Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

jani2
5. srp 2010

@ejviska - ja neviem, ja už ti akosi nemám silu zas dúfať! 😢

ejviska
5. srp 2010

@jani2
Ja se priznam, ze po takovych zpravach nemam ani chut zacinat....Mam pocit, ze nebudu mit na to silu. Uz to hold neni jak v 20-ti

meleri
5. srp 2010

Jani,
určitě to bude v pořádku! možná došlo k nějaké chybě. moc chápu tvůj strach, zkus se uklidnit že fakt vše bude v pořádku!!

jinak jsem vám chtěla říct že teda miminko čekám jenom jedno, a má 2 cm, viděla jsem ručičky, atd, a termín mám 20,3. tak snad tím těhotenstvím propluju tak nějak v klidu...🙂

veruleg
5. srp 2010

@jani2 Doufam ze to je jen plany poplach a ze to byla jen chyba ultrazvuku. Drz se holka.
Ja se zrovna dneska dozvedela, ze segry nej kamoska(zname se od skolky) tak ji vcera v noci umrelo miminko vbrisku.....38tt.Nechapu proc se to deje. Vsecko se mi zase vratilo a nevim kdy budu dostatecne odvazna na to zkusit to znova.Achjo

@meleri ja jsem puvodem z Opavy...toz my mame ty kratke zobaky.

holky drzte se

ejviska
5. srp 2010

@veruleg
Jezis, to jsouhrozne veci! Zacinam zvazovat, ze sem prestanu chodit. Nevim, jak takove strachy prekonat, radsi to nevedet.

evaav
6. srp 2010

AHOJ jani moc na tebe myslím a držím moc pěsti at je vše v pořádku.
Jinak u nás nic nového čekám na mrchu a jdu na další krevní testy jestli tam bude zase ten Prolaktin někdy bývá jen ze stresu,ale kdo ví mrcha se zatím nehlásí tak to ten blbej hormon asi zase brzdí no,ale třeba mi na to něco nasadí a bude po problému i když to cestu za miminen zase protáhne ☹
Já vím,že se nesluší si ted nějak stěžovat,ale musím se taky nějak vyventilovat nedokážu kvůli tomu ani brečet možná je to i díky Verče která je hrozně fajn a jsem štástná,že mám alespon nebo hlavně ji 🙂
Dnes jsem zaplatila první školkovné a je mi z toho taky úzko,že už nám to tak rychle spol doma uteklo a půjdem od sebe na chvilku a začnou povinnosti vím,že to patří k životu,ale stejně.
Ted do toho se mě každý ptá proč nejdu do druhého no co na to má říct 😒
Ne momentálně hlavně myslím na Jani a opravdu džím vše co mám

ejviska
6. srp 2010

@evaav
ja te uklidnim 🙂 Sice to pravdu leti, nase mala uz bude mit na podzim sest, ale je z ni opravdovy partak, strasna sranda, je to muj poklad a opora, takze se muzes tesit, co je pred tebou. 🙂Tyto roky jsou podle me nejlepsi. A v te skolce taky deti strasne "dospejou".
Proc nejdem do druheho, to se me pta kazdy porad. Je to opravdu ubijejici. Resp. me se kazdy pta, jestli uz jsem tehotna, to je jeste horsi. Nikomu do toho nic neni a vyptavaji se dokola a dokola 😠
Proto jsem se zarekla, ze se uz nikdy nikoho nebudu ptat, protoze je to dost citlive tema. Nekdy se treba zeptam "pujdes do prace?" 🙂 Ale to je max.
Na Janku taky strasne myslim, musi to byt OK!!

evaav
6. srp 2010

@ejviska dík za podporu já vím,že školkou vše nekončí a jasně,že si s malou užijeme a užívat budem 😉 nechci aby na mě viděla,že se užírám tím že nám další dítě chybí.Je to vše na osudu a štěstí.Ale,občas to na mě dolehne potkávám kolegině z práce ted nějako dost často jak kdyby mě ta práce volala sama je tam pár ženskéjch co jsou hrozně fajn a na které se i těším. Mám tam jednu kamarádku která už asi 10 let se snaží o mimi má před sebou poslední Ket a pak poslední pokus o mimčo tak si říkám,že to musí byt pro ní daleko horší,protože vlasně všechny mladší holky jsme vlastně odešli na meteřskou a ona tam je furt a to víš ženský umí být některé bestie tak taky furt na ní vyzvídají přitom to vědí co má zasebou taky bych jí chtěla nějak podpořit.
Taky co se týče Jani musí to dopadout dobře.
Ted na jiné diskuzi co občas chodím tak tam jedna musí ukončit těhu v 21 t kvůli vadě na srdci tak to je fakt šílený co se děje a já si tady zoufám jsem hrozná

janyjany
6. srp 2010

Ahoj holky, jsem ted ve středu po OPU, mám větší reakci - 26 vajíček , takže trochu OHSS, je to moje 1. IVF, nevíte některá jak je to s kvalitou embryjí? Máme G 1-2, neříkali vám k tomu třeba doktoři něco víc? díky za odpověď 🙂

janyjany
6. srp 2010

myslela jsem, že jsem byla na OPU tuhle středu 😀

meleri
6. srp 2010

veruleg,

to je pěkné! tak to je fakt kousíček! Opavu mám osobně moc ráda, jezdili jsme tam hodně do takového toho areálu, kde je jakoby park a pak to končí u řeky kde se dá koupat, ale už je to moc dávno, jako malá...

jinak to je fakt strašné... 😢 chudák ta holka! bohužel já fakt věřím tomu že to těhotenství je opravdu nevyzpytatelná věc a člověk prostě až do konce neví co se může stát...já jsem už trošku "obrněná" z minulého těhotenství, takže mě to sice rozesmutní ale asi mě to tak nevezme jako minule...

ejvisko,
to se ti nedívím, modrý koník je bohužel plný takových smutných témat a člověk v těhotenství nebo těsně před má vždycky tendenci si to přečíst.... ☹

meleri
6. srp 2010

janyjany,

já měla po transferu takový papír, kde bylo přesně popsáno, kolik jich bylo atd, a jaká byla kvalita, např 1 embryo 100 procent, druhé 80 procent. nevím jestli je to pravidlem, ale ano když se zeptáš měli by ti říct, kolik jich je v pořádku a kolik ti jich dají.

cepecek
6. srp 2010

Ahoj holky,
jani co to čtu - to není ani možné. Moc na tebe myslím, jak jsi dneska asi dopadla.

jani2
6. srp 2010

ahojte 😔
Som už doma z nemocnice a nebolo to dobré! 😢 V CAR mi tiež bohužiaľ potvrdili, že maličké už nežije.....neviem kedy to vzdalo ale ja osobne si myslím, že to bolo z toho hnusného hematómu. Pretože ten tam stále bol a pod celým plodovým vačkom. Takže zbytočne som sa tešila, že som prestala krvácať a špiniť...zrejme ten hematóm začal krvácať dovnútra. 😔
Potom to všetko šlo už veľmi rýchlo, dostala som odporúčanie na príjem do nemocnice. Tam som prišla okolo jedenástej, obehala som predoperačné vyšetrenia, bola som aj na sone, kde dvaja doktori museli potvrdiť že srdiečko nebije a o jednej bol zákrok. Poviem vám, že som plakala ako kôň 😔 , plakala som pred narkózou na stole, potom prišiel sek a zobudila som sa s plačom v posteli na izbe....a bolo po všetkom 😔 . Je mi z toho strašne smutno, vlastne som bola 2x tehotná a ani raz to nedopadlo dobre! Ja neviem, kde vezmem silu na ďalší pokus....momentálne to vzdávam na dobu neurčitú!
V pondelok a mám hlásiť u svojej doktorky a za 8-10 dní budú výsledky z histológie....ale čo že mi už tam povedia! 😔

ejviska
6. srp 2010

@jani2
Jani, me to tak strasne mrzi! Tebe ( vas ) ten Pan Buh pekne zkousi. Ale preze vsechno ti preju strasne moc sil. Nastesti mas jedno krasne slunicko doma, vsechno ti vynahradi!

saminka
6. srp 2010

@jani2 ani te neznam ale hrozne me mrzi co se ti prihodilo 😒 stalo se mi to take po druhem IUI, byli jsme celi nateseni,ze konecne cekame miminko ale pri prvnim ultrazvuku v desatem tydnu uz srdicko nebylo 😢 prestalo byt jen par dnu pred ultrazvukem, na revizi jsem sla asi o par dnu pozdeji, stalo se to tesne pred Vanoci a nikomu bych to neprala ☹ ☹ bylo mi ze vseho tak hrozne smutno, pred revizi byl se mnou celou dobu partner,tak jsem byla ok,ale po probuzeni z narkozy me to vsechno zase doslo a prislo mi to tak lito, takova bezmocnost ☹ ale jak se rika,cas vsechny rany zahoji a pomuze vam to vse prekonat, a posili vas to do dalsiho boje. drz se

meleri
6. srp 2010

jani,
nemám slov... 😔 fakt nemám. 😔 hodně sil...

gejbicr
6. srp 2010

jani-přes lszy ani nevidim naa psani..nejsou slova utechy..je mi to tak strašně líto..

veruleg
7. srp 2010

@jani2 Drz se Jani,aspon na dalku posilam objeti. Si silna holka co uz ma neco za sebou. Musime doufat ze uz bude jen lip. 😔

fiallinka
autor
7. srp 2010

@jani2 Jaňulko moje, já ti víc asi napíšu do IP... něco takového jsem ani ve snu nečekala, šla jsem tu ohlásit jen dobré zprávy, že jsme zpátky z dovči i kontroly v Brně a je to ok... a teď toto...

Jani, já nevím, proč ty i já jsme museli přijít už o druhé miminko... ale stejně jako u mne věřím, že i u tebe to druhé ještě bude... máš v sobě totiž sílu bojovat, to vím jistě, i když to tak teď možná necítíš a já se ti nedivím. Prosím, nedělej teď radši žádná rozhodnutí, počkej, za chvíli bude líp...

A hlavně, hlavně nás tu neopouštěj, bez tebe by tu bylo smutno a prázdno...

fiallinka
autor
7. srp 2010

@janyjany Jano, G1 je ta nejlepší kvalita, takže vůbec neboj 🙂, držím palce

beeba
8. srp 2010

Ahoj holky, všechny vás moc zdravím, na chvíli jsem se vrátila z cest, naštěstí v úterý zase odjíždíme, cítím se v Praze přes léto jak pes uvázaný na krátkém řetězu a má citlivá kočovná duše trpí.

U nás se 2.IUI nezadařilo, ms přišla s neuvěřitelnou přesností 28.den poránu, stejně jako tomu bylo před měsícem po 1.IUI. Vůbec jsem to neobulela, nějak to přece čekám.... ale jak tu čtu smutné zprávy od janky, tak to na mne nějak dolehlo a bohužel musím plakat. Za ní, za fiallinku, za mně, za nás všechny,... ach jo, je to velmi velmi nespravedlivé.

@jani2 , je mi to moc líto, těžko se mi hledají slova a jen doufám, že TO přebolí a ty budeš mít sílu zkusit ještě jedno IVF. Musí ti být hrozně, snad si to ani neumím představit, ale nezvdávej to!

fiallinka
autor
8. srp 2010

@beeba ahoj Bebušo, kam zas mizíš? Já mám teď prázdniny dost na houby, na druhou stranu už skoro měsíc nic nedělám, stará se o nás manžel (má prázdniny 🙂), tak taky to má své výhody (ale zároveň nevýhody, přiberu tak 2x víc než minule)

já stejně holky pořád přemýšlím, jak je možné, že se tohle děje a navíc lidem, kteří si fakt něco takového nezaslouží ani náhodou... a fakt nevím... jen vím, že nepomůže utéct z Koníka, že čím jsme starší, je toho všeho zlého kolem nás prostě víc... když si vezmu, jak jsem uvažovala a jaké jsem měla představy dřív, ani se to nedá srovnat...

beeba
8. srp 2010

@fiallinka ahoj, ahoj, vyrážíme na "južné" Slovensko za příbuznými. Je to naše každoroční prázdninová cesta. Sice je to jen na pár dní, ale stojí to za to! Vloni jsme jeli úplně na konci prázdnin, když se mi synek vrátil z šermířského soustředění z Polska a jak byl zcela vyčerpaný, a ještě k tomu prý přechodil na jiném táboře zápal plic (soud naší MUDr.), tak se mi zde začal druhý večer po náročném výšlapu na věž Ostřihomského kláštera dusit a dusit. Nakonec skončil v nemocnici v Nových Zámkoch, kde jej sledovali a chtěli sledovat stále dál a dál (prý ČR pěkně za své pacienty slušně platí...). Díky tomu se nám pobyt u příbuzných protáhnul místo 4 dní asi na 10... A prošvihli jsme začátek školního roku, což mělo dále nedozírné následky na zvyšující se hodnotě známek na pololetním vysvědčení... tak třeba, až ke konci listopadu synáček usoudil, že bude muset pravděpodobně pořídit učebnice, které nestihl vyfasovat, protože se skutečně některé předměty (např. fyziku) ze sešitu nenaučí... Zabít je málo!!! Jo, ale abych situaci nekřivdila, pochytila jsem zde za těch 10 dnů několik maďarských, zcela neužitečných slovních spojení a nadávek....občas je používám, když se chci blejsknout před kámoškama 😉

No a jinak, prázdniny si užívám nejvíce, když rodina odpočívá několik hodin po náročném obědu, který jsem vařila JÁ (kdo jiný???) a oni skutečně museli všechno sežrat a poté lehnout a spát tak dvě až tři hoďky. To jsou mé chvíle...zn. ideál - zelená příroda kolem mne, slunce svítí či leje jako z konve, případ tohoto týdne a z dřevěné chatky v obci, kde sídlil skladatel Svoboda a kterou mi půjčila sestra, manželka schopného milionáře, se line chrápání ze všech stran..a já mám klid... jen tak koukám na lesy či dělám své šité korálkové šperky... a poslouchám praskání dřeva z krbu...

A k nespravedlnosti,které nám život stále chystá...co dodat... v posledních několika měsících všechny těhotenství chtivé kamarádky otěhotněly či porodily, naposledky 5.8. porodila Kačka...kluk jak buk 52cm, 3,60kg a to prý otěhotněla hned měsíc poté, co vynechala antikoncepci...a tak to mají skoro všechny...Ještě že Vás mám, jinak bych propadala stále bezednější beznaději, takhle mám alespoň ještě malý kousek naděje před sebou (3.IUI) a navíc vím, že podobné problémy zažíváme podobně všechny a že nejsme nijak nenormální a tak. Tak prostě vydržme a zkoušejme to co se dá 🙂

ejviska
8. srp 2010

@beeba
Ahoj Beebo, dobre ze jsi zpatky, aspon na chvilku 🙂
Kdyz vidim tu plnou cekarnu v CARu, tak si zase rikam, ze je nas takovych spoustu. Teda bohuzel.

beeba
8. srp 2010

@ejviska to máš svatou pravdu, bohužel je nás hodně, ale taky je pravdou, že po všech těch bolístkách a bolestech se nám miminka narodily či narodí 🙂

ejviska
9. srp 2010

@beeba
Narodi!!!! 😉

cepecek
9. srp 2010

Ahoj holky.
Jani - je mi to moc líto, promiň, ani nevím co napsat, je mi to opravdu moc líto....

Beeba - hurá jsi se vrátila

Fialinka - to jsem ráda, že druhé mimi je ok a že je vše tak jak má být a bude to tak až dokonce...

cepecek
9. srp 2010

Jinak dneska jsem byla v poradně u jeného Dr.,tak jsem se moc bála, ale kontrola dopadla dobře. Jen se začínám otvírat už jsem na 1 prst a doporučila mi podpůrný pás a taky mi napsala, že doporučuje císařský řez, protože B je stále příčka a vypadá to, že se už neotočí. Jinak mimi mají A 1060g , B 1020g takže jsou stejné miminka🙂.

Jo a ještě jsem uložila do albumu fotky Marušky a její úlovky z lesa.

beeba
9. srp 2010

@cepecek mám ještě chvíli čas, tak honem musím mrknout na Marušku 🙂 A super zprávy, že se máte dobře 🙂 🙂 🙂 Jen tak dál, ještě dva a půl měsíce, že?