Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

jani2
3. čer 2010

...a tak ma napadlo, keďže budem mať mraziačiky z časov keď som mala 33 rokov, to ma dúfam, nebudú posielať na amnio, alebo? 😒

fiallinka
autor
3. čer 2010

@beeba nene, to si můžeš u jednoho i u dvou zaplatit, stojí to u nás 1400,- Kč, ale jsou i pracoviště, kde se to dělá zadarmo. Já jsem se dlouho rozhodovala, jestli tam jít, ale rozhodlo jediné - výsledky té krve až tak průkazné nejsou, ale mají tam 100x lepší ultrazvuk než u nás v nemocnici a jsou tam fakt odborníci, když je nějaký problém, tak tam stejně z celého kraje posílají. Výhoda těch testů v prvním trimestru je, že jsou přesnější než triply a kdybys brzo zjistila, že něco je moc špatně, můžeš to řešit dřív. No a taky tam pak automaticky jdeš na ten další, větší ultrazvuk a ten je hodně důležitý.

beeba
3. čer 2010

Tak na to jsem nepřišla 🙂 jdu to zkusi
@fiallinka , jo bomba

fiallinka
autor
3. čer 2010

Jani, já myslím, že ne - a stejně, na tu amnio fakt nemusíš....

katy2
3. čer 2010

@beeba normalne sa NT meria na uzv, ale uz teraz mnohi dr. robia kombinovany test spojeny s odberom krvi... je presnejsi.....

@fiallinka je to dobra vec, len na to casto zabudam....

fiallinka
autor
3. čer 2010

@beeba a teď jsem si odpověděla a máš nahoře červené číslo 🙂

beeba
3. čer 2010

@fiallinka aha, to jsem ráda, že to vím. Holky, já jsem v mých těhu proplula naprosto bez info a v pohodě, tak si připadám jako blb, že se furt na něco ptám. Vy máte veškeré údaje schované, to já nemám. Těhu průkazku mi vzali v porodnici a krom jednoho uktrazvuku, ze kterého mám fotku, nemám vlastně vůbec nic 🙂

fiallinka
autor
3. čer 2010

@beeba a myslím, že jsi na tom byla vlastně nejlíp, ty stresy jsou fakt naprd... až budeš těhotná potřetí 🙂, tak rozhodně žádné informace nevyhledávej, jo?

beeba
3. čer 2010

Ty fialli, kdyby kdyby... tak na to NT půjdu, to jsi mne inspirovala, teda, pokud bych nebyla srab 🙂

fiallinka
autor
3. čer 2010

pro obveselení vám tu ukážu fotku, jak mladý pán po obědě spí 🙂. Sice vypadá na té fotce strašně vyžraně, ale to spíš dělá ten divný záběr 🙂

beeba
3. čer 2010

To je pěkný pašík 😀

chiwule
3. čer 2010

pěkné fial 😀

fiallinka
autor
3. čer 2010

Ještě jednu spací 🙂

jani2
3. čer 2010

fialinka - tak na tej prvej fotke vyzerá fakt poriadný bacuľko a tak nejak starší 😉 ....a tá druhá fotka mi pripomenula Janku...tá zas musí mať cez tvár handrového zajka aby zaspala 😉

anitta
3. čer 2010

fial teda krásné fotečky pěkně vytuhnul chlapík 😀

beeba
4. čer 2010

Ahoj, našla jsem dnes zajímavý článeček, tak se mrkněte, i když asi to není nic pro mamky dvojčat, která čekají na páreček 😎
http://www.novinky.cz/zena/deti/202155-chytre-t...

anitta
4. čer 2010

jooo to bych asi taky nevydržela a testovala tak doufám že až budu zase těhu už budou volně v prodeji 🙂

ejviska
4. čer 2010

Ja myslim, ze NT delaji vsem automaticky na UTZ v 12.tt. Takze o tom mamina ani nemusi vedet. Je to tak?

fiallinka
autor
4. čer 2010

@ejviska NT je vlastně jen název pro to šíjové projasnění a to opravdu měří vždycky, pokud to síly a ultrazvuk dovolí 🙂... a ani to nevíš, to máš pravdu. S tou krví a celkovým vyhodnocením, případně jako ty integrované testy, to dělají jen někde, často se to platí, a certifikát na to má jen pár pracovišť...

fiallinka
autor
4. čer 2010

http://www.zajicvyjenamesic.com/?p=5667#comments

hodím vám tu na pár fotek ze zlínské Galaxie, sice fotky nic moc, ale aspoň pro ilustraci...

iwuska19
4. čer 2010

Fiall Jurášek krásně spinká 😉

beeba
4. čer 2010

@fiallinka, Juráš je krásný dítě. Fakt! To si jako mamka za pár let užiješ 😉 Jestli mu zvostanou ty kukadla, jako že jo, to se pozná, tak davy dívek budou obléhat váš příbytek! Jinak jsem koukala na zajíce a máte super stránky. Osobně mne dostal zelený skautský dort a chatičkami, neuvěřitelné... Máte asi prima partu 😉

Jinak Terka už chrapuší, dneska byla očkována druhou dávkou prevenaru 13, tak je nějaká hotová a dobrovolně chtěla jít dělat hají. Já přeléčuji svoji intimní mikroflóru, pan doktor chce mít jistotu, že bude vše v pořádku, no né že bych trpěla nějakými problémy, ale on je pečlivý. A v červnu bychom zkusili nativní IUI, teda pokud budou průchodné vaječníky. Doufám, že jo, nevím o nějakých problémech. Vím, jsem bláhová, skutečně si nedělám nějaké veliké naděje, ale prostě to zkusím. Řekla jsem si že max. 4 cykly do prosince a potom se smířím s realitou. 🙂

chiwule
4. čer 2010

jéé beebo, to budeme mít spolu májová koťátka 😉 😅 počkej na mě do září jooo? 😎
je super, že se nevzdáváš, srší z tebe úžasný optimismus! držím pěsti pro štěstí!

jani2
4. čer 2010

@beeba - hm, ja som bola tiež u gyndošky...a mám kvasinky (asi z tých bazénov 😒 )...takže sa tiež pred KETom preliečujem 😉 ....inak ms stále nikde, už by aj mohla prísť!

fiallinka
autor
4. čer 2010

@beeba díky za pochvalu mojeho malého chlapa... on je sice podobný asi teď víc na mne, když jsem byla dítě, ale jinak je z nás rozhodně hezčí manžel, teď jsem ho sice dost vykrmila, tak už to není, co to bývalo, ale přesto se dost divím, že si mne vůbec všiml 🙂, no on naštěstí na vizáž moc nehledí a kila navíc taky neřeší 🙂

A ten dort jsem dělala já s kámoškama, heč 🙂... Zajíc jsou stránky, které jsme založili (a platíme 🙂)) já s manželem, oba jsme vedli skautské oddíly a z tama se známe... a naprostou většinu kámošů máme společných a z jednoho okruhu lidí a na to se nabalili další. Tím, že jsme malé město, dost se tu známe a hodně lidí tu zůstalo, takže to je super, na druhou stranu to až tak velká idyla není, už se vídáme málo, zbylo nás jen pár, co se teď vídáme s podobně starýma děckama, navíc i když je tu tolik lidí, dokonce i dost bab na mateřské, tak se zas tak moc nepotkáváme, nějak se to nedaří sladit.... no přesto jsem ale ráda, že tu bydlím...

@jani2 teď bys ju chtěla a ona nic, potvora... už se ti to blíží 🙂

beeba
4. čer 2010

Jani, hlavně na to nemysli, vymaž si mozek, nehlídej se a věř si. Více planých slov netřeba. Všechny budeme s tebou.

beeba
5. čer 2010

Ahoj, tak jsem zde sama, ale to je jasné, venku je nádherně, tak si užíváte krásného počasí 🙂 My jsme byly s Terkou celé dopol. venku, poté oběd, teď hají a odpoledne jedeme se synkem grilovat na zahrádku, už jsem naložila masíko. Tatínek nám musel narychlo odcestovat na severní Moravu k rodičům, tak mají myši pré (nemusím vařit složitá jídla).
@chiwule dík za milá slova, tak myslíš že květen 2011 to jistí????

Jo a holky nebudete mi věřit, ale já jsem tedy nezabřezla, ale tři moje kamarádky ano! Dvě jsem prý inspirovala svým snažením! Takže máme 6měsíc, to už jsem psala před 14dny, dále 9 a 6.týden. To je paráda, ale i v pr.... A čtvrtá kamarádka prý usilovně na TOM pracuje. To je peklo 😎

chiwule
5. čer 2010

beeba, zrovna jsem četla info z nějakého vědeckého výzkumu, že má žena zhruba o 10% větší šanci že otěhotní když je v jejím okolí nějaká jiná těhotná než kdyby v okolí žádná nebyla 😉 Takže to máš docela pojištěné ze všech stran 😎 😀
U nás se ve středu prokecla švagrová s přítelem, že čekají mimi, je v 7tt 😅 Nechtěli to pochopitelně ještě nikde říkat 😵 Doufám, že na mě naplive taky nějaký ten těhu hormon 🙂

chiwule
5. čer 2010

jinak my jsme byli taky dopoledne venku, Anetka statečně ťapala asi 1,5km! Byla tak unavená, že k obědu ani nechtěla svou oblíbenou polévku a šla lehnout do postýlky úplně sama! Tak dostala alespoň mlíčko a teď spinká. Mužík po polévce usnul taky 🙂 já si dala salát s tuňákem a kafíčko s dortíčkem a držím tu stráž 😅 no a vařím druhou část oběda a peru... ale taky bych šla lehnout, asi si dám na chvíli šlofíka 😉 😎

chiwule
5. čer 2010

jo beebo a ten květen s tebou počítám, ne že se trhneš dřív! 😠 😀 😉 🙂