Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

chiwule
15. dub 2010

ahojda
tak nějak nic nového, kromě mírně zvýšené teploty u Áni - asi to očkování. U mě mrcha nikde, břicho tak nějak bolí a nevím jestli na mrchu nebo jinak. Se pořád chodím kontrolovat na wecko 😎 Jo vlastně jednu noviku mám - dneska jsem malé našla 3 nové zuby - vpravo nahoře, vlevo nahoře a vlevo dole 😵 před pár dny pak pravo dole 😅 se to teda rozjelo 😅

beeba
15. dub 2010

Ahojte, fiall dík za odpověď a vydrž....doma (v kleci)....jak se ti malého daří zabavit?

Chiw, kolik dní máš po termínu MS? Jak to popisuješ, tak to vypadá nadějně?

fiallinka
autor
15. dub 2010

Beebo, ani mi nemluv - písničky a hravé učení v pc, knížky... no znáš to...

beeba
15. dub 2010

U nás strašně frčel bublifuk, pastelky - já kreslím a Terka do toho čmárá, přerovnávání knoflíků (samozřejmě pod dozorem matky) dle barev, přerovnávání čajových pytlíků do značného množství všech možných krabiček, trhání papírů, čtení a ukazování obrázků z knížek a tak. Prostě když nic nemohla a musela být v klidu. Ale Terka byla tak hotová, že vlastně jenom posedávala a hodně spala. V noci je malý už lepší? Já jsem si zase narušila ponocováním spánek, že teď se pravidelně v noci budím a nemůže třeba i dvě hodiny zabrat. Ráno jsem pak jak zmlácená...

chiwule
15. dub 2010

beeba, teď si asi řeknete, že jak jsem stará, tak jsem blbá a plaším 😅 zatím je to 3dny 😉 😀 No já vím, že to je ještě málo, ale mě se to nikdy za celý život neopozdilo ani o jediný den, to jsem to spíš mrchu dostala dřív, když jsem třeba byla nemocná. Zítra bude pro mě psychicky rozhodující den - minulý měsíc jsem to měla taky 16tého, ale když počítám svůj cyklus 28dní, tak už jsem měla zítra být po mrše 😀 (13.-15.4.) Takže jsem ve střehu a vyhlížím 🙂

fiallinka
autor
15. dub 2010

Jo, on spí celou dobu až na ten jeden den s horečkou dobře, i přes den je ok, jen unavenější... A dnes poprvé měl i chu´t k jídlu, večer mne vodil po kuchyni a pořád cheba, gugu, mimi... (chleba, jogurt, mlíčko)...

beeba
15. dub 2010

Fial, to je roztomilý 🙂 🙂 🙂 Oni jsou fakt ti bobánci neuvěřitelní myšouni 🙂 A jakmile má chuť k jídlu, tak je vyhráno. Teď to bude ještě den dva trvat, než se tělo pročistí a Jurášek získá sílu 🙂

No chiw, tož uvidíš. Pokud máš M fakt neochvějně a pravidelně, tak to už by mohlo být na testu zítra vidět, jestli se zadařilo 🙂 V Mamatestu je tuším uvedeno, že // lze očekávat v den vynechané M. Tak držím vše, co se dá držet. 🙂

fiallinka
autor
15. dub 2010

chiw, náhodou, já tě chápu a testovala bych jak divá... já jsem měla při snaze otěhotnět cyklus rozházený a dvakrát jsem měla zpoždění takové, až jsem musela na vyvolávačku, ale to bylo asi psychikou - teď byla ms jak hodinky...

a udělej si test zítra, jo? Kdo to má vydržet 🙂

Beebo: jo, to je Juriho oblíbená zábava - otevře si šuplík, najde svoji lžičku, pak otevře lednici a stojí před ní a pořád jen gugu gugu... paradoxně mu chutná obyčejný bílý jogurt 🙂

chiwule
15. dub 2010

beeba, díky, jsem prdlá viď? asi to vypadá, jako že se upínám k něčemu nereálnýmu, ale prostě ta potvora červená už tu dávno měla být a měla být už za mnou... jsem to měla vydržet a říct vám to až příští týden - až výsledek. Jenže to se nedá vydržet do pitomý čekání 😕 Když já jsem strááášně nedočkavááá 😀

beeba
15. dub 2010

Souhlasím 🙂

beeba
15. dub 2010

Chiw, kruci a to nemáš doma test, já bych to nevydržela... Jsem nebezpečně zvědavá a tři dny, no to by bylo to bych počůrávala (jo je už po 22 hod,).) papírky jak divá...

beeba
15. dub 2010

Fiall, on ten bílý jogurt je taky nejzdravější. Juri má vkus 🙂

chiwule
15. dub 2010

fial, tys byla šmírovat u nás doma ne? 😀 Anet si ráno řekne o svou "iku" otevře si lednici a hlásí "ogut" 😀 a nejvíc má ráda bílý neochucený jogurty.
se musím pochlubit jaký mám šikovný dítě 😵 včera krásně zřetelně řekla "houbičky" - koupili jsme je totiž na nádobí, takový ty obyč různobarevný, a pomáhala mi uklízet nákup 😵 tak moc se jí líbily, že s nima teď staví komíny místo s kostkama...

fiallinka
autor
15. dub 2010

Jo, Chiw, já bych taky testovala, tím fakt nic neztratíš 🙂, a jinak takových už bylo, co otěhotněly přirozeně, i když to bylo "nemožné"...

chiwule
15. dub 2010

rozumnej test jsem koupila až dneska 😕 na co bych ho jinak potřebovala, že, když na IVF máme jít až na podzim 😅 a od Anetky mi žádný nezbyly, to jsem vytestovala úplně všechny co jsem nakoupila, pořád jsem chodila kontrolovat, jestli čárky nemizí, až do prvního pořádnýho UTZ 😀

chiwule
15. dub 2010

ježiši, jestli tam nic zejtra nebude tak já se půjdu snad zahrabat... tady dělám "aféru" a ono třeba nic 😒

beeba
15. dub 2010

Chiw kašli na aferu, naděje tam je a sama znáš svý tělo nejlíp. My všechny ti držíme place a prožíváme to s tebou. Holt, když nic, tak si zabulíš a na podzim hurá na IVFko. Prostě to neřeš. Každá znás dobře zná ten pocit"co kdyby se tentokrát usmálo štěstíčko a stal se zázrak" před každou očekávanou MS. Tak co....Já si taky teď říkám, že se třeba stal zázrak a ten balík peněz co mám v zásuvce na 4 IVF nebudu muset potřebovat... 🙂

beeba
15. dub 2010

Okamžitě bych holky věděla co s nimi. Část bych zapřela a koupila si něco nádhernýho na sebe, kecám, nic takovýho, protože by mi zase narostlo břicho a tak bych vytáhla věci, který jsem si ještě schovala po Terce. kruci, co já bych s nima udělala...........................Zneužila bych je nějak, jela bych na tři dny do lázní a tam se nechala masírovat a obskakovat a nevařila bych a nevstávala v noci....................

fiallinka
autor
15. dub 2010

Chiw, taková aféra je totiž super, aspoň se bavíme a máme na co myslet, ne? Víš, kolikrát jsem já testovala, i když mi bylo jasné, že tam nic nebude... třeba před magnetoterapií - jestli náhodou...

Beebo, jo tak v zásuvce, jo? Chichi...

chiwule
15. dub 2010

jéé beebo, takovej kouzelnej šuplík bych taky brala 😀
holky jste zlatý, tak uvidíme zítra ráno 😉

beeba
15. dub 2010

Na zítřek 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Jdu do hajan 😵

lenkace
15. dub 2010

ejviska...Moravské Lieskové je tesne za hranicami čiže preto je to Moravské lebo je v blýzkosti Moravy ale je to už na Slovensku, takže babička asi už zomrela predpokladám ked už sem nejazdíte

krupice
16. dub 2010

Dobré ránko,
chiv, jsem napnutá jako kšandy.... 😉

chiwule
16. dub 2010

dobré ráno holky, tak jsem testla. No a nic. Sněhobílo. Manža tvrdí, že je to brzy. Já si dneska myslím, že to nevyšlo - břicho začíná bolet jak na mrchu. Takže konec těšení a začínáme zas další kolo 😉 Každopádně moc vám děkuju za podporu 😵

krupice
16. dub 2010

Chiv, třeba je opravdu ještě brzy...Já při tom mém prvním těhu, které bylo přirozené, měla čárku na testu až skoro týden po termínu mrchy. Je pravda, že jsem testovala den po termínu po 2 minutách jsem ten test vyhodila a vynesla koš, takže ani nevím, jestli tam nebyla čárka po termínu a pak až za ten týden a to už byla tlustice, takže nedokážu říct, kdy by byla vidět třeba slabá čárka...

beeba
16. dub 2010

Chiw, ještě to nevzdávej, a kdyby nic, tak bude v září, anebo ještě dřív v létě 🙂

chiwule
16. dub 2010

Tak samozřejmě jsem si říkala, že by to bylo fajn takhle bez finačních investic 😵 ale bylo by to velký překvapení. Nevím, jestli to zpoždění něco signalizuje, třeba že by mohlo jít oplodnit, ale že se třeba zahnízdění nepovedlo? Mám ještě utrouš, jsem si i říkala, jestli si ho nevzít 😕 Težko asi spekulovat. Ale to že se nepovedlo neva, ještě máme mražáčky 😎

jani2
16. dub 2010

Chiw - to ma mrzí, ja tak poznám tie nádeje a to veľké sklamanie....ale je fakt čudné, že ti ms meška, keď ju mávaš ako hodinky! 😒...však uvidíš...a ten utroš?, no je to dilema, ak by si bola tehu, tak by si mala mať progesterénu pri prirodzenom tehotenstve dosť, jedine, že by si už niekedy pri testoch mala potvrdenú jeho nedostatočnosť....no neviem, je to na tebe, ale ak by si ho vzala, tak si neublížiš.
fial - tak testov som sa v živote narobila tiež spústu, vždy ak som išla na rentgen alebo do solárka,....tak som si pre istotu test robila...no nikdy som nezažila prekvapko v podobe //.......a taký zázrak mne veru nehrozí, ach jaj!...ale aspoň že už existuje umelé oplodnenie! 🙂
Lenka - ja som mala 12 zamrazených embryjok z úspešneho IVF (Janinka)...no a v zime som bola 2x na KETe, dávala som si vždy vkladať po 1 embryjku....no ale nepodarilo sa 😢 Tak som si dala pauzu do júna a potom skúsim ešte KET ale už s 2 embryjkami a ak zas nič, tak už pôjdem na IVF...ešte máme jedno hradené k dobru, tak ho treba využiť! 😉
...a ešte ohľadom peniažkov na IVF...manželovi v tejto výplate vrátili časť dane (za to že som doma a mám len materskú), tak to sme už tiež vyčlenili na KET a IVF 😒 ....a pritom by som už tak rada išla niekam aspoň na malú dovolenku 😢 , nuž ale čo keď musíme stále šetriť korunky na "oplodňovačky", joj, prečo to nejde zadarmo ako u iných! 😵

chiwule
16. dub 2010

jani no jo, máš pravdu, ale já ani nejsem zklamaná, protože by to bylo nečekané a neplánované. Jen jsem se trochu malinko začala těšit a připouštět si, že by to mohla být pravda. Ta mrcha červená pořád mešká, jestli do pondělí nepřijde, udělám další test a když bude negativní pošupajdím na gyndu aby se mrkli co a jak... paradoxně jsem na gyndě byla minulý týden a mudra mi hlásila sliznici 8mm 😀 a dělala mi ještě stěry na cytologii a prej, že se uvidíme zas za rok, jestli tedy nebudu chtít mít miminko 😉 dělá totiž taky v CARu, kde jsme byli na UO a máme tam mražáčky... a psala mi doporučení na tu mojžíšku...

lenkace
16. dub 2010

jani2- no tak to ste mali krásne a kde si bola v akom centre? a ako to je s tým že máš ešte jedno hradené k dobru, lebo už som niekde počula že tri pokusy sú zadarmo ale čo tým myslia ja tomu nerozumiem a ty práve niečo také spomínaš tak možno mi to vysvetlíš a porozumiem, už teraz chápem prečo si dávate dve embriá to jedno sa nejak horšie chytá, veru bolo by lepšie kebyže namiesto na KETe píšeš že si bola na KRÉTe to by bolo asi záživnejšie, no čo už ked sme tak potrestané, ale fakt je že môžme byť radi akí sú to machri čo dokážu urobiť namiesto prírody tí doktori