Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

tonytony
11. lis 2010

@ejviska Jo, taky mě to tady vzalo ty poslední příběhy a říkám si, že jsou fakt horší věci, co by nás mohli potkat, o tom žádná, člověk má pak takovou nějakou pokoru rázem a cítí se blbě, že řeší takové někdy "banální" problémy☹

ejviska
11. lis 2010

@tonytony tak jak rikas. Ja mam jeste nekolik pribehu navic, v mem okoli. ☹

tonytony
11. lis 2010

@ejviska No, možná by mi to paradoxně( nechci to napsat nějak hnusně) "pomohlo" mít ty příběhy v okolí... Já kolem sebe mám jen holky, co otěhulí hned na 1. skok na nemají jediný problém v těhu ani u porodu, prostě těžká pohoda- já se mezi nimi cítím jak vyvrhel neschopnej, co má "furt nějaké problémy", když na tom přece nic není otěhotnět... a to ani okolí neví, že jdeme do IVF, jen, že nám to nějak moc nejde a v těhu to je vždy špatný☹

fiallinka
autor
11. lis 2010

@tonytony no stejně na menses se doporučuje víno svařit, takže svař, hoď tam hřebíček, skořici a cukr, a to ti hned bude chutnat víc... a bude s tebou sranda 🙂

veruleg
11. lis 2010

@fiallinka Leni ja bych taky radsi sla uz toho 26.11. 😉 Porad si rikam, ze kdyz uz bude venku tak se o ni doktori postaraji kdyby neco, ale vis jak je to v brisku...tam do toho nevidis. Jak rekla me kamosky znama, ktera je porodni asistentka a videla toho uz spoustu " pokud to dite neni venku, tak vam jeste uplne nepatri" neco na tom bude. Ale to muj nazor a asi i tim co mame za sebou.

veruleg
11. lis 2010

@fiallinka a zas tak nedonosena nebude neboj 😉

tonytony
11. lis 2010

@fiallinka No, se mnou už je teď, kdyby jste mě viděly☹ Já jsem fakt jak zfetlá, fakt už ho... vydržím☹

tonytony
11. lis 2010

@fiallinka Jinak ještě k tomu termínu- já bych to cítila jako Veruleg- po tom, co jsi si prožila kor, byla bych taky klidnější, čím dřív by bylo mimi venku- Veruleg to napsala přesně🙂

paja1
11. lis 2010

@fiallinka Já jsem Kačku měla v 37+2,a byla v pohodě.Oni už si to ohlídají. 😀

paja1
11. lis 2010

@tonytony Nezahrávej si s ohněm?At se to nezalíbí? 😀 😀 😀 😀 😀 😀

fiallinka
autor
11. lis 2010

@paja1 ale ať si dá a pak nám něco napíše, bude sranda...

holky, díky za názory, asi ten termín měnit nebudu... přece jen, když si vezmu, jak strašný jsem měla strach už jen dnes na tom blbém monitoru (který byl naprosto ok), tak asi budu radši, když už bude venku... sice je to brzo, ale čtyři dny už zásadní nejsou, snad...

tonytony
11. lis 2010

@paja1 Pájo, nelíbí se mi to, je mi fest zle, fakt opilecký nemehlo a Ty si ze mě ještě utahuješ, co mám dělat- mám v sobě svařák ajsem fakt hotová a stále jen hnědo☹

fiallinka
autor
11. lis 2010

@tonytony dej si ještě jeden, teta 🙂

eyael
11. lis 2010

ahoj holky, u nás už je také jasné, že na KET půjdeme až po Novém roce, mám si v lednu zavolat znovu. Dneska jsem volala do CAR, cyklus teď po ATB není vhodný, ten další bude začínat asi někdy na začátku prosince no a oni 17.12. zavírají. Třeba nám to vyjde stejně jako malá, ta byla počatá na začátku února 😉

leneclenec
11. lis 2010

@ejviska Ahojky, to je mi líto, že to nevyšlo, také jsem do poslední chvíle doufala, že by krev mohla být pozitivní. Já mám po druhém pokusu IVF včetně KETu, u prvního IVF byla jen 2 embryjka přenesena a žádné zamraženo a z druhého IVF jsem měla ET a 2x KET, ale vše neúspěšně, i když na krev jdu teprve až v úterý, možná až ve čtvrtek, vezmu to se zubařem a s prací (je dobrý. jak dělám na zkrácený úvazek, můžu si byrat jakékoli dva dny v týdnu, kdy budu dělat). Oproti tobě mám ale smůlu v tom, že mám ten syndrom PCO a neprůchodné vejcovody ( i když vzhledem k tomu, že je Lucinka, tak asi ne 😵 ) Přemýšlela jsem, že když jsem te´d plná hormonů, že půjdu co nejdříve na poslední IVF, ale pak jsem si řekla, že nejdřív zkusím pár kilo shodit, domluvit s mudrou, aby mi zkusila dát nějaké léky na podporu tvorby vajíček, v CARu říkali, že se mi netvoří samovolně a zkusíme to s manžou. Jen mám taky problém i v tom, že mám mrchu děsně nepravidelně a nejsem si jistá s ovulkou. No, ještě uvidíme 😨

tonytony
11. lis 2010

@fiallinka Je mi zle už teď, už na to kašlu! stejně pořád jen hnědo!!! Jen opice tady navíc kolem mě pobíhá🙂

tonytony
11. lis 2010

@eyael Můžu se jen zeptat, kam chodíš do Caru? Já mám hrůzu, aby mi taky nezavřeli...

eyael
11. lis 2010

@tonytony - do Pronatalu. Co ale vím, tak mají takhle zavřeno všude, stejně tak i přes prázdniny v létě. Kam chodíš ty? Raději si tam zavolej, budou to vědět i na recepci.

tonytony
11. lis 2010

@eyael No, já právě u nás např. chodila v létě... No na té konzultaci po neúspěšném IVF, jsem se dr. ptala, že dle toho, co říká, kdy další IVF, že to asi vyjde na Vánoce, jetsli to nevadí a on tak jako se zarazil apak říkal- no, on tady někdo asi bude... Takže nevím, no... jak to myslel nebo nemyslel... Já jsem Brno. Helios

ejviska
11. lis 2010

@eyael u nas maj v lete otevrene, ale na VAnoce zavrene. To uz mi rikali v lete, ze na VAnoce nic 🙂

tonytony
11. lis 2010

@ejviska Hm, tak to nakonec u nás bude taky problém ařekl to ten dr. jen aby mě utěšil po neúspěšném IVF???☹

eyael
11. lis 2010

tak jsou to taky jen lidi, potřebují někdy dovolenou 😉 u nás samozřejmě nezavřou na petlici, případy, co mají rozjeté, normálně řeší, vždycky tam někdo je, kdo má službu, ale nerozjíždějí nic nového, co by zasahovalo do doby hlavních dovolených. Co vím od kamarádek, obě byly v jiných centrech v Praze, tak byla praxe stejná. Ale samozřejmě, v různých centrech to může být jinak.

eyael
11. lis 2010

jo a taky mi doporučovali si dát přes Vánoce oddych, že je to dost náročné období samo o sobě, že bych neměla klid na KETík.

fiallinka
autor
11. lis 2010

@tonytony ale ne, někde fungují... ale třeba u nás je to menší centrum, málo doktorů...

tonytony
11. lis 2010

@eyael Já to chápu, to je jasný, jsou tam pro nás pořád- ve dne v noci na tel., taže právo mají... Jen mě bude štvát, že mi to zrovna muselo vyjít tak pitomě! No, jo, no, uvidíme, co mi k tomu řeknou- taky, od kdy si budu moci počítat ten 1.DC, což je taky podstatný, že ateď u mě naprosto nejasný☹

eyael
11. lis 2010

ani nevíš, jak to štve mě! Čekám v podstatě už od začátku roku, pořád se něco kazilo a pořád jsem to musela odsouvat. Teď zas tohle! Kdyby se mi to teď kvůli bůhvíčemu neopozdilo, tak bych to v stíhala, ovulka by byla než zavřou, takže KETík by se stihl 😠

tonytony
11. lis 2010

@eyael No, to je klasika, já si nechala nasadit Proveru, abych měla taky srovnaný a kratší cyklus, taky by se to stihlo tak krásně před Vánoci, jenže te´d už to leze do vánoc a k Silvestru, což teda pochybuju, že do toho půjdou, kor když to mám s PGD☹ osobně se smiřuju, že to posunou o měsíc taky☹

ejviska
11. lis 2010

@leneclenec dekuju. No je to boj. Aspon opravdu, ze mame to jedno, i kdyz se tim neutesuju. Proste chci velkou rodinu!!!!!

cepecek
12. lis 2010

Ahoj holky,
včera jsme byli s malýma v poradně. Tomík váha 3850g a 55cm a Anička 3320g a 50cm. Jsou ok, jen jsme dostali gel do očiček a když jim nepřestanou hnisat do 10dnů , tak nás čeká oční a profukování kanálků . Jinak já nic nestíhám, jsem nevyspalá a protivná a odnáší to manžel, mě vytáčí jen když ho vydím ¨- chudák. A taky furt brečím - už aby bylo konec šestinedělí a do toho všeho si dneska tchán pozval řemeslníka na střechu na nějaké dráty a já jsem sama doma a budou mi vrtat v ložnici. Fakt mě to tu ser.. nikdo mi s ničím nepomůže jen mi přidělávají práci.
Tak to je vše. Omlouvám se , že jsem se tu vypsala, ale musela jsem se někomu svěřit.

paja1
12. lis 2010

@cepecek Třeba se ty očička spraví tou mastičkou.To si pamatuji my jsme na to trpěli,moc a vždycky to zabralo.Kačka to jako mala mívala snad do 2-let a aspon 10x.Nemáš to jednoduché s tím bydlením.Je to záhul,a že ti nepomůžou?-to snad ani není možny,a ještě ted po porodu,je to kruté.Ale my ženské musíme zvládnout vše.Drž se. 😅