Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

jani2
16. dub 2010

lenka - si ma veru pobavila s tou Krétou 😅 ...veru, radšej by som išla tam, prirodzene pri peknom romantickou snažilkovaní otehotnela ako stále merať cestu do CAR 😒 No a ohľadom tých troch pokusov je to tak, že na Slovensku každej žene, ktorá má problémy otehotnieť hradí zdrav. poisťovňa 3 cykly IVF (žena si dopláca len nadštandardy ako ICSI, AH, PK, zamrazenie embryí, doplatky liekov.....- ca. 10-20 tisíc Sk ). Nuž a ja som si už dva cykly vybrala a mám teda k dobru ešte jeden cyklus. Niekomu bohužiaľ nevýjdu ani tie 3 cykly, tak potom si už celé IVF musia hradiť sami a to už je celkom dobrá pálka! 😢 Ja som bola ešte pred 5 rokmi ako samoplatiteľka v Brne a stálo nás to okolo 80 000tisíc 😢 ....a dve embryjka si skutočne niekedy navzájom dokážu pomôcť pri uhniezďovaní, už som to počula z viacerých zdrojov!
chiwule - asi bude doktorka prekvapená, keď sa tam objavíš - ale bodaj by to bolo s tehotenstvom, lebo to meškanie je fakt divné! 😒 držím palce, aby to aj napriek testom bol taký šťastný zázrak 🙂 ...ale na druhú stranu, radšej už si nádeje nerob, však sama teraz vieš aké to je, keď sa začneš tešiť a nič 😢
...a kde sa dievčatá túlate, čo robia naše dvojičkovské mamičky?

lenkace
16. dub 2010

jani2-no tak musí byť aj sranda, čo nám iné zostáva, takže tak to je, ešte si mi nenapísala kde chodíš teraz, tak vy ste už ináč zaplatili chudátka to by bolo aj na nejaké dobré auto, no my sme boli práve dnes v tej Blave na konzultácii a dostali sme perfektnú sympatickú doktorku volá sa Stenová a to je centrum GYN-FIV neviem či ti to niečo hovorí no a ona hovorila že ten základný proces platí poisťovna ale že len tri razy to nespomínala ale dopláca sa tam len 3 000sk, no a tie dalšie nadštandardy ako si písala aj ty sa doplácajú no musím sa ešte nato spýtať aj jej ako to je s tými troma pokusmi a kolko to stojí bez tej poisťovne panebože to nechcem ani vedieť radšej, to by som si radšej adoptovala, no a vy ste mali teraz čo konkrétne aj nadštandart? lebo nám robili v ČR ICSI, pretože manžel má málo pohyblivých spermií takže doporučili toto že to bude istejšie

lenkace
16. dub 2010

a ešte ma serie to že poisťovna to schvaluje až šesť týždnov to je tak všade?aj vám to tak dlho schvalovali?ale na druhej strane nevadí ked pôjdeme na transfer aj v septembri a dajbože by sa to podarilo tak by som porodila tak v júni alebo v júli a od septembra Nika pôjde do škôlky takže to by bolo tak akurát,ale som blbá už takéto plány mám, ale to já len tak z nudy, ale predstava je to pekná

beeba
16. dub 2010

U nás v ČR se na schválení pojišťovny čeká 3 až 6 týdnů a platnost (alespoň u VZP) je omezená. Byla jsem požádat o IVF v 25.2. a je platné pouze do 6.6.. Předpokládám, že to vychází na 3 měsíce...

lenkace
16. dub 2010

aha tak to som netušila že ešte aj takéto niečo môže existovať takže kebyže máme nejakú infekciu napríklad a musí sa liečiť tak by sa to ani do tej doby nestihlo a zasa by sa muselo odznova požiadať o schválenie a čakať dalších šesť týždnov no to by ma nasrali ale ako je to u nás či tak isto to neviem

ešte sa chcem spýtať tak všeobecne dnes mi dala dr. cenník a je tu napísané že za zamrazenie embrií do 1 roka sa dopláca 150 euro a to je jedno kolko tých embrií zamrazia alebo je to nejak limitované alebo sa to platí za každé jedno tolko veľa to snad nie, prepáčte že tu tak fnukám čo sa peňazí týka len tá situácia u nás doma nieje bohvie aká tak sa chcem uistiť že to nebude hádam až také strašné

beeba
16. dub 2010

Jo a k embryím, podotýkám, že dle všecho jsem zdravá jako řípa a problém je u manži v katastrofálním spermio, mi byla vždy vložena 2 krásná, mnohobuněčná embrya, celkem jsem ET +KET absolvovala 5x a pouze v jednom případě se ujalo 1 embryo - naše Terka. Laicky: šance na úspěch je daleko větší při vložení 2 embryí než při jednom...

pozn. teď jsem četla jakousi zprávu z mého Caru a tam ti parchanti se radují z toho, jak vymítili za minulý rok mnohočetná těhotenství..... a mají minimum dvojčat..... asi kouzlí při vkládání embryí, nevím jestli je foukají či co, ale je to podivný.... 🙂

beeba
16. dub 2010

Myslím, že počet zamražených embryí neovlivňuje cenu. Ta je daná dopředu. Též hradíš rozmražení a "léčebný postup! před KETem.... U nás je za rozmražení částka 4.000. za zamražení a uschování embryí na rok 3.000,-Kč.

beeba
16. dub 2010

Lenka, s penězmi tě chápu, je to děsný. Ale jak jsem pochopila hodně se liší ceny podle toho, jaký protokol ti lékař navrhne, kolik hormonálních jednotek budeš mít v jednom stimulačním cyklu a jaké hormy budou zvoleny, zde se též liší ceny. Potom je nutno počítat s dalšími výkony ISCI, asistovaný haching a pod, prodloužená kultivace embryí, to jsou potom dardy 😎

lenkace
16. dub 2010

tak to rozmrazenie tu vôbec v cenníku nieje napísané ale počítam že u nás to bude min. dvojnásobná čiastka, práve si čítam vašu debatu úplne od začiatku založenia tejto témy, lebo v nej sa úplne vidím kedže mám ten istý problém ale už ma tak bolia oči že sa mi to všetko mlží je to zaberák času si vás všetky prejsť čo ste ktorá zažila už nevládzem a to som ešte len na šiestej strane, ale to mám na mysli ked sa bavíme o tom rozmrazovaní, jedna holka-cepecek tam píše že jej rozmrazili šesť vajíčok z toho iba štyri prežili a dve jej vložili a niekto sa jej tam pýtal čo sa stalo s tými dalšími ale odpovede som sa zatial nedočítala nepamätáš si to ako to s nimi bolo? asi nato zabudla reagovať

lenkace
16. dub 2010

beeba ty si ako ja dnes som písala kámoške a zrovna som sa pomýlila v tejto sratke ISCI ako ty 🙂 ale správne má byť tuším ICSI alebo sa pomýlili mne oni v papieroch

beeba
16. dub 2010

Jo Leni, já píšu rychle a s chybama, jak nejsem v práci, kde tluču do pc furt, tak se nehlídím. Promiň, holky už jsou na to zvyklé 😉

Cepecek Ti jistě sama odpoví, ale tuší, že ostatní embrya se nevyvíjela, tak jak měla...

lenkace
16. dub 2010

beeba ešte niečo na teba mám, prepáč že ťa otravujem ale zaujalo ma to čo píšeš o tej diete, neviem či si sem dala odkaz na tú diétu tak daleko som sa ešte nedostala ale ak nie tak by si mi ho môhla dať? ja vypadám už tiež ako malý hroch ale neviem sa prinútiť k žiadnej diéte ale ked mi v tom niekto pomôže tak by som mu bola moooc vďačná, ja potrebujem vedieť čo si môžem dať na ranajky atd., trošku rozviesť ten jedálníček a hlavne ako sa merajú KJ, ak by si bola ochotná mi o tom niečo napísať vopred ďakujem

lenkace
16. dub 2010

no to ja tiež píšem rýchlo a s chybami dobre že mám štátnice zo strojopisu ale chybička se vloudí, no a tá cepecek tu už dávno nepísala ale asi to bude tak s tými embriami, to vyťahovať nebudem

beeba
16. dub 2010

Leni, ryhle jsem klikla na net a odkaz je http://www.stob.cz/, ale určitě mají i pěknější stránky...
Já mám doma přímo jednu brožuru a fakt jsem dala dolů 10kg, tedy za dobu 6měsíců, takže zázračná dieta to není, ale váhu si držím. Jo a chodím fakt pravidelně 2x týdně cvičit. Ještě jsem chtěla běhat, ale nějak mi zůstala velká prsa, takže když běžím tak se dmu a vzbuzuju pohoršení u nás na sídlišti... 🙂

lenkace
16. dub 2010

jééé tak dakujem idem si to pozrieť a ked tak si popýtam o radu kebyže mi niečo nieje jasné a je to pekné že desať kilov za pol roka taká zdravá diéta, ja nepotrebujem schudnúť tolko za mesiac ale pomaličky a iste, len s tým športovaním je to u mna horšie nemám komu nechávať malú a pritom fitko tu mám pod nosom bohužial nato si musím počkať a doma sa mi cvičiť nechce to ma nebaví

beeba
16. dub 2010

Já jsem zase hrála na klavír 🙂 , tak proto ta rychlost 🙂 a taky jsem vyslýchala lidi 🙂 a musela jsem okamžitě protokolovat bezprostředně jejich výpovědi, protože to není u policie jako ve filmech.... 😉
Leni, teď jsem mrtvá, ale slibuji, zítra sednu a napíšu ti do IP co a jak s jídlem, aby hubnutí fungovalo, protože skutečně je to pouze o skladbě potravin. Případně se pokusím sehnat v knihkupectví potřebnou literaturu, protože i mamca cepecková držela tuto dietu a zhubla tuším 15kg. Tehdy psala, že v těhu zvýší pouze kalorický příjem a bude dál polračovat.... Ono je to vlastně takový zdravý jedění 🙂

lenkace
16. dub 2010

tam sa musím asi zaregistrovať aby som získala nejaké informácie, že? a ako sa merajú tie KJ? ja viem že som ako tatáť ale ešte nikdy som sa o to nezaujímala nemala som dôvod ale pomaly viac a viac kisnem a je to nechutné

beeba
16. dub 2010

Já chodím cvičit vždy když uložím malou (od 20.00). A miluju to!!!! Mám alespoň malou chvíli pro sebe. To mi trochu na rodičovské schází ☹

lenkace
16. dub 2010

ano čítala som to o cepecek ako ste si o tom písali a ona je vlastne tehotná? no nevadí necháme to na zajtra ja už tiež nato ani nevidím a chrbát ma bolí statočne tak zajtra a dobrú nocku a dík

lenkace
16. dub 2010

no tak to je další problém naša chodí spávať až medzi 9 a 10 večer takže smola ale to fitko je už aj tak zatvorené tak neskoro

beeba
16. dub 2010

Leni, já jsem postupovala dle jejich brožury, zítra napíšu víc, zde jsem čerpala spíš různé recepty. Jo a manža, hubnul se mnou, a dal dolů asi 14kg, za kratší dobu, ale on byl fakt tlusťoch, tak mu to šlo líp. 🙂

lenkace
16. dub 2010

no o mojom ani nehovorím ten je ako malý hrošík ked sme spolu tak sa smejeme že sa už len treme ako ryby lebo tie bruchá nám hrozne zavadzajú tiež by prijal diétu ale záleží to len odomna lebo ja varím a nakupujem atd. a ja viem variť len samé nezdravé dobrotky nič rozumné to neni

beeba
16. dub 2010

Tak dobrou, a cepecek je zasloužilá maminka, teď čeká stejně jako fiallinka dvojčátka, akorát měla chvíli strach, že tam nebudou 2 ale 3 miminka, a to by byla pro ni velká zátěž. JInak je to výborná kuchařka, teplý obědy a hádám i večeře 🙂

lenkace
16. dub 2010

no teda tak sa jej to podarilo musím si o vás zajtra prečítať zasa trochu viac aby som bola v obraze lebo tu ste ma zaujali ved tu aj zabijem hodiny posledné dni tak zajtra budem čakať už sa neviem dočkať kedy by som začala normálne jesť papa

fiallinka
autor
16. dub 2010

Lenko, a vy teda máte Nikolku po ivf, chápu to dobře? To icsi je vždycky jistější, ale dražší a ne tak přirozené...

Beebo, já pořád přemýšlím, proč zrovna mně se embryjka tak chytají 🙂, jestli vám můžu dát návod... vlastně mám statistiku čtyři z pěti... ale nevím - teda je pravda, že jsem vždycky cvičila tu Mojžíšovou, a paradoxně mne napadlo, že tím, že nejsem úplně zdravá (mám Crohnovu chorobu - chronické zánětlivé střevní onemocnění), a asi mám i lehounce sníženou imunitu (i ta moje nemoc je autoimunitní), to možná může znamenat, že se líp chytají (tělo se jim tak nebrání)... No kdo ví...

A já jsem tu nebyla, měly jsme babinec, poslední dobou pořád něco 🙂

chiwule
17. dub 2010

dobré ráno holky, jakpak se dnes všechny máte?
tady to vypadá na slunečný den, Anet se taky vyspala do růžova, jen ještě vymyslet co uvařit a máme před sebou krásný den 😵 zítra by mělo být tepleji, tak chceme jít konečně letos do ZOO, zatím bylo pořád hnusně. A dneska ještě musíme nakoupit...jinak volný program 😉 jdu dát sprchu, zatím

fiallinka
autor
17. dub 2010

u nás to vypadá taky na hezký den, jsem s Jurášem sami doma, tak uvidíme, co podnikneme..každopádně už je mu dobře, hurá 🙂

beeba
17. dub 2010

Zdravím, u nás je též hezky. Syn má dnes turnaj v šermu, já jdu uklízet a odpoledne se chystám na zahrádku. Fiall, super, že je Juráškovi lépe 🙂

jani2
17. dub 2010

ahojte,
tak len tak nakukujem...vonku je slniečko, ale trochu zimno 😒 ...snáď sa to do poobedia vylepší. Ideme ku svokrovcom a bola by som rada, keby sme si mohli posedieť na záhrade.
...ešte prikladám fotky mojej pomocnice pri pečení chlebíka!

beeba
17. dub 2010

Jani, ta je krásná 🙂 A jaký má dlouhý vlásky o proti fotkám, které máš v albumu. To je už hotová slečna 🙂