
24. čer 2010

@fiallinka - tak stále niečo! 😒 ..už aby si mala po tých testoch! Ale na druhú stranu, už som písala, že ja som mala Tripl úplne nahouby...zvlášť pri tých dvojičkách to vychádza falošne pozitívne na Downa!...Ja osobne by som viac verila tomu šijovému prejasneniu a to si mala v poriadku! Ale zas chápem aj tvoje obavy...ach jaj!

beeba
24. čer 2010

@jani2 to víš, že do synka láduju zdravé potraviny a jídla, jak to jen jde, však také denně vařím a to několikrát..., ale pokud má možnost pozřít hamburger tak nikdy neřekne ne! Zítra na tebe budu moc myslet a další dny taky. Myslím, že teď jsi na řadě ty a nikdo jiný(jo, ani já ne..., prostě Jani, teď se Ti musí embryo uchytit)! Nemysli na to, normálně se věnuj návštěvě a dej si sklenku vína. V den mého podařeného KETu jsem sice nebyla v práci, ale hned druhý den jsem nastoupila a měla tolik práce, že jsem TO nechala koňovi .. jak se říká a jak jsem neměla čas myslet na výsledek tak to vyšlo.

@fiallinka nešil, nevidím jediný důvod, proč by měl vyvstanout nějaký problém. Moc tě chápu, ale na druhou stranu musíš mít hrozný nervy a to není dobrý. Stejně nic neovlivníš a děláš vše, aby to dobře dopadlo, tak není důvod proč by nemělo.
JInak moc nechápu termím tripl testů, však se snad dělají v 16 týdnu těhotenství a to máš ne?

fiallinka
autor
24. čer 2010

@jani2 no víš jak, v pořádku, ale... to NT 2,1 je v normě, ale stejně ji mají všichni skoro nižší... jestli tam byla kůstka, to taky nevím... a ta krev asi taky tak ideální nebyla, i když asi tak hrozná taky ne. Rozhodně jsem vystresovaná až hrůza, to už jsem na ten NT screening vůbec chodit nemusela, teď fakt žádný čas "neušetřím"...

@beeba víš co - ony se dělají v 16. týdnu, ale Koník to počítá blbě (teda aspoň doktoři to počítají fakt o ten týden míň), jsem dnes 15+2 a podle doktorů to je 15. týden... a sestřička pořád, že to je brzo a oni to berou až v tom 16.tém... ale tam, kam na jdu na ten ultrazvuk a kam se ta krev posílá, to berou jako dobrý termín 🙂...

Fakt vám řeknu holky, ohledně trombozy apod. jsem byla už docela uklidněná, ale tohle mi zas teda přidalo 🙂

No nic, budu uvažovat pozitivně, aspoń příští týden mi rychle uběhne... jedu za ségrou do Brna na tři dny a bude tam i výstava dvojkočárů, tak se půjdu podívat, protože jinde je naživo nemám šanci vidět... i když nemám chuť nic vybírat, přesto je vidět musím 🙂.

ejviska
24. čer 2010

@fiallinka
Fialli, jak by to mohlo byt blbe, kdyz vybrali ty NEJ NEJ embrouse. 🙂 A rekni si to tak "Stejne nic nenadelam!!" . proste to nezmenis a pockat musis, urcite to bude dobre. 100%!!!
Moje kolegyne, kdyz cekala druhe dite, mela uz kolem 35 let, ona ani na zadny UTZ nesla, pry by si mimco stejne nechala, tak proc tam chodit 😀 Ma ho zdrave samozrejme.