Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

meleri
22. bře 2010

Fiallinko,

jo můžu, jestli mi nevyhoví s tím přirozeným cyklem, tak prostě půjdu jinam. je jich víc těch dr tady a nevěřím že by mi nějaký z nich nevyhověl. akorát nevím zda pak třeba nějaké papíry a tak....

Beebo,

jo dřív mi to taky dělalo ale míň. pamatuju si že na IVF jsem brala větší dávky..asi už mám tělo z toho dohuntované.

holky nezlobte se že píšu furt o sobě, nějak nemám moc sílu to všecko dočítat...snad se máte všecky v pohodě.

Cepecku,

zatím nijak moc se nepřipravuju, navíc na den odletu plánujou air france stávku takže super...bůhví kdy nakonec odletím..

minule jsme si pobyli pár dní ve Frankfurtu se sněhovou kalamitou.... 😒 mám já to ale štěstí v životě...

meleri
22. bře 2010

beebo nemám, ale párkrát jsem něco prodávala tak po netu a určitě to řeš jedině přes dobírku..at tě nikdo neošulí.. 🙂

ejviska
22. bře 2010

Beebo, ja porad vsechno obleceni skladuju, vlastne vsechny veci. Mala ma 5,5 roku, dovedete si predstavit, kolik pytlu toho je. Ani nevim, jestli bych to pouzila, ale asi jo. Kombinezy, bundy atd. Mame v CR barak, se sklepem, takze to je tam. Ale jinak si to nedovedu predstavit.
TAdy ( v UK ) je to vymakane. Vsichni nosi obleceni do charity shopu, to je vlastne sekac. A tam si to koupi jini za par liber. Jsou tam pekne veci. A penize jdou na vyzkum rakoviny atd. Jsou na kazdem rohu.

beeba
22. bře 2010

Ejvisko, to musí být super ty sekac shopy. Já jsem dříve taky občas něco v našem sekáči koupila, třeba bundu , kterou jsem nosila jako těhule, nebo super kalhoty do práce a sáčka, ale musela jsem do centra města. Zde na sídlišti nic moc není, anebo jsou ty věci skoro stejně drahé, jako když bych je koupila v CaA. Když jsem před lety bydlela v Brně, tak tam to byl sekáčkový ráj, fakt tam byly prodejny, kde neměly hadry, ale perfektní módní kousky. Dost se dalo taky koupit na synka. V Praze v současnosti jsou sekáče spíš hadrárny.

Já, ačkoliv jsem měla docela dost oblečení po dětech z rodiny, jsem přece jenom občas něco nového koupila. Dokonce jsem měla takových oblečků, že je Terka měla jednou a potom jí byly malé. Taky zatím všechno skladuji. Nakoupila jsem veliký krabice v IKEY, který umísťuji nahoru na skříně, protože nemám žádné skladovací prostory. Včera zrovna manžel tak divně koukal, že zase něco přerovnávám a pěchuji, že jsem to musela okomentovat, že to když tak půjde na podzim z domu.

beeba
22. bře 2010

Meleri, to máš fakt pech z cestováním a vůbec. Ale potěším Tě, dnes je v ČR fakt jarně, takže až přijedeš, dýchne na tebe nová česká vitální jarní energie 🙂

fiallinka
autor
22. bře 2010

Tak holky, z 12 vajíček bylo jen 8 zralých a oplodnilo se 6 - no, je to o půlku horší výsledek než minule, ale co nadělám - pevně věřím, že z toho dvě hezké embrya budou, na zamražení asi nezbydou, si myslím. Transfer bude ve středu. Moc nadšená z toho vlastně nejsem, ale tak nějak jsem čekala, že jich víc nebude.

A včera mne to břicho fakt bolelo jak sviŇa, jsem ráda, že dnes už je to ok. Taky mám za sebou mobilizaci na Mojžíšce dneska, takže už jsem udělala všechno, co šlo...

Beebo, jaký bazárek myslíš, tady na Koníkovi? Já teda hodně často kupuju na mimibazaru a taky jsem dost prodávadala (měla jsem věci na dvojčata) a vždy vše ok, jen asi 2x jsem byla trošičku zklamaná z kvality věcí. Naopak bych ti ale nedoporučila posílání věcí na dobírku (ale vidím, že teď tam jdeš osobně) - dobírka stojí nejméně 80 korun + poštovné, takže se to šíleně prodražuje - když si nakupující - a když prodáváš, tak se ti může stát, že si to z nějakého důvodu kupující nepřebere a ty pak platíš to šílené poštovné. V podstatě skoro vždycky ty nákupy fungují tak, že nejdřív pošleš peníze prodajícímu a ten ti pak pošle balíček.

beeba
22. bře 2010

Fiallinko, třeba se najdou i 2 embryjka na zamražení (pro jistotu). To není tak špatný, jak se ti může na první pohled zdát. Důležitý je, aby se ti nerozjel OHSS a aby (jestli to nějak jde), jsi byla v celkový pohodě 🙂 🙂 🙂

beeba
22. bře 2010

Nebo se najdou 4 embryjka 🙂

Myslela jsem bazárek zde na Koníkovi. Jsem zde vlastně nováček a ještě jsem nevyzkoušela všechny možnosti. Tak se nechám překvapit.

iwuska19
22. bře 2010

Děvčata vše jsem poctivě přečetla ale nestíhám na vše odpovědět.takže Fial já přes net hodně nakupuju i prodávám většinou chci peníze předem na účet a sama taky posílám peníze předem.Po pravdě už jsem dvě nedorozumění zažila dnes právě jedno řeším paní mi poslala docela dost špinavou bundu na předním díle je to hodně vidět a nejde to vyprat,dnes jsem odeslala bundu nazpět tak snad příjdou i peníze.Ale na dobírku jsem nikdy neposílala můžou tě podfouknout i tak.Je to risk.Mel snad vše půjde dobře a poletíš přímo domů bez jakýchkoliv neplánovaných zastávek. 😀

ejviska
22. bře 2010

K tomu obleceni, jeste jsem si vzpomnela, ze jsem Terezce koupila vloni na aukru cely balik obleceni z UK. Bylo tam asi 20ks, uplne paradnich. A stalo to malo, uz si to nepamatuju, ale urcite to nebylo 500kc. Vsechno to moc pekne ladilo k sobe, evidentne to bylo po jedne holcicce. Tak to je taky moznost - Aukro.

ejviska
22. bře 2010

Fialli, to je dobry vysledek, ne? Ja se v tom moc nevyznam 😉 Ja ted zkousim ovulacni testy, druhy mesic. Uz jsem je kdysi zkousela, uz davno. Ale ted jsem se rozhodla znova, taky proto, ze tady je to strasne levne. Koupila jsem 50 ks testu za 240 kc. Asi to k nicemu neni, ale rikam si, ze aspon poznam svoje telo, jak funguje 🙂

meleri
22. bře 2010

Fiallinko,

super že se zadařilo! šest je náhodou pěkné! proč myslíš že by ještě nevyšly na zmražení? určitě nějaká jo, ale to už pak ani potřebovat nebudeš! Jenom pokud bys chtěla čtvrté dítě! 🙂 😵

ok je fakt že dobírka je drahá, já teda moc často nic nekupovala ani neprodávala, jen jednou a to šátku a pak ještě knížkku a prostě jsem neměla moc důvěru, ale je fakt že jestli jde o oblečky tak to asi člověk riskne, nemá zas tak co ztratit..🙂

jinak mi je už líp, ale furt to ještě není ono....doufám že ve čtvrtek už to bude ok..

Ivuš,

dík! snad to zvládnem..ve Fr je to pakec, stávkujou všichni kdy se jim zachce...jinak to snad ani nejde aby tě někdo podvedl na dobírku? přece jak nezacvaká tak to nemůže vyzvednout?

chiwule
22. bře 2010

ahoj holky, tak jsem vás poctivě dočetla. Fial, 6 kousků je super, to máš na 3 transfery 😉 po dvou bublinkách 😎

jinak já jsem zas vždycky chtěla z bazaru na dobírku, páč se bojím, že někam pošlu peníze a už je v životě neuvidím a ani to zboží. Tak babo raď 😉

jani2
22. bře 2010

ahojte,
aj vy sa musíte zakaždým prihlásiť, keď prídete na koníka?
Fialinka - 6 embryjok je super 🙂 ....veď stačí, aby jedno alebo dve boli šikulky a pekne sa zahryzli!..a to sa teda zahryznú! 😉
...inak ja som dnes zas testovala (11.deň), no a ako som čakala, zas tam bola len jedna...už ma to ale našťastie vôbec nevyviedlo z miery, už som sa zmierila, že nové pokusy budú až v lete....ešte vo štvrtok idem do CAR, musím na krv a chcem sa porozprávať s dr.
...prepáčte že viac nepíšem, ale dnes som sa skoro celý deň prplala v záhradke, Janka bola dnes mimoriadne trucovitá 😒...tak som uťahaná a pôjdem spať!
pá a dobrú nôcku! 🙂 🙂 🙂

fiallinka
autor
22. bře 2010

Mel - no právě problém je v tom, že ten člověk si ten balíček vůbec nevyzvedne - sice se ti věci vrátí, ale o hrozně moc přijdeš na poštovném, takže v dobírce je taky problém...

no a jak říkám - minule jsem měla 12 embryí, dvě z toho byly výborné, tři další se mrazily a ty byly o malilinko horší - takže z 12 zbylo pět, proto se mi šest nezdá moc. Ale můžou být šikovné a bude to skoro stejné 🙂

Ale myslím, že na aukru nebo mmb a asi i tady je fakt standard posílat prachy předem bez dobírky, hlavně asi proto, že ty py nejsou nijak velké a pak by se to fakt nevyplatilo. Ale já jsem třeba prodávala i kočár za 7500 a paní to nechtěla na dobírku a poslala peníze předem...a to jsem po ní ani nechtěla 🙂

Ejvis, já taky z té E-bay občas nakupuju, poštovné je poměrně levné i k nám... a taky jsem si všimla, že ovu testy jsou tam hrozně levné, u nás stojí jeden skoro pade 🙂. Akorát ten kočár se mi nedaří koupit zatím, i když jsem našla firmu, která funguje jako ppl - za rozumné prachy vyzvedne balík v UK a doveze ho k nám, jsou to Slováci - jen je problém se domluvit s prodávajícím, aby byl ochotný to tak poslat.

Holky, ještě by mne zajímalo - říkají vám v CARu, kolik z odebraných vajíček bylo zralých? Jestli jo, vzpomínáte si, jak jste to měly?

cepecek
22. bře 2010

Ahoj,
tak já jsem dneska zase krvácela☹ jela jsem k Dr. a on mě uklidnil, míma se festovně zahryzávají. KO zase za 14 dní. Jedno miminko je takový stydlín stále se nám schovávalo za to první 🙂.

Já jsem měla 30 zralých a dál se jich vyvíjelo 20 tak asi tak, ale to jsem ti moc nepomohla ze?

fiallinka
autor
22. bře 2010

Tož čepečku, a nezralé nebyly žádné nebo to nevíš? Nebo to tak nerozlišovali, když vám to říkali?

Krvácení je naprd, ale fakt je to asi běžné, jen to vyděsí...

jani2
22. bře 2010

fial - ja si zas pamätám, že som mala 22 vajíčok, z toho zrelých 21 a oplodnilo sa 19...takže tak! 😉

beeba
22. bře 2010

Fiall, na 1.IVKo si už nepamatuji, ale tehdy to byla mizerie, 2.IVF 12 vajíček, 3 byly nezralé, 9 oplodněných vajíček se vyvíjelo, 6 embryií v pořádku - 2ET, 4 se zmrazili , při 2.KETu se podařila Terka, 3IVF 9vajíček, 6oplodněno, pouze 2 embrya se však vyvíjela, tak jak měla, bohužel ET se nezdařil dle mých představ

fiallinka
autor
22. bře 2010

Dík, Jani 🙂. Nový test jsi nedělala?

Já právě přemýšlím, kolik je normální mít zralých - minule byly nezralé 2, teď už čtyři - přemýšlím, čím to je, jestli špatným načasováním odběru nebo jestli je to normální...

beeba
22. bře 2010

Fialli, myslím, že to bude asi náhoda, oni se snaží vybrat ty nejkvalitnější vajíčka, která jsou schopna oplodnění a dalšího perfektního bunečnýho množení. Pokud si měla nižší dávky hormonů než po prvé, tak se není čemu divit. U mě když dávky zvýšily, tak výsledek byl slušný, dle toho co mi řekli.... rozhodně jsem ale nikdy nedosáhla takové snůšky jako třeba cepecek

beeba
22. bře 2010

Jani, u tebe je úžasné to, že máš další mrazáčky v zásobě. Takže, není důvod věšet hlavu. I když to teď asi bolí, ale počkej ještě na tu krev 😉 😉 .

jani2
22. bře 2010

fialinka - asi si si nevšimla, ale testovala som dnes a nič! 😢 ....ale nevadí, ako píše beeba mám ich ešte dosť, tak nejaké embryjko sa na mňa isto ulakomí 🙂 🙂 🙂 .... aj IVF sa mi podarilo v lete, takže v lete to už musí výjsť!!! 🙂 🙂 🙂
...a moc nedúmaj nad tými vajíčkami, proste raz je to tak, raz inak....hlavne sa už pripravuj na embryjka, ktoré budeš mať čo nevidieť v brušku....ale počúvaj, potom v lete mi budeš posielať samé tehu vírusiky, jasné! 😉

fiallinka
autor
22. bře 2010

No mně už čtyři nezralé přišlo docela moc - jenže je pravda, že doktor dost váhal s tím odběrem - folikuly byly dost různě velké, ale říkal, že naopak můžou přezrát, že se má orientovat podle největšího, ale stejně váhal 🙂. Ono těch folíků bylo o dost víc jak 12, ale asi to fakt brali jen z těch největších (možná byly nějaké prázdné, nevím)

chiwule
22. bře 2010

fial, mě při 1.IVF odebírali z 33 folikulů. Už nevím přesně kolik jich tam bylo celkem ale z nich bylo vajíček kolem 23-26. Nakonec vybrali 13 kvalitních vajíček. Z toho oplodnili pomocí IVF 10kousků, jedno vyřadili a zbylo jich 9ks. Takže úbytek hodně veliký 😉 Mnohem menší úspěšnost než u tebe 😉 A podívej, zůstalo nám nakonec 7mražáčků. Takže tím chci říct, že nezáleží na vstupním počtu, ale na výstupní kvalitě 😉

ejviska
22. bře 2010

Holky, jak se odebiraji ty vajicka? V nejake slabe narkoze nebo tak neco?

beeba
23. bře 2010

Ejvisko, vajíčka se odebírají v ČR celkové narkóze, takže nic necítíš,nicméně se po cca 20 minutách po výkonu probouzíš. Poté cca 2 hod. ještě odpočíváš na lůžku. Osobně jsem neměla nikdy (3) absolutně žádné problémy, pouze jsem malinko krvácela, což do večera přestalo a trochu jsem bříško cítila. Druhý den jsem byla v pohodě. Celkově jsem ale měla po stimulaci nateklé břicho, ale neměla jsem OHSS, třeba jako fiall.

beeba
23. bře 2010

Jinak všem přeji dnešní krásný zcela jarní den 🙂 🙂 🙂

cepecek
23. bře 2010

Ahoj tak rkvácení ustalo, se mi ulevilo.

Fial - já jsem odebraných vajíček měla 50, 30bylo oplodněno, 20 zůstalo, 18 zmrazeno..... jo a říkala mi to embrioložka 🙂 a měla jsem pak OHSS je tak pro upřesnění 🙂

evaav
23. bře 2010

Ahoj fiali já tenkrát měla 11vajíček 8 se oplodnilo z toho 5 bylo na zavedení tak jsem taky zvědavá jak se zadaří nás
Jinak dnes měla Verča teplotu tak to ,sím srazit ve 14 h jdeme na ultrazvuk srdce a kolem čtvrté máme alergologiï tak to snad zvládnem