Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

cepecek
27. dub 2010

Fial - já neplaším, jen jsem psala, co říkal DR. Jinak jsem v pohodě - myslím že druhé mímo může vše dohnat🙂 Jinak to parazitující dvojče je možné i u dvojvaječných dvojčat. Jo a taky mi řekl, že mám placentu po celé zadní stěně🙂 tak to je asi dobrý?

fiallinka
autor
27. dub 2010

cepečku, já právě nemyslím, že bys plašila ty, ale nechápu, proč ti doktor vůbec něco takového říká, mne by tím určitě rozhodil 🙂... zadní stěna je ok, horší je dole - já ji tam zezačátku měla, ale pak to stouplo 🙂

jani2
27. dub 2010

cepecek - tiež si myslím, že ťa len plašia, ja som sa pozrela tiež do papierov a v 13.tt som mala A-63 mm a B-60mm, a nikto nič nehovoril, že by boli malé......a to som prekvapená, že aj pri dvojvaječných dvojčatách je tá možnosť "parazitovania"....som myslela, že to môže byť len pri jednovaječných....a to ako parazitujú, keď má každý svoju placentu?
..inak dnes som si spomenula na teba, dnes sa na Slovensku narodili trojičky - chlapčekovia a sú krásní a majú krásne váhy, najťažší niečo nad 3 kila a nejmenší 2,200....inak dvaja su jednovaječní...ale toto už u teba nie je aktuálne, to píšem, len tak ako pikošku! 😉
fialinka - inak aj ja som mala jednu placentu čiastočne vcestnú, ale potom sa vytiahla.....a mala som aj hematóm pri jednom bábätku, ale ten sa vstrebal....všetko sa teda pekne poupravovalo a nakoniec aj tak blbo dopadlo, ale čo už narobím! 😔
...a správne s tou žubrienkou, je to pulec 😉
..nuž a čítam, že detičky zas chorľavejú....či to nebude mať konca!? 😒 ....Janke už je lepšie, ale soplíky stále tečú, takže pre spaním funguje tiež vysávač (tiež podotýkam super vec...ale zas cez deň nechávam, nech už Janka sama po troche smrká)
beeba - takže OPU, ET a dni po ňom do bodky naplánované, a tak to má byť....treba do toho dať všetko, aby sa vydarilo!

beeba
27. dub 2010

Ahoj Jani, dobře píšeš, že to mám do bodky naplánované, no kéž by bylo snažení korunováno úspěchem. Uvidíme 🙂 Třeba ani nepřemýšlím o tom, že folikuly jsou třeba prázdné či vajíčka nekvalitní, tak by na ET ani nedošlo, beru to tak, že se ET v pondělí uskuteční a ještě bude alespoň jedna dávka embryí na zamražení. Pro klid. Terka je taky z KETu...
Ale, čím víc se to blíží, tak tím víc jsem klidnější. Říkám si, že jsem tentokrát udělala pro zdar věci maximum a dále je to v rukou Pána Boha. Tak to je a ne jinak.

A jinak, jak jsem narozená v panně a já jsem bohužel či bohudák typická panna 😀 , tak přemýšlím, co doma hladovým krkům uvařím na pondělí a úterý, aby bylo nachystané prádlo pro Terku na výměnu, dokoupeny plínky a mlíčko, abych napsala tatínkovi seznam činností, aby bylo nakoupeno, abych kočkám neopomněla vyměnit kočkolit a nakoupit ždádlo, a tak nějak podobně. Dnes jsem převlékla všechny postele, vše vyprala, vyžehlila, okna jsou umytá, závěsy vyprané, horní police zbaveny prachu, lednice též umytá, kytky zbaveny prachu, prostě jsem magor, hlízdo je nachystané, tak teď jenom "zabřeznout!.

beeba
27. dub 2010

A holky, chtěla jsem se zeptat, vy jste takové vzdělané, jaká má být výška sliznice při ET, zdali jste prednison brali již při stimulaci či až po OPU. Jestli si pamatujete, jak velký byl největší folikul (já si pamatuji, že to bylo něco přes 2,2cm, ale teď na KO jsem měla největší 17mm, tak nevím jestli ještě dorostou do potřebné velikosti). A kdy se u vás začal projevovat OHSS?

fiallinka
autor
27. dub 2010

beebo - sliznice nejméně 7 mm, ale většinou bývá tak deset a víc a to bohatě stačí - mně teď říkal snad 14 mm podle ultr. a potom mám ve zprávě z opu napsané 10...,prednison a anop. až od ET a největší folikul mám 20, pak 19, některé 18,17,16 - a menší asi nebrali - je to tak po jednom, po dvou... určo dorostou, rostou za den tak o 2 mm i víc, myslím. Ohss bývá skoro vždycky až po poslední injekci - po pregnylu, to si pícháš vlastně hcg a to z nějakého důvodu ten ohss pomáhá rozjíždět (ale někdo to může mít dřív, ale těch je míň), no a časté je ohss až nějakou dobu po ET, ale to až tak 7. den.. (u mně minule 9. den a te´d to zvracení bylo 7. den, to byl asi náznak ohss, který naštěstí nepropukl)

Co, už máš příznaky? Ale to bys poznala, kdyby udeřil, většinou fakt průjem, bolest břicha, nebo zvracení...samotné nafouknutí nevadí...

beeba
27. dub 2010

Fialli, tak jak to píšeš, tak musím být zatím v pohodě, ale skutečně nafouknutí břicha zvláště v odpoledních a večerních hodinách je hrozný. Ani nemůžu ven , protože nedopnu kahoty. To jsem ještě nikdy takto neměla. Taky je mi blbě od žaludku, prostě na zvracení. Já jsem to psala už první den, že se mi udělalo blbě, ale potom to do dvou hodin odeznělo. Snažím se fakt hodně pít a jíst tvaroh, ale nějak mne opustila chuť k jídlu. Trochu mám obavy, přiznávám. Průjem zatím nemám a břicho mne nijak katastrofálně nebolí. Když ráno vstanu, tak jsem dobrá, během dne se to ale hodně zhorší.

iwuska19
28. dub 2010

Dobré ráno všem po dlouhé absenci.Nestihla jsem vše přečíst ale poctivě jsem pročetla Bee.Bee ať to dobře dopadne,myslím že to nebude nic hroznýho,přece jenom tělo může reagovat pokaždé trošku jinak.Nafouklé břicho mám dodnes a nestimuluju.Jen trošku legrace 🙂 .Neměla jsem vůbec chuť sedat k počítači.V práci máme dost velké změny a více k horšímu a já nejsem člověk který by se neozval a je mi to přičítáno spíše k Ne dobru,takže mám strach o svoje místo a nebo pak i o úspěšnost IVF když jsem pořád tak ve stresu.Holky no je to těžký.Jdu dočíst Vaše příspěvky............. 😝

beeba
28. dub 2010

Iwusko, koukám, že jsme tady dnes samy, tak Tě zdravím. To je pech mít nervy z práce. Jaké máte změny?

iwuska19
28. dub 2010

Manažer si tam začal dosazovat do vedení našeho foodu spolupracovníku z předešlého zaměstnání a snaží se nám to celé překopat co se týče směnování(dlouhý-krátký týden) a taky by člověka nejraději hlídali i na záchodě......no trošku Buzerace 😝

iwuska19
28. dub 2010

Bee kdy jdeš na odběr nebo už na ET.Nějak jsem nemohla najít kdy to vše probíhá,ale tuším že jsi psala něco o 1.5 OPU tak ale nevím jestli jsem to nepomotala a taky Tě zdravím 😉

cepecek
28. dub 2010

Ahoj,
mám novou fotku miminek v albumu, tak když budete chtít, tak se koukněte 🙂.

beeba
28. dub 2010

Cepecku, to jsou jakový krásný malinkatý fazolky, fakt gratuluji 🙂

beeba
28. dub 2010

Iwus, na odběr jdu v pátek (13den od počátku stimulky) a na ET jdu na 99procent v pondělí, tedy 16den.

fiallinka
autor
28. dub 2010

Beebo, to budeš mít jako já teď, další dobré znamení 🙂

beeba
28. dub 2010

Ahoj holky, v Praze je nádherně, dnes byl skoro letní den, na pískovišti to vřelo svišti. Terka se definitivně rozchodila a při místních potyčkách o bábovičky a lopatičky prohlásila poprvné "MOJE". První přivlastňovací zájmeno, mám z ní radost, je to dítě dnešní doby 🙂
Konečně mám v sobě poslední inj. pregnylku, pěkně štípla, tak v pátek večer nahlásím, zda-li se folíci namnožily a kolik bylo vajíček.
Fiallinko, spoléhám na na tvůj a čepečkův bacil, i když upřímně, mně stačí jedno malilinkatý malilinkatý miminko, dvojčátka moc a moc přeji mladším, třeba Iwušce 🙂

iwuska19
28. dub 2010

Bee no nevím jestli bych dvě malinké stvoření zvládla,ale asi bych něeměla na výběr....................nechám to osudu 😖 Tobě přeju to největší miminko-protože když chceš jedno musí vydat za dvě jsi ještě čupr mamina to zvládneš budu na Tebe moc myslet.Fiall a co ten tvůj profil?Jsem z toho trochu zmatená,jsi těhotná a pořád tam máš že se snažíte otěhotnět.,chcete snad třetí nebo čtvrté dítě 😀

beeba
28. dub 2010

To jsi mne Iwusko s Fiallí pobavila 😀

iwuska19
28. dub 2010

Tak musíme si tu nepřízeň osudu trošičku přebrat do legrace jinak by nám z toho hráblo ne? 😅

iwuska19
28. dub 2010

Čepečku miminka jsou krásná 😉

beeba
28. dub 2010

Iwusko, souhlasím s Tebou, s humorem to zvládneme 😀 !!!

fiallinka
autor
28. dub 2010

Beebo, musím ti vlastně říct, jaký nejlepší recept na dvojčata: hlavně si pořád říkej: ať to nejsou dvojčata.... 🙂

Iwuš, já jsem chtěla s tím profilem počkat, ale teda kvůli tobě 🙂 jsem to tam hodila...ale ještě jsem to neřekla kamarádům, o dvojčatech neví nikdo a chtěla bych to utajit poměrně dlouho, nejlépe až do 20. týdne... a nevím, jestli mne tu nečte někdo, koho znám...

iwuska19
28. dub 2010

Fiall to stačilo napsat nemusela jsi to kvůli mě měnit......Tvoje důvody samozřejmě chápu 😉

iwuska19
28. dub 2010

Ještě chci dodat zítra jdu ke gyndaři a začnu pomaličku projednávat termínek na IVF konečně 😅

fiallinka
autor
28. dub 2010

teda do 20. týdne utajím jedině ty dvojky, těhu samozřejmě ne, když už teď mám pupek jak můj tata 🙂

lenkace
28. dub 2010

fia, ja ťa obdivujem, ja by som nedokázala utajiť nič, nato musí byť silná povaha a hlavne asi už aj niečo prežité...

beeba
28. dub 2010

Fiallinko, taky tě chápu,hlavně nic nezakřiknout, ale stejně údaje v závorce vypadají krásně 🙂
Iwusko, ledy se hnuly, nakonec budeš těhu už v létě 🙂

chiwule
28. dub 2010

fial, proč to chceš tajit do 20tt?

cepecek
29. dub 2010

Ahoj holky,
tak u nás dneska bude zase letiště
Jinak mi volali z genetiky - a mimi jsou OK tak se mi ulevilo
Jo a už mám i razítko v průkajdě od obvoďáka

fiallinka
autor
29. dub 2010

chiw, já mám hlavně strach, aby mimča byly v pořádku, a po 20. týdnu budu mít po genetickém ultrazvuku a dalších testech a budu o dost klidnější. Do té doby může být třeba ještě s jedním něco špatně... no víš jak. Já ani nevím, jak dlouho to tajit budu, třeba to pustím do světa dřív, ale zatím sama moc nemyslím na to, že budou dvě - a když mne popadne myšlenka, jak to budeme zvládat, tak si ji rychle zakážu. Na tvém případu a na Mel taky vidím, že do 12. týdne to může být jinak...

No a taky čím dřív to řeknu, tím dřív se neubráním dotazům a hlavně drbům - mít dvojčata 2x za sebou, to asi fakt tak časté není - a jak to budou vědět známí, teda širší okruh, tak se to dozví i méně známí, sousedky, lidi v práci... a tak... no uvidíme, já bych to holky klidně říkala hned, ale mám strach, aby to prostě dobře dopadlo a mám strach se upnout na dvojčata...asi to chápete 🙂

Přece jen si to ale asi v profilu změním na dvě, takhle se mi nelíbí, jak je to tam napsané.

A dnes jsem byla ráno učit a ještě jsem se stavila v sekáči - dnes vše za 10,- kč 🙂 a koupila jsem bodýčko a svetřík pro holčičku, no určitě byste taky neodolaly... ach jo 🙂