Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

cepecek
1. lis 2010

@paja1 - já jsem brala jen na sliznici Estrofen, já totiž nemám MS. Takže jsem na zastavení nic nepotřebovala. a testovala jsem 6 den po KEtu a byla tam slabá čárka. Jinak, když jsem čekala první tak jsem testovala 8 den po zavedení embrijek. Ale měla jsem Puregon ( myslím, už si to moc nepamatuju - jsou to tři roky)
Doufám, že jsem ti alespoň trošku poradila, když budeš chtít něco vědět zase na mě obrať, když budu vědět odpověď tak ti ráda napíšu.

medved09
1. lis 2010

@theresa28 ahoj, my máme taky syna po IVF a nyní se chystáme na 3.KET - ty dva nevyšly. Záleží na tom, zda je možno provést v tzv.nativním cyklu - v tompřípadě se vysleduje ovulace a dle výšky sliznice se v ten správný okamžik zavede embryjko ( pokud se v pořádku rozmrazí - my měli vždy rozmražená 4 a zaváděli nám 2 nejlepší). Pokud neovulujete, stimuluje se od 1 DC - u nás to bylo Estrimaxem 3x1 - v tom případě hovoříme o substitučním cyklu.
Já mám ty první dva pokusy v substitučním, nyní se pokoušíme o nativ. Měli jsme zamražených 12 embryí.

theresa28
1. lis 2010

@medved09 a mohla bych se prosím zeptat, jak finančně nákladný byl ten substituční cyklus? Já ovuluju, ale vždy na jednom vaječníku, druhý mám špatný, tak to táhne za oba? A u toho substitučního cysklu se odebírá to jedno vajíčko?

tonytony
1. lis 2010

@fiallinka To jo, já byla fakt v rauši tenkrát- vždy na 3 hod. dopoledne- ani pošťák mě neprobudil a že nám zvonek drnčí!!!Jenže teď s amlou by to byl problémek☹

tonytony
1. lis 2010

@paja1 Je, Pajo, čauky, my se tady naháníme mezi dvěma diskusemi, co?

tonytony
1. lis 2010

Holky, když už máte doma malé dítko, jak to řešíte, když jdete s manželem do Caru? mně je blbý tam malou brát, tak nějak mi to prostě je proti srsti...???

meleri
2. lis 2010

@tonytony
jestli máš možnost že ti ji někdo pohlídá tak to určitě využij. my jsme ji neměli a tak jsem tam strašila pokaždé i se synem....na některé ženy to vyloženě nedobře působilo, ale co sem měla dělat....dr se smál...chodila jsem tam i sama. malému to bylo jedno co se mnou dr dělá, ani to moc nesledoval....a když šel manžel otočili se vždy k oknu..spíš mi to bylo nepříjemné...ale fakt těm malým dětem je to asi úplně jedno.

paja1
2. lis 2010

@cepecek Díky.to pracují nervy.Dost mě bolí spodek a začínají i prsa.Právě prý po tom estrofenu se to nedostává tak se to asi dozvím až z krve,ale to čekání.Když ty potíže nasvědčují spíše menzesu.Nikdo jak čtu tak potíže nemá.Je to krásný pocit-dvojčátka,že?Ale ty starosti,kamarádka má 2 holčičky Pavlínku a 6anetku mají už 2,5 roku a dávají jí zabrat.Měj se a at rostete a jste zdraví. 🙂

tonytony
2. lis 2010

@meleri Tak malé by to bylo šumák, spíš mně to je blbý- hl. kvůli snažilkám tam☹ a i kvůli drr. by mi to moc příjemné nebylo... No, hlídávala nám ji u 1. IVF agentura, ale teď mi to bude vycházet na V8noce což teda asi agentura nehrozí☹ Tak nevím, jak to provedeme☹

medved09
2. lis 2010

@theresa28 ale u KET se nic neodebírá - je to kryoembryotransfer - čili transfer zamražených embryí. Jen se musí správně načasovat, proto to sledování ovulace.
UPMD Podolí účtuje za KET 5000 a my si dávali ještě AH, to bylo za 3000. Jinak léky na stimulaci (u nás Estrimax) stály pár set, to je to nejmenší.

medved09
2. lis 2010

@tonytony u nás hlídá babi v práci - jezdíme do Prahy a ona tam pracuje (v kanceláři). Tak malému (2 a půl) vždy nastřádají s kolegyněmi dokumenty ke skartaci a malý tam třeba hodinu skartuje 🙂 🙂 🙂
Jinak včera jsem byla jen na UZV, to si malého vzal manžel do práce - je učitel na VOŠ, tak se malý občas účastní přednášek.
Párkrát byl Dáda i s námi, ale je mi to blbé, jedna snažilka tam vyloženě měla slzy v očích, když jsem vylezla z ordinace a Dáda se ke mně rozběhl.....

cepecek
2. lis 2010

@paja1 - já jsem po Estrofenu zvracela a taky mě bolela prsa a k tomu jsem měla ještě průjem, no moc dobře jsem ho nesnášela. Tak zkus testnout a uvidíš jestli tam není druhá čárečka...... Moc ti přeju, aby tam byla.

tonytony
2. lis 2010

@medved09 No, právě brát ji tam nechci, jenže u nás v okolí ani rodině nikdo o IVF neví, i teď jsme tam jezdili natajno celou dobu a někdy to bylo dost složitý pořád vymýšlet, kde kam jedeme... A to nebydlíme nějak společně... Agentura bylo ideální řešení v místě Caru, ale o Vánocích na Štědrý den beo svátek pochybuju, že budou normálně fungovat, ještě víte, jak to je, že se dovíte den předem někdy i prá hodin, že máte teď přijet např. na ET☹ Odběry a kontrol- UZ zvládnu sama, byť krkolomně- budu muset jezdit den předem a spát někde tam na hotelu a manžel bude doma s malou a brát si ji než se druhý dne vrátím do práce... Ale OPU ET, kde být musí, to nevím, jak provedeme☹

Jinak se právě proto modlím, ať mi aspoň ET vyjde až po svátkách!

medved09
2. lis 2010

@tonytony a ty máš CAR v Praze?
Pokud ano, bydlím na okraji Prahy a klidně pohlídám (Sociální pedagožka s praxí 😉 )

meleri
2. lis 2010

@tonytony no a počkej ta agentura o vánocích nepracuje? a co manžel nebo babičky? a kdyby nic tak tam klidně jdi s ní, přece i ty ženy to pochopí že když má člověk malé dítě tak ho nemůže nechat doma samotného...

pajafra
2. lis 2010

@tonytony Já jsem byla s malou i na ET🙂 Náhodou byla dokonce i hodná, MUDr. mi ji posadil na břicho a skoro celých 15 minut vydržela sedět. Jinak sestřičky byly v pohotovosti, že by mi ji pohlídaly. Budu teď chodit na UTZ a na odběry, a to musím taky s ní - ale mám to v místě bydliště a ne jako Ty......

tonytony
2. lis 2010

@medved09 Ne, ne, já jsem Brno, moc díky za nabídku- ono ale třeba na štědrý den by mi bylo blbý i známým o to říci☹ Třeba nám to vyjde nějak líp☹

@meleri No, nevím, zkusím se předběžně zeptat- až teda budu mít po pohovoru v Car, jak to bude termínově cca vycházet, ale pochybuju o tom, že by na Štědrý den nebo na vánoční svátky fungovala☹ To asi potřebuje málokdo...

Asi budu muset v případě, že to takhle blbě vyjde, něco vymyslet a zkusit ji udat nenápadně babičce nebo nevím- my o IVF s nikým nemluvíme a ani nechceme... Pak, když by to vyšlo, tak asi jo, ale teď prostě je to naše domluva, že v tom budeme sami...

@pajafra No, tak to moje čertice by nedala, to jsi teda fakt dobrá! Mně to je fakt blbý ji tam brát vůči ostatním- to hlavně...

meleri
2. lis 2010

@tonytony ajaj až tak, takže takto vám to přesně asi vyjde? a co dovolená, nebo co manžel....hele určitě něco najdete!
já ted řeším něco podobného, ale s porodem....prostě nemáme fakt nikoho kdo by pohlídal malého, a tak si to budu muset odbýt sama...

medved09
2. lis 2010

@tonytony nechci Ti do ničehi nijak kecat, ale u nás se zatloukání pravého stavu neosvědčilo. Nemáme se za nic stydět. Nijak jsme se neprovinili, ten stav takový je. a to, že chceme dítě není přece ostuda. U nás to ví nejbližší rodina, kamarádi i třeba moji studenti (dospělí), kteří ke mně docházejí domů na NJ. Lépe se mi pak vysvětluje, proč odpadne lekce či proč ji musíme posunout. Všichni jsou chápaví a mně pomáhá, že se nemusím přetvařovat...

fiallinka
autor
2. lis 2010

@tonytony u nás hlídala babi, která to věděla (i když až při tomhle pokusu, poprvé ne), což je samozřejmě ideální, nicméně prostě pokud není jiná možnost,vem dítě s sebou - samozřejmě, že to někomu může vadit, ale dětem se prostě nevyhne žádná snažilka a tohle je prostě nezbytná situace, navíc by ses divila, kolik lidí si tam jde pro druhé dítě 🙂... a určitě to jde i při OPU, ET - holt při OPU nejdřív manžel jde odevzdat spermoše a ty hlídáš, pak výměna a ať jdou na procházku 🙂, při ET s tebou přímo být nemusí vůbec a taky se můžou procházet... ostatně já jsem se třeba z ET 2x odvezla sama a klaplo to, ale nevím, jak řídíš a jak moc to máš daleko.

@medved09 u nás to poprvé nechtěl říkat manžel - problém byl u něj, myslím, že to nemohl zkousnout...ale stejně to mí nejbližší věděli, ale jeho ne... bylo to divné... ale když jsme na podruhé čekali dvojčata, tak by asi nikdo neuvěřil zázraku a každý se už i ptal a on říkal, že mu to tentokrát je fakt jedno, takže už se to provalilo. A já jsem ráda, nemusím to tutlat a aspoň nemám nic, co by na mne někdo mohl vytáhnout nebo o čem si lidi budou šuškat, když to každý ví (mám práci, kde se setkávám se spoustou lidí a takhle jsem vlastně ráda). Ale ono to fakt záleží na všem možném... protože zase mám zkušenost v práci, že to tam holčina řekla na rovinu, pořád jim to nevycházelo a všichni o těch pokusech pořád mluvili a to bylo nepříjemné - takže já jsem pro to, netajit to, ale nesvěřovat se s konkrétními "kroky" 🙂

Pája: nevím, jak jsi daleko od ET, ale pokud jsi měla blastocysty, tak zhruba 7. den už může být něco vidět, tak to prostě zkus testnout...

@theresa28 držím pěsti, ať ti to vyjde, cenově v tom fakt není celkem rozdíl, u nás v CAR se třeba přiklání ke KETu s hormony, holt mají téměř jistotu, že ta sliznice naroste a nemusí se potom hlídat ovulace apod., takže uvidíš, jak u vás.

tonytony
2. lis 2010

@medved09
@fiallinka
@meleri
No, my to právě nechceme říkat teď kvůli tomu, že by se to všude řešilo, ptali se nás atd. a mě by to prostě nepřidalo, navíc by se to hodně rychle rozkřiklo i do mé práce a to fakt teď určitě nechci a manžel na to má stejný názor- nestydíme se za to a když to dopadne, určitě to nebudeme chtít tajit, ale teď by nám to (krom toho hlídání) fakt spíš neoomohlo... Během roku to bylo s tou agenturou ok- no časově a organizačně teda náročný, ale to by bylo i tak- fakt nemáme nikoho na hlídání v norm. pracovních dnech, i kdybchom to přiznali, takže to by nic neřešilo... Teď ty Vánoce nám to trošku víc komplikují☹ NAvíc v nprm. dny se dá vymyslet lecos, kam potřebujeme jet něco zařídit bez malé, ale na Štědrý den nebo na Boží hod už hůř a dost podezřele☹
No a u ET u nás je před tím pohovor s embryologem, kde chceme s manželem být oba☹ No, uvidíme, třeba se to fakt vyvrbí ještě trošku jinak a netrefíme se zrovna na Vánoce, ale vypadá to dost pravděpodobně zatím☹

fiallinka
autor
2. lis 2010

@tonytony jak je malá "malá"? Já bych ji tam za této situace vzala, nemá cenu se ohlížet na ostatní ve všech případech, jak říkám - stejně se těm dětem nevyhnou a ostatně s ní nemusíte být v čekárně dlouho. A ostatně nemyslím, že by tam v tyhle dny moc lidí bylo 🙂. A pohovor s embryologem je kraťoučký 🙂. A ostatně, je to reklama na CAR, ne? 🙂

fiallinka
autor
2. lis 2010

@tonytony ale jinak já jsem to taky v průběhu "procesu" neříkala, ani skoro žádným kamarádkám, vykecala jsem se tady 🙂, nestydím se za to, jak to je, ale je pravda, že to nemusí každý řešit 🙂

paja1
2. lis 2010

@fiallinka To se ti řekne já jsem si dnes chtěla koupit test,ale bála jsem se tak jsem ho nekoupila.Možná ho ještě koupím.Stará hráza a podělaná strachy.A když to ted vše čtu tak nikomu se nedaří,a to je katastrofa. 😢

tonytony
2. lis 2010

@fiallinka No, úplně reklama na Car ona není- tenkrát nám stačila jen stimulace ovulace léky a trošku poštělovat hormony, ale to by snažilky vědět nemusely🙂 Jsou jí dva... No uvidíme, jak se to vyvrbí, třeba nám řeknou v Caru, že na Vánoce nepremávají a máme utrum- to bych teda i přes ty komplikace ale nechtěla, čekat další měsíc navíc☹

tonytony
2. lis 2010

@fiallinka Právě, mně úplně stačí, že v mém okolí se fakt každému podaří dítě na přání na 1. skok a to nepřeháním- jště si přejí v jakém ročním období se má narodit apod.- fakt mám to štěstí v okolí, takže už takhle na nás koukají skoro divně, že nám to tak dlouho trvá- úplně mi stačí, že ví, že chceme ještě min. jedno dítko... a sem tam přijde poznámka- byť ví, že malá nám dala zabrat než jsme se jí dočkali- problém s početím i pak půlka těhu s krvácením, že mám za sebou potraty atd., tak, kdy teda už konečně a že už mám nejvyšší čas, že už mi je přes 35 a že to už je rizikový, a´t nečekám atd.- jo, nechápou hold, že to fakt není tak, jako u nich hned... Takže tohle mi bohatě stačí☹

fiallinka
autor
2. lis 2010

@tonytony no to věřím... a jinak u nás na vánoce fakt zavřeli, takže mně se ket kvůli tomu odložil o měsíc, ale snad to tak nedělají všude.

@paja1 já jsem se taky bála, ale víc bych se bála čekání na výsledek krve, takhle jsem už věděla... ale každý jsme jiný 🙂

paja1
2. lis 2010

@fiallinka Asi kdyby mě to břucho nebolelo tak to skusím testnout,ale to je tak špatné,když mám příznaky menzu.Test jsem si dovezla.

fiallinka
autor
2. lis 2010

@paja1 to máš hlavně úplně jedno, protože ani jedny ty příznaky nejsou ty správné, spoustu ženských bolí břicho jak na ms a je to tam a naopak 🙂, zatím jsem tu vypozorovala, že se to prostě nedá odhadnout. Já jsem příznaky těhotenství měla například jen při neúspěšném ketu 🙂

paja1
2. lis 2010

@fiallinka Jsem posera-strachy se bojím jen na test pomyslet.Jsem ostuda . 😅 😨