Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

medved09
6. zář 2010

@fiallinka co se vycháezek týče - já jsem Dr u minulého těhu ukecala a dala mi 8-18 🙂

ejviska
6. zář 2010

@medved09
Fuj, to jsem si oddechla. Ja to tak totiz mam. Jsme v zahranici,ale nepracuju tady. Takze mam ceskou ZP, placenou statem. Musim uplichtit to dlasi decko, at to mam poresene 🙂

Budes testovat zitra nebo pockas na stredu?

fiallinka
autor
6. zář 2010

@medved09 já už jsem to neukecala ani minule ☹

ejviska
6. zář 2010

@fiallinka
Ja jsem marodila pred temi sesti lety a mela jsem celou odbu vychazky dopo a odpo. Ale moc jsem to pak nedodrzovala, prej tehotne nekontroluji, ale myslim, je to blbost. Urcite kontroluji vsechny.

medved09
6. zář 2010

@ejviska asi počkám na středu - to dnešní zklamání mi stačilo. dávala jsem se z toho do kupy celý den....

fiallinka
autor
6. zář 2010

@ejviska já jsem si taky říkala, že asi na těhule moc nechodí, ale stejně jsem trošku strach měla, jenže nakonec jsem byla takhle na neschopence asi jen 6 týdnů a to ušlo...ale blbé je, že fakt můj doktor mi řekne, že si to prostě netroufne napsat, že je kontrolují... a kdybych měla neschopenku z CAR ve Zlíně, tak mi ji dají od začátku neomezenou... tak nevím...

Medved: já jsem taky minule po ketu testla už 7. den a pak jsem si dost nadávala, že jsem to udělala - protože fakt tam může být pomalejší "start" embroušů, navíc i tak je prostě sedmý den brzo...

nevím jak to říct, holky, ale já vám svým způsobem "závidím", i když je to úplná blbost - ale je to takové nostalgické, asi to prostě už nikdy nezažiju...ne, že by u ivf a ketu bylo o co stát, ale zase to čekání na dvě čárky je takový zvláštní čas... člověk to pořád řeší, bojí se, doufá...

evaav
7. zář 2010

@medved09 -já ti semozdřejmě věřím,jen se schválně zaptám jestli jí to taky takhle někdo vysvětlil a jestli to dostala takto zaplacené,ale bdu opatrna tá známá je známá tím,že by si pro korunu dala korunu vrtat 😀 a opravdu kdo jste takového člověka nepoznal tak to stojí za to,pamatuji si jěště když u nás se platilo haléři co dokázala udělat za scénu kvůli desetníku já teda,že taky koukám na peníze ono to ani v dnešní době nejde,ale co je moc to je moc.
A zároven ti děkuji i tvé mamince za radu 😉
Tad ti přeji hodně úspěchu at tam jsou hlavně ty dvě čárky to samé si přeji i u sebe a ono to stěma penězma nějak dopadne pro mě je ted důležitý pozitivní výsledek 🙂
@fiallinka -jo věřim,že člověk si zavzpomíná jak čekal dobré zprávy po tom všem taky si na to kolikrát vzpomenu a ráda bych si to znovu připoměla tak ted snad brzo k tomu bude příležitost,ale bojím se bojím však to známe všechny tady

ejviska
7. zář 2010

@fiallinka
myslis, ze uz se na "to" nikdy nedate? Treba za 5 let, co vis? Ty uz budes mit dve vytouzenene deticky, taky je co "zavidet" 😉 Si predstav, ze by jsi sla za 5 let a mela ty dvojky 😀
@medved09
Tak zitra drzim moc moc palce!!!

cepecek
7. zář 2010

@fiallinka - já si taky myslím, že si zasloužíš konečeně bezproblémové těhu s dvojkama , nebo alespoň s jedním miminkem. Tak třeba to ještě jednou výjde🙂. Mě manžel straší že otěhotníme přirozeně po měsíco po porodu s dvojkama 🙂 - to bych asi nedala 🙂

fiallinka
autor
7. zář 2010

@cepecek
@ejviska tož je pravda holky, že ještě jedno bezproblémové těhu bych si ráda užila, docela bych ráda věděla, jaké to je 🙂... ale zase pokud budou dvě děti, budu za ně pokorně děkovat a uvidíme, co potom... každopádně máme ještě tři mražáčky a je mi jasné, že nejméně pět dalších let je radši nevyhodím, nebo kdo ví, třeba se stane zázrak a otěhotním přirozeně, jak píše Čepeček - dva měsíce po porodu a klepne mne 🙂

Ale je pravda, že na druhou stranu bych asi měla časem jít i do práce, protože bez mého příjmu asi nikdy nevyřešíme bydlení apod... a taky ten strach, jestli to bude ok... no uvidíme 🙂

Čepečku, jo - já tu znám holku z MK, která má starší dítko, pak dvojčata po ivf - řekli jim, že přirozeně fakt ne 🙂 a velice krátce po porodu fakt otěhotněla... jenže v kombinaci s císařem, zdravotním stavem, penězi... no nakonec se rozhodli si miminko nenechat..., což se taky stalo a rozhodně ji v té situaci chápu... ale přesto po pár měsících si stejně řekli, že by vlastně to 4. dítko nevadilo, a povedlo se fakt přirozeně...to jsou někdy osudy 🙂

cepecek
7. zář 2010

@fiallinka - tak to bych manžovi na něm udělala uzel a do konce života by si u mě nevrzl🙂 Já čím víc se blížím k porodu, tak se víc bojím jak to vše zvladnu zda ti zvladne muž a tak ...

ejviska
7. zář 2010

@cepecek
Cepecku, ty by jsi mela prijet na exkurzi do UK. Tady maji normalne 4-6 deti, uplne bezne a nejak to zvladaj 🙂 Materska je pul roku 🙂
TAkze urcite to zvladnes! Proste musis 🙂

ejviska
8. zář 2010

@medved09
Tak co? Boli ruce od drzeni palcu! 🙂

medved09
8. zář 2010

@ejviska asi jsem srabík, ale rozhodli jsme se s manželem, že s testováním počkáme na sobotu. To by mělo být jasnější. Jsem plašan, tak se nechci zbytečně stresovat. Díky za držení palečků 😀

jani2
8. zář 2010

Ahojte dievčatá,
čím viac sa mi blíži práca, tak akosi zrazu nestíham. Chcem rýchlo pred nástupom stihnúť to aj tamto, tak cez deň behám a večer zas doháňam resty v domácnosti. Celé tri roky som mala čas vybaviť si kontrolu na očnom, vybaviť novú občianku...ale stále som mala akosi čas, tak všetko chcem zrazu stihnúť...... Do práce ešte nechodím, začínam až 16.9, ale už od 2.9 čerpem dovolenku...mám veľa starej dovolenky, tak ju musím mínať. Ale už teraz cítim, že zanedbávam MK, tak čo bude potom!? ....Avšak nejakú skulinku v tom mojom čase si budem musieť nájsť a basta! 😉
V nedeľu som dostala skoro presne po 4 týždňoch prvú ms po kyrete. Aj som sa celkom potešila, ešte 2 a pôjdem zas na KET...ale je už otázne koľký pokus sa zadarí tentokrát. Na prvý krát asi nie, s tým dosť počítam a som zmierená! 😉
@medved09 - no a samozrejme by som chcela privítať našu novú snažilku. vidím, že sme na tom veľmi podobne, tiež mám skoro rovnako staré dieťatko a trápim sa s KETmi. Budem ti moc držať palce aby si sa v sobotu dozvedela krásnu správu! 😉
@fiallinka - ja si myslím, že mi už po tých našich problémoch a skúsenostiach nezažijeme takú veľkú radosť pri zhliadnutí //, tak ako prvý krát. Už ani to tehu nebude tak radostne prežívané ako pred tými pár rokmi. Ja viem, že keď som zbadala v lete po KET //, tak v prvom momente bola radosť ale hneď na to už obavy.....už to nebolo také bláznivé a bezstarostné očakávanie čohosi krásneho. Stalo sa toho medzitým už veľmi veľa zlého...však ty musíš sama veľmi dobre vedieť o čom hovorím! 😔

fiallinka
autor
8. zář 2010

@medved09 tož tož, taky jsem držela palce... ale tak zase v sobotu to bude aspoň celkem jisté...

@jani2 to je mazec, že mateřská už končí... tak nevím, jestli je dobře, že toho máš hodně - možná že na psychiku je to lepší než se užírat doma, ale stejně to musí být smutné, končit s jedním takovým obdobím... a jinak máš pravdu, já už když jsem ty dvě čárky uviděla poprvé, tak jsem až takovou strašnou radost neměla, protože mne dost zničil OHSS, ale teď podruhé jsem ji měla vlastně větší... ale bylo to prostě takové zvláštní nadějné období, aspoň těch pár dnů 🙂... a co se týká těhotenství, taky bych nikdy nebyla v klidu, pokud bych ještě někdy měla být těhotná...

ale přiznám se, že v současné době, kdy Juráš má extrémní zlobivé období + rostou mu stoličky, někdy začínám pochybovat, jak zvládnu dvě děti, natož tři 🙂... pořád leží na zemi a vzteká se, pořád ho odněkud odnáším (což nechci, ale co mi zbývá...), nechce spát přes den, v noci se budí... tož tak 🙂

ejviska
8. zář 2010

@medved09
JAky srabik? Spis statecna, ze to vydrzis 🙂
@jani2
Ja si rikala, kde jsi. Myslela jsem, ze tak makas, ze ani na MK neni cas 🙂 Tak at se ti v praci dari a doufam, ze tam budes jenom na kratko 😉
@fiallinka
S Juraskem se to zase zmeni, to je chvilku zlobive, chvilku nejhodnejsi 🙂 Na vztekani nam pomahalo, nevsimat si. Event. rict, ze bude muset jit do pokojiku a vratit se za nama, az ji to prejde. Ale nejak moc si v tomto problem nepamatuju, takze to urcite rychle preslo. 🙂To je na tom hezke. V ten dany okamzik je to priserne, clovek tim "zije" a resi to a za tri roky si nevzpomene, jestli takove obdobi vubec meli 🙂

fiallinka
autor
8. zář 2010

@ejviska tož snad to brzo přejde, ale zatím na takové to poslání pryč je malý, prostě v té chvíli neposlechne na nic 🙂, doma si taky nevšímám, ale problém je třeba na hřišti, když mi z něho začne utíkat, já za ním běžím a když už ho fakt musím donést zpátky, tak mi nezbývá než kopající vzteklé dítě vzít na ruce a nést...

a jeho noční spaní třeba probíhá i tak, že se kolem třetí vzbudí, vyleze z postýlky, jde si lehnout do obýváku na zem a tam usne...to je ta dobrá varianta, akorát jsem tam ležela až do rána s ním a jsem dost rozlámaná 🙂... ta horší je, když neusne, chce Krtečka a já se ho snažím přesvědčit, že musí spát 🙂... já jen doufám, že se to s novým mimčem až tak nezhorší, už nevím, kam by to mohlo jít 🙂

a jinak mi dnes dorazila kolíbka 🙂

ejviska
8. zář 2010

@fiallinka
Juu, kolibka! Velke pripravy 🙂 To ho zase prejde to vztekani 🙂, v noci hlavne aby nekam nespadl, kdyz blouma v polospanku.

fiallinka
autor
8. zář 2010

@ejviska no já vlastně kromě té kolíbky a asi šesti růžových věcí nic nechystám, protože všechno už mám po Jurčovi, ale zase musím si nějakou radost udělat 🙂

A to zas nespadne, spí s náma v ložnici a já se vzbudím při každém jeho výraznějším pohybu, neobelstí mne 🙂

septim
8. zář 2010

@fiallinka ahojda nepsala jsi nahodou vcera o me 😀 😀 😀 😀 obcas kouknu jak se ti dari, drzime moc palecky at uz mas trapeni konec 😉

ejviska
9. zář 2010

@septim
Vy mate same holcicky??? To je uplne uzasne 😵

fiallinka
autor
9. zář 2010

@septim jejda, ty jsi tu 🙂...no to víš, nejmenuju... 🙂, ale pořád si říkám, že třeba někdy to poslední mímo bude přirozeně 🙂 a pár případů tu máme, že 🙂? Doufám, že se máte dobře...

Jinak já se hlásím po další kontrole a vše ok, dokonce i tlak vzorný, břicho už mi roste, udělal mi i průtoky... ani cukrovku nemám 🙂... jen testy na toxoplazmózu ještě nedošly a tak doufám, že tu jsem fakt za posledních pár měsíců nechytla...

fiallinka
autor
9. zář 2010

@septim jejda, já taky čumím, že i čtvrtý přírustek je holka, to je super babinec... co na to taťka 🙂?

ejviska
10. zář 2010

@fiallinka
To je dobre, ze jste v poradku. Kde by jsi dosla k toxoplasmoze? A to se dela krevni test, to ani nevim, ze bylo? Nebo nebylo..🙂
Tady v UK, jsem se ptala jedne kamaradky co tu rodila, tak prvni UZV byl v 10.tt, pak jeste jeden a krev ji nebrali ani jednou 😀

fiallinka
autor
10. zář 2010

@ejviska tady se testy na toxo dělají v 1. trimestu a pokud máš protilátky (prý je má 3/4 lidí a a ni neví, že ji někdy prodělali), tak už pak ne, já je nemám, tak to berou snad ještě 2x v průběhu těhotenství, pro jistotu...

meleri
10. zář 2010

fiallinko,
ty nejsi imunní vůči toxoplazmoze? já taky ne...:( je to naprd.....ale ty už to máš "zapár" tak pak budeš mít klid! 🙂

fiallinka
autor
10. zář 2010

@meleri nejsem a docela se i divím, pohladím každé zvíře a sežeru i neumyté jahody ze záhonku, i když teď teda radši ne 🙂

meleri
10. zář 2010

fiallinko,
já fakt nechápu jednu věc, jako všichni ti lidi co to prodělali tak snad o tom ani neví? fakt nechápu co je to za nemoc, prý jak chřipka či co...a přitom od kamaráda známý s tím ležel v nemocce..

fiallinka
autor
10. zář 2010

@meleri je to zvláštní, já mám jednu kamarádku, které to měla a lítala po doktorech dlouho a taky byla na infekčním, ale naprostá většina lidí o tom fakt asi neví...