Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

iwuska19
9. bře 2010

holky jak to tady tak pročítám jsem začátečnice,žádné cvičení ani IUI nebo IVF.já jsem měla Natálku ani jsem nevěděla jak a teď když chci tak to nejde je to pech.Ale konečně půjdeme koncem března na ten spermiogram a po prázdninách půjdeme do toho.ještě nevím jakou metodu nám doporučí ale snad to výjde ☹

meleri
9. bře 2010

Fialinko,

fakt jo? tak to je šílené ta psychika! u tebe to byla asi tím že jsi se asi uklidnila, že je to vyřešené a jdeš na IVF tak to přestalo blbnout.... tak u mě je to asi naopak! dycky jak hodinky a před KETem se to podělalo. tento poslední týden dělá fakt pokroky, mám z něho velkou radost!
jinak Sam se ted dost rozchodil, chodí dost po bytě..ven se jít nedá je příšerná zima, mínus dva a vítr.

chtěla jsem se tě zeptat, měla jsem výsledky toho prolaktinu, bylo tam 82..tak nevím je to moc? jaks to měla ty?

Beebo,

já už mám taky záda nadranc, co se dá dělat, ale třeba ji to už brzo přejde! malý se chce nosit míň a míň..spíš když ho potřebuji přebalit nebo tak, tak ho musím vzít...

meleri
9. bře 2010

jinak jedu bez manžela,je to na tři týdny.

fiallinka
autor
9. bře 2010

mel, fakt - te´d od září to mám krásně, v rozmezí dvou dnů, prostě už zázraky nečekám... ten prolaktin nevím, neměla jsem to v ruce, říkal jen ok...

tož můžeme dát sraz i s Jankou 🙂 někde na hranicách 🙂

iwus: no jo, ale my všichni ty první dítka máme z ivf, proto jsme odbornice 🙂

no a já jsem si dnes koupila podprdu a krásné jarní triko v sekáči, no pěkný den 🙂... a večer Jurýsek najednou 38, bobánek...a zase ho mám zkažený ☹...snad se z toho vyspí - měl celý týden rýmu a kašlal, te´d už to vypadalo dobře a najednou teplota. Ach jo...

beeba
9. bře 2010

Fiallinko, to je pech, chudinka Jurýsek, za to může to blbý počasí. Dneska na plavání jsme ze skupinky 8 matek s dítky byly dvě, děti jsou nemocné, Praha je toho plná. U naší doktor jsou to hotové Lourdy. Tak ať jste brzo fit 🙂

beeba
9. bře 2010

Meleri, už na podzim mi dělal doktror test na prolaktin a kupodivu, jsem jej měla v normě, ačkoliv jsem malou přestala kojit cca dva týdny před testem. Pokud bys jej měla vysoký, tak by KET nedělali a spíš by ti dali prášky na jeho snížení. Teda, alespoň tak mi to bylo v centru řečeno... A jak jsem byla před týdnem na domluvě 4.IVF, tak mi doktor opět test na prolaktin, krom jiného, nechal udělat, prý co kdyby náhodou byl zvýšení, že to je šance na otěhotnění pramalá. Ale stejně se divím, protože znám několik maminek, co kojily a otěhulily se. Třeba moje sestra, ta měla druhýho synka, když prvnímu byl rok a tři měsíce a vlastně kojila neustále.

ejviska
9. bře 2010

Ja cvicim doma pilates podle DVD cca do ledna. Ale zacala jsem cvicit jenom tak, vubec jsem nehledala souvislost, ze by to pomohlo otehotneni. A taky zatim nepomohlo ;) ALe zhubla jsem, posilila bicho. Nemuzu si to vynachvalit.

Iwusko, vitam te. To jsme na tom podobne...k pvnimu jsem prisla ani nevim jak ( ja to teda vim, ale bylo to na pvni pokus 🙂 ) a ted pres dva roky nic. My za sebou nemame zadna vysetreni, ani spermiogam. Vloni jsme brala Clostilbegyt 3 mesice, pak jeste dva. Bolelo me desne bicho, tak jsem s tim skoncila. My se chystame do CARu ( asi do Zlina ) v lete.

Fiallinko, jak to myslis, ze se nemuze otehotnet dva mesice od zacatku cviceni? Tomu nerozumim. Prave jsem cetla, ze se muze cvicit i v tehotenstvi.

Meleri, s tim sexikem bych si hlavu nelamala. Je obdobi, kdy staci jednou za mesic a pak se to zase zmeni. To je uplne normalka. Muzu potvrdit 😉

fiallinka
autor
9. bře 2010

Ejvis, no vysvětlují to tím, že při tom cvičení aktivuješ části těla, které na to nebyly do té doby zvyklé, tak prý by tam mohlo být zvýšené riziko potratu, než se to usadí, nejméně ty dva měsíce... pak se to cvičí už i v těhu...

beeba
9. bře 2010

Ejvisko, tuším že Fiallinka psala o metodě paní Mojžíšové... Jinak cvičení pillates je super a dokonce jsem četla, že fakt doporučováno před početím. Logicky... cvičení je zaměřeno na břišní svalstvo, svalstvo pánevního dna a zádové svalstvo a to je v těhu namáháno nejvíc, tak proč tělo náležitě nepřipravit na zátěž předem.

fiallinka
autor
9. bře 2010

Ejvis: je to teda i v knížce o cvičení Mojžíšky, říkají to všechny rehabky, tož asi to tak bude 🙂, ale stejně myslím, že málokterá holčina se přestane snažit 🙂

iwuska19
10. bře 2010

Ejvis:děkuji za podporu.Ve Zlíně jsou prý docela dobří a je to taková pobočka brněnskýho reprofitu tak uvidíš.sprmiogram je základ to nám navrhli prvně když já mám za sebou klasické těhotenství.ty spermie jsou potvůrky dneska slyším často že po letech se změní jejich kvalita i když to není náš případ.pilates dva měsíce to jsi dobrá já to zkusila dva dny a pak jsem 3 týdny nemohla nic jak mě to zmohlo a bylo po cvičení. fiallinko:jak je dnes Juráškovi?je teplota pryč?je těch viroz moc.my se pořád potýkáme s nějakou střevní bolesti břicha........... 😲

beeba
10. bře 2010

Dobré dopoledne,

zdravím všechny, doufám že nemocnému Juráškovi bude lépe 🙂 .

Iwusko, u nás je podobná situace jako u vás. Já jsem měla své 1. těhu be 26.letech s 1.mužem bez sebemenšího problému, následovala výměna tatínka, a i když je o několik let mladší než já, tak mne po nějaké době snažení (cca po 5 letech vztahu) překvapilo, že je skoro neplodný. Přiznám se, byla to pro mne rána, protože jsem chtěla mít další děti. Dokonce byly chvíle, třeba po neúspěšném 1. IVF, kdy jsem měla krizi a uvažovala o našem rozchodu. Prostě někdy je zklamání tak velké a touha po dítěti obrovská, že člověk přemýšlí různým směrem. Navíc jsem měla pocit, že já zcela v té situaci nevinně, podstupuju ládování hormonů a všechny ty nepříjemné procedůry a on, jde jednou na odběr a to je vše. Pán tvorstva!!!!
Ale nějak jsem to překonala a překonala jsem další neúspěch u 2. IVF při 1. transferu, 1. KETu a až na druhý KEt se zadařila Terezka. Podstoupila jsem všechna vyšetření a závěr byl vždy takový, že já jsem zdravá. Přesto mi můj gynekolog po porodu řekl, že příroda je mocná a že je se stává že člověk otěhotní spontánně. Tak držím palce, aby to byl Váš případ. Pokud se vydáte složitější cestou, tak prostě aby byla co nejjednodušší a kdyby se dostavil nějaký neúspěch, tak prostě to nevzdávat. Jednou se zadaří.

Zdavím těhotnýho cepecka a dalším přeji sis mrazivý, ale jinak příjemný den 🙂

iwuska19
10. bře 2010

bee děkuju za podpůrná slova nevím ale jak dlouho jsem schopna se angažovat sama.mám blbý pocit už když mu mám říct že je potřeba udělat znovu spermiogram...... 😒

fiallinka
autor
10. bře 2010

Tak Juri v noci zas teplotu, ale nic k tomu nemá...ach jo...a vstával před pátou, ufff...

Iwuš - jo, myslím, že Repr. a Zlín jsou personálně propojeni apod., postupy budou podobné. Ale jestli oni náhodou nejsou pobočka Zlína... 😉

Holky, já myslím, že s těma chlapama je to hodně podobné. Někdo má doma světlé výjimky, ale většinou prostě se v těchto věcech víc angažuje ženská... Beebo, taky jsem měla podobné pocity jak ty, i když jsem se za ně skoro styděla...akorát u nás ten spermiogram byl tak blbý, že vyhrožovali dárcem a to můj manžel nemohl zkousnout, ani se o tom nechtěl bavit... až v té chvíli jsem měla strach, jak budeme spolu žít, pokud se ivf nepovede a on nebude chtít dárce (já bych to určitě zvládla)...navíc i na ten spermiogram byl problém ho dostat, to bylo keců a čekání... jenže si prostě myslím, že většina chlapů je naprogramovaná jinak - dítě chtějí, ale ne za každou cenu jak my, všechno "má čas", věk u nich není tak důležitý...

Ne, že by chlapi byli míń citliví, ale fakt myslím, že většina z nich to cítí jinak. Ale musím říct, že když jsem viděla u manžela, jak ho sebrala smrt Ondráška a jak to prožíval, a jak miluje Juriho, tak možná mu křivdím... (aby jsme si rozuměli - miluje ho, bojí se o něj...ale když ho má přebalit, radši mi ho vždycky předá, chápete, že...)

fiallinka
autor
10. bře 2010

Iwus, já bych na nic moc nečekala - prostě v sobě najít sílu k zásadnímu rozhovoru, když z něho dostaneš základní informaci, že dítě chce 🙂, tak převezmi otěže ty a už to organizuj, on to fakt neudělá sám.

chiwule
10. bře 2010

fial, naprosto ti rozumím, mluvíš mi z duše! Je to tak, manža je z malé taky totálně odvařenej, když mu řekne tatí nebo na něj volá třeba z koupelny když se koupe táto, tak je totálně na měko 😉 jenže jak dojde na přebalování/krmení/koupání apod tak s radostí předá otěže mě 😎

mel, nic si z toho nedělej, u nás je to zrovna tak. Kdybych muže ráno nepotkávala v koupelně, už ani skoro nevím jak vypadá, když je svlečenej 😉 😀 Jsme prostě líní/utahaní/pohodlní tolik, že nám to vyjde málokdy - aby on nebyl unavený z práce, já neměla menzes nebo nebyla totálně utahaná a aby byla ta správná nálada 😵 A samozřejmě aby nám berunda nechala trochu soukromí 😎

ejviska
10. bře 2010

Ja jsem rada, ze muj muz souhlasil, ze proste v lete se pujde event. do CARu, ze me v tom podporuje. A rekla jsem mu, ze chlap to ma uplne v pohode, protoze po nem se chce pouze spermiogram a na zenske jsou vsechny ty hormony. Myslim, ze to tak taky chape, takze ani nenamital nic. Tak jsem byla rada, protoze kdyby rekl, ze na spermio nejde, tak ho tam nedostanu, to je mi jasny. Ale nastesti by taky rad mel dalsi deti. 🙂

Chiwule, k tomu soukromi, tak nase peti leta slecinka spi s nami v loznici nebo usne v pokoji a mame ji tam v jednu v noci. TAkze co se tyce soukromi, tak cim dal horsi.. 😒

Fiallinko a Beebo, ja jsem to nejak nepochopila. Jakoze prvni dva mesice cviceni se nedoporucuje otehotnet. Je to tak?

Iwusko, jeste jsem ti chtela napsat k tomu veku...ja budu mit letos 35, takze ty jsi tu uplna mladice 🙂
To spojeni Brna a Zlina, ten prof. Pilka, ktery to zakladal ve Zline, pracoval puvodne v Brne na Obilnaku.

meleri
10. bře 2010

Chiwule,

fakt? tak to jsem ráda že tu nejsem sama...my se tak nějak míjíme..celé dny je pryč a někdy i přespává mimo kvůli škole. a když se vidíme tak se radši díváme spolu na televizi! hrozné že?

tak jsem si dala do 15tého, pokud ty mencky nedostanu tak prostě nemůžu jít..najednou mě i štve že jsem si vymyslela to česko..kdybych tam nejela tak by to na mě nevyvolávalo takový stres...
ale čím víc na to myslím tím hůř no..

beeba
10. bře 2010

Ahoj,tak se musím pochlubit, skoro dosahuji kuchařské úrovně čepečka, protože už jsem měla takovou chuť na nějaký pořádný jídlo, že jsem si udělala uzený, bramborový knedlík vlastní výroby a zelíčko. Večer řeknu manželovi, že jsem to vařila kvůli NĚMU... a myslím, že budeme mít žhavou noc. Teda, aby se toho nepřežral a neusnul.... Asi mu porcičku odměřím 😉 aby se vlk nažral a koza si přišla na své 😉

Děvčata, holt s chlapama je to v 90procentech těžký (oni si to zase myslí o nás). Když tak vzpomínám, tak manžel, tehdy ještě přítel, ani moc neprostestoval, když měl jít na první odběr, ale po zjištění jak je na tom, byl úplně hotový, velmi velmi zklamaný. Hodně ho to překvapilo, protože si vždy myslel, že se stačí, "aby se otrel" (on je původem z Moravy, tedy region Ostravsko, odtud silná slova) a už to bude a nejlépe trojčata 🙂

Myslím však, že jsme se již dobře znali a on MOC dobře znal mně, že prostě děti chci a snad i za každou cenu....
To jsou strašně citlivé záležitosti a každý musí znát tu pravou míru jak tlačit na pilu. Osobně si však myslím, že biologické hodiny tlučou ženám daleko rychleji než mužům a že v určitém směru musí být žena sobec. Holky, ale to si myslím já, nikomu tento názor nevnucuji.

Pravdou ale zůstává, že dítka jsou skvělý a mne každé nesmírně obohatilo. Proto bych chtěla ještě jedno, protože nějak cítím, že potom budu úplná.

chiwule
10. bře 2010

mel, to je život. Můj má 2 práce aby nás uživil a domů chodí v 7, když mu to dobře vyjde, často ale později. Dá si po celým dni teplý jídlo a je únavou rád, že je rád. Ani na tu telku moc nekoukáme, jde zas hned pracovat na pc. Takže taky nic moc 😒
hele, nervy jsou přirozený, já budu natažená jak špagát až na to dojde. takže tě chápu. ale snad se ti to trochu srovná, byla by škoda to celé propást. Co třeba pít meduňku, ta uklidňuje? Teda pokud nechceš rovnou nějaké prášky...

beeba
10. bře 2010

Mel, zkus se uvolnit, kup si nějakou maličkost, udělej si radost, dej tomu fakt čas. To stresování takhle předem musí být šílený. A co poté, až bude po KETu? Souhlasím s chiw, nakup meduňku, dobré víno či nějakou oblíbenou potravinku a sveď manžela. Po sexiku přijde menzes coby dup. 😉 😵

beeba
10. bře 2010

Jo a jinak, s tím sexem je to asi všude stejný, já mám chuť prvních 14dní, manžel druhých 14 dní 😉

chiwule
10. bře 2010

tak jsem si uvařila jídlo k večeři, když malá spí, ať pak máme navečer víc klidu. Udělala jsem penne se smetanovou omáčkou a kuřecím masem na bílém víně, se šalotkami a tymiánem 🙂 To může i Anet 😵

Odpoledne až se vzbudí si dojdu vyzvednout novou občanku a taky musíme nakoupit, máme dost jasný program na celé odpolko.

Jo a včera, jak jsme byly venku vzala jsem jí motorku Enduro, řádila jak čert. I když jí to moc nevydrželo, asi čtvrt hodinky a já pak vláčela motorku na kočáru, tak to stálo za to, moc jí to bavilo.

Taky jsem se konečně dovolala k obvoďačce, co jsem u ní nebyla 4 roky, zítra si tam dojdu pro poukaz na tu rehabilitaci, aby mi to uhradila pojišťovna. Už se začínám docela těšit, jen mi tak došlo, že musím zkontrolovat, jestli zrovna nebudu mít menzes. To by bylo s rehabilitací na nic!

iwuska19
10. bře 2010

holky k tomu sexíku se přidávám máme to doma podobně tak 1*týdně.já dělám dlouhý krátký týden a můj směnuje denní,noční a dva dny volno máme 14 dní kdy jsme spolu doma a pak 14 kdy se míjíme.dítě on chce ale nějak to nebere za svůj problém a jelikož nevím jak moc ho to žere nebo nežere nepředholím mu to už z principu ale včera jsem řekla že v pátek ho objednám a půjde tam a souhlasil.... 😉

cepecek
10. bře 2010

Ahoj holky, hlásím se , dneska jsem nějaká divná bez nálady.....

Už jsem dvakrát zvracela, a taky mě bolí podbříšek, tak doufám že vše bude v pořádkua o malé nepříjdu. Mám strach.

Jinak na zítra vařím zásmažkovou polévku a šunkofleky, a zelný salát.

Jinak u nás to bylo tak, že když jsem si muže brala, tak jsem věděla, že přirozeně neotěhotním, že chyba je ve mně a než jsme šli do CAR, tak jsme se s manžou dohodli, že to zkusíme a když to nedopadne do prázdnit, tak zažádáme o adopci. Už jsme doma měli i papíry, ale nakonec se Mája povedla napoprvé. A nakonec můj muž má také velké problémy se spermio.

meleri
10. bře 2010

Chiwule,

tak to jsme na tom podobně. manža taky spíš po sedmé, pak sedí ještě na počítači..někdy ne...u nás hned nastoupí televize..ai pokecat moc nemůžu, protože on mluví celý den a chce chvíli klidu...takže jsem bud tady nebo si čtu nebo ještě vařím..na sex jaksi není pomyšlení..

Beebo

sakryš fakt díky sexu může přijít menzes? to jsem ještě neslyšela..manžel je bohužel ted pryč vrátí se až v pátek a to asi dost unavený alemožná bych ho překecala...🙂

jo já si něco pěkného koupila, ale prostě i v tom obchodě jsem stresovala...valstně sem už chtěla být pryč..nevím je mi nějak divně psychicky...ted sem byla dlooouhou dobu v pohodě a ted je mi fakt psychicky zle.

JInak po KETu už je to pohoda, sice člověk čeká, ale čekání mi tentokrát uteče, páč budu u našich..teda jestli to vyjde a přijdou ty mencky...ach jo.. 😢 😢

sslunicko
10. bře 2010

ahoj holky,
tak jsem dnes byla na konzultaci. jelikož nechci jít na laparku (tedy zatím si myslím,že nechci,jěště to proberu),tak IUI bez ní je pro mě nesmysl.
takže jedině 4.IVF,tedy nehrazené. částka kterou jsem se dozvěděla mě trochu dostala.

no,probereme s manželem a uvidím. jestli do toho půjdeme tak cca květen - červen.

beeba
10. bře 2010

ssluničko, to by mě zajímalo, Ty nemáš 4. IVF hrazené z poloviny pojišťovnou? Já čekám na 4.IVF, vychází mi to na polovinu dubna, a budu platit 13.600,-Kč při odběru vajíček + vše ostatní jako vždy (cca 20.000,-Kč). Budu zvědavá, jakou ses dozvěděla částku???

fiallinka
autor
10. bře 2010

Holky, dnešní debatou jste mne rozesmály - nebojte, u nás je to podobné, když už se nám oběma chce, tak stejně to je málokdy jak předtím, když Juráš spí v postýlce v ložnici.. my bysme měly být vlastně za ivf vděčné - možná jsme právě odhalili příčinu naší neplodnosti - nedostatek sexu 🙂

Ejvis, jo, tak jsem to myslela - nejméně dva měsíce by se otěhotnět nemělo, je zvýšené riziko potratu

SSluni, a kolik to teda dělá? A o tom nativu jste neuvažovali? Poslední dobou to tak hodně samoplátců řeší a to jedno až dvě embrya máš většinou i z nativu za mnohem menší prachy než je ivf...ale nevím, pro koho je to vhodné... A na laparku nechceš proč, resp. proč jste vlastně šli na ivf?

Beebo, ale ty ho máš částečně hrazené proto, že tam nedošlo k transferu, ne?

Cepečku, neboj, to břicho fakt těhule bolívá..

Meleri, možná máš vlastně nervy z toho, že měl být ket, ne? A po té hnusné zimě a nedostatku slunka má navíc aspoň malou depku každý ☹

fiallinka
autor
10. bře 2010

Jo, a já vlastně hlásím, že mám v sobě první 150 j puregonu a jeden fraxiparin (místo vpichu jsem vydesinfikovala slivovicou 🙂, ať máme začátek hezky veselý).

Vlastně z toho mám dobrý pocit a těším se 🙂, aspoň se něco děje - mám pocit, že to bude ubíhat rychleji než čekání ne ket, to ivf je akčnější 🙂

A konečně jsme řekli tchyňce pravdu, ať ví, proč bude ve zvýšené míře hlídat...

Jani, a KET bude zítra?