Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

jani2
13. črc 2010

@fiallinka - idem už spinkať! 😉 ...ale zajtra veľmi chcem, aby boli dobré správy!

fiallinka
autor
13. črc 2010

@jani2 právě psala, že byli fakt už všude a všechno je dobré, jen ty komory... a nikdo jim stejně není schopný říct, co to může být...

jinak na výsledky mám volat až po obědě...

eyael
13. črc 2010

fialinko, co to tady čtu?! Holka, musíš být silná, já vím, že to zvládneš, však z toho co píšeš cítím, že už jsi se vnitřně smířila a máš to vyřešené. Nakonec budete mít páreček 😉 no já vím, těžko se v tom hledá nějaký optimismus, ale co se má stát, to se stane... jako kdybychom to tady nebyly bývaly před mnoha stránkami řešily... vůbec ti to nezávidím...

jinak jsme asi přeci jen chytly ty debilní neštovice, dneska navečer měla malá takový velký červený flek na ručičce s malými pupínky, mázla jsem jí to pudrem a uvidíme ráno, třeba to byl zas nějaký hnusný hmyz 😖 . Takže ty předchozí pupínky buď byly od komárů nebo od alergie. Bohužel se s tím víc dělat nedá, evidentně jedna dávka očkování nestačila dostatečně ochránit, je ještě maličká na další. Snad to nebude mít moc masivní, děsím se toho, že by měla jizvy. 😒 Jinak tech chlapeček, od kterého jsme je chytly na písku to má naprosto hrozné, na tváři prý má jeden velký koláč a boláky, po těle jich má stovky. V tomhle vedru bych nerada byla s malou zavřená doma s infekčníma svědivýma pupínkama ☹ Tak nám držte palce!

ejviska
14. črc 2010

@eyael
My jsme mazali nestovice Novikovem. Pudr svedi, kdyz se olupuje. Pak jsem ji davala nejake kapky proti svedeni (myslim Zodac) a kazdy vecer jsem ji okoupala v hypermanganu. Udelala jsem ruzovou vanu, ponorila ji tam a za minutku ven, zadne maceni. A to dost pomohlo, desinfikuje to a rychle to zasycha. Natirat se ma Novikovem kazdy novy pupinek, hned jak se objevi, ne az ve stadiu puchyrku, ale hned. A jak se to hoji, tak natirat calcium pantothenicum, aby nebyly jizvy.

jani2
14. črc 2010

Tak ešte raz nakukujem pred odchodom, či tu nie sú správy od Fialinky (dúfam, že dobré!)....Ja som sa dnes celkom vyľakala, ráno som polievala záhradku a začalo ma dosť bolieť podbruško a začala som viac špiniť (úplne tmavohnedo 😢 ), tak som už doobeda radšej len oddychovala a už je to našťastie preč! Len teraz odchádzame na dolniaky, lebo zajtra má sestra promócie v Blave, tú cestu a tie horúčavy nejak musím ešte vydržať! Tak zatiaľ pá a fialinka držím palce!!!

fiallinka
autor
14. črc 2010

Ahoj, tak "falešné" triply nelhaly, jedna holčička má Downa. Rozhodli jsme si ji asi nenechat, ale je tam dost velké riziko i pro to druhé miminko, navíc celý zákrok je až 9.8. a pak budeme čekat, jestli se to neposere... Dřív to nejde, a to je na tom hrozné - doktor má 3 týdny dovolenou... budu už 22+0, je to strašně pozdě, v tom týdnu už je budu cítit, jak se tam melou a boulí, břicho bude obří... to mne na tom nejvíc štve. Ani prostě nevím, co k tomu víc napsat, já už jsem to prostě čekala...

a to byl prosím první screening negativní a NT jen 2,1...

L.

ejviska
14. črc 2010

@fiallinka
K tomu fakt neni co napsat.... to me teda mrzi strasne, co musis podstupovat.
Ale ja to nechapu, jak to jako bude?Jake myslis riziko pro to druhe mimco? To se da pryc jen jedno?
A to nejde u jineho lekare?

fiallinka
autor
14. črc 2010

@ejviska jednomu se píchne injekce do srdíčka a zastaví se mu srdeční činnost, okamžitě, bezbolestně... ten samotný zákrok není riziko pro druhé mimčo, ale tělo může zareagovat na úmrtí toho jednoho (+ je tam vpich jak při amniocentéze, čili taky určité riziko) porodem... je 10 - 15% šance, že bysme mohli přijít i o to druhé, ale v opačném případě ho bez problémů můžu donosit... pevně v to věřím, nic jiného mi nezbývá... to mimčo v břiše zůstane, ale zmenší se a "zapouzdří"...

a jinak ejvis, ono ten zákrok dělá a umí hrozně málo lidí, musela bych jet někam mimo náš kraj, a právě vzhledem k cestování se mi moc nechce... ještě o tom přemýšlím...

ejviska
14. črc 2010

@fiallinka
Aha, to jsou veci! Ja bych se rozhodla uplne stejne jako vy. I pres to riziko.

eyael
14. črc 2010

fial, to je v prdeli! Holka zlatá, vůbec ti to nezávidím. Nezbývá než doufat, že to vše dobře dopadne. Držím palce.

fiallinka
autor
14. črc 2010

jediné pozitivní je, že tu fňukám, že já ty tři děti prostě chci a můj chlap mi je odkýval... sice je to asi naprosto nereálné, nicméně aspoň musím myslet trošku na něco hezkého... třeba bude mít dvojky někdy Juráš a já je budu "babičkovat", ale stejně je strašně kruté ty dvojčata nakonec nemít, když jsem 2x měla šanci...

cepecek
15. črc 2010

@fiallinka - co ti mám napsat, bulím tu jak želva, jak je ten svět k tobě nespravedlivý. Ale myslím si, že bůh nám nadělí tolik zkoušek, kolik uneseme a nakolik jsme silní a já si myslím, že ty jsi velká osobnost a dost silná, že to zvládneš, ale stejně je to nespravedlivé. Je mi to moc líto...

fiallinka
autor
15. črc 2010

@cepecek čepečku, díky, já vím, že to nějak zvládnu, ale taky dobře vím, že každé rozhodnutí, které udělám, si budu celý život vyčítat. Začínáme doma být nalomení oba, přesto se nám zdá pořád lepší si to postižené miminko nenechat, ale stejně to není pro nás jednoduché a vím, že asi ty bys ses třeba rozhodla jinak a že dost lidí se na mne může dívat přes prsty... ach jo, k tomu trápení ještě tohle rozhodování, pak další čekání a čekání a doufání, uff...

cepecek
15. črc 2010

@fiallinka - ano já bych se rozhodla jinak, ale to je asi daný mou povahou, vírou a lidmi se kterýma jsem se rozhodla žít a mít je za kamarády..., ale vůbec tě neodsuzuji, ze to jak jste se rozhodli, je to jen a jen Vaše rozhodnutí a je to tak intimní záležitost tvoje a tvého muže, že si myslím, že Vám ani nikdo do toho nemá co mluvit. A vím že si to rozhodnutí ať bude jakékoliv ponesete sebou celý život a stále na to budete myslet. Já se za tebe modlíma tvoje holčičky modlím a věřím, že to zvládneš. A nevím, jestli tě to trošku povzbudí, ale psala jsi, že si přejete tři děti, tak to ber, že nejhezčí období ženy (těhotenství) prožiješ ještě jednou a určitě bude nejkrásnější a bez komplikací 🙂

fiallinka
autor
15. črc 2010

@cepecek víš, blbé je, že já taky to prostě nevím jistě, taky se pohybuju v okruhu lidí, kteří by to pochopili a podpořili by nás, manžel by to nakonec asi zvládl taky... přesto největší strach mám z toho, že bych to dítě moc milovala a moc se o něj bála, tak moc, že by mne to hrozně ničilo... a do toho všeho jsem se konečně dočkala práce, kterou chci až do konce života dělat, ve které nacházím smysl, a tuším (už podle mateřské), že bych dlouhodobě doma nebyla spokojená... a zase kdybych to dítě už měla, pryč bych ho nedala...

onno
15. črc 2010

Ahoj chystáme se na Ket jsem 2 měsíce po potratu byla jsem ani ne v 4tt podařilo se to normální cestou ,ale bohužel nevydrželoto.V sobotu jedu na ultrazvuk jak mám dlouhou tu sliznici.Chtěla jsem se zeptat jestli to není brzy jít na Ket po potratě?A ještě když mně udělají ultrazvuk kdy mě pak vloží embryo?Moc dík.Všem přeji moc štěstíčka

fiallinka
autor
15. črc 2010

@onno ahoj, tož s tím potratem těžko říct, asi nejvíc záleží, jestli se cítíš dobře jestli to bylo fakt ve 4tt, tak bych se toho nebála, protože 4 týden, to by se taky dalo klasifikovat jen jako opožděná ms, pokud bys netestovala... jinak KET se dělá pokaždé trošku jinak, většinou cca od začátku cyklu polykáš prášky na růst sliznice, pak ti ji zkontrolují za pár dní a na samotný ket se chodí tak 17 - třeba i 23. den, jak kdo...nebo to můžeš mít bez těch prášků, to tam pak dojdeš někde kolem půlky cyklu, mrknou na ultrazvuk a za pár dní je ket...

ejviska
15. črc 2010

@fiallinka
Ja jsem psala vys, asi bych se rozhodla jako Fialli, ( tedy jak se rozhodla prozatim ). A to proto, ze uz dopredu by bylo jasne, ze bych se nemohla venovat podle svych predstav druhemu diteti ( a tretimu ) a taky proto, ze na svete nebudu navzdy a co bude s takovym ditetem a pak dospelym az umrou rodice? Budou se o nej muset starat sourozenci, coz by mozna udelali radi a s laskou, ale uz dopredu bych je k tomu "odsoudila". Pisu to mozna blbe, ale ja to tak citim.
Ovsem kdyby se mi postizene dite narodilo "necekane", tak si ho urcite necham a nedam ho pryc. Ale v situaci, kdybych mohla dalsi osud rodiny ovlivnit, tak to asi udelam. V hodne vetach je ovsem asi....

A at je trochu srandy, tak dneska jsme byli poprve v CARu. Dopadli jsme asi dobre, jeste musim znova na odbery hormonu, na zacatku srpna a pak na konci srpna, kdy budou i vysledky z imunologie, bude dalsi konzultace u dr. Spermio mame taky dobre, akorat min pohyblive, ale taky zadna hruza. V podstate se mame rozmyslet, jetsli chceme IUI nebo rovnou IVF-ICSI. Ja prvni zvazovala spis IUI, ale tak jsme to probirali cestou zpatky a asi se dame rovnou v rijnu na IVF. Muj muz na spermio byl uplne uzasny!!! Byl tam 5 minut, sotva jsme otevrela v cekarne casopis a to prej z toho casu jeste 3 minuty zprovoznoval video 😀

fiallinka
autor
15. črc 2010

@ejviska máš to ale úžasného muže 🙂... a u koho jste tam byli? Každopádně je jisté, že ve vaší situaci, kdy budete jezdit z ciziny, jestli to dobře chápu, asi má cenu to ivf...

cepecek
16. črc 2010

Dobré ráno,
tak jsem včera odpoledne jela k dr., začalo mě píchat v kříži, jako když jsem rodila Marušku. No a dopadlo to tak, že mám magnesko. Jinak čípek je ok, neotvírám se - takže je vše ok. Jen měřil miminka a mimi A má 668g a mimi B má 554g. Takže příští týden jedeme do nemocnice na přeměření průtoků. Tak doufám, že mimi budou v pořádku

ejviska
16. črc 2010

@fiallinka
U dr.Slovakove. Me docela zajimal tvuj nazor 🙂 Mame zamrazene dve davky. To IUI je na dojizdeni fakt blbe. My planujem sem v rijnu jet, tak bych zustala dyl, snad se to behem 14 dni da stihnout. Musim to jeste nastudovat. 🙂

fiallinka
autor
16. črc 2010

@ejviska no, v podstatě by 14 dní mohlo stačit, ale spíš o něco dýl počítej, radši - cca 2. den cyklu začneš píchat léky, cca 11 - 13 den (podle reakce) je většinou ta punkce, za další tři až pět dní je embryotransfer... hodně záleží na tvojí hormonální reakci a hlavně otázka je, jestli hned po vložení embroušů chceš jet domů a někam se kodrcat 🙂, já bych radši chvíli poležela...

ejviska
16. črc 2010

@fiallinka
Diky moc za upresneni. Ono v rijnu uz bude mala ve skole, tak to bude slozitejsi. Kodrcala bych se zpet letadlem, takze by se videlo, dle doporuceni, kdy je vhodne letet.

fiallinka
autor
16. črc 2010

holky, kde je Jani... a kdy se vrátí Beeba...

jani2
16. črc 2010

@fiallinka - práve som ti napísala do IP.
Nuž a nestratila som sa, len sme boli na dolniakoch...sestra mala promócie v Bratislave, tak sme u bratovej rodiny strávili pár dní. Bolo fajn a keďže vedeli že som bola na KET, tak som sa priznala že to vyzerá dobre. Ale z manželovej strany sme zatiaľ ani muk. V pondelok idem na sono, tak ak bude všetko ok, tak možno potom. Cítim sa dobre, stále žiadne tehu-príznaky, len stále mám slabunké špinenie. Volala som do CAR, či mám zvýšiť Utrogestan ale vraj nie, vraj to môže byť, tak snáď majú pravdu!
..a pokiaľ si pamätám tak Beeba sa má vrátiť zajtra, ale isto nebude potešená z tvojej správy! 😢
@ejviska - tak to vyzerá, že na jeseň idete na to "hupnúť! 😉 ...bodaj by sme tu mali zas len dobré správičky! Ale ako píše Fialinka, min. 2-3 týždne by si si mala na celý ten kolotoč rezervovať. (a ten tvoj chlap je teda šikula!)

ejviska
17. črc 2010

@jani2
no jo, uz to tak vypada 🙂

Beeba se ma vratit 17.7. to je dneska. Kdovi s cimpak se nam vrati 😉

beeba
17. črc 2010

Ahoj ahoj, už jsem se nemohla dočkat, až dočtu vše, co se u "nás událo" za posledních 14 dní. Zatím jsem stihla poslední dvě stránky.
Hnedle na úvod, u mně přesně po 28 dnech nastala m., takže se tentokrát nezadařilo. Ovšem budu si držet palce a ještě IUI 2x zkusím. V úterý, či-li 12 den - kontrola růstu folikulu, tentokrát by měl narůst na levé straně a kdy bude IUI uvidím, pravděpodobně ve čtvrtek či v pátek. No, možná že se ani IUI nestihne, protože na levé straně mám zkrácený m. cyklus (m. po 25 dnech), takže třeba bude v úterý už po ovulaci...jo, co já vím....

@fiallinko, moje zlatá, ach jo, moc s tebou cítím, musíš být neskonale smutná. Jenom těžko se mi hledají slova, nejraději bych tě objala a kdybych mohla, tak bych zvrátila kola osudu.Nemohu pochopit, proč se lidem, kteří děti vlastně ani nechtějí, rodí zdraví silní jedinci, o které se nikdo nic moc nestará, nebo se jich rovnou nejlépe zbaví a lidem, kteří po dětech touží, se děti buď nenarodí vůbec, nebo je stíhá rána za ranou. Skutečně jsem věřila, že vše bude v pořádku a teď tohle. To je moc nespravedlivé. Nejenom těžké rozhodování o osudu postiženého miminka, ale i nervy, aby případný zákrok dopadl dobře a druhá holčička se vyvíjela zdárně dál.

beeba
17. črc 2010

Asi nemám právo se nějak vyjadřovat k Tvému, vlastně Vašemu těžkému rozhodování, ale mít takto postižené dítě, je velice náročné, hlavně pokud budeš k tomu mít dvě zdravé děti. Vím, že já bych volila racionální selektivní cestu , protože takto postižený člověk potřebuje moc péče a čím víc roste a dospívá, tak se jeho nároky zvyšují a neumím si představit, že bych se stihla na 100 procent o všechny postarat, k tomu chodit do práce a ještě zůstat býti normálním člověkem s vlastními zájmy.

beeba
17. črc 2010

A také chápu tvoji touhu mít tři děti, prostě hodně dětí a i nadále zůstat aktivní v pracovním, soukromém životě, prostě vše v pohodě stihnout, tak jak správná ženská má. A myslím si, že Ty za dva roky stihneš v pohodě 3.IVF a třetí dítko se zadaří. Koneckonců, tuším, že máš ještě i mrazáčky ze druhého, takže nic není ztraceného. O proti většině z nás, mamču čepečkovům samozřejmě vylučuji, neb ta zabřezá jen se na ní doktor z Caru koukne, nemáš problém s uchycením embryí a stále ještě budeš mladá, takže šance jsou skutečně vysoké, aby se tvůj sen zdrařil. On se zdaří, hlavně to chce čas a pravděpodobně nelámat nic přes koleno. Však to sama nejlépe víš a znáš.
Nezapomeň, že jsme s tebou a určitě mnoho dalších žen, co tu naši diskuzi jen tak čte 🙂

beeba
17. črc 2010

@jani2, to je paraááááda, konečně se někdo z nás pochlapil a už je v 6. týdnu. Krásně to letí a jen tak dál...jak tak počítám, tak malé bude rybička. Moje mamka je 12.3. a je to pěkný poděs, tak se těš 😀 Jen tak mne napadlo, že když jsem byla na počátku těhu s Terkou, tak jsem dostala od doktora askorutin, právě na případné špinění. Už jsem to dříve někdy psala, že jsem zašpinila pouze jeden den, někdy okolo 9. dne po KETu a potom už nic, ale stejně mi askorutin preventivně napsal. Ještě ho mám doma.