Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

stazina
30. zář 2010

jojo ,takže si byla na jdnou etu, sdvou ketech a ted jdete do 2IVF...?vyjde to🙂jen tomu věřit a mít trochu toho štěstí 😉

fiallinka
autor
30. zář 2010

@cepecek to je dobře, že to dopadlo dobře, ale stejně mi připadá, že je to naplánované strašně dlouho dopředu, skoro bych se divila, kdybys do té doby neporodila...

@sslunicko to je krásná úroda, tak třeba se fakt něco urodí i do mražáku - teda určitě to nebude potřeba, ale trošku to člověka uklidńuje... je to divné, že nikdy nic nezamrazí, máš jich fakt dost... vidím, že v tomhle jsem měla štěstí...

sslunicko
30. zář 2010

@stazina kdepak,nikdy nebylo co mrazit. pokaždé to bylo celé IVF. ted tedy moje 4. a pěkně si ho sami platíme.

fiallinka
autor
30. zář 2010

@sslunicko kolik tě to vyjde?

stazina
30. zář 2010

@sslunicko jo, tak to už chápu, mě to přišlo divné, kdžy si předtím psala, že nebylo co mrazit...tak to musí být pěkná pálka, co? a do kterého caru chodíte?

sslunicko
30. zář 2010

@fiallinka tohle vyjde na 39tis všechny úkony v CAR - OPU,ET,ICSI,AH,PK. + léky by vyšly cca na 15tis a to mluvím o merionalu,který je nejlevnější.
Já je sehnala tady na koníkovi + od kamarádek,co jim zbylo,tak mě vyšly na cca 6500,-

sslunicko
30. zář 2010

@stazina koik to stálo jsem ted vypsala fialince, je to kolem 46tis. a chodíme do Plzně do IVF Institutu

stazina
30. zář 2010

tak to není tk hrozný - čekala jsem tak kolek 60-70tis..

sslunicko
30. zář 2010

ono se to nezdá,ale je to dost.

cepecek
30. zář 2010

@stazina - přibrala jsem 10kg, ale ted mám hrozně oteklé nohy

fiallinka
autor
30. zář 2010

@sslunicko je to hodně, ale taky jsem to čekala o něco vyšší, když vezmu, že to hrazené nás stálo cca 26000,- Kč - ale hodně dělají ty léky. No hlavně, a´t to vyjde!

ejviska
30. zář 2010

@eyael
TAk to je perfektni, ze se to tak podarilo s jeslemi. A super je, ze ji muzes po obede brat. Ja brala malou ze skolky 1x tydne po obede, ona byla vzdycky nadsena. Stejne jsou vsechny aktivity vetsinou dopoledne.
@cepecek
Kraaasne datum. 🙂
@sslunicko
ta mutace se zjistila, az po tom zmlklem tehu? Sli jste pak na genetiku?

ejviska
30. zář 2010

@cepecek
Jenom 10 kg????? To pujdes z porodnice v minusu! 🙂
@sslunicko
Ve Zline je samoplatce myslim 65 tis. se vsim. Ale Zlin je teda drazsi trosku, jak to tak sleduju.

stazina
30. zář 2010

@cepecek tak to je teda paráda jen 10kg!!!Já měla nahoře 26 a byla celá oteklá...ale z porodnice jsem šla už jens dvěma kilama navrch...měla jsem velký děti a asi spoustu zadržený vody..ale čert vem kila, halvně, že budou dětátka zdravá 🙂

fiallinka
autor
30. zář 2010

@stazina já jsem měla s dvojkama jen asi 15, ale mám dobrý základ, takže děti měly kde brát 🙂, a asi po čtyřech měsích jsem měla už - 7 kg..., protože skákání kolem Juriho, depky a především žlučníková dieta byla poznat... no samozřejmě ťo pak skočilo skoro celé zpátky 🙂

fiallinka
autor
30. zář 2010

zato teď už mám osm, ale řekla bych, že se nárůst trošku zastavil, když jsem se od září začala zas hýbat 🙂, tu je současný břuch (ale není to z profilu, vypadá o dost menší 🙂

stazina
30. zář 2010

Pěkný břuch🙂)tak to jste opravdu moc nenabrali..já žrala jak urvaná...měla sem hlad prostě pořád🙂)

lenkace
30. zář 2010

Ahojte, zdravím všetkých
dnes sme boli v Bratislave už na ultrazvuk a máme potvrdené jeden živý plodík, 1,65 cm, poviem vám pravdu, že mi dosť odlahlo, že nehrozia dvojičky, ja som mala z toho proste obavy, len aby to bolo zdravučké a nič viac si neprajem, tak naďalej držím všetkým palčeky, aby si každá túto radosť prežila 🙂

medved09
30. zář 2010

ahoj, tak jsem po KETu. Dnes byla prý embrya 8-9 buněčná, mnohem hezčí než minule. Tak uvidíme. Berem to jako pokus, jsme smíření i s "neúspěchem" - tak třeba je to cesta.....

sslunicko
30. zář 2010

ahoj holky,tak se nám vyvíjí 15 miminek

stazina
30. zář 2010

@medved09 tak držím palce, ab to vyšlo.... 😉 mě zaváděli posledně 8a 7bunečná a jsou z toho kluci🙂
@sslunicko.15je super číslo🙂zítr azavoláš zase? Nebo ti volají ? A kdy půjdeš, v sobotu?

fiallinka
autor
30. zář 2010

@medved09 no krása, u nás v obou případech osm buněk a jak se krásně chytli..

@sslunicko nech toho, patnácterčata nebrat 🙂! Ale super, budou mražáčci, o co? Ale nebudou potřeba 🙂

medved09
1. říj 2010

díky za podporu. jo a DŮLEŽITÉ PRO SNAŽILKY: primářka IVF z Podolí, u které se léčím , dle posledních výzkumů, doporučuje zvýšit příjem bílkovin. Je to důležité, aby tělo "mělo z čeho brát" - doporučuje tedy kromě zvýšení příjmu kvalitních bílkovin ve stravě ještě užívat bílkovinu v prášku (jmenuje se to Protifar, vyrábí Nutricia, plechovka 225 g nás v lékárně stála 240 kč) - beru 3xdenně 1 odměrku - zamíchat třeba do jogurtu. rozhodně to neublíží, tak za pokus to asi stojí. Zatím ahoj - jsem sama doma, manžel si vzal Dádu s sebou do práce (je učitel, tak budou společně vyučovat 😉 )

eyael
1. říj 2010

@medved09 - zvýšený příjem kvalitních bílkovin je vhodný při stimulaci na IVF jako obrana proti hyperstimulačnímu syndromu 😉

medved09
1. říj 2010

@eyael to samozřejmě, ale v počátcích těhu také - v UPMD Podolí to takto OPRAVDU doporučují. Já byla na KET, čili mi žádná hyperstimulace nehrozila, přesto mi to bylo doporučeno.

ejviska
1. říj 2010

@medved09 , eyael
ja si ten Protifar asi koupim, bojim se OHSS jak cert krize. HLavne protoze co tady v UK s tim!!!! Tady by se mnou nic nedelali, oni nechaji vsechno prirode 😝

Holky ja su tak nerves, hruza se mnou. Dnes jsem 24DC, domu letime az ve stredu, tj 29DC, normalne mivam MS az 31. Ale poboliva me malilinko bricho, prsa vetsi, tak se desim, ze to bude driv 😒 Musela bych si asi koupit letenku na driv.
A jeste jsem mela vcera zabarvenou kuzi od kovoveho reminku na hodinkach. To nekdy mivam taky kolem MS. To je zajimave 😀 , nemate to taky nekdo?

eyael
1. říj 2010

@medved - no jasně, to bylo jen na doplnění pro ty, co jdou na IVF. Dostatek kvalitních živin a vitamínů je samozřejmě důležitý i na začátku těhu, o tom žádná.
@ejviska - to fakt nevím, nic takového nemívám... A myslíš ms 31. října nebo září? 😕

sslunicko
1. říj 2010

@ejviska kůži mám zabarvenou asi tak po 2hodinách,co mám něco takového na sobě. mám alergii na všechno,co je kovové a není to zlato,takže se mi to hned zbarví a opupínkuje 😀

ejviska
1. říj 2010

@eyael
myslela jsem 31 DC, pardon 😀 . Takze presne za tyden by to melo byt podle planu.
@sslunicko
tak to mas blby, takze jenom diamantu 🙂

ejviska
1. říj 2010

@fiallinka
ja to tvoje brisule uplne prehlidla. 🙂 Pekne! 🙂 Osm kilo, he he, ja pribrala 18 kg.
@lenkace
gratuluju moc!

JA jsem nejak prehlidla vase prispevky 😎