Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
27. bře 2010

Jo, jo, blíží se to! Moc si přeji, aby to tentokrát vyšlo 🙂

Fialli, už jsi začala jíst kyselinu listovou?

beeba
27. bře 2010

Chiw, teda máme to problémy ☹ to ty chlapi vůbec nemají a ještě kolikrát prudí, když se mají zúčastnit nutných oplodňovacích procedůr v příjemných soukromých zařízeních...
Furt totiž myslím na Iwušku, tak to má s přítelem těžký a jak jste pak psaly i o svých problémech s pány tvorstva.

fiallinka
autor
27. bře 2010

Beebo, mně už ta listovka leze i ušima, už jsem jí úplně přežraná 🙂

chiwule
27. bře 2010

beeba, no jo, museli jsme si tím projít asi všichni co řešíme UO... ale myslím, že už to máme doma vyjasněné, tohle bylo na začátku, dávno, ještě než jsme vůbec začali celý proces, tak 3-4roky zpátky. Taky jsme se s mužem dohodli, že do dalšího IVF už bychom nešli, to bych nemusela přežít, to si uvědomujeme oba.

fiallinka
autor
27. bře 2010

No holky, asi to tu pomalu balím, tož zítra budu zas o kousek dál 🙂. Dobrou.

chiwule
27. bře 2010

fial, dobrou noc a sladké sny! ať se bublinky pěkně drží 😉

cepecek
28. bře 2010

Dobré ráno,
včera jsem tu měla návštěvu, tak jsem tu na vás neměla čas.

Jinak u nás máme zmraženo 3,5roku a nic mi caru neříkali, že by byli embrici nějak méně kvalitní. A dokonce mi dr. říkal že on má větší úspěšnost s KET...

Jinak já mám MS tak 1-2x do roka tak nevím co napsat .......

Fial.- moc držím palce na to aby to dopadlo
Krásnou neděli přejeme

iwuska19
28. bře 2010

Přeju krásnou neděli všem,dnes jedu na povinnou návštěvu k Natalčině prababičce se kterou se stýkám nejvíc.Vůbec se mi nikam nechce,protože zítra nastupuji opět do práce a budu chodit až do středy po 12 hodinách úfffffffffffffffff 😖 .S chlapama je to těžký,ale už u nás vysvitlo sluníčko včera přítel dolízal jak mohl....a večer chtěl zkoušet přirozenou cestou zplodit potomka 😀 neměla jsem sílu mu vysvětlit že je to skoro zbytečný že potřbujeme pomoc pánů doktorů 😅. Holky listovku taky papám ale musím dokoupit dochází mi.Menstruaci mám skoro pravidelně sem tam 2 3 dny spoždění nebo naopak příjde dřív.Fiall myslím na Tebe ať se tě ty mrňousci drží dost pevně 😉

jani2
28. bře 2010

krásnú nedeľu vám prajem, vonku svieti slniečko, tak len čo sa Janka zobudí vyrážame von na prechádzku....včera sme mali pauzu kvôli nádche, ale dnes už soplíkuje máličko, teplotka žiadna, tak hurá von! 🙂
... inak k tomu zamrazeniu, aj mne dr. v CAR vravel, že sa odporúča zamrazenie max. na 5 rokov....
Nuž a mne v noci došla ms, našťastie moc nebolí, dala som si len polovičku 200-ibuprofénu a je mi fajn, ale teda krvi a krvi...dúfam, že mi nejaká ešte v tele zostane 😅 .....nuž a zjedla som už prvú tabletku z antikoncepcie 😖 ....som zvedavá koľko mesiacov vydržím mať pauzu, lebo už teraz by som najradšej išla do ďalšieho kola 😉....ale trochu tú moju endometriozu musím utlmiť.
beeba - ako je drobčekovi, už je lepšie?
cepecek - to vážne si mala ms len 1-2 za polroka!, tak ja vždy každých 27-28 dní, len keď som mala cystu na vaječníku, tak sa cyklus predĺžil...inak tá potvora chodila pravidelne a ničila ma, čo sa týka tej mojej choroby - endometriozy, tak mňa by prechod vlastne z nej "vyliečil"...no ale mama aj babka mali prechod kdesi v 55, tak sa ešte mám na čo tešiť!
fialinka - dnes si už 4.deň po ET, však!....ja som tak zvedavá, či budeš mať jedno alebo dve!...inú variantu nepripúšťam! 😉

evaav
28. bře 2010

Ahoj přeji všem krásnou neděli.
Fiali moc držím palečky. Jinak u nás od úterý malá měla vysoké teploty a to jsme ten den museli navštívit dětské kardio a alergologii ráno měla malá kolem 38stup. Akdyž jsme se vrátili domů až kolem páté tak měla přes 39,5 spala od půl šesté až do rána a pak ještě dva dny teploty,ale byla to jen viroska ted už jen kašle a teče nám nos v uvozovkách.
Jinak můžu říct,že kolikrát přemyšlím jak vše bude zase při ivf vypadat a jak to dopadne,manžel už je s odběrem smířený hlavně aby jsme měli pro malou hlídání většinou hlídá moje mamka,ale ta má starosti s babi na moravě taky nám marodí tak doufám,že to nějak dopadne.Ted musím zase čekat na mrchu jestli dorazí nebo zase budu muset na vyvolávačku to zase bude u nás na gyndě vysvětlování,ale musím říct,že ted po tom nevydařeném Ketu to byla pěkná síla menstrace jsem myslela,že vykrvácím.
Fiali taky si říkám,že to nošení dětí nebo nějaké zdvihání zase nemusí mít takový vliv já si taky říkám kolikrát je ženská těhotná a ani o tom neví a chodí třeba cvičit a podobné věci taky si říká,že už nebudu chtít aby byl se mnou JIrka doma po transféru maximálně ten den tak všem pěknou neděli

cepecek
28. bře 2010

Jani jj je to tak , a to jsem ještě neměla ovulku, proto jsem pak při stimulaci měla tolik vajíček, všechny uzráli najednou...

beeba
28. bře 2010

Ahoj holky, ta k u nás to šlo s Terkou k horšímu a horšímu, byla další noc, kdy jsem nezamhouřila oka, tak jsme ráno vyrazili na pohotovost. Máme lokální antibiotika do nosu a očí a jinak léčbu stejnou , jako jsem nasadila já. Už zase končím, malá pláče

evaav
28. bře 2010

Ještě jednou vás dnes zdravím a chci se zeptat jak jste mi říkali,že mi budou dělat dlouhý protokol co to jako znamená to si jako budu píchat hormony dřív nebo jak já tenkrát myslím,jsem si píchala druhý den menstrace??Myslím že podle toho papíru jak se to na tom hlídá se vše dělo do 16tého dne cyklu já vím,že se ptám jak tatar,ale tenkrát šlo vše tak rychle,že jsem ani nevnímala co se mnou všechno dělají

jani2
28. bře 2010

evaav - ja som mala ten dlhý protokol, už je to síce pomaly 3 roky dozadu, ale myslím, že od 16. DC som začala jesť tabletky na utlmenie činnosti vaječníkov (niektoré dievčatá to nemajú v tabletkovej forme, ale buď v spreji do nosa, alebo aj injekčne)...no a potom od 1.dňa menštruácie sa pridali injekcie na tvorbu folíkov.....takže všetko okolo toho IVF bolo akési dlšie 😒 ....ale mne sa zdalo že ten dlhý protokol bol omnoho lepší, čo sa týka produkcie vajíčok..čo do kvality i kvantity 🙂
beeba - to je mi ľúto, že tá choroba maličkú tak trápi 😔 ...a čo povedali na pohotovosti?...akú diagnózu?...keďže máte antibiotika do nosa, tak to bude asi len niečo lokálne v horných dých. cestách...nech to len rýchlo prejde! 🙂

beeba
28. bře 2010

Jani, diagnoza zněla zánět nosohltanu. Dostali jsme ještě i čípky, že pokud by se změnil kašel a dušnost byla v noci vysoká, a protože již dopoledne chraptěla, tak že by zánět mohl postoupit níže a to již by byla laringitida. Nicméně odpoledne začala kašlat, nejprve vlhký kašel, ale než šla spát tak štěkala jako pejsek. No je jí chudince zle, tak jí celý den nosím a konejším. Taky k večeru vystoupala teplota a to jí bylo zle. Dávala jsem zábal na krk a čípky proti teplotě. To se jí trochu ulevilo, a tak chtěla trénovat chození. Chudinka. Snažila jsem se jí v lepších chvílích zabavit, tak jsme střídaly bublifuk, přerovnávání knoflíků, malování a pod. Je to náročné, už se těším, až se jí uleví. Já vypadám jako zoombie. Po třech nocích zcela nevyspaná. Ona nehce nikoho jiného než maminku ☹ jinak stále odsáváme nos, už si na to docela zvykla. Však to znáte 😔

chiwule
28. bře 2010

beeba, to jsou radosti! My to měli takhle před několika dny, podle dr to už byla laringitida. Vůbec nám ale nedala atb, takže jsme jeli v panadolu a s mucosolvanem. No občas ještě chuděra zakašle, ale zdá se, že už je z toho venku. A taky jsem byla totálně hotová, když jí je zle, chce taky jenom mě. Navíc jak píšeš, zabavit nemocné dítě celý týden doma je podle mě naprosto nadlidský čin! Ať se vám taky co nejdříve uleví 😨

evaav
28. bře 2010

Jani děkuji no tak to jsem na sebe zvědavá když mám většinou s příchodem menstruace taky dost problémů prostě většinou bez vyvolání nepříjde,ale třeba mi na to taky něco dají kdybych věděla jestli se něco dá brát třeba nějaké lěky které to vyvolají tenkrát mi taky něco dali na užívání kdoví jestli by nepomohl ten estrofem. Já si prostě nepřipadám jako ženská jak to furt nechodí kdy mě to chodilo ok bylo při užívání antikoncepce potřebuji se nějak psych. srovnat ale je pravda,že bych si asi neměla stěžovat a být ráda za to co už mám,ale nejde to klidná asi budu až jednou budem mít druhy uzlíček doma jestli se teda dočkáme,ale musí být víc optimista 😉
Navíc Verunka tak strašně začíná zlobit,prostě využívá,že je jedináček a je to malá šikanistka,ale já jsem trošku přísnější než tatínek tak dnes jich pár nazadek dostala,ale efekt to mělo a bohužel budu muset být asi o dost přísnější nebo nám přeroste přes hlavu.Ale já se sní stejně pak pomazlím a trošku se vyřádíme tak se vždy uklidním,že mě má ještě ráda 😉

fiallinka
autor
28. bře 2010

Ahoj holky, tož dnes jsem zapla PC až teď - měli jsme návštěvu, byli jsme všichni na písku a potom jsme embrouše vyvezli na pizzu a do kina 🙂. Ale nevím nevím, příznaky vůbec žádné - no, já vím, že žádné být nemusí, ale stejně 🙂... to čekání je hrozné.

A ať už ty nemoci ty vaše drobky netrápí, je to vždycky strašné...

Evi, já myslím, že už u malé ani moc to hlídání potřebovat nebudeš - už ani já te´d Juráša nijak moc nezvedám, fakt se do dá omezit 🙂...

A hlásím, že dnes poprvé dosáhl na kliku a otevřel dveře, tak už ho ani ráno neudržíme v ložnici dýl... je docela malý, ale ty kliky a dveře, to je jeho koníček a pomalu už otevře všechno...

chiwule
28. bře 2010

fial, držím palečky! Mimoušům se určitě kino líbilo a pizza jim chutnala tolik že si u tebe počkají na další 😉
evi, neber si to tak, to nemůžeš takhle přemýšlet, všem se nám to nakonec povede, uvidíš 😉 a že ty naše cácorky občas zlobí a snaží se posouvat hranice co si můžou dovolit, to nás určitě čeká všechny. Ty máš trochu náskok 😉 tvoje malá už je větší než ta moje 😉 už jsem taky musela být párkrát hodně přísná i když mi to rvalo srdce 😒 u nás zatím funguje to, že jí řeknu TY-TY-TY a vytahám jí za ucho. Dokonce to i podle mě chápe že je to trest za něco co nemá dělat - když totiž udělá něco, co by dělat neměla, třeba že mě kope při břebalování, tak začne dělat ručičkou TY-TY-TY, chytat se za ucho a říkat UŠI, UŠI 😀

fiallinka
autor
29. bře 2010

chiw, to je pěkné 🙂 ,to je jak když Juráš stojí před tou kytkou, dělá nenene a pak se stejně natáhne pro ten list 🙂... takže on už dospěl k tomu, že ví, že by to dělat neměl, ale zatím to prostě pořád dělá 🙂. Nebo stojí před zásuvkama a nenene 🙂

Jinak nuda - příznaky opět žádné 🙂, Juráš je zas u babi, takže klid.... je to taková rekreace...

chiwule
29. bře 2010

dneska je zas divnej den - Anetka si v 10hod řekla o mlíčko a o hají, takže UŽ SPÍ!
Já jdu uklidit nádobí a začnu vařit nějaký ten oběd, ať to mám nachystané až se vzbudí. Polívku mám ze včera, tak udělám asi file a brambor. Jsem zvědavá, jestli si dá, moc ryby nechce. No ale zkusit to musím 😉
fial, jj, vědí, že nemají ale stejně jim to nedá, to pokušení je silnější 😀 a to že nemáš žádné příznaky nevadí, mě taky nic nebylo (pravda u IVF) a dopadlo to dobře 😉 kdy ses rozhodla, že budeš testovat? Jestli 10tý den, tak už máš půlku za sebou, viď? 😉 Stříháš metr? 😅

cepecek
29. bře 2010

Ahoj ,
u nás je pod mrakem a nálada u mě nic moc. A je mod probuzení zle, protože tchýně pekla něco od rána a ten smrad se táhne celým domem☹

Fial - kdy budeš testovat jsem napnutá jak kšandy 🙂

fiallinka
autor
29. bře 2010

Tož holky, říkala jsem si ten desátý po ET (teda ET nepočítaje), to by byla sobota, no - možná bych to mohla zkusit už v pátek... no samozřejmě jsem z toho na nervy... ale asi nebudu testovat dřív než v ten pátek, protože pak už to aspoň bude téměř jistota.

A taky přemýšlíme, co s velikonocema - většinou jsme byli zvyklí někam jezdit na víc dní, ale teď to na nějaké velké procházky nevypadá, tak nevím - manžel má prázdniny, škoda to nevyužít, ale vychází to dost blbě.

chiwule
29. bře 2010

fial, já tě stejně obdivuju, jak dokážeš udržen nervy na uzdě! Já u IVF testovala strašně brzy, ale až 12tý den jsem měla na testu krásné dálnce 😀

fiallinka
autor
29. bře 2010

chiw, já mám taky nervy, ale po tom KETu, kdy jsem testovala už sedmý den, to už vidím zas trošku jinak - když totiž testuješ brzo, tak když je čárka vidět, může být po pregnylu a když vidět není, tak zas to ještě nic moc neznamená, hcg může být nízké....takže pak jsou další dva dny nervů... teď si myslím, že když otestuju trošku později, bude to víceméně jistota.

No a tobě i Čepečkovi byly čárky vidět brzo, ale byly to dvojčata...

chiwule
29. bře 2010

jo to máš pravdu fial, ty naše dvojčátka se ukázala velice brzy. Ale myslím, si, že ty první slabounké čárky byly od Pregnylu, přesně jak píšeš, protože pak byly dva dny, kdy se neukázalo nic a já myslela, že to nevyšlo. Dokonce jsem i špinila. A podle všeho teprve tehdy se bublinky zakusovaly. Nicméně ten 12tý den už se dá asi vliv Pregnylu vyloučit... A stejně je to na nervy to čekání, ať je to den nebo dní deset 😀

cepecek
29. bře 2010

tak já jsem pregnyl nikdy neměla a čárky jsem měla brzo, ale na mě nedávejte já jsem v tomto asi moc velký ufon🙂

fiallinka
autor
29. bře 2010

Cepečku, ty měla první těhu po KET, taky?

No já jsem před dvěma lety ten test dělala ten 10. den a čárka byla dost slabá (i když vím, že může být ještě o dost slabší, jak to tu vidím 🙂) a druhý den bylo to hcg 567 - takže kdybych dělala třeba sedmý den, tak už by tam asi byla a nebyla by to pregnylovka, ale tož jak jsem psala, vydržím...

Chiw, a tys ten první test dělala který den? A kdy pak byly ty čárky znovu? Jo, a proč nemáš nic ve fotoblogu, předtím jsi tam Anet měla, ne?

chiwule
29. bře 2010

fial, myslím, že jsem testovala snad už 6tý den nebo tak něco šíleného 😀 Pak 12tý den už byly naprosto jasné //, znovu byly myslím kolem 9-10, ale už si to fakt nepamatuju, jen to, že to bylo jak na houpačce. ale já testovala ob den 😅 no magor no 😵

jo album jsem předtím měla, ale jak přišel nový koník, chtěla jsem to upravit a omylem jsem si to smazala ☹ a zatím jsem neměla sílu to dělat znovu 🙂

beeba
29. bře 2010

Ahoj holky, tak vidím, že se Fiallinka chystá testovat, ale fialli nespěchej. Ať mají mimouši čas. 🙂

JInak noc byla u Terky lepší, ráno a dosud bez teplot, ale hnusně kašle a je protivnááááááá. Už nevím co bych vymyslela, abych jí zabavila. PORAĎTE 🙂