Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

jani2
5. kvě 2010

ahojte dievčatá,
tak ja sa ospravedlňujem za moju veľkú neúčasť ale nebola to moja vina...proste internet akosi "skapal"....vraj tunajšia firma ho robila načierno 😨 .....tak pár dni trvalo, kým sme obvolali novú firmu a kedže sme kdesi "pánu Bohu za chrbtom", tak bol problém s novým signálom.....no ale dúfam, že už bude internet frčať ako hodinky! 🙂 ....pretože za tých pár dni ste mi moc chýbali!
Beeba - najviac som po tieto dni myslela na teba a zvlášť v pondelok....nestihla som všetko prečítať, ale predpokladám, že máš dvoch drobčekov v brušku 🙂 ....s tými mrazáčikmi je mi to ľúto, ale tie už skutočne nebude treba, lebo minimálne jedno bábätko už v brušku máš....takže žiadne čierne myšlienky! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
evaav - tá Kúzelka škôlka je super, aj ja ju púšťam Janke....to si za tú polhodinku stihnem čo-to porobiť....u nás na STV1 veru nie je taký pre deti priateľský program a to je škoda...ešteže máte tu ČT1 😉 ....a čítam že začínaš so stimulkou, to je super, každý mesiac nám tu niekto otehulkuje 🙂 ...ten dlhý protokol som mala aj ja a podľa mňa je super!
...nuž a čo u nás nové?...v podstate nič, Janka je už našťastie zdravá ako rybička (ťuk-ťuk na drevo).... a ja som si uvedomila, že som v polčase môjho oddychu od tehulkovania a v júni asi zas na to vletíme! 😉

fiallinka
autor
5. kvě 2010

ahoj Jani, no chyběla jsi tu 🙂

Kouzelnou školku taky zapínám, Juráš už ji trošku vnímá a mně se docela líbí 🙂

No u mně nic nového, dnes dopoledne pršelo a doma byla nuda (Juráš sice může prý ven, ale jen do kočáru, ať se neunavuje), pak jsem usnula i s Jurim přes oběd, za hoďku se vzbudil a vypadal vyspaný, ale když jsem ho strčila k sobě do postele, tak se rozvalil na polštáři a spal další 2,5 hodiny a pozor - já taky 🙂, to byl teda fakt rekord.

Zbytek dne mi bylo blbě a přešlo to až večer, takže jsem právě uvařila oběd na zítřek a jím ho, protože až teď je mi dobře.

No a zítra jdu na kontrolu, tak snad bude vše ok 🙂

cepecek
6. kvě 2010

Ahoj holky,
nestíhám dočítat. Včera jsme se zase chytly s tchýní. Já už mám na ní fakt alergii. No a gol na závěr tlak mi stoupl. Včera jsem ho měla večer 160/95 a dneska ráno 145/100 ach jo tak to zase budu mít jak u prvního těhu. A může za to ta moje báječná tchýně se svojí dcerunkou úžasnou ☹ a nejhorší je, že tu s ní musíme bydlet ☹ fakt děla samé naschvály.

Omlouvám, že jsem to tak vychrlila, ale musela jsem si ulevit. Takže doufám, že jestli to švagrovka čte a řekne to tchýni tak se chytnou za nos☹

beeba
6. kvě 2010

Dobré ranko, jak koukám na předpověď počasí, tak dneska to nebude venku moc slavné, potřebuji si dojet do města (centra) něco zařídit, tak doufám, že nebude moc prštet. Ještě jednou děkuji za slova podpory, však uvidíme.

Jani, jak to popisuješ, tak bydlíš v malebné horské či podhůrské krajině, luka plná pylových květin, divá zvěř, to je super, fakt závidím, já jsem taky z venkova a občas mi (často) příroda schází. A je moc fajn, že Janička se z nemocí pěkně vylízala. 🙂 Co nechystáte se v létě k moři? Třeba by jí mořský vzduch posílil imunitu.

Fiallinko, tak zítra tě čeká kontrola u gynekologa, vše bude super, dostaneš průkazku,nebo už jsi její hrdá majitelka? To strašně letí, už jsi v 9. týdnu 🙂 Já jsem byla pro průkazku v 10 + něco..., už nevím, nestihla jsem si okopírovat průkazku a oni si ji nechali v porodnici. Píšeš, že ti není občas dobře...takže zlobí žaludek? Ach jo, snad se to srovná 🙂

Evi, takže kdy je 1.den stimulace, omlouvám se, ale jak jsem byla zahlcená svými dojmy, tak jsem asi četla nepozorně... Takže mimi bude potvrzené v půlce června? 😉

beeba
6. kvě 2010

Čepečku, nenech se tchýní vytočit a tlak hlídej, abys neskončila v nemocnici zavřená na spoustu měsíců. Co je vlastně příčina vašich svárů? Třeba to švagrová bude číst a chytne se za nos 😅

evaav
6. kvě 2010

Dobré ránko,tady u nás je dnes pěkně ošklivo.
Čepečku to je fakr hrůze,že tě tchýně takhle zlobí,proto jsem ráda,že jsme trošku od sebe sice v jednom městě ,ale na druhém konci.
Beeba já vlasně nevím kdy ta stimulka začne v útrý mi něco píchli na zastavení vaječníků nebo co a ted mám žekat během deseti dnů mrchu a 18.5 na ultrazvuk na lačno a prý si mám přinést peníze tak už mi asi nasadí léky na stimulku já nevím jak to bude probíhat neznám ten dlouhý protokol.A potvrzení těhu. bude asi v červnu.

Čepečku já trpěla taky na vysoký tlak v těhu.tak doufám,že to ted bude lepší no vlastně jestli se to chytne 😒

fiallinka
autor
6. kvě 2010

čepečku, já mám zlatou tchyni, fakt - ale bydlet s ní pod jednou střecho, asi by mne jeblo 🙂. Máš můj obdiv...

Beebo, já jdu ke svému gynekologovi poprvé, tož jsem zvědavá, hlavně, jestli tam pořád budou dvojčata a jak se bude tvářit... a jak ho znám, průkazku mi ještě nedá 🙂...jinak já jsem teď teprve 8+2 myslím, ale koník to takhle počítá - o týden napřed..

meleri
6. kvě 2010

Cepecku,

to je mi líto...a jak dlouho tam musíte ještě vydržet? s tchýní člověk třeba může dobře vycházet ale potom s ní bydlet to je fakt peklo....a nejde jen o tchýni i s vlastníma rodičema bydlet je záhul.

Beebo

myslím na tebe, určitě to bude v pořádku.

jani2
6. kvě 2010

cepecek - tak ja mám tiež dobrú svokru ale bývať by som s ňou veru nechcela!....viem si predstaviť, že by potom tiež len iskry lietali 😒 , takže si viem veľmi dobre predstaviť ako sa asi cítiš, ale prosím ťa, hlavne sa teraz nestresuj, ja viem ľahko sa to povie, ale mysli na obe mimča....vysoký tlak v tehu nie je žiadna sranda. A to by si malo uvedomiť aj celé osadenstvo u vás doma, teraz by ťa mali obskakovať a nie rozčulovať!
beeba - tak trochu si sa s tým popisom bývania aj trafila, skutočne sú tu okolo nás hlavne lúky a lesy( čo ma desilo prednedávnom , keď som si myslela, že Janka má asi alergiu 😠 ) a tej divej zveri si tiež užijeme a to už niekedy nie je sranda, ešte nemáme oplotenie, takže skalka, záhrada, ovocné stromčeky padli uplynulé roky za obeť srnkám a zajacom 😢 , kým sme sa nepoučili a neohradili aspoň záhradku....však prikladám nejaké foto z dnešného rána 😉
A ako sa cítiš dnes?...toto je asi najhoršie obdobie z celého IVF, však!...to čakanie!...ale neboj, dobre to dopadne! 😉
evaav - ten dlhý protokol je tak ako si písala, keď príde ms, tak začneš so stimulkou ako aj pri krátkom protokole. Jediný rozdiel je tá injekcia, ktorú ti už pichli, čiže odbúrali riadenie vaječníkov tvojím telom a tvojími hormónmi, aby sa do skutočnej stimulky nemiešali 😉
fial - a to som nepostrehla, Juráško bol dosť chorý, keďže môže ísť von len v kočíku!?....ale nech už je ako chce, hlavne že už je zdravučký!
...a ešte k téme letná dovolenka. Veľmi by som chcela ísť k moru, aj Janke by to iste propelo, ale keďže som na materskej nie sú peniažky, teraz príde zas KET, tiež bude treba zaplatiť 4,5 tisíca za ďalší rok mrazenia ostatných embryjok, možno bude aj 3.IVF, takže chudáčik Janka musí ešte bez mora vydržať. 😢 ....ale ak pôjdem do práce, tak jej to na rok vynahradíme a ak bude súrodenček, tak to bude do budúcna pre ňu lepšia výhra ako more tento rok! 🙂 🙂 🙂

ejviska
6. kvě 2010

Jani, mozna Italie, Caorle a tak.. to by nemuselo byt az tak financne narocne. Dojedete tam i autem.

fiallinka
autor
6. kvě 2010

Tak já hlásím návrat z kontroly - drží se oba bobíšci, mají přes dva cm a už vypadají jako miminka, úplně mne dojali... dokonce jsou skoro o týden větší... už teď mne doktor upozornil na porod císařem a závěrečné ležení v nemocnici, ale to ostatně není nic nového... říkala jsem mu, že jsem měla strach, co na to řekne a on, že mu je to fakt jedno 🙂, že na jeho práci to nic nezmění a já naopak - ale změní 🙂, budu tu pořád s něčím, budete mít víc práce... tak prý že si mne tam radši teda nechá už teď, no to by zkusil 🙂

Jani, mně ti normálně zatím přešla chuť na moře, nemám náladu se s Jurim tak daleko štrachat a peněz taky není nejvíc... počkám, až bude větší a užije si to, zatím jezdíme no vlastech českých a slovenských...

fiallinka
autor
6. kvě 2010

beebo, te´d jsem se dívala do čepečkového alba a vidím, že jsi psala, že se ti líbí hartan...ten jsem měla minule pro dvojky koupený, ale jestli ho koupím i te´d, to nevím...

ejviska
6. kvě 2010

Ja mela taky Hartan - Racer myslim. Byla jsem spokojena. Ale je to uz moc let, tehdy nemel otaceci kolecka, uplne obyc ctyrkolka. Mam ho ve sklepe 🙂

ejviska
6. kvě 2010

Jak se dostanu na albumy?

chiwule
6. kvě 2010

ejvis, každá z nás, která má nějaké foto v albumu, má u jména napsáno Fotoblog. Je to vedle vpravo, jak je Pošli IP... No a pak už jen prohlížíš 😉

jani2
6. kvě 2010

ejvis - u mňa to funguje tak, že kliknem na fotku a objaví sa ponuka, či chcem pokračovať na album, tak kliknem ANO. 😉

beeba
6. kvě 2010

Jani, to je baráček jak malovaný v lůně krásné přírody 🙂

Já jsem se koukala na kočárky pro dvojčata ne kvůli sobě, ale kvůli čepečkovi, prostě jen tak a moc se mi zalíbil Hartan kočárek pro dvojčata ZX II 2010 > varianta 729 a 803 http://www.batolata.cz/detail.php?zbozi=1793390 . Ale je docela drahý, teda, myslím, že jsou i levnější, ale variant hartanu je snad milión. Je na něj docela dlouhá čekací doba. V každém případě, koupě kočárku pro dvojčata není zrovna jednoduchá. Aby člověk změřil veškeré používané dveře, sehnal tašky na miminka, nevím, jestli zrovna na odkazu je prodávají jako součást kočárku, zase tak moc jsem to neprohlížela, ale je docela lehký a na první pohled vypadá super. Osobně, však jak se znám, bych moc zvažovala, jestli bych nekoupila podobný zánovní, prostě po někom, protože 15.000,-Kč je docela dost 😉

Fiallinko, tak velká gratulace k miminkům, že by to byli kluci jak buci? Ne 😉 dělám si srandu, určitě tam bude min. jedna holčička, když už máš koupené bodýčko do růžova 😉

beeba
6. kvě 2010

Jo, jinak u mně nic novýho, akorát myslím, že břicho už tak strašně nafouklé nemám. Dneska jsem si měřila teplotu, tuším, že fiallinka ji měla jako "první příznak" těhu trochu zvednoutou a nic, klasika 36,6. Jestli to dobře počítám, tak první den ET se nepočítá, tak jsem dnes 3.den. Nemám žádné břišní pochody ani bolístky, prsa mám v normálu. To víte, že mi to nedá a kontroluje se tůhle a támhle, ale docela po té včerejší jobovce (trochu jsem to hystericky ořvala) už je mi líp. 😉

chiwule
6. kvě 2010

ahoj beebo, držím palečky! Myslím, že na nějaké závěry je ještě brzy, přeci jen jsi teprve 3. den. Na IVF a IUI jsem vždycky nejvíc nesnášela to čekání, když se nic neděje a člověk musí přežít ty dny než se zas posune někam dál nebo se dozví výsledek. Ostatních embroušků je mi líto, ale ty co jsou v pupíku se určitě hezky zabydlujou a počkej, hartan bude malej 😉 Jinak s teplotou ti neporadím, já se až tak nesledovala, neměřila jsem jí, ale vím, že v jednu chvíli jsem si přišla naprosto bezpříznakově a s odstupem času můžu říct, že to byl právě ten příznak, že jsem těhu 😉

ejviska
6. kvě 2010

Tak uz to mam, pres to kliknuti na fotku. Ale Cepecek treba u sebe napis "fotoblog" nema a kdyz jsem najela na fotoblogy a dala hledat podle jmena, tak to nic nenaslo. No uz vim jak na to stejne...
Vysvetlete mi, jak ten kocarek siroky projde dverma? A takove ty kocarky "dva nad sebou", to pro novorozence nebyva? Vite co myslim?

chiwule
6. kvě 2010

cepecku, bych nechtěla bydlet ani s mou mamkou, natož s tchýní, ale někdy to prostě jinak nejde co? tak doufám, že se to brzy srovná do nějaké akceptovatelné roviny 😉 Na tlak ti dali nějakou medikaci nebo se zatím jen přeměřuješ?

fial, super, že se mimísci mají k světu, a tvůj mudr taky vtipnej 😉 teď už jen projít zhruba 7,5m těhu a bude vyhráno 😵

Anet dnes dostala očkování, tak je taková mírně mrzutá a unavená, ale zatím nic zásadního. Po obědě spala 4´hodiny, byl pak trochu problém dostat jí večer do postele, ale už usnula. Doktorka z ní zas byla na větvi, jak je upovídaná a rozumná, že prej jí to logicky myslí 😅 další návštěvy doktorů nás čekají v červnu, to jdeme k zubaři, a pak až v říjnu na dvouletou prohlídku...

ejviska
6. kvě 2010

Chiwule, tak to si uzijes, jestli ji to uz ted "logicky mysli". 😀 Ja se priznam, ze mne kolikrat dceruska rekne "Mamko, a proc to radsi neudelas tak a tak...". A ma pravdu!!! Tak jenom sklapnu a reknu AHA a myslim si v duchu "do prd...co bude za par let. 😀

My bydlime v CR s mojima rodicema, oni dole, my nahore, klasicky dvougeneracni domek. Ted tam teda nejsme, ale klapalo to uplne skvele, ani muj muz si nemohl stezovat. Naprosto respektovali, ze tam je to "nase", i kdyz je to jejich dum.
Tchyni mam fajn, ale bydlet bych s ni asi nemohla. Ono je rozdil, kdyz se bydli s rodici zenske nez chlapa.

jani2
6. kvě 2010

fialinka - tak drobci budú valibuci, alebo skôr valibučky 🙂 !?...hlavné je že sú v poriadku, a pravdupovediac tie tt tak strašne utekajú!....a čo sa mňa týka ja by som aj k moru išla, ale na to cestovanie s Jankou sa moc necítim...keby sa tak dalo k moru presunúť behom hodinky! 😵 ...nuž ale tak či tak, tento rok sa dovča isto nekoná, ak tak len po Slovensku nejaký predĺžený víkend 🙂
chiw - tak až sa Anetka z očkovania pekne vyspinká! 😉 ...a vypadá, že je pekne ukecaná šikulka, keď ju aj dr. chváli! 🙂
beeba - ach tie nešťastné sledovania príznakov!...ale chápem, ja som iná nebola!...avšak na 3.deň po ET je vééééľmi skoro na akékoľvek predtuchy, a je skoro aj na zvýšenú teplotu...tá ešte len príde! 😉
...tak ja som doteraz od deviatej snorila na internetovom bazáre a nakúpila krásne vecičky pre malú....už sa teším až prídu! 😉

cepecek
7. kvě 2010

Ahoj holky,
děkuji za podporu, dost jste mi pomohli. Jen ten tlak nemůžu dát dolů☹. takže asi v pondělí volám dr. co s tím. Jinak jste se ptali proč u nás jsou ty nesváry - to je na delší povídání, ale vše je kvůli manžově sestře. která bydlí 80 km odtud a je pro rodiče modla, buh, a všechno. Ona jim radí, ona jim říká anamnézu a hlavně když něco náhodou řekneme rodičům, tak tchyně hned volá jí a musí to spolu probrat a vždy pak příjde s tím, že já lžu, že to tak není ☹ a teď se ještě snaží tchýně snaží dát to mezi náma dohromady a říká jak je Martinka úžasná a že problémy dělám já..... a nejhorší je, že do toho zapojuje malou. Jinak těch story se švagrovkou je tolik, že bych mohla vydat knihu, tak jen napíšu jeden. Moje první návštěva u rodičů mého muže probýhala super, moc jsem se jim líbila, ale jen do té doby, než dorazila Martíínka. Ta o mě řekla, aniž by se se mnou bavila ( viděli jsme se sotva 5min.) že jsem nevychovaná, drzá, panovačná, tlusná, nemám vkus a Tom si zaslouží někoho jiného, nejlépe její kamarádku. No a pak se začali dít věci, nad kterýma jsem se jen už smála. Dělala vše proto, abych si manžu nevzala. Tak to je tak trošku naší situace☹

Jinak dneska odjíždíme k našim, tak se moc těším, a třeba se tam dám dorychtiku🙂

evaav
7. kvě 2010

Čepečku drž se.
Já mám tchýni fajn,ale bydlet bych s ní taky nemohla,sama vidím jak si švagr užívá,že má nad sebou v patře mámu i tchýni no,ale co má to za to jak se chová tak at si to užije,je to takoví mistr světa,nejlepší my jsme hovna on má nejlepší rodinu,nejlepší v práci šéfové ho chválí no prostě mě připadá,že si něco kompenzuje nějaké peoblémý,protože to si o sobě bohužel myslí jen on,nemá ani žádné kamrády,protože si všechny tím svým chováním odradil.Pak na nás začak machrovat,že dostane od mamky byt a ona,že půjde nadněj do patra tááááááááák at si to užívá.Protože,občes příjde a ve slabé chvílce si postěžuje,že tam kním furt někdo leze a běda když řeknou,že se jim to nehodí.
My jsme jak už jsem psala na druhé straně města a tchýně se knám nedoškrábe a moje mamka ta dá alespon v čas vědět.
No.ale to píšu jen tak,abych si taky ulevila.Ani jsme tchýni neřekli,že jezdíme do sanusu o provním děcku to věděla,ale ted si to nechávám pro sebe,protože kní chodí furt nějaké drbna a tak nepotřebuji zbytečné otázky.vždyck když náhodou musíme jet do Sanusu v HK tak říkáme,že tam jezdíme s Verčou na kontrolu

Jé to jsem se teda rozepsala maminky držte se kašlete na všechny i když někdy to nejde lehce 😉
Beeba držím pěsti 🙂

meleri
7. kvě 2010

čepečku,

to je pitomé...vidím že je to povahově drbna. přeju ti at se to conejdřív změní a budete se moci odstěhovat do vašeho. jak si představím že bych musela bydlet s tchýní tak mi běhá mráz po zádech...ona sice drbna není, ale je velmi panovačná, a navíc jako právnička má na všecko patent... 😖 takže před ní ostatní smrtelníci nic neví nic neznají, protože nejsou právníci. 😝 😝 No a nejhorší kategorie lidí jsou pro ni manželky právníků... 😝 které si právníky berou jenom pro peníze a tím pádem jsem do této kategorie spadla i já... 😀

beeba
7. kvě 2010

meleri, to je pr---, tak ty jsi vlastně taková vypočítavá mr.... 😅

Holky všude je něco... Já zas mám tak strašně zlatou a hodnou tchýni, že v jejím obraze cokoliv udělám a řeknu, působí hrubě a zle. Ale už jsem si zvykla, naštve mne tak jednou do roka a to musí být fakt nějaká hodně velká konina. JInak moje zlatá tchýně mi říká pipinko (tfuj a to jsem už 20.let feministka) a je tak starostlivá, že to bohužel hraničí se slušným chováním, netaktností a vlezlostí. No, její syn jí prostě často nahrává, v její přítomnosti či po telefonu, najednou změkne.... teď když to píšu, tak se chechtám, škoda, že to neumím líp popsat...To byste musely zažít.... 😀

Ale raději ne. Blahořečím tomu, že je od nás 410km a tak se jednou za dva či tři měsíce docela těším na návštěvu, protože se u ní mám jak v bavlnce, nevařím, nesmažím, dokonce, nechce, abych myla nádobí... takže, co si stěžuji, mám dokonalou tchyni 😎

ejviska
7. kvě 2010

Evi, to "jsme hovna", to je dobry, jsem se valela smichy 🙂

Meleri, tvuj manzel je pravnik?

Moje tchyne je hodna, ale strasne zvlastni. Ted napr. 4 mesice nevidela vnucku a ani se neozve. JSem ji nekolikrat rikala, ze kdyz nam do UK zavola na mobil, tak ji to vyjde stejne a my platime 20kc za 20 min., tak at klidne vola. Takze za 9 mesicu volala uz jednou 🙂 Moji rodice sili, ze nevidi vnucku, porad visi na skypu. Ja kdyby mi odjela vnucka pryc, tak bych si kvuli skypu klidne koupila pocitac 🙂 Ona ji ma rada, to vim, ale tak nejak, aby si to clovek domyslel. Nedava to tak najevo. A to ma jedinou vnucku.
ZATIM!!! 😀 😀 😀 😉

meleri
7. kvě 2010

beebo,

jo přece právníky si ženské berou jenom pro peníze! 😝 jako ta moje není zas nějaká šílená, ale prostě často dá najevo co si myslí o svém okolí...a nevynechá z toho ani svého syna...já si furt říkám že taková snad nebudu až bude mít syn manželku. myslím že budu ráda když si někoho najde a budou štastni!

synové se z matek můžou pos....t to je známá věc...

jani2
7. kvě 2010

ejviska - no moja mama je niečo ako tvoja svokra....tiež sa neozve a od jesene bola u nás len 1x a to má tiež jedinú vnučku. ak chcem byť s ňou, musíme prísť my. viem, že má Janku moc ráda, ak niečo potrebujeme, vždy sa postará aj Janku zaopatrí....ale k tej jej vyťaženosti sa jednoducho návštevy rodiny akosi nehodia a nemá na ne čas či čo!....má 60 a ešte učí na polovičný úväzok, je predsedníčkou Únie žien, chodí na Univerzitu tretieho veku, je členkou nejakého Klubu knihomoľov 😵 , členkou Turistického zväzu,...2x do týždňa chodí s kamarátkami na plaváreň, 1x do termálnych kúpeľov.....no ja som oproti nej domáci skysnutec! 😵
....no a ešte niečo k tomu "nášmu bývaniu v lone prírody" - včera som skoro prišľapla zmiju, fuj.....a to za mnou išla ešte Janka 😒 ...takže nie je to tu len ružové!