Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

lenkace
17. dub 2010

fiallinka ano už máme jedno ivf za sebou v tej Plzni a robili nám icsi lebo manžel mal slabý spg tak ako píšeš bolo to istejšie preto nám to doporučovali a hned na prvý šup sa nám to podarilo, chválabohu lebo na zamrazenie sme nič nemali a museli by sme podstupovať celý cyklus odznova ked si predstavím že mi behom dvoch mesiacov napichal 93 inekcií a o liekoch ani nehovorím ale čo si budeme vyprávať ved to všetky poznáte no a ty si mala tiež zakaždým icsi?

chiwule
17. dub 2010

ahoj holky, nic nového ohledně mršky, zatím nedorazila. Musím mít jistotu ohl. výsledku nejpozději do úterý ráno, abych mohla odvolat případnou rehabilitaci - mobilizaci na sředeční mojžíšce.
jinak dneska v ZOO davy lidí, Anet se zvířátka moc líbila a bylo i pěkné počasí, tak jsme si to užili

beeba
18. dub 2010

Ty Chiw, to je s mrškou už docela dost dlouhý zpoždění, to vypadá nadějdně 🙂

chiwule
18. dub 2010

beeba, taky už jsem nahlodaná 😀 U normál těhu se prý nemá testovat dříve než po těch 7dnech, rozhodla jsem se, že budu testovat zítra ráno, to bude začínat 7den zpoždění - potřebuju zavolat té rehábce. Blbý je, že beru jedny léky na tlak, které mají velmi negativní vliv na placentu mimíska a v těhu jsou zakázané. Samozřejmě jsem je hned vysadila, ale aby nebylo pozdě ☹ A pořád trošililinku špiním, tak si říkám, aby vše bylo v pořádku ☹ (když už by to bylo těhu). Takže zatím rozhodně neskáču 3m vysoko radostí 😒

beeba
18. dub 2010

Chiw, chápu Tvoje obavy... Já jsem po Ketu špinila jeden den, a to tuším nějaký 9, takže to bylo 18DC+9, asi tedy 27DC, a potom nic. A u prvního těhu nějaký 21.den též, mírně, pouze 1 den. Tehdy mne hrozně , ale hrozně bolelo břicho a trvalo to tak 4 dny. Potom to najednou přestalo a mě dále bylo ukrutně dobře....... tak třeba se taky zadaří, ale raději zůstaň nohama na zemi, znáš, to 😒

fiallinka
autor
18. dub 2010

Chiw, určitě ještě testuj a když nic, tak si zajdi k doktorce, radši. Ale léků se neboj, ze začátku ještě placenta není vytvořená, mimčo se vyživuje ze žl. váčku, to ještě nic nepokazíš.

Lenko, u nás je tak málo dobrých spermií, že bez ICSI by to nešlo 🙂, tam nebylo nad čím uvažovat (0 - 1% rychlých...)

lenkace
18. dub 2010

tak to ste mali ozaj hodne málo, no ale ako sa hovorí stadčí aj jedna horšie kebyže tam neni nič, uvidíme ako dopadneme my tento týžden, len čakám kedy dostanem ms a idem na krv a manžel dá spermie, hovorili že výsledky budú už za dve hodiny ak si počkáme ináč nám ich povedia až za tri týždne lebo telefonicky ich nezverujú takže určite si počkáme, sme zvedaví aký ten spg tentokrát bude či lepší alebo ešte väčšia katastrofa ako minule, lepší myslím preto lebo sme prestali fajčiť ale paradox je ten že predtým ako fajčil ho mal lepší a potom ako do muža dr. hučali aby prestal tak sa aj stalo a ked dával zasa spermie už ako nefačil bol ešte horší tak od čoho to závisí neviem, čiže asi ani tentokrát nebude o nič lepší aj ked už viac rokov nefajčíme

lenkace
18. dub 2010

beeba ahoj myslím stále na tú diétu, trochu som si to pozerala tú ich stránku ale tú knižku by som k tomu nejakú jasneže potrebovala a ty si si ju objednávala od nich takto cez net?

beeba
18. dub 2010

Leni, promiň, já jsem se včera večer nedostala k pc. zapomněla jsem totiž že je Rudolfa a u nás jsou tři.... doufám, že to dnes napravím, myslím na Tě, kudy chodím 🙂

fiallinka
autor
18. dub 2010

lenko, u nás se taky spermiogram jen zhoršoval, i poté, co do sebe házel tuny vitamínů... ono to ICSI je taková sázka na jistotu, asi bych do toho šla.

chiwule
18. dub 2010

fial, jj, icsi je jistota 🙂 u nás na 100%, bez toho 0% 😉

fiallinka
autor
18. dub 2010

chiw: to jo 🙂, a ostatně oni to často doporučují i u normálního spermiogramu (nebo aspoň půl napůl), a´t tam ta jistota je...sice jsou to prachy navíc a přirozené to taky není, ale na ivf toho fakt moc přirozeného nezbývá...

je tu jaksi mrtvo, holky... já ani nevím, co dělat - tv se mi nechce sledovat, knížku žádnou dobrou nemám (nemáte tip?), jsem unavená z celého víkendu - byli jsme s Jurim sami... teď jsem mu sežrala čokoládové vajíčko, co dostal na velikonoce (neví o tom a ani to nezjistí 🙂, že něco dostal...) a začalo mi prskat v puse, no to jsou výmysly 🙂

beeba
18. dub 2010

Ahoj, tak hlásím ode dneška stimuluji, ani nevím co bych tam za čárku dala za obrázek jestli 🙂 nebo 😢 Mám takový divný pocity, v sobotu jsem natrefila na stejného pana doktora jako v listopadu, začínám stimulovat taky v neděli, akorát mám vyšší dávky a místo gonalu puregon. Dnes jsem si jej v poho aplikovala, ale normálně se mi potom udělalo slabo. Buď jsem hysteriská, nebo to se mnou tentokrát zacloumá.
Když se mi pak udělalo dobře, tak jsem s Terkou vyrazila krmit kachny na rybníček a ty kur..... byly tak přežraný, že nic. Normálně spaly po párech na březích, samci hlídali jedním okem.... Kachny byly oplodněný, to bylo jasný a já furt nic a nic....
Odpoledne jsme jeli na zahrádku, tak jsem si tak ryla v zemi, manža řezal stromy (bylo mi to jedno, že už je po termínu ořezu) a Terka nadšeně rvala kytičky do koblíčku. Syn s námi odmítnul jet, že po včerejším turnaji je uondán a vesele pařil na pc, až jsem ho musela brutálně vyhnat 😠

beeba
18. dub 2010

Protože skutečně v telce nic není, tak koukáme s Éčkem na Dobu ledovou II. Fialli naposledy jsem si v knihovně půjčila knihu o jazyku čském, musela jsem si zopakovat kvůli našemu inženýrkovi větnou skladbu, ale pořádnou knihu jsem četla naposledy před měsícem. A to miluju čtení, když čtu, nic nedělám, nevařím, odmítám býti matkou a čtu a čtu. Jsem schopna přečíst knihu za den (24hod). 😉

fiallinka
autor
18. dub 2010

Beebo, taky jsme byli dnes krmit kachny a taky to nežraly...týden starý chleba jedl Juráš... jinak jsem dnes od něho dostala spoustu kytek, to se mám, že? Sice to byly pampelišky, ale byly...jen doufám, že někdy neorve v nestřeženém okamžiku zahrádku nějaké důchodkyni, když si to tak nacvičí na pampeliškách 🙂

jinak si myslím, že to byla spíš reakce psychologická, na tu první injekci... , no uvidíš zítra, ale neboooojjjjj 🙂. A hoď sem tip na dobré knížky... taky ráda čtu, ale te´d mám nějakou delší pauzu...

Ejvis, doufám, že odletíš z toho Thajska - popel ze sopky, nepokoje.... no snad jo 🙂

beeba
18. dub 2010

Fiall, ten váš kluk je romantik, to se musí nechat 🙂 Terka vařila z modřenců polévku, je holt praktická po mamince. Pravděpodobně nějaký ten modřenec i ochutnala, tak musím mrknout, jetli to není prudce jedovatá kytka 🙂

Naposledy jsem četla Digitální pevnost od Dana Browna, předtím dva histrorický romány, 1. o Alžbětě Rejčce, velmi sympatická žena: Richenza, Antonín Polák a 2. o královně Eleonoře: Robert Fripp Královna dvou králů, taky sympatická žena. Kdykoliv mohu a musím tak 3x do roka, tak čtu knížky od Gabriela G. Márqueze, zejména zbožňuji Lásku za časů cholery. Pprotože mám blízko ke zločinu, tak mne stále baví knížky od J. Deavera, naposledy jsem četla Kříže u cesty. Dokonce jsem už naučila i synka, aby mi na svátky a narozky či k Vánocům knížky kupoval.

beeba
18. dub 2010

Jo, a teď se chystám na Labyrint Kate Mosse, je to bichle a to já miluju. Čím tlustší tím lepší.

A doporučuji Ranhojiče od Noaha Gordona, ta je super. Dýchají z nádlky, dávno zašlý časy a inteligence 🙂

lenkace
18. dub 2010

beeba neboj nemusíš mať výčitky ja tiež nemám vždy čas ani chuť sem zasadnúť a klepať do tohto stroja, v pohode počkám ked ten čas mať budeš ale moc by som vďačila zato kebyže mi niekto pomôže ako nato ja sa v tých bežných radách sama nejak nevyznám

beeba
18. dub 2010

Leni omyl, mrkni na IP 🙂

fiallinka
autor
18. dub 2010

Beebo, dík - na toho ranhojiče už mám druhý tip, zítra jdu do knihovny! Márqueze mám přečteného celého 🙂, to ostatní neznám a něco zkusím...

beeba
18. dub 2010

Fialli, zítra do knihovny nechoď, v pondělí mají zavříno 🙂 Mě tam taky kluk hnal a má smolíka 😉 Ranhojič se ti bude líbit 😉

lenkace
18. dub 2010

ježiš beeba som v šoku to ma vôbec nenapadlo ale ti to dalo zabrať taký dlhý odkaz díky moc už aj idem nato si to prečítať

krupice
19. dub 2010

Dobré ránko, přeji všem hezký den!
Celý víkend jsme se snažili být maximálně venku, takže dočítám až teď 🙂. Koukám, že tu máme novou stimulantku.... Bee, tak tfuj, tfuj, tfuj. A ničeho se nebojjjjj 🙂. Jestli tě můžu poprosit a šel by zkopírovat ten odkaz, co jsi posílala lence ohledně stravování, tak mi ho prosím přepošli. Moooc děkuji předem 🙂
Fial, Jurášek je perfektní muž, když ti dává tolik kytek 😀.
Já jdu dneska cvičit a Peťula půjde se mnou a bude tam na mne čekat v koutku, tak jsem zvědavá, jak si to užije 🙂. Minule byl hrozně moc nadšený, že tam má kolem sebe děti a nové hračky 🙂
Holky, co budete dětem kupovat na léto do vody? myslím tím nějaké plováčky, kruh nebo vestu, rukávky....

chiwule
19. dub 2010

ahoj holky, zdravím při pondělku.
beeba, držím palce na stimulaci, jak to máš vůbec naplánované? kdy bude OPU atd? jinak jestli můžu prosit, ten odkaz by se mi taky hodil 😉 pošli mi ho prosím také, děkuju předem! 🙂
já budu dneska obvolávat doktory, páč mrška stále nedorazila, na testu sněhobílo a břicho pobolívá. Což asi není úplně normální stav. Uvidím, co z toho nakonec bude. Jestli je to mimís, tak si teda dává načas 😒 😕
na léto do vody nevím, jestli budeme něco kupovat - na koupáky nechodíme a na balkoně bude mít dětský bazének, tam nic takového nepotřebuje. Leda kdybychom jeli na dovolenou, ale to spíš nehrozí kvůli financím ☹
jinak myslím na ejvisku, nemá to jednoduchý - v Thajsku nepokoje a problémy v letecké dopravě, aby se vůbec dostali v pořádku domů! Řešíme teď v rodině stejný problém - tchýně se švagrovou a strýcem jsou na Kanárech a nemají se jak dostat zpět. Jsou tam už o týden dýl, tchýni došly léky co bere, delegátka je na nic, pořád je stěhujou z hotelu do hotelu, dneska jim slíbili, že odletí domů do Evropy, ale nechápu jak to chtějí udělat, když nic nelítá ☹ jsme z toho dost nervozní co bude...

beeba
19. dub 2010

Dobré ranko,
dneska se chystáme konečně na očkování s Terkou, 2x nám musela paní doktorka posunout termín kvůli našim nemocím. Je to očkování v 15.měsících, tuším nějaká trojkombinace, ale já jsem matka, přesně z hlavy nevím proti čemu, mám to samozřejmě napsaný.... JInak se musím domluvit ještě na druhém a posledním očkování proti pneumokokům.
Holky, přeposlala jsem Vám na IP vzkaz pro lenkuce.
Chiw, to jsem zvědavá, co teda z toho nemenstruování bude. Doufejme, že prostě nic, nebo nejlépe zakuklený mimís, který si dává s druhou čárkou načas, nebo máš blbý testy 🙂
Naplánovaný to mám zatím do pátku, vždy puregon 225, v pátek jdu na kontrolu, a potom uvidíme. Kdy bude odběr zatím nevím, podle toho jak se budou folíci množit, doufám, že budou 😉 Kdy bude ET netuším vůbec, protože to vychází dle mých laických propočtů na 1.5., a to se nepracuje, tak nevím co zase na klinice vykouzlí, ale oni se s tím nepářou, takže něco vykouzlí, třeba vložení embroušů o den předem po 48 hodinách s placeným prodloužené kultivace(72 hodin).

beeba
19. dub 2010

A ještě se chci zeptat, jak se mají těhulky, zda-li mají těhu příznaky a kdy jsou na UZ?

cepecek
19. dub 2010

Ahoj holky,
dlouho jsem tu nebyla. Byli jsme s Maruškou u rodičů 5 dní a parádně jsme si to užili. Nestíhám dočíst....

Jinak těhuluju o 106. Nějak mě za těch pár dni bez manži vyskočilo bříško- manžel když mě viděl tak říkal že mám pěkný škopek - sprosťák jeden, je teda fakt že už jsem vytáhla těhu kalhoty.
Na gen.. UTZ jdu 27.4. na kontrolu 3.5.

beeba
19. dub 2010

Ahoj cepecku, super zprávy. Máš nějaký chutě?

cepecek
19. dub 2010

No ani ne, jen nesnáším smrad ze smaženého a nesnáším řízky. A jsem schopná na posezení sníst hromadu hroznového vína...

krupice
19. dub 2010

Bee, moc díky za IP! Jinak taky držím palce na stimulku, ať folíci hezky rostou a pořádně se množí 🙂Jinak, ještě, že jsi napsala o tom očkování, protože jinak by chudák moje dítě nedostalo očkování, které jsme v roce museli vynechat kvůli rýmě a maminka na něj samozřejmě zapomněla jako na smrt...Tak super, že máme tetu Bee a ta nám to připomněla 🙂 Děkujeme 😀
Cepecku, miminka chtějí mít větší pohodlí, tak si zvětšují domeček 🙂 To je paráda 🙂 A je super, že si takhle hezky užíváte s Maruškou 🙂
Chiw, tak snad to bude schovávající mimís a nebo jen nějaká banalitka...
Jinak na cvíču super a Peťula v koutku byl naprosto nadšený. Má moc rád, když má kolem sebe hodně dětí 🙂 Škoda, že v okolí nemáme žádné "použitelné" prcky na hraní. Nechápu, kam ty místní maminky ta děcka schovávají. V místním deníku je vždy seznam dětí při vítání občánků dlouhý, jak týden před výplatou, ale venku s kočárkem jezdím sama ☹