Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

cepecek
26. bře 2010

Fial a kdy budeš testovat ofic?

Jani - žeby přirozené těhu ??,

fiallinka
autor
26. bře 2010

Čepečku, tož asi kolem 10. dne po ET bych to viděla, to už je výsledek dost jistý - uvidíme, jak dlouho vydržím 🙂

ejviska
26. bře 2010

Fialli, ja jsem mela ten monitor dechu. Jen pro muj klid, mala se narodila v terminu, mela 4,100g.
Jooo, ty dve carky bych brala, sice nevim kde v te busi sezenu tehot. test ( jedeme do Thajska ) 🙂 To bysme byly spolu tehu 😎
Ad odrazedlo... prilbu nemela, nenosila ji ani na kolobezku ( skoro nikdy ), ale na kolo bez ni nesmi. A moc pekne se to decka naucili, ze opravdu bez helmy na to kolo ani pred domem nesednou a berou si ji automaticky. Davam ji ji i na brusle v zime i na ty s koleckama. Na lyze samozrejme. Oni si na to deti dobre zvyknou, takze pak treba behaly po ulici v helmach, bez kol 🙂
Ale byt tebou, tak mu ji dam! I na odrazedlo. At si zvyka.
To mas jak autosedcku, kdyz ji zapomenem dat pas, tak hned vola...

Toz anesteziolozka teda protivna. Mohla nejaky nervik podrazdit, ale ono to do te ruky obecne strasne a mnohem vic boli.

fiallinka
autor
26. bře 2010

Ejvis, já jsem si to pořád o SIDS pročítala, protože jsem byla vystrašená jak sviňa - a Juráš splňoval snad všechny předpoklady - kluk, v zimě, dvojče, dřív narozený... monitor jsem taky měla a doteď mám, jsem pako a manžel ještě větší, nechce ho sundat 🙂

Jé, Thajsko, závidím 🙂 a přeju - ale neboj se, že bys tam test nesehnala 🙂

Přilbu mu dám - a taky vidím, že s nima děcka nemají problém, jen my dospělí 🙂

Anestezioložka byla asi naštvaná, že jsem jí zajistila program na neděli ráno 🙂

ejviska
26. bře 2010

Fialli, on je clovek vystraseny silene, i kdyz dite nesplnuje snad ani jedno kriterium. Ja jsem v porodnici vubec nemohla spat, jenom jsem koukala, jestli dycha. Po porodu ma clovek opravdu " nervy na pochodu" a v mensi mire to uz zustane 😉 Ten strach o dite je porad a je hrozny. Zvlast, kdyz ma clovek jedno.

ejviska
26. bře 2010

Ono je to vlastne cele o strachu. Poprve jsem byla tehotna hned, jenze pak jsem spinila, takze strach, abych nepotratila. Pak me tvrdlo bricho, takze strach, abych neporodila predcasne. Porad clovek sleduje, jestli se mimco hybe.... Ja jsem snad byla klidna az od 35. tydne! 🙂 ( Porod taky vyborny....6 hodin kontrakce po 5-ti minutach, byla strasne velka, jak jsem psala, pres 4 kg.) Navic jsem byla cele tehotenstvi doma, to ma clovek na praci akorat koukat, jestli uz to neni dlouho, co se ditko nehybe 😠 . Ale s druhym to je jine. Na blbiny neni cas myslet 😉

fiallinka
autor
26. bře 2010

Ejvis, v to taky doufám - že s druhým nebudu mít takový čas se pozorovat a nějak to do konce dotáhnu 🙂

iwuska19
26. bře 2010

Hlásím že mám výsledek spermiogramu-nevalný ale snad se s tím dá něco dělat:

Požadovaný výkon
SPG + kultivace OPU ED IUI KRYO
ID Ga Ter Pet Ven

SPERMIOGRAM
Objem ( ml ) 3 ml
Zkapalnění ( N, P, +,++,+++ ) abnormální
Koncentrace ( mil/ml ) 28 mil/ml
Motilita ( % ) 40 %
Motilita progresivní ( % ) 3 %
Morfologie norma ( % ) 4% hlava: 80% krk: 12% bičík: 4%
Výsledek: Asthenoteratospermie
Swim-up - ul

t :

fiallinka
autor
26. bře 2010

Iwuš, jsem laik, ale znamená to, že jsou málo pohyblivé a mají špatný tvar - a asi vám doporučí ivf + icsi - jstě už objednaní někam, kde vám to vysvětlí?

jani2
26. bře 2010

ejvis - tak moc držim palce aby snažilkovanie pri ovulke bolo úspešné a aby ste tu dve o 2 týždne hlásili dve čiarky (ty a fialinka, samozrejme, môžu sa pridať aj ostatné babulky)! 🙂 🙂 🙂
fialinka - tak si si natrénovala ako vyzerajú // a už sa ťa nepustia, ja si teraz fakt myslím, že ti to výjde....predsa len dve čerstvé a pekné embryjka sa už musia ujať! 😉
..nuž a ja čakám na ms, už som dnes začala špiniť, takže už je asi za rohom 😒 ...dúfam, že bude ku mne aspoň milosrdná a nebude ma moc trápiť 😒
Píšete o prilbách, tak Janka už tiež prilbičku má...dávala som jej, keď sme v lete spolu chodievali do mesta na mojom bicykli, ona bola v sedačke....a ako vidím, tak sa jej teraz zíde aj na trojkolku, tú jej chceme teraz kúpiť, tak nech si pekne zvyká na prilbu aj pri trojkolkovaní...je dobre že už sú takéto veci nariadené zákonom...niekedy tí poslanci majú aj dobré nápady! 😉

iwuska19
26. bře 2010

Fiall:Já jsem to přeposlala gyndaři ten jim prý zavolá a domluví co dál a pak mi dá vědět.Ale mě mate ten začáte:.požadovaný výkon SPG+kultivace,OPU,ED,IUI,KRYO.Tomu nerozumím tak jestli někdo těmhle pojmům rozumíte tak bych chtěla vědět co to znamená.

chiwule
26. bře 2010

fial, namaž si tu ruku heparoidem, ten pomáhá na krevní straženiny, boule a podobné modřiny. Já si tak mazala ruce když jsem ležela na riziku s kapačkou, přepichovali mi to každej druhej den, nesnesu cizí těleso v žíle. Byla jsem jak jehelníček.
a držím palečky na testík, určo to vyjde!
iwus, dokážu rozluštit jen některé ty zkratky - SPG je spermiogram, IUI je inseminace, OPU by měl být odběr vajíček? Kryo pak zamražení (KET je kryoembryotransfer, tj. transfer zamražených, resp. rozmražených embrií). Co je ED teda nevím...

fiallinka
autor
26. bře 2010

chiw, iwuš: kdybys to jen špatně přepsala, tak místo ED je tam ET a znamená to embryotransfer - takže ti tam vlastně píšou, že ivf nebo IUI (což není špatná zpráva - jestli to není tak špatné, že můžete zkusit i IUI)

fiallinka
autor
26. bře 2010

Jani, jojo, pěkná čárečka to byla, ale malinká, slabší než tam moje první před dvěma lety (a ta taky byla mini). Takže to asi s tím pregnylem není tak hrozné 🙂

chiwule
26. bře 2010

jo vidíš, to mě nenapadlo, to asi fakt bude ET 😵

iwuska19
26. bře 2010

Holky já to zkopírovala takže se asi upsal někdo kdo to psal mě.Ale taky jsem v na netu nenašla žádný ed....Děkuju všem.Fiall nebo zkus lioton 100000 ten je taky na ty sraženiny je dost dobrej....

fiallinka
autor
26. bře 2010

iwuš, to asi fakt přepsali..ale jinak já tam nemám sraženinu, jen to bolí..

beeba
26. bře 2010

Fiallinko, tak už máš natrénováno // a za 7 či 6? dní to bude na jistotu 🙂

Jinak jsem holky zhuntovaná, Terka chytila od tatínka rýmičku a teplotu, takže jsem celou noc nespala a dneska to teda stálo za to 😢 Už jsem se nemohla dočkat, až jí dám v 7 spát. Je tam a tuším, že jí v noci bude zase blbě. Dávám jí kapky, nurofen v čípkách a hodně pití. Jídlo moc nechtěla, ale snažila se. Do toho nám roste poslední stolička ze 4 nových stoliček, takže jedno s druhým.

Iwuš, u nás ten spermiogram byl hodně podobný, akorát jsme měli ještě nižší koncentraci 20 mil/ml. Ale to je asi jedno, spermie jedny líný, darebný!

Ejvisko, takže Thajsko...no to je pěkný...tam jsem byla před hm... kolika lety... že by 18, ten čas ale letí.... na letišti v hl. městě cca 4 hodiny. Tak se chlubím, že jsem tam byla jako taky... No to je příhodná zemička pro zjištění //. Vem testíky s sebou a neleň to zjistit. Doufám, že budeš mít přístup na net a dáš vědět. 🙂

Chiw, jak se daří s nočníkováním? U nás je to dnes bledé, díky chorobičce, takže ušetřené plínky z minulých dní dneska vzaly za své.

Jani, máte na Slovensku taky tak krásně jako je u nás?

chiwule
26. bře 2010

fial, já tam taky neměla sraženinu, právě to jen děsně bolelo jak to bylo namožené.

beeba, dneska s nočníkem taky nic moc - dopol jsme měli návštěvu s dětmi, takže tu lítala jak torpédo a neměla na nic čas, natož na nočník. A dokonce mě prosila, ať jí plínku nechám 😅 já na ní - dáme kalhotky? sundáme plínku ano? a ona na to - nene, dej pínku 😅

jinak venku začíná pěkná buřina, bleská se tu celý nebe a už jsou slyšet i hromy, jsem zvědavá, kdy začne lejt. Snad mi na balkoně nezmokne ten koberec, co jsem ráno prala, už byl skoro suchej ☹

ejviska
26. bře 2010

Holky diky, budeme mit sebou netbook, takze urcite se ozvu. Taky jsem zvedava na Fiallinku. 😉

Fiall, nebo zkus Veral gel od bolesti.

iwuska19
26. bře 2010

Holky všem děkuju.Ráda bych Vám poradila taky v něčem ale asi toho tolik nevím.Jinak dnes bylo v Brně krásně o to horší to bylo doma.Přítel na mě nenajde sucho niť.To mám za ten spermiogram,doufám že se mimi povede a pak mu to pěkně připomenu.Je mi z toho na nic ☹

fiallinka
autor
26. bře 2010

Ejvis, a kde jedete - jenom k moři nebo toho stihnete víc? I když s malou to asi moc velké cestování nebude, že...

Iwus: teď je to radění na nás, ty pak poradíš dalším 🙂

ejviska
26. bře 2010

Fialli, budem celkem na 5-ti mistech. Krabi, Ko Phi Phi, Ko Lantha, Ko Samui, Phuket. Ale ty ostrovy jsou pri sobe, takze prejedem lodi a pak teda i letadlem preletime. Porad u more. Presne jak pises, kvuli male vubec nejedem do Bangkoku. Museli jsme to maximalne uzpusobit ji, takze mame i vybrane ubytovani, proste naplanovane. Holt s batuzkem na zadech to s ditkem moc nejde 🙂

Iwus, jak to myslis s tim pritelem? Nechtel jit na spermio ci co?

chiwule
26. bře 2010

ejvisko, to je bude dlouhá a namáhavá cesta! Kolik hodin to letí? 12? 18? A proč je Bangkok pro malou nevhodný?

iwuska19
26. bře 2010

Ejvis nějak moc neprotestoval ,ale pak mi to dával slušně vyžrat.Musím to ale vydržet a nenechat se zlomi,t protože kdyby si měl ty stimulační léky píchat on další dítě by jsme nikdy neměli a to ještě neví že odběr spermií bude při každém ivf nebo iui..... 😅

ejviska
27. bře 2010

Chiwule, no cestu ani nevzpominej! Leti to tak 12-13h. Bez prestupu.
Nejde rict, ze byl Bangkok vylozene nevhodny, ale jakekoliv chozeni po pamatkach a po rusnem meste decko za chvili nebavi a " otravuje" nas i sebe ;) Coz je pochopitelne, takze jsme to naplanovali takto.
Kdyz jsme s ni byli v Londyne, tak to bylo Zoo, Aquapark, to ruske kolo, proste muzea by ji asi nebavily 🙂

Iwusko, ja se taky bala, co na to muj muz rekne, ale rovnou jsem mu to podala ve stylu " ty se mas, ty jenom spermiogram, ale ja budu muset podstoupit mnohem, mnohem vic, hormonu...". A to nastesti asi zafungovalo. 🙂 S chlapama se musi opatrne, ale on to ditko taky dost chce.
To jsem si vzpomnela.....driv..., mala treba moc zlobila a on "zadne druhe nebude" apod. Tak jsem meli jeden vazny hovor, kdy jsem mu rekla, ze dite bud chce nebo ne, nic mezitim neni a ze se blbe vyspi, neznamena, ze dite zase nechceme. A od te doby je klid 🙂

chiwule
27. bře 2010

ejviska, tak to jo, to chápu. My když byli v létě na dovolené, taky jsme si odpustili výlety po památkách a raději byli na pláži nebo u bazénu. S ročním dítětem chodit vendku v tom vedru nic moc 😒
iwusko, tohle si asi prošly všechny páry. Nechápu, proč jsou chlapi na to svoje zbožíčko tak háklivý. Já to tomu mému "vysvětlila" podobně jako ejviska 🙂 podívej, jestli chceš dítě, nic jiného nám nezbývá. A jsem to já, kdo do sebe bude rvát spousty hormonů a hnusů, neustále chodit někam na vyšetření, rozhazovat nohy aby se ve mě šťourali cizí lidi který jsem v životě neviděla... a ty si půjdeš do kabinky v soukromí v podstatě udělat dobře. Tak mi neříkej, kdo tady bude trpět! Když mě pak viděl s náběhem na hyperstimulák nebo měsíc na riziku v nemocnici na kapačkách, myslím, že hodně změnil názor. Ale taky to zkoušel, jakej je chudáček, že musí sestře odevzdávat sperma 😎

beeba
27. bře 2010

Ahoj, tak u nás další blbá noc, no nic moc. Terka má pekelnou rýmu.

Iwusko, asi to bude znít hodně tvrdě, ale tvůj životní partner se bude muset rozhodnout co vlastně chce. Zda-li chce mít dítě, nebo se o to alespoň pokusit. Chápu, že pro muže je vše hodně nepříjemné, hlavně když celý kolotoč je vlastně kvůli nim. Pravděpodobně mají pocit, že jako chlapi zklamali... Ale rozhodně odmítni, aby tě kvůli tomu slovně napadal a ty abys ses cítila jako někdo, kdo jej uzurpuje. Sama jej dobře znáš a víš, zda-li je schopen se přes to blbý období překlenout, ale pokud by ti to měl i dál nechat "sežrávat", hlavně v době, kdy ty budeš nadopovaná hormonama a budešmít nervy na pochodu, tak to vše dobře uvaž. Třeba jestli to je ten pravý. Ono to teď v té počáteční fázi ještě nic není, jedno či dvě vyšetření... ale posléze budeš potřebovat partnera jako velkou oporu, hlavně v případě nezdaru (což samozřejmě nikomu nepřeju, ale je to tak, nutno s tím počítat).

iwuska19
27. bře 2010

Holčiny všem Vám moc děkuju hned je mi líp, i po velmi upřímném a reálném názoru Bee.Jsem si jistá že je ten s kým dítě chci.Když jsem darovala vajíčka a šla jsem na odběr moc se o mě bál a říkal jak jsem statečná když jsem si do břicha píchala ty hormony,v tom už máme generálku.......Byl to blbej den snad už to bude lepší 😉

iwuska19
27. bře 2010

Bee pevné nervy s rýmou ať je Terezce brzo líp 😎