Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
31. kvě 2010

Anitto, myslím, že manžel bude muset podepsat souhlas, ten má platnost pouze určitou dobu, v Gestu oficiálně chtějí, aby k podepsání došlo před lékařem a manžel předložil OP (ale teď třeba u nás jsem přinesla podepsaný papíry z domova, protože nám věřili) a u KETu být poté nemusí. Po KETu ležíš chvíli v CARu a jdeš (spíše jedeš) dom 🙂 Takže to zvládneš s trochou šikovnosti sama, ale na druhou stranu si myslím, že by bylo fér, aby o tom věděl. Určitě tě bude podporovat. Asi je teď stejně zklamaný jako ty a pravděpodobně se bojí dalšího zklamání či o tvé zdraví. Ale měli byste na to být dva, toť můj názor 🙂

chiwule
31. kvě 2010

beebo, jsem se do toho nějak zamotala - tak musí být manželův souhlas u KETu nebo ne? 😕 jsem voľaká zmetěná 😅

beeba
31. kvě 2010

Ahoj chiw, psala jsem zde zkušenosti z Gestu, kdy po uplynutí doby 90dní je nutný opětovný souhlas obou partnerů ( i při KETu, pokud je provedený po platnosti předchozího souhlasu), blíže jsem našla:
http://www.gest.cz/cz/crm_ivf_ivf.php?pg=1&PHPS...
Myslím, že by to mělo být všude stejné, protože tím si kliniky kryjou záda, aby nenastaly problémy po právní stránce.
Samozřejmě, pokud je zavedení embryí i rozmražených ve lhůtě 90dní, tak souhlas není nutný, ale to tuším nebude ani tvůj ani anittin případ.

beeba
31. kvě 2010

.........a že u KETu být nemusí, jsem myslela Anittin manžel, nikoliv souhlas 🙂

evaav
31. kvě 2010

ahoj všem
Tak jsme si užili v sobotu dětský den ,Verča soutěšila až na jeden karambol spadla z motorky z té odrážecí přímo na nos a čelo na šutry,ale otřepala se z toho jen má trošku odřený obličej. Vyšlo nám i pěkné počasí,včera už to bylo horší celou noc lilo a lilo. Dnes jsme sní jeli do Polska do agvacentra a tam se taky pěkně vyřádila,chtěli jsme otestovat jestli se nebude bát po dlouhé době v bazénu a super je to taková vodnice.Naši mi říkali,že léto má být ošklivé,tak budem navštěvovat kryté plavečáky v okolí a asi skusíme i LIberec.Tak se musíme nějak snažit být pozitivní. I když včera mi zase přišlo,že jsem mohla mít bojovníčky v bříšku no jo no ☹

beeba
31. kvě 2010

Evi, to bude ještě chvíli trvat, než to přebolí,ale jednou to přebolí. Musí, život jde dál 🙂
Liberec je fajn, taky jsme tam několikrát byli, ale je nutno si připravit peněženku naditou bankovkama 😉

jani2
31. kvě 2010

evaav - ja viem, že je ti to ľúto 😢 ...ale šance ešte máš a súrodenec pre Veroniku ešte bude! 😉 ....škoda, že nevidíme dopredu, či sa ešte bábätko podarí, ubralo by nám to hodne smutných myšlienok!...ale na druhú stranu, nebolo by prekvapko 😉 😉 😉
My sme s Jankou tiež boli cez víkend v bazéne....pršalo, tak sa mi to zdalo najvhodnejšie pre malú. A ak bude leto fakt upršané, tak si otvorenú plaváreň asi ani neužijeme 😖 .
...inak aj v záhradke mi to už ide z kopca, špenát skoro vôbec nevyrástol....cibuľa mi žltne a o paradajkach ani nevravím! 😒

fiallinka
autor
31. kvě 2010

Kdybyste někdo potřebovali životopis, tady je inspirace 🙂

Supermanažerka
Trocha odlehčení k jinak vážnému tématu hledání zaměstnání po mateřské dovolené.
autor: Pavel Tomeš, editor, 7 Sedmička- Týdeník pro celou Prahu

Nevím, proč ženy po rodičovské dovolené trpí při hledání práce nízkým sebevědomím. Na otázku, co jste dělala v posledních letech či jakou máte praxi, nemusí při pohovorech přece jen klopit oči.
Co třeba: "Mám za sebou sedm let tvrdé manažerské práce na plný úvazek. Vedla jsem tým, v němž byl i můj starší kolega a partner, s kterým jsme rozjeli ambiciózní projekt multiplikace lidských zdrojů. Tým se rozrostl o kolegu na pozici junior scream manažera, kterého jsme museli teprve vyprofilovat. Spala jsem jen několik hodin denně. Projekt byl v plenkách a první výsledky mojí práce, které jsem nacházela v nich, nebyly povzbudivé. Musela jsem navíc řešit nízké základní jmění, neustálé výkyvy v cash flow, druhotnou a hlavně prvotní platební neschopnost. I moje pozice v týmu byla složitá. Snažila jsem se delegovat některé úkoly na kolegu, ale nevyjasněné kompetence nás občas stavěly proti sobě. Měl totiž zajímavý pocit, že tým vede on. Musela jsem odvrátit i situaci, kdy chtěl projekt opustit kvůli jinému, zdánlivě dobře nastavenému projektu. Přesto jsem ho motivovala a vrátila do týmu.
Postupně se náš mladý kolega postavil na vlastní nohy a už jsem ho nemusela vodit za ručičku, což mi uvolnilo ruce k práci na rozšíření týmu. Jenže pak přibyli do týmu nečekaně dva další nováčci a byli jsme zase na začátku. Dnes ale mohu říct, že se tým stabilizoval a chová se bez nadsázky jako jedna rodina…"
Myslím si, že na takový životopis existuje jen jedna odpověď. "Jste přijata!"
7 Sedmička 22. dubna 2010

chiwule
31. kvě 2010

fial, to je úžasné! 😀 😀 😀 😀 😀

beeba
1. čer 2010

😀 😀 😀

iwuska19
1. čer 2010

😀 😅 😀

anitta
1. čer 2010

pecka 😀 😀 😀 luxus myslím že chlap nepochopí 😀

chiwule
1. čer 2010

anitta, výjimečně bych se chlapů zastala 😉 tohle zrovna jeden napsal 😎

ejviska
1. čer 2010

Mozna byl autor na MD 🙂

ejviska
1. čer 2010

Kde je Meleri?

jani2
1. čer 2010

jééj, to sa mi moc páčilo 😅 😅 😅 😅 😅

anitta
1. čer 2010

🙂 tak to teda čučim

ale manža teda uznal že md fakt není dovolená , jakjsem byla ted v té nemocnici tak mi psal a volal že nechápe jak to vše zlvádnu a ještě uklidit a uvařit a že už nikdy nebude naštvanej když nestihnu uvařit večeri atd . jsem se smála 😀

fiallinka
autor
1. čer 2010

@anitta mojeho chlapa by ani nenapadlo chtít teplou večeři 🙂, i když dnes byla polévka, to je teplé, že 🙂... a je jen dobře, když si to ti drahouši vyzkouší... manžel byl s Jurčou čtyři dny doma, když měl tři měsíce, ale za tu dobu se jen o něj staral a vozil mi ho do nemocnice, tak to bylo něco jiného....

anitta
1. čer 2010

no ted už jsem teplé taky odboruala většinou se vaří až dorazí manža z práce domů jinak to nejde... a většinou navařím na dva dny takaspon nemusím vařit oběd a vařím tak aby to mohl i Davídek..
jenten uklid mě teda štve mezonet stopade metrů je mazec uf. nechápu holčiny co mají barák aještě péče o zahradu to by mě ranila
fialinka a jak se cítíš s dvojčátkama musí to být krásné mít v sobě dva prcky kéž by mi to také vyšlo

cepecek
1. čer 2010

Ahoj,
hlásím se že jsme Ok. Včera jsem poslouchala miminka fonendoskopem a nic ☹ ale manža cítil jak kopali🙂 tak to bylo fajn 🙂
Jinak u nás vařím taky na dva dny, ale večeři máme studenou....

fiallinka
autor
1. čer 2010

@cepecek pořídila sis svůj 🙂? Já jsem skoro uvažovala o takovém tom přístroji na poslouchání ozev (jak mají v nemocnici), dá se to koupit na e-bay celkem za slušné prachy, ale pak jsem si stejně uvědomila, že jednak u dvou to jde blbě slyšet, a hlavně kdybych jedno neuslyšela, stejně by už nic nepomohlo, takže to asi nemá cenu...

@anitta já se spíš pořád bojím, jestli je vše ok, jestli jsou tam pořád dva... podle mne je hezký pocit čekat dvojčata, je to svým způsobem výjimečné, ale ke konci je to těhotenství dost hrozné, takže se ty pocity tak navzájem přebíjí... i ten strach o ně je asi větší než o jedno, takže těžko říct...

cepecek
1. čer 2010

@fiallinka - já ho mám půjčený , od známého doktora, ale ještě srdíčka neslyšíme, to tak od 20tt, ale jak se hýbou a kopou je slyšet dobře🙂 jinak v lékárně se dá sehnat za 200,-

ejviska
1. čer 2010

Holky, ja kdyz jsem byla na MD, tak jsem si chodila pro obedy do zakladni skoly. A bylo to naprosto skvele. Jednak toho davali hodne, takze se najedl i tatinek vecer a jak byla mala vetsi, tak jsem ji to normalne davala. Takze si zvykla na vsechny chute, spenat, koprovou, knedliky, i ovocne knedliky....ja takove jidla jinak moc nevarim. Teda spenat ano 🙂 Sice to stalo kolem 40kc, ale urcite se to vyplatilo. Nekomu to mozna prijde nevhodne, davat to decku, ale stejne pak jde do skolky a tam je takove jidlo taky. V teto skole teda varili moc dobre, casto ryby, lusteniny ( to je stejne podle norem ).

chiwule
1. čer 2010

anitta, taky mě neba uklízet ten náš mezonet 😉 jakmile začnu nahoře a dojdu dolům, můžu začít znovu a obráceně 🙄
jídlo vařím většinou večer a taky na druhý den oběd nebo obráceně, podle toho jak to vyjde, jestli udělám něco co Anet nejí tak pak musím dopol uvařit jiný oběd pro ní...

fiallinka
autor
1. čer 2010

@cepecek já jsem myslela takový ten elektronický, takový ten drahý...

@ejviska já jsem taky teď občas měla obědy ze školní jídelny, manžel učí ve škole, tak mi občas oběd přibral...ale začalo mi to připadat jednotvárné, nosil to později, než jsem měla hlad 🙂 a hlavně se zhoršili, takže možná s tím zas začnu někdy příště, ale zatím si dávám pauzu 🙂

chiwule
1. čer 2010

ejvisko, to jsi měla štěstí, že vařili dobře. Jsem zrovna nedávno hledala nějakou inspiraci na netu v jídelníčcích mateřských školek a nestačila jsem zírat, co jsou schopni uvařit malým dětem - samý smažený a mastný jídla, párky a pod... no hnus 😠
jinak 40 Kč za oběd je směšná částka, doma za to neuvaříš 😉

iwuska19
2. čer 2010

Holky s tím vařením no u nás je to takhle Natálka chodí do jídelny ZŠ protože jezdí do školy 9km od nás a autobus jede 1 za hodinu takže když ho nestihne čeká,tak aby neměla hlad ale nestěžuje si prý vaří dobře a jinak vařím doma protože přítel je docela rýpal a vše nesní takže by mu to nebo ono nejelo a pro mě by to byly zbytečně vyhozený peníze.Od ségry tchýně ale 😉 pracuje v kuchyni na učnáku a tam vaří výborně ale asi to není všude stejný.

anitta
2. čer 2010

😉

ahojky holčiny
o té kuc hyni jsem také přemyšlela ušetří to práci čas a navíc i peníze ale asi bych to nějak těžko zařadila do našeho harmonogramu tak radši uvařím něco lehkého dnes br. kaše a brokolice se sýrem.. to jíme oba a je to ok

fialinko já si teprv ted přečetla tvůj příběh ☹ to je hodně kruté je mi to moc líto a opravdu si to teda nedovedo představit . jsi silná osobnost a moc ti přeju celé těhu až do konce bez potíží . určitě to dobre dopadne

ejviska
2. čer 2010

Ja bych rekla, ze v teto nasi skolni jidelne varili lip, nez pak ve skolce, kam dcera chodila. NAvic ted je tam vyber z jidel. A v jidlonosicich tam bylo jidlo pripravene uz od 10 hod cca do pul druhe myslim. Takze jsme s kocarkem zasli na prochazku. To byl fajn cas... sice ted se mam taky dobre.
Tady maji deti ve skole na obed hamburgery, hranolky, parky, kureci kari ( ostre ), rybi prsty a tak. Obcas nejake normalka maso se stavou. Dcera nechodi, nosi si lunchbox, ale to neni obed, ma tam ovoce, jogurt, nejakou tycinku. VArim doma, ale jaksi ted ani moc maso nechce. ☹

jani2
2. čer 2010

ejviska - to je fakt strašné, čo tie deti mávajú v škole na obed 😒 ...ja si trúfam povedať, že im takto školstvo vedome skracuje život a zhoršuje jeho kvalitu, lebo skôr či neskôr sa taká strava podpíše na zdraví! 😒
Od septembra ide Janka do škôlky tu u nás v dedine, tak som zvedavá ako sa bude variť tam....ale čo som počula iné maminky, tak sa hodne kladie dôraz na zeleninu a ovocie, mliečne výrobky a tak 🙂
Včera som bola s Jankou na kontrole u pneumologičky a endokrinologičky....všetko našťastie v poriadku, ale aj tak nás odoslali na ďalšie dve pracoviská. Janka ako maličká mala novorodeckú pubertu, takže sa máme zastaviť na detskú gyndu, či sú vaječníčky a všetko dole v poriadku....no a ako som tu na jar písala, že JAnka mala ekzém po telíčku, tak vtedy som jej aj v stolici videla niekoľkokrát trochu krvičky, a keď som sa jej pozrela na prdelku, tak mala prasklinku 😢 - a pritom tvrdú kakanicu nemala!. Tak vraj máme isť si dať spraviť alergologické testy (vraj keď má čo i len slabučký ekzém, tak tá citlivá pokožka môže byť aj na konečníku a preto praská)...no a pre istotu aj na gastroenterologiu. No, tak máme v lete čo robiť! 😒