Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

meleri
26. črc 2010

ahoj
četla jsem trochu nazpátek, no nevím co říct, Fiallinko, ani si nedokážu představit co ted prožíváš. přeju ti at holčičku vklidu donosíš!

Jani
na kontrole jsem ještě nebyla, jdu tam 5.8.. psychicky ok, ale je fyzicky nic moc ,je mi dost slabo, jakoby od nízkého tlaku...někdy jsem zas úplně ok..už moc nezvládám chodit do lesa, což je mi kvůli Sama líto, miluje smrky a vůbec, trávu a tak...sama bych to zvládla ale s ním na zádech je to horší....
a jak ty? ty čekáš taky dvojčátka?

jani2
26. črc 2010

@meleri - nie, nie ja dvojčiatka nečakám. Vkladali mi len jedno embryjko aj minule na UTZ to vyzeralo na jedno 😉 Kontrolu mám na budúci pondelok, už sa teším....dúfam, že drobec rastie a bojuje s tým hematómom. To špinenie a slabé krvácanie ma totižto dosť rozčuľuje a ako píšeš ty, tak je mi malej Janky ľúto....lebo už nie sú žiadne prechádzky, výlety do mesta, na ihrisko....proste sa snažím veľa ležať a ona sa musí len popri mne hrať. Ale myslím, že za toho súrodenca jej to súčasné ukromňovanie sa trošku stojí! 😉
...a ty si si dala koľko embryjok vkladať?
@fiallinka - no teda Jurášek!!!, deti sú pekne nevďačné! 😵 A je dobre že si natrafila na takú doktorku, ktorá ti povedala všetko na rovinu...o trošku menej možno to všetko bolí! A maličká to už zvládne, keď zvládla tie kritické prvé dni! Proste musí, aby ťa mohla na Vianoce potešiť! 🙂

fiallinka
autor
26. črc 2010

ještě jsem si ve zprávě přečetla něco o hypoplasii nosní kosti (to je u ds normál) a taky kupodivu o nějakém rozšíření ledvin nebo co nad normu, to už mi ani nikdo ani neříkal... (přečetla - rozluštila za pomoci internetu)

ejviska
26. črc 2010

@fiallinka
Fialli, to by nebylo dobry.... tam by bylo zrejme spoustu pridruzenych nemoci, udelali jste urcite dobre, pak by jste se trapili jeste vic. Divat se na takove ditko a nemoct mu pomoci... ☹

fiallinka
autor
26. črc 2010

@ejviska mně to vlastně pomohlo, kdyby bylo mimčo úplně zdravé, jen o chromozom víc, bylo by to horší...

lenkace
26. črc 2010

fiallinka- ďakujem ti a tiež budem držať hrozne palce, aby si bola už len šťastná, je mi to strašne ľúto až mi je do plaču, úplne sa bojím čo bude s nami ked čítam čo sa tu deje, niekedy lepšie nečítať, ale nedá mi to, človek si preto musí vážiť toho čo má, lebo toľko problémov čo na svete existuje, to je neuveriteľné a hlavne nespravodlivé, tak už len dobré správy, hej? lebo to vzdám už popredu... 😉

fiallinka
autor
27. črc 2010

@lenkace dobré nebo špatné zprávy, s tím nic nenaděláme, ale vzdávat do dopředu nebude žádná, JO?

veruleg
27. črc 2010

@fiallinka ahoj Fialli, jsem rada ze jsi zpatky 😉 Jak casto Te ted budou kontrolovat?

fiallinka
autor
27. črc 2010

@veruleg no ve čtvrtek mám jít ke svému doktorovi a příští pátek zas do Brna... jestli to bude ok, tak už asi jen ke svému doktorovi a snad o něco častěji, než jednou za měsíc, ale kdo ví...

holky, co je to tady zase za neúčast!

eyael
27. črc 2010

fiall, čtu, nepíšu 😉 páč není co 😀

fiallinka
autor
27. črc 2010

@eyael no jo, já taky nemám co psát, ale jak mám ten dlouhodobý klidový režim, tak nemám moc co dělat 🙂... akorát jsem se před chvílí dokonale vyděsila... píchla jsem si do břicha fraxiparin, za chvíli se podívám na noční košili a krve jak z vola... no naštěstí to byla ta blbě píchnutá injekce, ale hrůza, děs...

eyael
27. črc 2010

No abyste neřekli, tak vám povím, čím se teď bavím já 😉
ve čtvrtek na mě myslete, jdu na kolonoskopii. Při a po těhu mi zůstaly problémy s prdýlkou 😅 a tak mi chtěji zjistit, jestli tam není něco závažnějšího než jen křečové žíly neboli hemoroidy. No a byla jsem dneska na engokryno a navýšil mi dávky léků. Tak to je asi tak všechno 😎 nic zajímavýho, jen zprávy pro šedesátiletý báby u kafíčka a dortíku 😀

eyael
27. črc 2010

teda fial, ty jsi dokonalý Hitchcock 😀 já teď tady cucám jakési super-projímadlo, mám toho 4 sáčky na 4 litry, je to hnusný jak prdel 😎 už se mi z toho otáčí žaludek a to mám sotva jeden hrnek vypitý.

fiallinka
autor
27. črc 2010

@eyael jé, ne že bych ti to záviděla, ale k tomu tématu se můžu přidat, byla jsem na kolon. tak 5x... z toho projímadla jsem se jednou fakt poblila 🙂... ale můžu tě potěšit, že pro naprostou většinu lidí je to vyšetření sice nepříjemné, ale nebolí to a netrvá to dlouho (snad nebudeš výjimka). Já mám bohužel zkušenost i s hadičkama shora a to je 100x horší, teda pro mne 🙂..

Založíme klub chorých 🙂

eyael
27. črc 2010

já bohužel už na tom byla jednou kdysi před lety a to jak spodem tak vrchem. A spodem mě to hodně bolelo, takže se docela obávám, že to bude zas stejný ☹ máme bohužel v rodinách z obou stran lidi, co umřeli na rakovinu, takže jsou doktoři v pozoru...
mno jo, klub chorých 😀

fiallinka
autor
27. črc 2010

@eyael tak to je blbénka, jestli to bolelo - někdo má ty střeva užší apod., může to tak být ☹... já to zas nedávám tím vrchem, minule mi po tom porodu vrchem strkali šlauch až do vývodu žlučovodu a to se fakt nedalo... ale třeba to bude lepší... a je jen dobře, že si tě hlídají 🙂

eyael
27. črc 2010

mno jo, to jo, lepší, že mě hlídají, to máš pravdu. Manža bude muset být dopoledne s malou, jsem objednaná na prostředek dopoledne. Nevím, jak mi pak bude, už si to nepamatuju. Byla jsi pak schopná normálně fungovat? Dojela jsi sama domů? Budu muset totiž jet hromadkou...

fiallinka
autor
27. črc 2010

@eyael jj, já jsem vždycky došla domů pěšky tak 15 minut... resp. jsem šla i do práce a pak jsem jakž takž fungovala, ale prvních pár hodin "po" je lepší si spíš doma lehnout, protože oni ti dají oblbující injekci, takže jsem se válela v posteli...

eyael
27. črc 2010

aha, tak to mi asi neprojde. Navíc mi cesta trvá půl hodiny. No a manža musí po obědě do práce.

eyael
27. črc 2010

fial a jak jsi zvládla tu jednodenní hladovku? to asi nedám 😖 představa, že celý den nesmím nic sníst je pro mě naprosto děsivá!

fiallinka
autor
27. črc 2010

@eyael jako zítra? Mně vždycky říkali, že den před tím mám jíst lehce a pak cca od 16.00 nic nejíst a ten další den po zákroku jsem jíst mohla, prý jen lehce, ale mohla 🙂. Tož jez... ale je pravda, že půl dne budeš teda hodně nafouklá, ale hlady bych nezmírala... v nejhorším tělo obelsti obrovským množstvím slazeného čaje nebo tak něco 🙂

Dobrou...

eyael
27. črc 2010

no já k tomu dostala takový průvodní leták a tam je psáno, že dva dny před jíst jen kašovitou stravu a jogurty no a den před jen pít čaje a šťávy a taky ten nápoj na pročištění... tak já to udělám podle tebe, to je méně drastické 😀
a doufám, že je ti dobře. Nebolí tě břicho nebo tak něco? a přeju dobrou noc, taky jdu, opatruj se 😉 😵

jani2
28. črc 2010

no dievčata, to sa to skutočne zvrhlo na debatu starých babiek 😵 😵 😵 😵 Ale teraz vážne, aj môj manža bol na kolonoskopii, má hemoroidy...a tiež nesmel jeden deň jesť. Vravel, že zákrok sa dal zvládnuť ale potom sotva od hladu chodil, ledva vraj došiel ťahajúci sa za zábradlie na poschodie do nemoc. bufetu a tam si doprial!!! 😎 😵 Potom prišiel domov a už len oddychoval...čo asi eyael nebudeš môcť! 😒
@fiallinka - chcela som sa opýtať, ten fraxík hrozí aj mne od 20tt. Predpísala mi ho hematologička, i keď krv bola naprosto v poriadku.....vraj preventívne, keďže tam už ten jeden predčasný pôrod bol! No vieme, že to bolo kvôli infekcii, ale asi nechce nič zanedbať. Však ešte sa o tom porozprávam s gynekologičkou. A kto ho vlastne predpisuje? Gyndoška alebo praktická lekárka? Pravdu povediac, moc sa mi to toho nechce! 😒 Zatiaľ užívam popri listovke aj B12, tak mi to hematologička radila.

fiallinka
autor
28. črc 2010

@jani2 on ho nejčastěji předepisuje hematolog nebo gynekolog... ale ty máš aspoň nějakou malou mutaci, třeba mthfr, ne? Ono by asi nejlepší bylo, kdyby ti sledoval někdo, kdo tomu rozumí, krev a podle toho nasadil ten fraxík... ale že by se nasazoval takhle preventivně, to se mi moc nezdá.. no uvidíš...

eyael
28. črc 2010

@jani2 no jo už nejsme nejmladší 😀 a bude hůř 😀 jinak já zjišťuju, že když něco nesmím, tak na to mám o to větší chuť a to víc mi vadí, že si to nemůžu dopřát 😅 normálně se za den taky sotva dostanu k jídlu, ani nemám hlad, ale dneska mám šílené chutě. ☹ sežrala bych co vidím 😎 a taky se těším na zítra až si koupím nějaký ten prasácký chlebíček nebo pizzu hned u polikliniky 😅

meleri
28. črc 2010

ahoj eyael,
jej manžel to taky měl, přesně jak popisuješ i s těmi projímadly, ale pak to byl veget, dělali mu to v narkóze. a nemůžeš si o ni požádat?

eyael
28. črc 2010

ahoj @meleri, koukám, že každej druhej už na podobném šťourání byl 😀 o narkozne nic nezmiňovali, ale vzhledem k tomu, že jdu na polikliniku a ne do nemocnice, tak pochybuju. Navíc pak musím po svých domů 😕 No a co mimísek? Kolik jich tam vlastně máš? Jednoho nebo dva?

meleri
28. črc 2010

eyael,
po svých domů? tak to je hodně drsné. ☹ snad tě tam nechají chvíli poležet? jo hodně lidí bohužel...já toto naštěstí nezažila, ještě, pouze jednou rentgen vejcovodů a vaječníků ale to byl veget asi oproti tomu.
no to právě ještě nevím!! přála bych si jen jedno, jsem na vše sama. nedokážu si to představit se dvěma úplně sama, s tím že manžel se vrací v 8 večer.

eyael
28. črc 2010

Tak musela bys to zvládnout, nic jiného by ti nezbylo 😉 a kdy budeš znát výsledek? Mě už taky opouští prvnotní nadšení, že by bylo fajn, kdyby nám z KETu vyšla dvojčátka 😒

meleri
28. črc 2010

eyael,

příští týden jdu na první kontrolu. no to víš, že to nakonec nějak zvládnu. no ty máš doma rodinu, to je něco jiného, pomohla by ti máma. nejvíc mě děsí ta placenta praevia. u dvojčat to musí být asi slušná kalamita.. ☹