Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

jani2
2. črc 2010

@fiallinka - to vieš, že teraz ti budem držať palce dvojnásobným počtom rúk a nôh, aby všetko dobre dopadlo. Ale ako som už písala, ja verím, že to bude v poriadku.... NT hodnoty si vôbec nemala nad normu, boli skoro také isté ako ja. A tie triple testy by sa mali zrušiť, aj som čítala o tom, že by sa malo od nich upustiť, na západe sa už vôbec nerobia kvôli skresleným výsledkom....iba čo sa tehulky zbytočne stresujú! 😒 Neboj, ja tým tvojim drobcom verím, budú to krásne zdravé bábätka! 🙂 🙂 🙂
..a ohľadom toho testíku, tak už ožltol 😒 ..ale ten duch tam ale stále je. Zajtra ocikám ešte jeden a ten už isto iste odfotím! 😉
..a ďakujem aj ostatným dievčatám, že na mňa myslíte! 🙂

beeba
2. črc 2010

Holky mrkněte na meleri, já jsem koukala zpět na její profil a našla jsem, že je v 5. týdnu a čeká tudíž mimčo!!!! To je teda mršule, že se nepochlubí!!!

jani2
2. črc 2010

@beeba - téééda, tá meleri si zaslúži na prdel! 😵 ...s takou novinkou neprišla medzi nás a nerozdáva tehu-prskančeky!

beeba
2. črc 2010

@jani2 , to máš pravdu! Taková radostná zpráva a ona si jí nechává pro sebe!

jani2
2. črc 2010

@beeba - a nechcem ťa vyháňať, ale nemali by ste už byť na dovolenke! 😉

beeba
2. črc 2010

No jdu zase balit, teď jsem si dala kafe, jsem nějaká úplně hotová, to asi dělá to vedro, večer ještě kouknu jak se máte, třeba se meleri ozve 🙂

beeba
2. črc 2010

@jani2 odjíždíme ráno okolo 4, tak jsem to naplánovala, aby Terka ještě něco pospala a cesta byla pro ní snesitelnější

fiallinka
autor
2. črc 2010

Jani, já se snad na tvůj test pojedu podívat... říkali jsme si, že se nebudeme užírat doma a aspoń na tři dny vyrazíme někam na Slovensko... a je to pěkně brzo, řeknu ti...

Meleri, ty potvoro! Řekla bych, že to bude přirozeně i přes veškerou tu inkompabilitu a nedostatek sexu, že jo 🙂?

@beeba užij si to, ale hned až se vrátíš, tak šup sem - kdy vlastně přijíždíte?

jani2
2. črc 2010

@beeba - aha, takže predsa len tento víkend. Budeš nám tu chýbať 😒 ...ale vieš čo máš teraz ako prvoradú úlohu!? 😵 Prísť z dovolenky ako tehulka!!!...až tu mám tiež nejakú parťáčku čo sa tt. týka, keĎ už to Meleri tak vzdala a zdupkala 😉

jani2
2. črc 2010

@fiallinka - tiež sa mi zdá, že je to skoro...ak by sme vkladali dve, už by som sa celkom bála! Ale na druhú stranu, teraz ma napadá,môj otec bol z dvojičiek!!!!! 😕 😕 😨 😨 😨 Síce jedno zaniklo a prirástlo k ramenu...mal tam takú hrču, ktorú mu ako dospelákovi odoperovali - a to bolo vraj parazitujúce dvojča, ktoré sa prestalo v skorom tt. vyvýjať! 😨 😨 😨

jani2
2. črc 2010

@fiallinka - a presne tak, vyrazte niekam von a nemyslite na nič zlé! 😉 😉 😉 vonku je krásne, určite prídete na iné myšlienky!

fiallinka
autor
2. črc 2010

@jani2 že by se brouček rozdělil? No i to je možné... ale prý u blastocyst je to už docela malá šance, že se prý většinou dělí o malinko dřív (jedna paní povídala, někde jsem to jen slyšela...)

beeba
2. črc 2010

Tak jsem se ještě přišla rozloučit, už mám pobaleno, akorát nevím, jak se to všechno naskládá do auta...ha ha, naštěstí to tam rve manžel a syn...a to jsem samozřejmě brala jenom ty nejnutnější věci....
Mějte se krásně v Čechách, na Slovensku i jinde ve světě a těhule opatrujte se!!! Fiallinko, v noci jsem nemohla spát a myslela jsem na tebe a určitě to bude vše v naprostém pořádku!!
Jani, ty se také opatruj a ještě jednou moc gratuluji. Čepečku, opatruj se ve vedrech a nenech se vytočit tchýňkou a Ejvisko, držím palce do CARu!
Vracím se 17.7., a už se těším, až si přečtu, jak jste se měly 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

ejviska
2. črc 2010

@beeba
Uzijte si moc dovcu, at vam vyjde pocasi a pak podej hlaseni 😉
A diky!!

jani2
2. črc 2010

@beeba - až tak neskoro prídeš! 😢 ...ale pozdravuj od nás more a hlavne si to užite! A na cestách opatrne! 😉
..inak dala som do albumu ten môj testík s tým pidi-mini duchom! 😉
@fiallinka - asi máš pravdu, že drobec môže byť len jeden...lebo embryologička spomínala embryoblast, to je základ embryjka...a to by bolo asi už vidno dva embryoblasty pri jednovaječných!

ejviska
2. črc 2010

@jani2
Jaky duch???? JA vidim moc peknou carku 🙂

fiallinka
autor
2. črc 2010

@jani2 Jani, je to jasná čárka, já mám fakt radost...

@beeba až 17.tého? To už budu úplně jistě vědět, na čem jsem... drž palce i od moře ...

holky moje, já bych vás ráda někdy viděla naživo 🙂, nechcete si dát u nás sraz 🙂 😎 ?

cepecek
3. črc 2010

@jani2 - já tam vidím, taky krásnou čárečku - moc ti to přeju a teď se šetři a opatruj žádný divočení 🙂
@beeba - to nám tu bude smutno 😢 , ale užij si dovču a až přijedeš ať je na testíku //

@fiallinka - srazík by byl super, ale myslím, že se všechny nesejdeme , ty vzdalenosti jsou fakt velké 🙂

jani2
3. črc 2010

@fiallinka - tak ako píše Cepeček, nemyslím si, že by sa nám niekedy podarilo všetkým stretnúť, predsa len každá sme z iného kúta ČR a SR. 😢 Možno my dve sme najbližšie! 😉
....včera som sa tak motala po nete a našla som celkom dobrú tabuľku HCG, dokonca špeciálne pre HCG po transfere blastocysty...takže na 7.deň po ET by mala byť hladina v krvi 17-119. To je ešte celkom málo aby bolo niečo v moči poznať, tak sa zas trochu obávam, zvlášť keď sa necítim ani trocha tehotná, čo keď bol práve ten môj test chybný. 😒 ..radšej skúsim zajtra ráno ešte jeden! 😉 ..asi som pako! 🙂 😉 🙂 . Ale teraz ideme na návštevu ku svokrovcom, máme veľkú grilovačku, teším sa...ale zatiaľ nikomu nepoviem ani muk, však vieme, že zvlášť pri tých KEToch to môže byť ešte všelijak!
@cepecek - a ty si kedy mala špinenie?...lebo ja som ho mala trošku na 6.deň a aj dnes som si pri vkladní Utrošu všimla, že je trochu zas...ale zatiaľ ma to neznepokojuje, viem že to býva!

cepecek
3. črc 2010

@jani2 - ja jsem špinila tak ten 7 den po KEtu a pak jsem špinila 21 den a to hodne, ale vše bylo ok. a pak ještě jednou, ale to už si nepamatuju. Dr¨. mě říkal, že pokud špiním tmavou krví - tak je to ok a normální i díky utrouši to může být, ale jakmile ta krev je jasně červená a hojná je zle a musí se do nemocnice.... Tak doufám, že jsem ti pomohla a nevystrašila

jani2
3. črc 2010

@cepecek - nie nevystrašila si ma, práveže si ma ukľudnila! 🙂 ..to špinenie zas úplne zmizlo a sú to také malilinké kúsočky úplne tmavej krvi stratené v tom Utrogestane! 😉 ...no zajtra ráno otestujem, to bude 9.deň po KET, a dám vedieť či čiarka zosilnela! 😉

cepecek
3. črc 2010

@jani2 - to jsem ráda 🙂 Jinak zítra se těším na zprávičky 🙂 jo a kdy jdeš na krev ?

fiallinka
autor
3. črc 2010

@jani2 jani, jedna moje kámoška měla na testu opravdu jen duch, nicméně ten den šla na krev a měla hcg jen 20... za další dva dny to zkoušela znovu, jestli kleslo - a zas tam ten duch byl a naměřili jí hcg jen 8... a nebylo to špatnýma testama (navíc to ani nebyly kdovíjak citlivé testy) - takže nepochybuj, ta čárka může jít vidět fakt i při minimálních hodnotách 🙂

fiallinka
autor
3. črc 2010

@jani2 jani, teď jsem někde četla, že výsledky triplů můžou zhoršovat i děti ženského pohlaví 🙂, takže vzhledem k tomu, že i tys to měla nic moc, tak by bylo pěkné si myslet, že vše je ok a jen prostě čekám dvě baby...

ale holky, řeknu vám, to čekání mne asi zabije...

jani2
4. črc 2010

@fiallinka - tak to je tiež zaujímavá informácia a dosť potvrdzuje moju predtuchu, že bez dievčatka nebudeš! 🙂 . Ja ti verím, že sa obávaš, ťažko ti budem radiť, aby si na to nemyslela...to sa asi nedá!....ale ja stále tvrdím a som presvedčená, že to bude ok...kedy ideš na tú kontrolu, myslím sono si spomínala?
..nuž a ja som do albumu prihodila dnešný testík, čiarka nabehla dosť rýchlo, ale mohla by už byť asi aj silnejšia! 😒 ..nuž a ešte jednu zaujímavosť tehotenských príznakov, ja som snáď úplne stratila čuch! 😨 nič necítim! Išli sme okolo pokoseného sena a manžel sa rozplýval ako vonia a ja nič, grilovali sme u svokrovcov, susedia akurát čistili maštaľ, tak sa všetci rozčuľovali a ja nič! 😅

fiallinka
autor
4. črc 2010

@jani2 Jani, tož ta čárka je větší jak ta minulá 🙂, větší by byla skoro divná, ne? Jinak si první, o kom vím, že jako příznak těhu ztratil čich 🙂, ale proč ne... možná je to zas lepší, než kdyby ti všechno smrdělo 🙂

A kéž by to bylo v pořádku, já mám pořád hrozný strach, nemůžu na to nemyslet... ale taky si říkám, že by to fakt mělo být spíš dobré než zlé...ale intuici v tomhle směru nemám, já mám pocit (už delší dobu), že jakoukoliv intuici mi přebíjí můj vlastní strach (a na druhou stranu fakt vím, že jsem pako a vždycky myslím jen na to nejhorší).

No a na tu kontrolu jdu příští ponděli (12.7.), a pokud se rozhodnu, že ano, tak zrovna mi tam udělají amniocentézu, takže to konečné rozhodování bude asi v několika minutách...

Jani, jak to vidíš ty - šla bys v té mojí situaci na amnio?

fiallinka
autor
4. črc 2010

@jani2 a o nějakém ubytování v okolí Banské Štianice nevíš 🙂? Zdá se, že takhle na poslední chvíli to bude problém, asi si raději vezmeme stan - to bych byla zvědavá na Jurču ve spacáku...

jani2
4. črc 2010

@fiallinka - tak intuícia ohľadom mňa tiež zlyháva....ale čo sa týka iných ľudí, tak sa aj trafím!...i pri Cepeček som tušila, že to bude v poriadku a bolo! 😉 ...pri tvojom IVF som si myslela, že otehotnieš a dokonca s dvojičkami a bolo tak!....ale myslím si, že to nie je žiadna zvláštnosť, skôr už ohľadom IVF a všelijakých tehu-problémov viem dosť, tak si len zrátam dve a dve + trochu intuície - a je to! 😉 ....aj pri tebe - proste len jeden hlúpy tripl test, ktorý je pri dvojičkách fakt na figu!...ale bohužiaľ robia sa a zbytočne sa teraz veľmi bojíš! Ja som našťastie o podozrení na Downa nevedela, dr. si to vzal na triko, keď videl, že NT bolo v poriadku a nepovedal mi to, len založil do karty....dozvedela som sa to až po pôrode, doteraz sa divím, že mal na to odvahu, ale teraz som mu vďačná...no neviem, čo by som robila, ako by som sa k nemu zachovala, keby že sa po pôrode Down potvrdí! 😒
A ako by som sa zachovala, keby som o tom vedela?....ja by som na tú asi amnio išla, som podobný strachoprd ako ty a aj u mňa by bol ten strach veľký, mne stačí dať chrobáka do hlavy a je koniec, už musím nad tým dúmať a zožieram sa! 😢 ...ale ty sa rozhodni sama s manželom, snáď si zhŕňte všetky pre a proti, čo by bola pre vás menšia bolesť, v tom, či onom extrémnom prípade, lebo amnio nie je žiadna sranda, to ale vieš!...držím palce, až sa správne rozhodnete!

jani2
4. črc 2010

@fiallinka - ja bývam dosť ďaleko od Banskej Štiavnice, to je skôr stredné Slovensko, ja som na severe. Takže neporadím, jedine nájsť niečo cez net.....a to vážne myslím s tým stanom! 😕

eyael
4. črc 2010

ahoj holky, po dlouhé době se hlásím, znovuzrozená Chiwule, jen jsem trochu změnila fazonu. Nechci moc rozepisovat kvůli komu a proč přesně jsem to udělala, je to smutné a nepříjemné zároveň...
ale průběžně vás čtu a všem držím palce!
jinak u nás nic nového, jen se začínám trochu bát, že v září žádný KETík v září nebude, protože jsme na tom finančně dost šptaně a dřív než v novém roce to lepší nebude ☹ jenže mě roky letí... tak se tu zatím mějte, užívejte volných dní a těším se na "viděnou"!