Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

rioko
27. kvě 2010

ahoj holky kdysi jsem tu taky párkrát přispěla, mě čeká KET v pondělí, pokud se rozmrazí naši 3 bojovníčci, už jsem z toho docela nervozní

evaav
27. kvě 2010

Jani,silvie, moc dík ,nechci to vzdát a doufám,že zítra budu slyšet lepší zprávy,ale musím se obrnit kdyby to bylo zlé ☹ taky nevím co říct manželovi,on tomu hrozně věří tak mu hold řeknu,že nic nevědí a zítra se dozvíme víc.
Asi my,to druhé mimi není souzené ☹ jsem ráda,že jsem to tentokrát tajili všem,že jdeme do IVF aspon se nikdo nebude ptát.
ejviska, neznamená to nic,říkala mi,že mi nemůže nic říct ted až zítra bude vědět víc,tak asi se může stát zázrak 😔

beeba
27. kvě 2010

Evi, ahoj, celý den na Tebe myslím, ale je mi jasné, že tě teď neutěší nic. Počkej však do zítřka, třeba se to vyvine k lepšímu.

evaav
27. kvě 2010

Holky těhulky,vy si nic nevičítejte, vždyt je to nádhera,že se vám to povedlo,já taky můžu být ráda,že nám to vyšlo alespon jednou.Mohlo být i hůř a třeba to je osud,že to štěstí nemůže trvat věčne,ale třeba se na mě někdy ješltě usměje.
A hold těm zvědavým co se mě budou ptát,kdy bude druhé řeknu,že někdy třeba jo co víc mám říct

fialinko a jak myslíš,že mě to výjde levněji maximálně o ten ET,že nebude tak ušetřím tak 3000Kč

jani2
27. kvě 2010

evaav - a nie je to tak, že ak nedôjde k ET, tak sa ten cyklus nezarátava?

beeba
27. kvě 2010

Já si myslím, že eva uhradila již částku za nadstandartní výkony po OPU a pokud nedojde k ET, tak již hradit nic nebude. Ale peníze požadují pokud dojde k OPU a odběru embryí, dále včetně ICSI, či dalších výkonů. Neplatila by ni, pokud by k OPU nedošlo, nebo by nebyla odebrána žádná vajíčka. To ale u evy nebylo.

fiallinka
autor
27. kvě 2010

Evi, asi máš pravdu, mně nedošlo, že to icsi už bylo nutné.... ach jo... tak aspoň by to bylo o něco levnější v případě 4. ivf, ale taky ne o moc...

evaav
27. kvě 2010

Však já byla na druhém IVF takže ještě jeden my má hradit pojištovna,ale nevím jestli ted se mi do toho bde zase chtít.
Ale třeba to zítra dopadne dobře.nevín,nevím

katy2
27. kvě 2010

ja som pri 1.IVF nemala ET a platila som celu vysku.... Teda s poistovnou... Ale drzim palce, aby sa predsa len nejake embryjko naslo... 😉

evaav
28. kvě 2010

Ahoj všem tady nás co se týče počasí je moc krásně.
Jinak manžel na mě celý den skoro nemluvil,potřebuje to asi rozchodit. A to ještě ho dostanu až tam zavolám dnes. J8 už moc v zázraky nedoufám,taky se to snažím rozdýchat i když občas mě depka přepadne,ale Verča je fajn jako by tušila,že se něco děje.Jen jsem si přála,že když nám to tak krásně vycházelo termínově jak na Verču,že by se na nás mohlo usmát ještě jednou štěstí.Začínám přemýšlet,že jestli vadí,že budem mít jedináčka,ale nemůžu to vzdát.Ale ted se na žádný další boj necítím i když trochu doufám maličko,že by mě mohli něčím v deset hodin potěšit. Tak se mějte krásně a děkuji všem za podporu 😉

beeba
28. kvě 2010

eva, drž se!

ejviska
28. kvě 2010

Evi, myslim na tebe! To je zajimave, tim jsem taky prosla, ze jsem se snazila smirit, ze proste kdyz priroda nechce, tak budemem mit jedinacka.

ellajoy
28. kvě 2010

Ahoj 🙂
Eva, držím palce...neboj všechno přebolí a ze všeho se vyhrabeš...o tom bychom my s "pokročilými" jedináčky mohly vyprávět, malou ještě nemáš v tom škemracím sourozeneckém období, to je teprve psychická soda a já denně děkuju za to jedno, co mám...možná se nám tím otevřely takové obzory, které ženské bez problémů s otěhotněním vůbec nemají. A samozřejmě přeju hodně štěstí...snad ještě není nic ztraceno.

ellajoy
28. kvě 2010

A o tom cítění se provinile...je to blbost! Zvlášť Fiallinka si to druhé těhotenství vykoupila pořádně draho ☹

evaav
28. kvě 2010

Holky,tak to opravdu nevyšlo ani jedno vajíčko se neoplodnilo ☹ , 8.6 jsem objědnaná k doktorovi a mám se stavit v laborce a na vše se zeptám.
Říkali,že se mám domluvit na další stimulaci která může být tak za tři měsíce,ale nevím musím ted vychladnout a najít chut a sílu do boje dalšího.
Jen co je na všem pozitivní,že mi vrátí peníze ICSI asi 11000Kč. Tak se bude lépe i četřit i když možná si uděláme nějakou jinou radost i když s dětátkem se to srovnat neda.Verča je ještě malá a potřebuje vyrovnanou maminku,tak se jí budu snažit nesklamat,když ona nám dělá radost a ted mi začala říkat hezky maminko tak to je moje zlato.No taŤka se pojede na týden po tomto víkendu uklidnit na ryby na přehradu Rozkoš a bude mu zase líp.

Přemýšlím,jestli se letos ještě budu do něčeho poštět,možná třeba se stane zázrak a dopadne to přirozeně. No,ale to si fandím.

ejviska
28. kvě 2010

Evi, tak to me mrzi, sakrys! ☹
Ja mam stejnou zkusenost, jak Ella. Kolem toho 3.-4.roku strasne mala porad mluvila o sourozenci, tak to bylo ubijejici. Ale ted uz ji to nastesti preslo, tak to neni pro me tak psychicky narocne.
Je prima, aspon ze se nejake penizky vratily, i kdyz samozrejme lepsi by to bylo naopak. Doufam si udelas nejakou drobnosti radost 😉

chiwule
28. kvě 2010

Evi, to je mi líto, že se nezadařilo! Dokázali v laborce říct, proč se nevyvíjeli nebo neoplodnili? Nenavrhovali vám třeba genetiku? Však tam musí být nějaký důvod, kruci! Zvlášť, když už se jednou zadařilo 😠
Každopádně chápu, že to děsně vyčerpává 🙄 asi bude nejlepší udělat si volno, odpočinout si, dát se zas jako rodina dohromady a stát při sobě 😵 Malá je sluníčko a jestli má být jedináček, tak to asi má být 😉 .

beeba
28. kvě 2010

Evi, je mi jasné, že musíš být z toho hotová, však za pár dní bude lépe, doufám...Moc a moc mne to mrzí. Vím, jak to moc bolí.

evaav
28. kvě 2010

Všem moc dík,proč se tak stalo,že se vlastně nestalo nic to fakt nevíma budu se na všechno snažit zaptat. A je záhada,že se ani neoplodnili,když to bylo tou injekcí Tenkrát vlasně bylo spermio skoro stejné co se na to embriiložka koukala a oplodnilo jich 8z 11 a 5 bylo nejlepších na zavedení a vlastně jsme to ICSI neměli. Záhada

anitta
28. kvě 2010

ahojky holčiny jsem dva dny po samovolném potratu v sedmém týdnu první dětátko mám z ivf druhé těhu bylo přirozeně a skončilo to potratem ted se ale již chystám na září na Ket mám ještě 4 mrazáčky a nemůžu se dočkat moc se těším do Pronatalu

chiwule
28. kvě 2010

anitta, vítej! Chodím do pražského Pronatalu, máme "od nich" naší malou, ty chodíš kam? Na KETík se chystám taky v září, máme 7 mražáčků, doufám, že bude alespoň některý z nich k světu 😉

fiallinka
autor
28. kvě 2010

Evi, to je mi fakt líto...no co říct... te´d snad jen užít si léto, načerpat co nejvíc energie a pak asi sama budeš jasněji vědět, co dál...

je pravda, že mně i po tom neúspěšném ketu bylo jasné, že do ivf chci jít hned a do dalšího bych případně šla asi po prázdninách...ale to už by pak asi bylo po penězích taky...

Ani, to je mi líto, že se mímo neudrželo, ale na druhou stranu je to možná i dobrá zpráva, že tělo to dokázalo, i když ne úplně, i přirozeně... držím pěsti..

iwuska19
28. kvě 2010

Ahojte všechny,omlouvám se za dlouhé mlčení ale opravdu jsem měla nehezkých 14 dní.Beebo já Tě moc obdivuju jsi statečná a silná máma a já Ti ze srdce přeju ještě jedno dítko 😉,Čepečku pěknˇoučké bříško-krásné hnízdečko pro mimisky. 😀

beeba
28. kvě 2010

Ahoj Anitto, tak to máme nějaký smutný měsíc...ten letošní máj, čas lásky a povodní... No po létu to holky rozjedete a příští rok touto dobou, se to bude v naší diskuzičce miminky jenom hemžit.

Možná že to vypadá na planý slova, ale musíme věřit, že to vyjde 🙂

beeba
28. kvě 2010

Iwusko a jak to vypadá u těbě? Co v práci?

ejviska
28. kvě 2010

Ahoj Anitto, vitam! Hele tak v zari poridite mrazacka a to treti bude uz v klidku prirozene 🙂

anitta
28. kvě 2010

ahojky holčiny jste moc hodné jsme všechny na stejné lodi co?
já chodím také do pražského Pronatalu tak se tam možná uvidíme 😉
já mám 4 mrazáčky a také doufám že budou ok... do dalšího ivf bych už asi nešla budeme to zkoušet i přirozene když vidím že to šlo ale prostě nějak víc věřím tomu ketu asi je to tím že Davídek se podařil na první pokus ivf... tak uvidíme.
každopádně by mi nevadila dvojčátka pokud bych je donosila alespon do 37tt a byla zdravá byla bych naprosto štastná , děti miluju a všeho bych se pro ně vzdala ... chci mít veeelkou rodinu 😀 držím vám všem palce at se to hnusné období neuspěchů už neopakuje

iwuska19
28. kvě 2010

Bee no zatím ještě pořád jsem rozhodnutá koncem léta nebo na začátku podzimu jít do toho,ale zatím nemám práci zůstal mi jen ten zkrácený úvazek za 6500 no a to je polovina z toho co jsem do tedˇ měla.Takže momentálně jsem ve stádiu hledání zaměstnání a ení to vůbec žádná legrace.Tak asi takhle nějak to vypadá 🙂

beeba
28. kvě 2010

Iwuš, to bys měla víc peněz, když byl byla na rodičovské...No, to není legrace, přijít částečně o práci a z platu našetřit na IVF.

iwuska19
28. kvě 2010

Bee to máš pravdu no ale ještě není všem dnům konec,ty to taky nevzdáváš.Všechny co tak bojujete s nepřízní osudu mi dáváte sílu jít dál....... 🙂