Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

jani2
3. srp 2010

@gejbicr - ahoj, ja mám síce za sebou už 3x KET, ale poradím ti neviem 😢 . Budem ti však moc držať palce aby sa KET zadaril! 😉

gejbicr
4. srp 2010

jani2-máš krásnou dcerku a přeju ti aby i toto těhu jsi dotáhla až do konce 🙂))díky za rychlou odpověd..Janinku máš taky z IVF?

meleri
4. srp 2010

holky já už sem fakt zoufalá, už je to týden co ten průjem má. ten drink nechce pít. pouze prášky přijal, jenže ty nám dneska skončily. tak jsem volala dr a poslala mě na ambulanci tak tam odpoledne půjdu.
nejhorší je že nevím jak se to bude řešit, v sobotu jsme měli jet do česka.
on je na tom fyzicky dobře, jenom prostě hodně kadí, ale taky hodně jí a pije, jenže má tak 4 5 hovínek za den. už to není tak řídké ale je tam spousta nestrávené rýže, různých kousků mrkve, tak si říkám, co vlastně stráví?
nedokážu ani o ničem jiném psát, furt na to myslím aby byl v pohodě.
nevíte, berou se v tomto případě vzorky stolice nebo by rovnou mohl dát nějaké antibiotika či co? já vůbec nevím jak se to řeší u tak malých dětí..

jani2
4. srp 2010

@meleri - tak to je fakt na zúfanie! 😒 Za týždeň by sa už stolica mala upraviť...je zvláštne, že mu chutí jesť. Zvyčajne pri črevných ochoreniach nemajú deti chuť do jedla. Dúfam, že ti dr. v ambulancii poradí a myslím, že už aj takýmto malým deťom možno vziať stolicu na kultiváciu. Neviem, či si skusila aj probiotika v kvapkách (u nás je to BioGaya) a moc sa mi to osvedčilo....nech sa mu tam tá črevná flóra poriadne upraví!
@gejbicr - áno, Janka je tiež z IVF...vlastne toto dieťatko bude z tej istej stimulky ako bola Janka. Obaja vznikli oplodnením pred 3 rokmi, len tento drobec v brušku si trochu podriemal v mraze. 🙂

meleri
4. srp 2010

jani,
ne je ok, první čtyři dny byl fakt unavený, ale ted je ok! no ona se ta stolice trochu upravila tím že není tak řídká, ale kaká pořád často a je v ní hodně kusů nestráveného jídla..nejhorší je že tu rýži a mrkev už nechce ani vidět, tak dneska jsem vařila čínu tak jsem mu z ní dala aspon to maso...oni nám dali právě ty kultury, ale upřímně, začla sem to dávat až dneska protože jinak měl několik léků z a den a to tak že manžel ho držel a já mu to ládovala a on plakal a dusil se tím...protože v tekuté formě to nepřijme vůbec..dneska už jsme léky dobrali tak jsme z ačli s těma bio kulturama...či jak se to jmenuje, na ta střeva.....

meleri
4. srp 2010

myslíš že to zabere, vám to zabralo brzo?

jani2
4. srp 2010

@meleri - takže je to lepšie...ale stále nie v poriadku! 😒 Možno tie probiotika mu dopomôžu aby sa črievko konečne upravilo, bodaj by! A tie probiotika nemožno považovať za liek, je to vlastne len výživový doplnok a nemá vedľajšie príznaky, takže ste kľudne mohli dávať už od začiatku. Neviem v akej forme ich máš ty, ale ja som dávala Janke 5 kvapiek na lyžičku s jedlom a ani netušila že niečo navyše zjedla. Nuž a nedivím sa, že malý už ryžu s mrkvou nechce ani vidieť, neviem ako by to mne chutilo po týždni 😝 ....však skús dať aj suchý uvarený zemiačok, to by mu nemalo uškodiť!

jani2
4. srp 2010

@meleri - neviem ako rýchlo to zabralo...ale s pár dňami treba určite počítať. Nebude to zo dňa na deň! 😢

meleri
4. srp 2010

jani,

on měl i spoustu homeopatik, teda má, ale nic to nedělá, k tomu teda ty kultury, no uvidím. tady je to všecko v prášku, má se to dát do kojenecké vody a do láhve..jenže on to nechce pít vůbec, jedině tak že mu to fakt násilím vnutíme a pak to zapije černým čajem. vodu nechce, pouze ten čaj. jo brambory jsem zkoušela zatím jen jednou ale dík za připomínku, dnes večer mu uvařím.
to břiško co měl, tak už nemá, přijde mi že je jak somálec, a to shodil pouze 1 kg.

pavcahola
4. srp 2010

Ahoj holky mám dotaz máme zmražené ještě 4embria po dvou a tak by mě zajímalo jestli rozmražují obě dvě a jedno zavedou a nebo jestli rozmrazí jen to jedno.Zajímalo by mě jak se to dělá.Děkuji za odpověd. 🙂

jani2
4. srp 2010

@meleri - nuž škoda, že to nemáte aspoň v kvapkách 😒 Ale neboj, každá choroba časom prejde, chápem ako ti je to moc ľúto. Moc chceš pomôcť svojmu dieťatku a už nevieš ako! 😢

@pavcahola - ak sú zamrazené po dvoch, tak rozmrazia naraz obe embryjka a ak sú obe dobré, tak obe aj vložia. Znovu zamrazovať sa už nedá! 😉

ejviska
4. srp 2010

@meleri
Treba to neni infekcniho puvodu. Muze to byt i potravinova alergie, tam byvaji nestravene zbytky. Uvidite co vam rekne doktor.

meleri
4. srp 2010

holky asi jsem fakt stresař, dr mi řekl že je to normální že to chvíli trvá u těch malých dětí no a že tomu musím dát ještě pár dní a hlavně se nestresovat, že je v pořádku, dehydrovaný není, dr mu měřil srdíčko, tlak, teplotu atd...malý se ho strašně bál, ale jsem už klidnější....a je fakt že dneska kakal už jen 3x třeba ty bio kultury fakt už zabraly. 🙂

gejbicr
4. srp 2010

meleri-dej tomu čas,určitě se to lepší a bude dobře🙂)

jani2
4. srp 2010

@meleri - však už aj to že dnes bolo len 3x je úspech 🙂 Asi sa fakt len zbytočne stresuješ. Tie probiotiká to už určite doliečia! 🙂 A druhý krát ich dávaj rovno s liekmi už od začiatku! 😉

saminka
4. srp 2010

ahoj holky, v zari se chystam na prvni Ket a potrebovala bych od vas poradit 🙂
od dneska beru anti na srovnani cyklu a po 15. dnech ji mam vysadit a pockat na menzes abych mohla zacit brat estrofem, na KET mam jit 18. -19.den cyklu,od kdy teda vlastne pocitam zacatek cyklu....ziji totiz mimo CR a jedu do Brna do Reprofitu a budu tam jen teda 2 tydny.... a na cem zalezi pri Ketu? na ultrazvuk mam jit 13.den na zmereni sliznice.....nevite od ktereho dne se da ket delat??
Moc dekuji za vase odpovedi a vsem drzim palecky v boji za druhym mimiskem 😵

ejviska
4. srp 2010

@saminka
Ty zijes v Irsku? My v Severnim Irsku 🙂

saminka
4. srp 2010

ahoj ejvisko, jo my v republice teda 🙂 daleko od vaseho jizniho ☹ ...pritel je Ir. jak dlouho uz jste tam? ja jsem pred par dny oslavila 9 let 😀

ejviska
5. srp 2010

@saminka
Jeee, tak to jste tam dlouho! My teprve rok. Muj muz je Cech. Vy mate holcicku po IVF? Ja mam dceru pet let, to slo v pohode. Ale ted se chystame v rijnu na IVF, ve Zline. Takze to budu taky resit na dalku. Alespon si muzem vymenit zkusenosti. 🙂 Ten UZ ti budou delat v Irsku? A pak poletis jenom na ET?

saminka
5. srp 2010

@ejvisko - Mia je nas maly ivf pokladek,povedla se na poprve,problem u nas je malo spermii,po nekolika IUI v Irsku jsme se rozhodli jet do Reprofitu v Brne a hned na poprve jsme meli stesti, jeste tam mame 6 mrazacku tak snad nam to vyjde 😵 😵 Byli jsme tam moc spokojeni. Jinak budu v CR od 25.8. prijede mi tady mamka na tyden a spolecne odletime do cr,jsem puvodne s Ostravy. Na ultrazvuk pujdu v CR nejspis ke gynekolozce me mamky 😅 Driv jsem tam taky parkrat byla.Jinak Zlin ma taky moc dobrou povest tak vam budu drzet palecky at se toho druheho miminka brzy dockate 🙂 🙂

meleri
5. srp 2010

jani
jo už je dobře. ono to bylo strašně těžké mu to všecko nutit, 3x za den měl léky, pak ještě troje různé homeopatika, k tomu ten drink a pak ještě ty kultury. on už jenom když viděl lžičku tak strašně plakal. ted už dávám jenom ty kultury a je to v pohodě.

saminko,
já jsem sice po KETu ale vždycky jsem tím tak nějak lehce proplula, bez nějakých extra informací tak ti asi moc neporadím..:(

meleri
5. srp 2010

saminko,
to je sranda, já jsem taky z Ostravy, a jestli chceš tak můžeš jít k holkám na snažilkách, je to diskuze snažilky v zahraničí, je tam jedna holka taky z Irska, a shodou okolností i z Ostravy...🙂 možná byste to měly k sobě kousek..

jani2
5. srp 2010

ahojte dievčatá,
ja nemám dobrú správu . Dnes som išla prvý krát ku svojej gynekologičke, vytešovala som sa, že mi už dá tehupreukaz....no a ten nebude! drobčekovi vraj nebije srdiečko! Nechápem to, ešte v pondelok som bola v CAR a všetko bolo v poriadku, ale vraj niekedy to tak proste je. Je mi z toho strašne smutno, už som si myslela, že všetko zlé mám za sebou!

ejviska
5. srp 2010

@jani2
Co to je za blbost??? To neni mozne!! A nepujdes si to overit jeste do toho CARu? Je si ta dr.jista? Ja tehdy...jsem zacala spinit a moje dr.mi rekla, ze nevidi srdecni akci, tudiz si neni jista a to mela dost dobry UZV. Poslal me do nemocnice a tam to bylo krasne videt, ze je vse OK, i ja jsem to videla. Takove zpravy nemuzou byt definitivni, sakra!

jani2
5. srp 2010

@ejviska - ja neviem, vravela to s takou istotou 😔 Mám prísť ešte v pondelok znovu na UTZ. A vraj keď začnem cez víkend krvácať, nech idem rovno do nemocnice na čistenie...ešte skúsim teraz zavolať do CAR, možno ma zajtra ráno vezmu na UTZ..... Ja tomu tiež nemôžem uveriť, lebo embryjko od pondelka zas podrástlo nejaké milimetre, ale jak hľadela, tak hľadela, tak nevidela žiadnu blikajúcu bodku! Zrejme prestalo biť, len teraz niekedy 😔 .A to som sa už tešila, že nemám ani špinenie, ani krvácanie ani žiadne bolesti 😢

ejviska
5. srp 2010

@jani2
zkus ten CAR, treba fakt spatne videla. Ja tam tehdy mela taky hematom prave. A moje dr. je uplne skvela, sikovna, UZ ma kvalitni a rozlisit to nemohla... A taky, ze te zve znova na pondeli, jakoby si to chtela overit. Strasne, strasne drzim palce. Kolikrat se dr. spletou, tak at je to i v tomto pripade!!!

jani2
5. srp 2010

@ejviska . práve som volala do CAR. Doktor bol strašne zlatý, vraj nech dôjdem ešte dnes a keď budem v Martine, tak nech mu zavolám a on príde do práce. Ale manžel by nestíhal, tak tam ideme zajtra ráno.

ejviska
5. srp 2010

@jani2
Tak to je fakt hodny! A rikal neco? Jakoze jeste je nadej???
To je hrozny, ani se nezname, ale clovek si to bere strasne osobne, uplne jsem z toho mimo... ☹

jani2
5. srp 2010

@ejviska - no vravel, že dúfa, že je to len planý poplach..... 😢

ejviska
5. srp 2010

@jani2
To zni dobre 🙂