Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

tonytony
11. led 2011

@eyael Jo, jo, pravdu díš... Jenže nějak mi to nejde, přijdemi, že už jsme prohráli- ještě než jsme vůbec začali☹ Od éta jen čekáme a nic a každý měsíc je hůř a přibývají další a další prolémy☹

cepecek
12. led 2011

Ahoj holky,
děti teď usnuli, tak jen v rychlosti co je u nás nového. Máme naplánované křtiny a to na 22.01. už se na ně moc těším. Tomík bude mít křtěcí jméno Jan a Anička bude Žofinka. Jinak dneska se Anička sama převratila na bříško a zase zpátky, ale koně se jí moc pást nechce, ale za to Tomík, ten by je pásl hodiny, ale zase ho musím na bříško dát, protože to je lenoch. Mějte se krásně a zase někdy se ozvu.Pa

fiallinka
autor
12. led 2011

@tonytony mysli aspoň trošku pozitivně, hlavně na to, že už holčičku máš... já jsem taky dost pesimistka, a k ivf jsem se nestavila nikdy tak, že se musí povést právě to, které podstupuju, ale říkala jsem si, že statisticky je dokázáno, že kdo vydrží a nevzdá to, tak z cca 95% se dítěte po umělém dočká a proč bych v těch 95% neměla bych být já, že 🙂

tonytony
12. led 2011

@fiallinka Jo, moc se snažím hledat pozitiva, to zase jo... Třeba, že když v dnešní době porodil už i chlap, tak to přece musí jít... ale každá takováhle facka, kterou člověk ani dopředu netuší, mě sejme☹

fiallinka
autor
12. led 2011

@tonytony jo, přesně, s tím chlapem je do dobré 🙂

medved09
15. led 2011

Ahoj, tak jsem byla (sestrou) objednána na 24.DC do UPMD na UZV a nafasování injekcí ke stimulaci. MUDr.mi ale řekla, že mě sestra měla ještě objednat na 2-5 DC. na hormonální profil z krve a stejně, že mám dlouhý protokol, tedy musím 20.DC dostat nějakou hormonální tyčinku. Super, že? Takže nám to zas o měsíc posunuli. Jsem naštvaná, už jsme byli psychicky nachystáni.....

eyael
15. led 2011

@medved09 - já se v PO dozvím výsledky z krve ohledně štítnice a podle toho se rozhodne, jestli ještě tenhle cyklus nebo ten další. Bohužel se mi ještě udělal opar a i tlak mi teď hapruje, nefroložka mi na KO doporučila ještě měsíc klidu. Moc to tedy celé nevidím, začínám víc počítat s únorem ☹ začíná to celé mít stejný průběh jako minulý rok - posuny o měsíc, a měsíc, a měsíc... 😠

medved09
15. led 2011

@eyael no, u nás to bude taky asi únor - dnes jsem 28 DC, cca v pondělí to asi dostanu, 20.DC mi dají tu hormonální tyčinku, pak MS a od 1.dne následujícího cyklu stimulace, OPU a ET. Takže výsledek se dozvím po polovině března. aaaach joooooo.....

tonytony
15. led 2011

Ahoj holky, tak od zíra začínám nakonec fakt stimulovat🙂 Tak se mi moc ulevilo, vypadalo to všelijak, jak jsem v pondělí psala- krev nebyla na stimulku ok, sliznice taky nic moc( jen 5mm před MS) a MS nikde☹
V pátek jsem ale byla ještě znova na krvi a na UZ- MS stále nikde, sliznice pořád na prd, krev ale na stimulku prý už ok, tak, že můžu od 16. začít píchat i bez ev. MS, nakonec mrcha ale dnes dorazila, byť ne tak silná, jak jsem zvyklá, ale dopoledne fest, tak snad to bude ok, jsem moc ráda, že dorazila, přece jen mám lepší pocit, že budu před akcí vyčištěná🙂 ET bude vycházet někdy začátkem února🙂

Jediné, co řeším, zda pít či nepít teď před IVF kontryhel, když te´d aním ta sliznice nebyla nic moc- přitom ty 3 měs. před tím s ním mi přišla MS fakt hutná a dle toho soudím, že i sliznice byla ok... Pila jsem kontryhel do půlky cyklu a chilli, sem tam i grepy, co na ni doporučují... Co myslíte?

Teď jsem moc nestíhala dočítat- hory, vybalování atd., tak to snad dočtu, co hezkého se tady stalo- doufám, že too bude hodně a nic smutného🙂

fiallinka
autor
16. led 2011

Tak holky, konečně se to rozjíždí a můžeme držet zase palce...
Tony: já myslím, že kontryhelem nic nezkažíš... 😉

veruleg
17. led 2011

ahoj holky...tak snad uz se tady nekomu zadari, jak psala Fiallinka, at muzem drzet palce.To drzim vsem i tak 😉 U nas se rozjizdi akorat rotte tante....uz klepe na dvere, ach jo.

o tom kontryhelu a grepech si musim neco precist...abych nam trosku pomohla. Prece jen uz se nejakou dobu intenzivne snazime a zatim nic. Kdyz jsem otehotnela s kluky tak to slo velice rychle....ale ted 😠

@fiallinka Kajuska je kouzelna...omrkla jsem fotky. Jak to jinak zvladas?

ejviska
17. led 2011

@veruleg s kluky to bylo prirozene tehu???

veruleg
18. led 2011

@ejviska ahoj Ejvis. Jo kluci byli pocati prirozene a prave ze hned druhy mesic co jsme zacli zkouset. Byli jednovajecni...bobanci moji 😔 Co vy, taky jeste nic?

ejviska
18. led 2011

@veruleg aha! Tak uz chapu, proc tak nadavas na tu mrchu 😉 Me asi nenapadlo, ze by byli prirozene, kdyz byli dvojcata.
No my jako obvykle 😠 Tak to jsme na tom opravdu podobne, protoze dcera je na 1.pokus a ted tedau uz pres 3 roky nic ☹ Ja nevim, cim to muze byt.
Ale ted se snazim pustit to z hlavy, rikat si, ze jsem stastna za to co mam a neupinat se k tomu. Ale jaksi to jde cim dal hur, roky pribyvaji.....

veruleg
18. led 2011

@ejviska Ja si taky rikam, ze na to nebudu myslet, ale ono to nejak nejde. Kdyz uz clovek jednou chce mit mimouse, tak to v te hlave sedi a myslim, ze to fakt nejde na to nemyslet. My jsme chteli aby Viky mel sourozence co nejdrive. Jenze po cisari to hned nejde, ze, pak jsem na tom byla dost blede po psychicke strance po tom vsem. Ted po tech nekolika mesicich kdy se snazime a ono nic tak uz slevuju z toho vekoveho rozdilu a budu rada kdyz to vubec vyjde.
Jo a roky taky pribyvaji......nehlede na to ze uz si ani pomalu nevzpominam kdy jsem naposled byla v praci 😎

paja1
18. led 2011

@ejviska Ahojky,taky jsem se snažila si to nepřipouštět.Ale s přestávkami jsem to řešila 14let.Víš ted si říkám už mám hodně a neměla jsem dávat takové pauzy.Ted mi to chybí.Měla jsem to zkoušet vícekrát .Já jsem měla pauzy.třeba 2roky a i asi 4.a ted toho lituju roky se mi nevrátí.Je logické třeba 2-3-měsíce,půl roku,ale víc bych už asi nedávala.Ale to je můj názor a každý má svůj,tak to má být. 🙂 A nakonec jsem to stejně nedokázala vzdát a pustit z hlavy.To totiž nejde.I když tvrdíš,že na to nemyslíš,tak opak je pravda.To je ,ale asi normální-jsme ženské a tak to má být.To je ten mateřský pud.

fiallinka
autor
19. led 2011

@veruleg to víš, ono to teď taky určitě chceš víc jak minule a možná i proto si to dítko dává trošku načas... ale není důvod, proč by se to u vás nemělo nepovést, takže očekávám v nejbližší době pozitivní test 🙂

no jinak opět zprávy z naší domácnosti: já bych holky řekla, že čím dál lepší... Kájuša se prožrala k 4,30 kg (včera), což ze startovních 2,65 je fakt dost, občas na mne hodí i něco jako úsměv, takže mne trošku uklidnila (i když stejně jako Jurča se asi každé blbosti smát nehodlá) a už celkem i pase koníky, takže ok... no a je fakt hodnější jak Jurča, přinejmenším večer moc neřve a docela brzo usíná (t.j. tak mezi devátou a desátou), Jurča šel spát vždycky tak k půlnoci 🙂. No a Jurča je (za pomoci babička a Krtečka) taky o dost hodnější, Káju už nějak začlenil do rodiny, mluví s ní, dává jí dudlík, chce se s ní mazlit, takže rád ji asi má 🙂, přesto teda je spolu samotné nechat nemůžu. No a zatím je režim dne takový jak předtím a Kája se přizpůsobuje 🙂, když jsme venku, je v kočáru a spí... No a večer, když jsem sama doma, tak ji trapně uspávám s sedačce - všichni v posteli, Jurča nalepený na mně, Kája v autosedačce 🙂.

Jo, a jestli chodíte na baby-café, tak jsem tam sepsala článek o té naší "anabázi", slíbila jsem si to v létě, když jsem zoufale hledala informace. Je na hlavní straně, ale vy už to všechno znáte.

ejviska
19. led 2011

@veruleg tak na vekovy rozdil uz nemyslim vubec 🙂 Hlavne, ze bude nejaky sourozenec.
@paja1 mas pravdu, ze to nejde pustit z hlavy. Spis se snazit, aby se tim clovek "neuziral".
@fiallinka ahoj 🙂 To musi byt krasne, jak tak vsichni spite pohromade 🙂
U nas je to tak, ze muj muz spi ve svem pokoji a ja s dcerou v druhem. Spravne mame mit kazdy svij pokoj, ale to ditecko samozrejme jde za mnou 🙂 A s muzem nespime spolu, protoze on chrape, ja na nej "mlaskam", cimz ho budim... no asi uz starnem 😀 😎 Ale neni to spatne, spat kazdy jinde 🙂

veruleg
19. led 2011

@fiallinka Fialli, krasne napsane ikdyz to nic nemenni na smutnem obsahu se stastnym koncem. Ja ..zas jsem si pobecela. Ach joo holka, jsem rada ze Te znam 😵

fiallinka
autor
20. led 2011

@ejviska to jen tak idylicky vyznělo, ve skutečnosti já jdu spát s Jurášem do ložnice a malou mezitím uhoupe manžel v obýváku a dá ju tam do kolébky... a na první kojení se přesunu do obýváku já a spíme tam s Kájou až do rána a manžel spí s Jurim. Takže každý spíme nakonec taky jinde 🙂, ta popsaná situace byla jen, když jsem s nima sama doma, a vůbec se mi to tak nelíbí 🙂

Veru, díky...

ejviska
20. led 2011

@fiallinka tak skonci asi vetsina rodin s miminkem 🙂 Tatinek spi s vetsim a mamca s mensim 🙂 Ale docasne!!!! 😀

paja1
21. led 2011

@ejviska můj taky chrápe,máme ložnici,ale já se často v noci stěhuji.Asi je to všude stejné.

paja1
22. led 2011

holky včera bylo OPU dárkyně dnes jsem volala tak bylo 12 vajuch,dnes je 10oplozených.uvidíme jak se budou držet.ve středu mám transférek na 12.30hod,zatím pa večer kuknu.

fiallinka
autor
22. led 2011

@paja1 to zní dobře... a proč vlastně máš ty darované - prostě proto, že to s tvýma nejde nebo ti našli konkrétní problém?

medved09
22. led 2011

ahoj všechny! Tak jsem si pár dnů dělala marné naděje, že se třeba na poslední chvíli zadařilo normálně. Měla jsem 6 dní zpoždění. Dnes večer se bohužel začervenalo.... Takže v úterý hormonální profil, 20.DC nějaký sajrajt pod kůži a od 1.DC násůedujícího stimulace.....

paja1
22. led 2011

@fiallinka Mě se nedělají vajíčka,a ikdyž po hrozných dávkách se nějaké 2-3 udělají tak stojí za nic a nic znich nebývá.Tak jsem si zbytečně před lety vyčerpala pokusy.Tak snad se budou pěkně vyvíjet.uvidíme. 🙂 a JAK SE DAŘÍ?ROSTETE PĚKNĚ?tO TAK STRAŠNĚ LETÍ,ZACHVÍLU BUDETE chodit.

fiallinka
autor
22. led 2011

@paja1 no, rosteme pěkně bohužel obě, to jo 🙂, já se krmím pořád čokoládou a Kája už se propracovala na váhu asi 4,50 kg to tipuju, má dvě brady a vyrostla z první várky oblečení 🙂. TO jsme ráda, můžu kupovat další.

paja1
22. led 2011

@fiallinka To už si ani nepamatuju,Užívej si to,sama víš nejlíp jak to utíká a ty děti stárnou.Já se ted pořád dohaduji s puberťačkou.Moje nervy.Ale nebyla jsem lepší. 😀 😀 😀 Tak se mějte a jen papkej,kojíš tak potřebuješ všecičko dobré.

ejviska
22. led 2011

@paja1 tak to budu zase drzet palce 🙂 A to mas asi pokazde jinou darkyni, ze jo?
@medved09 hm, to znam "delat si nadeje" ☹ Tak vzhuru do boje 🙂
@fiallinka nas cvalda mel pri porodu 4.100, takze z prvni varky obleceni vyrostla uz v porodnici 🙂 Skvely napad, koupit obleceni vel. 56 😝 Nastesti jenom par ks.

tonytony
24. led 2011

@paja1 Pájí, už jsem Ti psala vedle🙂

Tak jen holkám ještě taky poreferuju, co u mě nového:
Já dnes mám zatím dobré zprávy z Caru- sliznice na UZ je v pořádku- to se mi moc ulevilo, bála jsem se, jak byla min, cyklus nízká... No a vpravo mám 8 a vlevo dokonce 15 folikulů, takže zatím ještě víc než minule... Tak uvidíme, co z toho bude... V týdnu jedu ještě jednou na UZ- to se dovím dnes po 13.hod. kdy přesně a pak asi v sobotu nebo ev. neděli na odběr...
Jinak jsem měla pohovor i s embryoložkou a tak mi říkala, že fakt ta naše embryjka se vyvíjela úplně suprově celou dobu, že kdyby jsme nenechali dělat to PGD, tak budeme mít fakt embryjek na KET hodně, ALE že by z nich nic stejně nebylo, když mají vady... Takže pravděpodobnost, že teď to bude podobně- embryjek dost, vývoj super, ale ke konci zase velký odpad díky PGD Takže se nechci radovat předčasně U nás ten závěr je nejhorší
... Ještě zvažuju PICSI, ale nevím, zkušeností je málo☹