Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

jani2
14. čer 2010

@ejviska - áno to je zámok v Bojniciach...vlastne takto ho bolo zo ZOO vidno....a Janka má ca.97 cm, neviem, či je to na 2 roky veľa!?...no a Meleri sa skutočne niekde vyparila! 😢
@beeba - určite tam na výlet choďte, dcérka si určite užije aj ZOO aj zámok je veľmi pekný 😉

lenkace
14. čer 2010

ahojte žienky

môže mi niekto poradiť? máme už schválené od poisťovne ivf-ko, tak som sa dnes objednávala na 2.7., ale ide mi o to, že chcem vedieť odkedy sa začínajú brať tie tablety a inekcie, či už od začiatku ms, aby nás neposlala domov a povie, že počkáme si kým príde dalšia, to by ma štvalo, lebo teraz čo mám dostať tak to je tesne pred tým termínom ako tam ideme, čiže ked tak by som sa preobjednala aby to začalo už teraz a nie až o mesiac to sa mi už čakať nechce a tá na recepcii čo má objednávala povedala, že dr. mi všetko vysvetlí, ale ja to potrebujem vedieť už teraz aby sme sa konečne pohli, ak ste ma pochopili čo od vás žiadam tak dík

jani2
14. čer 2010

lenkace - ono záleží aký protokol ti dr. navrhne. Ak to bude dlhý protokol, tak tam sa začína s liekmi okolo 16.DC, takže to by si v pohode stíhala. Ale ak ti dá krátky protokol, tak to sa s injekciami začína už na 1-2.DC a to by si už nestihla. Asi by som sa na tvojom mieste preobjednala, lebo krátky protokol býva častejší.

fiallinka
autor
14. čer 2010

Zdar ženské, tak jsem víkend přežila, ale měla jsem namále... teda s břuchem vše ok, ale strašně jsem z toho všeho ochraptěla a začala kašlat...no, dnes už doznívá jen kašel, ale jsem s Jurášem teď sama, takže taky to moc odpočinek není, i když po obědě jsem už automaticky zalezla do postele taky (kašlu na pořádek, uvařený oběd apod. 🙂...

@jani2 to víš, že si tu smůlu pamatuju, to bylo až nemožné ☹, tehdy asi z 15ti holek otěhotněla jediná...

ale u tebe by ten KET už teď klapnout měl, přinejmenším díky statistice 🙂... a už dáte dvě?

@lenkace ještě můžeš zavolat přímo doktorovi nebo se řídit podle toho, jaký jsi měla minule protokol - když byl úspěšný, dají ti asi ten samý 🙂

lenkace
14. čer 2010

tak ja to asi vyskúšam zavolať tam aby ma prepojili na tú doktorku a spýtať sa jej priamo ako to je,

jani2- DC znamená deň cyklu? ešte som to nemala možnosť nikdy použiť,, tak sa pýtam a díky za radu

fiall- ja si to tiež myslím, že mi dajú ten istý protokol, aj ked po jednej strane dúfam, že mi dajú krátky, lebo napchať do seba zasa skoro sto inekcií tak nato sa moc teda neteším, ale čo už, budem musieť zmáknuť všetko, no aj som sa na neho pozerala, ale akosi sa v tom nemôžem vyznať, čo som vyčítala tak to chápem tak, že som začala užívať aj inekcie aj tablety už pár dní pred ms

fiallinka
autor
14. čer 2010

@lenkace leni, já bych radši šla do toho samého 🙂, pokud ti vyhovoval minule. Ale fakt nechápu, jaktože těch injekcí bylo sto 🙂

lenkace
14. čer 2010

no ja to nechám na tých doktorov či mi dajú taký alebo onaký len aby to vyšlo a nič viac ma nezaujíma, tiež to nechápem, nikto z vás tolko vela nemal, to prečo ma tak trápili, ved možno by stadčil ozaj krátky protokol a tiež by sa to môhlo podariť, no necháme sa prekvapiť čo navrhnú tu na SR

cepecek
15. čer 2010

holky tak ja jdu za chvilku na ty srdička, pak se ozvu

beeba
15. čer 2010

cepecku, až bijí jako zvonky 🙂

beeba
15. čer 2010

cepecku, ať bijí jako zvonky 🙂

ejviska
15. čer 2010

Cepecku, drzim palce!!

cepecek
15. čer 2010

Ahoj , tak jsem tu - UTZ srdíček dopadl tak 50/50, mimi A je naprosto ok, B je malinké tak nebyla vidět aorta a nějaké cévy, tak nevíme jinak ostatní je ok. Takže za 14 dní jdu znovu a budu se modlit, aby i B bylo ok.

ejviska
15. čer 2010

To bude dobry!!! Kdyby tam byla nejaka velka "zavada", tak by to videli urcite hned. Takovy je rozdil mezi miminkama? Jedno velke, jedno male?

jani2
15. čer 2010

@cepecek - a aký bol rozdiel medzi oboma bábätkami?...i keď sa osobne si myslím, že i B bude úplne v poriadku! 😉 Ale sú to nervy, to ti verím! 😒
@fiallinka - rozmýšľam, že si dáme vložiť dve. Keď tie KETy s jedným embryjkom nevyšli, tak pri dvoch embryjkách by sa jedno mohlo uchytiť! 😉 ....a máš pravdu, kašli na poriadok a obed, dôležitejší je oddych! 🙂
@lenkace - DC je deň cyklu, takže dobre si pochopila! 😉 A ak si mala dlhý protokol, tak ti asi dajú zas dlhý, aj ja som ho mala, ale zas tak veľa injekcií to snáď nebolo! 😨 .

cepecek
15. čer 2010

Holky B je řádově o 50g menší a takže A je teď 19+5 a B 18+5 tt

ejviska
15. čer 2010

@cepecek
No cepecku, tak to je uplne v pohode,ne? Proste ten druhy bude mit poradny UTZ taky az v 20tt. 🙂 ( Nebo 21.tt)
To mereni je stejne srandovni, protoze jedno z mereni na stari plodu je delka stehenni kosti, takze nase mimuso porad vypadalo podle nohy o tri!!! tydny strasi. A ted je opravdu vysoka, jeji tatinek meri dva metry. 🙂

A co pohlavi???? 😉

cepecek
15. čer 2010

@ejviska pohlavi víme, ale nepovime, je to překvápko 🙂 ale jsem sťastná jak blecha🙂

beeba
15. čer 2010

Tak to je páreček, to je jasné, protože sis to tak přála 🙂 Čepečku to jsou příznivé zprávy, vždy je jedno mimčo větší a jedno menší, buď v poho 🙂

iwuska19
15. čer 2010

Ahojte holky opět a už asi tradičně se omlouvám za velice dlouhou neúčast ale mám toho opravdu mooooc a myslím tím opravdu moc.Cepečku to je moc dobře že jsou mimča O.K. a to pohlaví no je dobré že jste šťastní.Zdravím všechny 🙂

veruleg
15. čer 2010

ahoj holky

@cepecek : to neni moc velky rozdil mezi A a B. U nas se to obcas tak tak bylo a pak set srovnalo a pak zase rozladilo a zase srovnalo. Neboj vse bude v poradku 😉

lenkace
15. čer 2010

jani2- no my sme to s mužom počítali a tých inekcií bolo presne 93, no hrúza, ale stálo to zato, malá je tak nabitá hormónmi až niekedy nechápem 😀

fiallinka
autor
15. čer 2010

@cepecek tipuju na holku a kluka 🙂 a myslím a doufám, že srdíčko bude ok, ty dvojčata jsou potvůrky, pořád se nějak schovávají, nejdou vidět...

chiwule
15. čer 2010

ahoj holky, jak se vede? doufám, že všem dobře a mimískům zvlášť. u nás nic zásadně nového, běžné denní a týdenní starosti a radosti, život prostě běží... začínáme s mužíkem víc mluvit o KETu, kdy do toho přesně půjdeme a co to bude pro nás znamenat, začínáme se na to psychicky i finančně připravovat.

cepecek
16. čer 2010

Holky děkuji za podporu a už aby bylo 29.6. Jiank pohlavi, fakt neřeknu, ale jen Vám ještě napovím, že manža shání letadla 🙂

ejviska
16. čer 2010

@cepecek
Cepecku, tak to jsi napovedela nejak hodne,ne??? 🙂

cepecek
16. čer 2010

@ejviska - myslíš, že jsem měla trošku ubrat v nápovědě 🙂?

jani2
16. čer 2010

@cepecek - žeby to boli dvaja chlapčekovia! 😉

ejviska
16. čer 2010

@cepecek
Toz "letadla" = dve, tzn. pro dva dalsi chlapy, ne??? 😀
Anebo blafujes 🙂

cepecek
16. čer 2010

holky neblafuju, Maruska ma taky ero od tatky 🙂

ejviska
16. čer 2010

@cepecek
Takze tim padem neni nic jiste. JA teda tipuju parecek 🙂