Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
7. bře 2010

Beebo, ano, Jani to ví přesně - neúspěšný ket už mám za sebou, úspěšné ivf před sebou, už jen čekám, až dostanu krámy - někdy tento týden 🙂

beeba
7. bře 2010

Tak to Fiallinko, tak to držím palce. Však budeš určitě popisovat co a jak a budeš mít naši podporu. Já jsem si vždycky říkala, že si budu někam psát vše co do sebe napíchám, spolknu či zavedu abych měla přehled, ale nikdy jsem nějak neměla náladu či čas. Ale zato jsem vždycky vysílala prosby do oblad, k nebi a do vesmíru. No u Tebe je super, že se embryjka uchytí hnedle, takže za měsíc budou // 🙂 🙂

fiallinka
autor
7. bře 2010

Beebo, vysílej prosím i za mne, po tom neúspěšném ketu zas tak pozitivní, jak to vypadá, nejsem ☹... ale popisovat to tu budu, to se neboj - proto jsem tu to témátko zřídila, že jo 🙂...jinak já teda z minula ještě skoro všechno vím, co jsem kdy píchala a polykala... te´d budu mít asi o něco menší dávku hormonů, tak doufám, že bude dost vajíček, ale nebude ohss, tož nevím...

beeba
7. bře 2010

Ale Fiallinko, myslím, že ne vždy se KET či embryotransfér zadaří, třeba si prostě tělo chtělo počkat až Jurášek bude větší a až se prostě zotavíš po těhotenství a po porodu a budeš na tom výborně i po psychické stránce. Stejně to bude "vyčerpávající" 😵 , ale pokud se to tak pěkně podařilo v prvním cyklu, tak není důvod, proč by neměl vyjít druhý. Já mám takovou teorii, že si prostě tělo řekne, kdy zase snese tu velkou zátěž co těhotenství představuje. 🙂

chiwule
7. bře 2010

mel, sudocrem je tohle http://www.lekarna.cz/sudocrem-125g/ dělají různě velké balení.
jinak na těhle stránkách je podle mě dobře vidět, jaký je rozdíl mezi golfkama a sportovním kočárkem http://www.kocarky.cz/ukazky-kocarku.php

holky po/před KETem - držím pěsti pro štěstí, tfuj, tfuj, tfuj!

myslíte, že se dá cvičením posílit břicho/pánevní dno natolik, že vyeliminuje zkrácený děložní čípek?

cepecek
8. bře 2010

Dobré ráno,
hlásím se z mrazivé Vysočiny máme tady -13 brrrrr.

MOc Vám všem přeju brzké //.

Maruška včera dostala Mufa k svátku od tchánovců a teď s ním všude chodí a vče mu ukazuje.

Já jsem ok. jen jsem stále unavená. Chodím spát s malou po obědě a večer v 8 už zase spím.

Dneska k obědu bude bramborový guláš a na zítra budu dělat kuře na paprice

chiwule
8. bře 2010

Dobré ráno, Anet si pustila Krtka 😉 😵 , tak mám chvíli...
Anet bude mít dnes k obědu zbytek od včera - těstoviny s kuř. masem a špenátem, já mám zbytek od večeře, jen si k tomu udělám brambor. A polévku taky máme od včera, kuřecí s játrovýma nočkama a nudličkama, tak budu mít čas trochu poklidit ten náš chlíveček po víkendu...No a taky peru, nějak se to furt střádá... večer chci žehlit, až malá usne.
Dneska mě čeká vyzvednout si občanku a dojít zažádat o řidičák, jak mi ukradli ty doklady, jsme tam objednané na odpoledne... No ale záleží v kolik se malá vzbudí po obědě, každé je na jiném konci tak uvidím, jak to budeme stíhat oboje najednou.
Jinak asi začnu zas trochu pracovat, dostala jsem nabídku znova se starat o jeden web, dělala jsem to před těhu a MD. Bohužel celou tu dobu se o to nikdo nestaral, je tam děsně práce a vůbec se přes něj neprodává. Sice nabízí odměnu jen 100kč/hodinu, ale alespoň by zas mohla být nějaká koruna do rodinné kasy. A můžu dělat z domova od pc, po večerech, když bude malá spát...
Tak já jdu sklidit nádobí a sebrat suché prádlo, zatím se mějte, páček

meleri
8. bře 2010

Ejvisko,

jo asi jo! tak jsem to pochopila, ale protože jsem to už měla tak to chce dr hlídat.
akorát teda nevím kdybych měla dvojčata jestli by to přežili, protože když na ni budou tlačit oba dva tak je to asi v prdeli...už s jednim to krvácelo jak pr..e..až do konce..

holky já už fakt nevím DVĚ NEBO JEDNO...

nejhorší je že už jse měla mít dva dny mencky a furt nic.. ☹

iwuska19
8. bře 2010

Ahojte holčiny,pořád jsem hledala něco takového jako je Vaše diskuse.Jsem maminkou skoro 12 leté slečny,mám jí za svobodna a již 9 let žiji s přítelem(který není otcem).Samozřejmě se ozývají biologické hodiny a najednou jsme zjistili,že přítel je na tom se spermiemi docela bídně.Prý tak 10% úspěšnost na normální klasické otěhotnění.Takže čekat na zázrak je taky asi blbost.Loni jsem darovala vajíčka abych zjistila jestli by mi to stimulování nedělalo problémy a tak v koutku duše jsem doufala že ten nahoře mi k zázraku trošku pomůže.Evidentně to nestačí tak jsem se rozhodla pro ivf.Najednou jsem zjistila kolik známých kolem má problém s otěhotněním.Ale já spíš potřebuju trošku poradit.Jedni říkají jdi na Obilňák druzí Ŕeprofit.Byla jsme v Reprofitu darovat ty vajíčka a právě slyším jak na Obilňáku se nezadařilo a v Reprofitu hned na poprvé.Takže pokud máte zkušenosti pište za každou budu ráda.

fiallinka
autor
8. bře 2010

Meleri, třeba jsi zrovna teď už těhotná a nebudeš to muset řešit, udělej si test, jo? Já bych se vsadila, že některá z nás otěhotní přirozeně 🙂

Iwusko, ahoj - vítám tě tu, není nás to moc, tak tě rádi berem 🙂. Ale neporadím - v Brně můžeš myslím ještě do Unicy 🙂, jsou tu diskuze o jednotlivých centrech, tam ti řeknou víc - ale už to znám 🙂 a prostě každé centrum má své příznivce, lidi přecházejí mezi centry a podle toho, na koho narazíš, budou i reference... Já jen vím, že Obilňák je státní, ivf tě asi nebude stát tolik, ale o něco víc budeš čekat na všechno a komfort bude menší - Reprofit je soukromý, všechno bude dražší, ale asi i rychlejší...

abych pravdu řekla, tak si myslím, že pokud ty jsi ok a máš vyzkoušenou i reakci na stimulaci, tak je to jen otázka ivf, takže možná by stálo za to zavolat tam a zjistit si ceny a čekací doby.

Ale 10% úspěšnost je abych pravdu řekla docela velká, většina z nás se dozví, že šance žádná...nestačilo by IUI? A jak dlouho se teda snažíte?

iwuska19
8. bře 2010

Fiallinko děkuji za hezké přivítaní.Snažíme se no dlouho.před 3 lety jsem byli na spermiogramu ale stěhovali jsme se pak se musel doopravit dům aby bylo vše co potřebujema a stejně to pořád není hotové.Přítel má pořád důvod to odkládat.Ale on je o 20 měsíců mladší a je to s chlapama jiný.Mě bude za měsíc 32 a myslím že už je ten nejvýšší čas.Máme novou žádanku na spermiogram a právě řeším kam jít.Zjistila jsem že cena je v podstatě stejná kolem 20 zaplatíme i ve státním i v soukromém sektoru.Jenže peněz není moc a tak chci vybrat to nej.... kde by to snad mohlo vyjít.Právě IUI zvažuju ale potřebujeme znát výsledky spermiogramu protože prý se to mohlo zlepšit nebo i zhoršit.Uvidíme,chtěla bych prvně zkusit IUI a pak až IVF.

fiallinka
autor
8. bře 2010

Iwuska: tak to je už opravdu dlouho, to bych neváhala. Ne, že bys byla stará 🙂, ale ono to nějakou dobu trvá, ani ivf není záruka, že... a Ivuš, jsi přímo z Brna?

iwuska19
8. bře 2010

Narodila jsem se v Brně ale 4 rokem bydlím ve vesničce Kobeřice u Brna.Je to 28km od Brna.Samozřejmě že jsem už stará.Natálku jsem měla ve 20 teď už si připadám jako až moc dospělá 😀

iwuska19
8. bře 2010

fiallinka:Samozřejmě není nikde napsáno že se to IVF podaří,ale já mám fakt jen jeden pokus na víc nemám peníze a zkusím to, když to neklapne nebudu to dál lámat přes koleno.Zanechám to přírodě ale budu vědět že jsem to zkusila ☹

fiallinka
autor
8. bře 2010

Iwuš - no, my jsme platili asi 28000 (bylo v tom i zamražení a as. hatching...), takže ještě víc... ještě se zkus poptat na ceny i v té Unice, taky myslím není špatná... fakt se to dost liší... ale možná bude řešení v IUI. A Stará fakt nejsi, patříš tu mezi mladší - akorát máš ten pocit, protože máš už velké děcko 🙂. Mám taky skoro 32, ale cítím se teda ještě docela mladě 😉

Jo, a existuje možnost tzv. "nativů", je to menší stimulace, míň vajíček...nehradí to pojišťovna, ale i tak je to levnější než ivf - nedělají to všude, ale v reprofitu myslím jo - i to může být řešení.

iwuska19
8. bře 2010

fiallinka:Právě o zamražení jsem taky uvažovala a pak je jen rozmražení a Ket jestli se tomu tak říká.Moc se v těch pojmech nevyznám.Prohledám to všechno.A odkud jsi ty?Děkuji za rady protože je fakt těžký se něco dozvědět. 😉

fiallinka
autor
8. bře 2010

iwuš, jsem ze vsetína a do car jezdím do zlína - proto jsem se tě ptala, odkud jsi, jestli to tam nemáš blíž (ale ne, že by to tam bylo levné) - ono s tím zamražením: hodně lidem ani na zamražení embrya nezbydou - i když máš třeba 15 vajíček, tak prostě nejsou všechna embrya kvalitní - a pokud zbydou, tak určitě má cenu mrazit, vyhodit je by bylo škoda.
jinak opravdu hezké vysvětlení pojmů jsem našla u té unicy - mrkni na to: http://www.unica.cz/ - taky tam dělá ségřina známá, tam bych se ti mohla zeptat /sestra bydlí u brna/

iwuska19
8. bře 2010

fiallinka:Na vysvětlivky jsem se dívala i v reprofitu mají to tam taky hezky popsané.Kdyby jsi se zeptala byla by jsi hodná.A ty jsi původem odkud že sestra bydlí u Brna?

meleri
8. bře 2010

fiallinko,

jo to by bylo hezké, ale není sex...takže to jsou prostě nervy že ty mencky furt nepřicházejí....

fiallinka
autor
8. bře 2010

iwus, my jsme obě ze Vs., obě jsme v Brně studovaly a ségra tam zůstala. Poptat se ti můžu, ale asi jen tak obecně to nemá cenu - spíš konkrétní dotaz...
mel: tak pak to chápu 🙂...ty už máš jít na ket a potřebuješ to dostat, že...

cepecek
8. bře 2010

Meleri jak to že není sex? Ale chápu můj muž taky říká že jsem počla ani neví jak, že teď ani nebyl na zalené sedačce ( to byla sedačka při odbědu semene u Máji )🙂

Jinak dneska jsme měli běhání po úřadech, ale nakonec to vše dopadlo dobře. Mája je dneska skvělá, tak si ji užívám, zase se vrátila do normálu. 6ádné vztekání, prostě parťačka.

Jdu spát. Dobrou noc.

iwuska19
8. bře 2010

cepecek u nás to není ani žádná sedečka mi odběr vozíme z domu.... 😀

chiwule
8. bře 2010

iwus, vítám tě 😉 já mít 32 tak si pískám 😉 je mi 36 a první dítě jsem měla před necelými 2 roky 😉 jak píše fial, to se ti jen zdá, protože už máš jedno velké dítě 😎

jinak chci napsat odpověď na jeden dotaz už po několikáté a vždykcy zapomenu ach jo 😖 jak jste se mě tu ptaly, jak poznám že malá vydržela 5 hodin nepočůraná... Anet usíná 8, kolem půlnoci až jedné v noci jí dávám čůrat a mlíčko. A je z 99% suchá, nepočůraná. Jen když se hodně napije čaje, tak je občas mokrá. A ráno to samý, když jí nenechám dlouho válet v posteli po probuzení a šoupnu jí hned na nočník, tak má suchou plínku z noci. Takže si myslím, že by to mohla vydržet - ne teda 5 hodin 😀 - i přes den, kdyby chtěla, třeba 2 hodinky.

fiallinka
autor
8. bře 2010

Chiw - dnes jsem si na tebe vzpomněla, našla jsem ve skříni balení bylinkového čaje pro těhotné myslím od Apotheke - no, je tam skoro stejné složení jak to, co jsi psala a doporučují se max. dva šálky denně. I ten maliník tam je. Tož vzhledem k tomu, že je už dva měsíce prošlý, rozhodla jsem se ho vypít ještě teď, jako přípravu na budoucí možné těhu 🙂...ale minule jsem si ho občas taky asi teda dala...

beeba
8. bře 2010

Ahoj děvčata, moc Vás zdravím a též vítám iwusku. Máme stejně staré děti, ale já jsem o kapinečku starší. To je paráda, vše máš před sebou, tak ať se vše zdaří na 1.pokus.

Holky, tak jsem se právě vrátila ze cvičení a už teď mne vše bolí. Nejhorší to bude ve středu 😠 Ale musím posílit břišní a zádové svalstvo, protože jsem těhotenstvím a porodem ztratila jeho poslední zbytky....a.....kdyby se zadařilo, tak abych byla PŘIPRAVENA 😉

UŽ ti chiwule někdo odpověděl ohledně vlivu cvičení na krček???? Já jsem teda laik, ale myslím si, že cvičení, resp. posílení těhotenstvím namáhaných svalových partií určitě tělo (i duchu) maximálně prospívá, ale asi nemá příliš vliv na krček. Chodim ještě na pillates, což je cvičení cíleně zaměřené na poslílení břišních svalů, svalů pánevního dna, zádových svalů a četla jsem, že je to hodně podobné jako cvičení paní Mojžíšové. Cvičím strašně ráda, protože to jsou chvíle, kdy jsem naprosto sama a mohu se na sebe soustředit.

A chiwulko, já jsem to s Erwinem dělala stejně jako ty. Prostě když se v noci vzbudil, tak jsem ho dala vyčůrat a on docela za krátkou dobu to raději vydržel až do rána, než aby se budil v prostřed noci. Ale on se to tak naučil, že neměl plíny na noc zhruba od těch 17měsíců. U Terky to v noci nedělám, ale třeba dneska přes den jsme měly 3papírové pleny, protože se vyčůrala skoro vždy asi tak 6x, co jsem jí posadila na nočník. Dokonce mi říkala jednou ee, ale to jsem nějak neidentifikovala, takže byla pak naštvaná, když jsem jí kárala za bobek v plíně. Potom jsem se jí omluvila

chiwule
8. bře 2010

😅 fial, jsi hodná, že na mě myslíš, ale já jsem o čaji teď nic nepsala 😉 myslím, že některá jiná 😎 ale je pravda, že maliníkový čaj se má pít na podporu hladkého porodu, tak bych ho asi v těhu nepila...

beeba, zatím nikdo neodpověděl na dotaz ohl. cvičení, díky 🙂 já bych taky cvičila až bych brečela, ale nemá mi kdo hlídat malou, manža chodí domů pozdě, babičky jsou obě daleko a na chůvu nemáme. A do jeslí nám Anet ještě nevezmou a ani bych jí tam zatím nechtěla dávat. 😖 TAkže mám docela smolíka 😒 máš nejakou zkušenost s domácím cvičením podle dvd? Teď jsem viděla jednu nabídku a přišlo mi to dobrý, ale nedokážu posoudit, jestli to dokáže nahradit cvičiitelku. Abych necvičila blbě 😕 Zkouším se objednat do jednoho centra na Mojžíšku, ale mají pořád obsazeno, ještě to zkusím zítra a pak bych se tam asi vypravila osobně jen se objednat 🙄

s tím bobíkem mám taky dobrou - dneska ráno když jsem byla ve sprše, tak Anet začala hlásit bobík, bobík. A začala mě tahat ven 😀 Tak jsem se jí musela omluvit, když jsem jí přebalovala, že za to nemůže, že to maminka 😕

beeba
8. bře 2010

Jo, ty naše holky jsou šikovný 🙂 maminky už méně ☹

U nás lze naštěství chodit na cvičení pár dní v týdnu až od 20.00. Takže to už Terka spí a já mám hoďku pro sebe. U nás je zase ten problém, že ona srašně řve s kýmkoliv, kdo jí má hlídat, včetně tatínka. Ten je z toho hotový, jakože ho nemá ráda, ale je to spíš proto, že je taky furt v práci. Ale 2x týdně od 20.00h jsem si uhlídala. Prostě buď je doma muž nebo hlídá syn. Mohu se zeptat odkud jsi?

beeba
8. bře 2010

S domácím cvičením podle DVD zkušenosti nemám, ale doma cvičím tak 50minut ob den cviky, na který si vzpomenu. Ale znám spoustu holek co cvičí doma podle DVD. Pokud bude člověk držet správně tělo a správně dýchat, tak určitě takové cvičení přinese své ovoce. Já jsem taková můra pověrčivá... já jsem totiž před úspěšným KETíkem taky chodila tři měsíce poctivě cvičit, tehdy do posilovny a na kolo a fakt mi bylo dobře a dobře jsem vypadala. Tak jsem právě letos v lednu opět se cvičením začala. Řekla jsem si, že pro úspěch udělám maximálně vše, že nebudu líná a pohodlná. Taky mi cvičení pomáhá s krevním tlakem, ostastně, to jsem psala, že mi moc pomohlo, když jsem něco zhubla.

fiallinka
autor
8. bře 2010

Chiw, no vidíš, já jsem fakt myslela na tebe... a ona to tu psala Cepecek 🙂...jsem pako...

Jo, já cvičím Mojžíšovou - ale nevím, jestli se ptáš přímo na ni - rozhodně Mojžíška se bez rehabky fakt nedoporučuje - i kdybys ji cvičila podle knížky nebo dvd dobře, tak je nutné tam udělat občas mobilizaci a tu sama neuděláš - jinak to nebude mít prostě ten efekt..

beeba
8. bře 2010

Fiallinko, co je to mobilizace u metody podle Mojžíšové????