Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
21. únor 2010

A srdečně tu zvu Jani2 (dala jsem téma i do slovenské verze Koňa, hlavně kvůli tobě - ale i proto, že se mi s váma Slovenkama hrozně dobře kecá 🙂, Meleri, Chiwuli a taky Nuncu a spoustu dalších...

cepecek
21. únor 2010

Ahoj já jsem teďka taky čekatelka na potvrzení druhého mimi. V pátek jsem byla na KETu.

jani2
21. únor 2010

Fialinka - tak a už som tu 🙂 ...tak snáď toto bude úspešná témička...inak dnes som dostala ms, tak začína nový a dúfam plodný cyklus s KET 😅 😅 😅
cepenek - takže čerstvo po KET?, ja som už jeden teraz vo februári mala, ale bohužiaľ nič 😢 ...avšak nevzdávam to a idem do 2.KET....tak dúfam, že tu pekne začneš s tehulkovaním prvá 😉 ... a my už len budeme naskakovať na tehu vlnu 😉 😉 😉

lenka618
21. únor 2010

Ahojte, tak ja sa pridávam. Máme 5,5 ročného synčeka a už rok a dva mesiace pracujeme na druhom. A nedarí sa. Od novembra sme návštevníci Heliosu v Martine. Kočky, čo je to KET? Sorry, ja týmto vaším výrazom moc nerozumiem.
A ešte niečo. Zajtra mám dostať MS, tak držte palce, aby nedošla.

cepecek
21. únor 2010

Lenko, KET je zavedení rozmrazených embryek, které byly oplodněny a zamřaženy při předchozím IVF.
Janí a kdy jdeš na druhý pokus?

Já se pokusím testnou příští týden v sobotu, doufám, že to není brzo? 😕

jani2
21. únor 2010

cepecek- dnes som 1.DC, takže predpokladám, že KET bude na 19. DC....tak som to mala aj pri prvom KETe 😉 ...ja som tiež zástankyňou testovania 😅 , čakať na krv je o nervy....a verím, že v sobotu už uvidíš //.
lenka - ja chodím tiež do Heliosu, odtiaľ mám aj moju dcérku....dúfam, že si odtiaľ "odnesiem" ešte jej súrodenčeka 🙂 ...inak je tam moc milý personál, chodím k doktorovi Krajkovičovi a ten je super.

katy2
21. únor 2010

Ahojte 🙂
Pridavam sa... Mame 8,5 mesacnu dcerku a chystame sa na KET.... Ale kedze som rodila sekciou, musim pockat cca 1 rok. Preto chcem ist na KET v aprilovom cykle, to znamena, ze v maji by mohol byt KET. Vyslo by to 11 mesiacov od porodu.
Drzim vam palce, aby to vyslo..... 😵

lenka618
21. únor 2010

Panebože dievčatá, vy ste už ďaleko... My máme zatiaľ naplánovaný styk. Nevyšlo to na prvý krát a či to vyjde na druhý sa dozviem zajtra, ale mám taký blbý pocit - v podbrušku - že asi nič. ☹
Najhoršie sú tie nervy, ja neviem ako vy, ale ja v čase, keď mám dostať MS som strašne nervózna. Ja ju mám takú pravidelnú, že mne za ten rok, čo sa snažíme ešte ani nemeškala. Neviem čo je horšie, že príde načas, alebo mešká a potom sa ukáže, že to bol planý poplach. Ja dnes v noci hádam ani spať nebudem.

jani2
21. únor 2010

lenka - no my sme tu už také "beznádejne" prípady, ktoré na tehulkovanie už musíme ísť cez umelé oplodnenie 😅...ja osobne by som sa bez umelého oplodnenia nikdy detí nedočkala....

katy2
21. únor 2010

my tiez nemame sancu na dietatko bez UO..... manzel ma katastrofalny spg..... 😔

isaosa
21. únor 2010

Ahoj holky, jsem tu na pozvání fialinky (známe se z jiného serveru).
Taky se momentálně snažíme o druhé dítě. Mámě už holčičku, Zuzanku, je jí 25m a je (jak jinak) naprosto báječná. Máme ji po IVF, na první pokus. Měli jsme to úžasné štěstí.
O druhé jsme se začali snažit (opět s pomocí doktorů) na podzim. V listopadu jsem byla na druhém IVF, ale bez úspěchu. Pak následoval pokus o nativní KET, ke ketrému vlastně ani nedošlo, protože sliznice nebyla taková jaká měla. A v lednu KET s hormonama. Měli jsme jen jednoho mražáčka, rozmrazil se v pohodě, ale nechytil se.
Teď přestupujeme z pražského IScare do Libereckého Gennetu. Ne pro nespokojenost, ale abysm euž nemuslei dojíždět. Je to náročné. V úterý máme první schůzku.
A na umělé musíme kvůli manželovu spermiogramu. .... tak to je něco o mém / našem "snažení" 🙂

fiallinka
autor
21. únor 2010

Ahoj, vidím, že už vás tu pár je, super! Trošku do mne vrtala adminka, že už jedno takové téma existuje, ale... fakt myslím, že je rozdíl čekat na první a na druhé - a navíc je sakra rozdíl spoléhat na ivf - ket - nebo to zkoušet přirozeně, že...ale ustáli jsme to 🙂 a můžeme kecat...

isaosa: ahoj, máš krásný nick 🙂

lenka, a jak dlouho vám trval malý..on ten rok čekání ještě nemusí nic znamenat...

Cepecek: držím palce, myslím, že ideální testovací den je nejdřív 10. den po ketu (ivf), dřív to asi moc nemá cenu...ale zase čekat až do 14. dne nezvládám, to fakt ne...

holky, a na který pokus se vám teda podařilo první dítko?

fiallinka
autor
21. únor 2010

A ještě teda ke mně, když se tu všichni neznáme 🙂 - po prvním ivf (důvodem špatný spermiogram) se chytly dvojčátka, vše ok do 35+6, pak jedno umřelo na trombózu pupečníku. U mně byly zjištěny trombofilní mutace, takže příště píchám fraxiparin už od začátku ivf...a taky jsem měla OHSS, pozdní (10. den po ET), tak doufám, že se tomu příště vyhnu, ale nevím nevím a bojím bojím 🙂. Jo, a minulý měsíc jsem byla na ketu a neúspěšný...

Katy, a ty nekojíš? Já jsem taky po císaři a taky jsem chtěla na KET co nejdřív, hned v tom roce, ale nějak se mi nedařilo odstavování 🙂

katy2
21. únor 2010

co sa mna tyka, u nas to bolo velmi komplikovane....
1.IVF (manzel M/T) - ET sa nepodaril, zistilo sa, ze mam zrasteny krcok - musela som na dalsi cyklus na dilataciu krcka....
potom 1.KET neg, 2.KET neg
2.IVF - ET - dvojicky - jedno to vzdalo - ostala nam nasa malinka....
este mame mrazaciky na 2 pokusy KET....
na dalsie IVF uz nejdeme, nehradila by mi ho poistovna - vek....

sslunicko
21. únor 2010

fialinko,neznáme se?
také mám jedno dětátko z IVF a po prvním jsem také byla těhotná,ale potratila v 9tt.
také píchám fraxiparin.
můžu se zeptat,jak se ti projevoval ten OHSS ten 10.den?

lenka618
21. únor 2010

Až mi slzy vyšli, keď čítam, čím ste prešli. Nás toto čaká??? Mám taký strach...
Prvý synček sa nám podaril na PRVÝ KRÁT !!!!! Chápete to? Až teraz si uvedomujem aký je zázrak
😅 Aj som mu to povedala, keď sme sa ukladali do postielky. Môj muž má spermie dobré, doktorka nám povedala, že také dobré už dávno nevidela, aspoň to. Ja som mala ale zdravotné problémy.
Hovorí vám niečo HPV a rakovina krčka maternice? Tak ja som už bola krok pred ňou. Krčok taký napadnutý.... Museli mi ho amputovať. Kúsoček mi ale nechali, kôli možnému tehotenstvu. Ale vraj by to nemalo brániť otehotnieť, počas tehu, budem na rizikovom a urobia mi cerkláž, ale to som mala aj v prvom tehu. Len keby bolo...

katy2
21. únor 2010

fiallinka, nekojim.... mala je na UM prakticky od narodenia....
jani, fia, je mi strasne luto vasich anjelikov.... 😔 nase druhe to vzdalo na zaciatku tehu.....

lenka618
21. únor 2010

Pre admin:
ďakujem, že si tému nezrušila, lebo presne takúto, som chcela založiť, som rada, že to urobila fiallinka. Ja viem, že existujú podobné, ale tie baby tám majú taký vlastný svet 🙂 Tak my si tvoríme teraz ten svoj....

isaosa
21. únor 2010

FIALINKA: Nj, mám jiný než ž-in, bo mě ta "Ivanka" už trochu otravuje. to tam byl tak trochu omyl, jinak mám vesměs Isaosu 🙂

rioko
21. únor 2010

můžu se přidat? my máme chlapečka vyšlo nám 1 IVF a v květnu bych chtěla jít na KET, máme 3 mrazáčky, ale mám i strach jestli to vyjde, první IVF bylo docela mazce, hned 2x jsem měla OHSS a pak docela problémové těhotenství

fiallinka
autor
21. únor 2010

holky, já vám řeknu - já mám pocit, že snad skoro všechny, co chceme druhé dítko, jsme měly nějaké problémy v těhu, a stejně do toho jdeme 🙂...
rioko: a co ten ohss, jaktože dvakrát? A co bylo v těhu za problémy?

Isaosa: já jsem strašně naštvaná na tu Fiallinku, tady i na ž-in, dala bych si úplně jiný nick, ale nějak jsem tehdy byla unešená ze svého nového přijmení a dávala jsem si nicky podle něho, já blb...ta isaosa je fakt pěkná 🙂

SSluni: jj, jsem to já, říkala jsem si, že se přidám k vám, ale teď jsem to přehodnotila a zkouším to s touhle novou diskuzí a moc doufám, že se nás tu pár najde, co se budeme podporovat, ať neotravuju své okolí a vykecám se tady... chodila jsem dřív jinam a teď se to hodně vylidnilo a není moc s kým probírat úspěchy a neúspěchy... ale jinak OHSS: začalo mne bolet hodně břicho, takové křeče - jako bych měla průjem, ale byl to jen pocit...pak jsem začala blbě dýchat, jak pes... pak se mi hodně nafouklo břicho a nemohla jsem se ani narovnat..a to vše byl poměrně lehký ohss, dali mi jen kapačku a dál to neřešili... mimochodem, když ho takhle hodně pozdě chytneš, tak to může signalizovat dvojčata, tělo citlivě reaguje na vysokou hladinu hcg 😉

lenka: no, ty sis teda taky užila...uff... a když už máš jen kousek toho čípku (krček a čípek je asi to samé, že?), nebude problém na konci těhu s udržením?

sslunicko
21. únor 2010

fialinko,ale my se známe nejspíš z bc ne? tam se to dost vylidnilo.

mě už 3. den bolí dost břicho. přesně tyto bolesti jsem mlěa při těhu v 16tt a pomohlo na to magnezium.
když se déle mačkám v kalhotách nebo mačkám při špatném sezení břicho,tak mě také bolí. takové pnutí.

větší ho snad nemám a dýchám normálně.

lenka618
21. únor 2010

Fiallinka - keď sa urobí tá cerkláž - to je vlastne zašitý a spevnený krčok, tak tehu sa udrží v pohode do konca.
Idem už hajat, ráno vstávam do práce, takže držte palce, zajtra sa ozvem, či mrcha dorazila...

fiallinka
autor
21. únor 2010

sslunicko: jj, já právě ani na b-c moc nechodím, jen jsem to zkusila a taky jsem přišla na to, že tam asi tu správnou skupinku nenajdu...

ale jinak ona to byla dost výrazná bolest, fakt mi bylo hodně blbě, a to jsem měla jen 1-2 stupeň - jednak se hodně zvětší vaječníky a tělo taky zadržuje vodu v břiše, z toho to nafouknutí a tlačení - jak to píšeš, tak bych se toho nebála, spíš asi fakt budeš těhu, některým lidem to vadí od úplného začátku...ono totiž na OHSS nejsou žádné léky, čeká se, až to odezní...takže je to vlastně jedno...

chiwule
21. únor 2010

ahoj holky, tak se taky přesouvám do téhle diskuze... taky pár slov o mě, s některými se tu neznám...
nám se nedařilo dlouho normálně, v podstatě skoro 5 let, prošli jsme si neúspěšně IUI, pak první IVF, měla jsem náběh na OHSS, však mi taky vypěstovali 33 folikulů, byla jsem jak ve 4měsíci těhu, oteklá, bolesti břicha... Povedli se nám dvojčata, ale někde mezi 9-12tt to jeden mimísek vzdal a zůstala nám naše princeznička. Máme ještě mrazáčků na 3 KETíky. Když se nepovedou, do dalšího IVF už nejdeme, hrozně mě to zdravotně zničilo, všechny ty koňské dávky hormonů. A stejně nám nezjistili kde je probém, jen to, že samo nám to nejde a s jejich pomocí ano.
Problémem pro moje další těhu je poměrně vysoký věk (36) a taky vysoký tlak, který mám z prvního těhu a který mi už zůstal. Díky němu jsem také nakonec při rozběhnutém porodu musela urychleně rodit sekcí, měla jsem 215/115, hrozilo, že umřeme obě. Zanedbali mi totiž preklampsii v posledních týdnech těhu. Od té doby beru léky, ale až v poslední době po skoro 2 letech to začíná být lepší.
Jinak sliznici jsem měla v pohodě, MS mám naprosto pravidelně po 28 dnech, jen mám zkrácený čípek, tak uvidíme...
Tenhle týden jdu na celoddenní kontrolní měření tlaku, tak mi držte palce aby to bylo v pohodě a povolili nám zkoušet KET...

rioko
22. únor 2010

ahoj, chiwule pamatuješ si na mě? byli jsme kdysi v jedné diskuzi IUI 🙂
mě se OHSS rozjel nejdřív hned při stimulaci, zkončila jsem na kapačkách, naštěstí se to uklidnilo a proběhl odběr vajíček a následně i transfer - měla jsem 12 vajíček, oplodnilo se 8 a zůstalo 5 embryí, dvě mi zavedli - moruly a uchytilo se jedno.Podruhé se mi znovu OHSS rozjel už když jsem měla potvrzené těhu z krve, znovu jsem zkončila v nemocnici, dost jsem i krvácela, ale miminko se udrželo
potom ale asi 4 měsíce těhotenství trvalo, než se vaječníky úplně zmenšili a potom jsem měla vlastně celé těhu riziko předčasného porodu, musela jsem sokro pořád ležet, měla jsem zkrácený čípek, potom zase podezření na odtok plodové vody - někdy ve 26 tt, no nakonec vše dobře dopadlo a Vojtíšek se narodil v 38 tt - no navíc mi v těhu vycházely špatně testy a měla jsem riziko vad 1:25, ale odmítla jsem amnio, protože na genetickém UTZ vady vyloučili. Vojtíšek je zdravý, jen má na ručikách špatné oba ukazováčky a v dubnu ho čeká operace - je to nějaká vývojová vada, má je pořád ohlé a nepoužívá, ale operace snad trochu pomůže

lenka618
22. únor 2010

Aj tak polovici tých vaších skratiek nerozumiem 😖
Ale čo už, keď si tým prejdem aj ja, budem vedieť. Tak ja mám dnes dostať mrchu a dievčatá, zatiaľ nič... 😅
No, ale aj tak viem, že to stále nič neznamená a ešte je skoro na závery. Prosím vás ako prežívate obdobie, keď máte dostať MS? Myslíte na to? Ste už pred tým nervózne? Ja som také klbko nervov. Na jednej strane neverím, že sa to podarilo, na druhej budem strašne smutná, keď to dostanem. Zakaždým, keď idem na WC, mi srdce ide vyskočiť z hrude. Lebo mojej mrche predchádza farbenie, aj niekoľko dní dopredu farbím a potom to dostanem. Takže moc sa nespolieham na to, či ma bolí brucho, alebo nie. O všetky moje nádeje prichádzam na WCku 😢

cepecek
22. únor 2010

Ahoj holky,
tak u mě je problém, že nemám MS a taky neovuluju, v Sanusu jsme zjistili i že manža má problém. Tak hned nám doporučili IVF + ICSI a měla jsem 50 vajíček, z toho 30 oplodnili, 20 zůstalo a dvě zavedli, z nich mám dcerku. Teď mi rozmrazili 6 a dvě zavedli......

Lenko, s MS neporadím, já žádnou nemám, a nebo hrozně slabou tak 2x do roka

lenka618
22. únor 2010

Cepecek, strašne ti to prajem...

Vezmi si, ja ovulujem, dokoca pravidelne, MS ukážková, manžel spermo v poriadku a... nič. ☹

cepecek
22. únor 2010

Lenko, asi jsem dotěrná, ale kolik ti je let?? A byli jste už v nějakém centru asistované reprodukce?