Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
24. čer 2010

@fiallinka já tě chápu, ty nervy jsou hrozný. Lepší je nic nevědět a nestresovat se, což byl můj případ u Terky a o to více u Erwina kdysi dávno. To jsem byla naprosto těhotenstvím a mateřstvím nepolíbená. Skutečně. Do 8.měsíce jsem denodenně sportovala a absolutně mne nenapadaly nějaké pochybnosti. Jednou to tuším psala ejviska, že nejprve jsou nervy aby člověk vůbec otěhotněl, poté aby nepotratil a vše bylo o.k., potom porod atd.... No není naše cesta lehká. Psala jsi, že jedno mimčo nebylo moc vidět, že mělo blbou polohu, tak snad příště už vykoukne v celý svý fialí kráse. Třeba bude taky menší a tak. Věř mu. 🙂

No a u mne byl favorizovaný folikul dnes veliký 18mm, než jsem odcházela, tak jsem dostala pregnyl, byly to tři ampule, přesný počet jednotek však nevím, míchala to sestra, takže jsem jej neměla ani v ruce, ale předpokládám, že to bylo o jednu ampuli méně než při IVF. Doktor byl milý, já v pohodě, pochválil mne že netlačím na pilu, tak to doslova řekl, že prostě musím počítat s tím, že věk je věk....jakobych to nevěděla... Prostě klasika, po 35 roce rapidně klesá možnost otěhotnění, a to hlavně kvůli vlastním vajíčkům, které jsou stále méně a méně kvalitní a že chlapi mají výhodu, protože mají, i když mizerné, spermie až do smrti. Odtušila jsem, že matka příroda je chytrá, že ví co dělá....tak a jinak jsme si notovali. Ještě že nás nikdo neslyšel... Tak ovulace by měla nastat do 44 hodin, nevím jak to počítal, ale v sobotu 12.30 bych měla absolvovat IUI. Manžel jde před tím o dvě hodiny dříve na odběr. To je tak asi vše...

beeba
24. čer 2010

@jani2 na tebe budu myslet a modlit se 🙂

jani2
24. čer 2010

ejviska - fúha, tá tvoja známa bola teda dobre odvážna s dobrými nervami! Ja som tiež taká ako Fialinka, stačí že niečo nie je na 100% v poriadku a ja už mám obavy a nervy....a to nie je dobre! 😒 Ale čo už, povahu človek nedokáže zmeniť len tak na rozkaz. 😒
fialinka - nám sa to teraz ľahko hovorí, ale ja si veľmi dobre viem predstaviť, aké máš pochybnosti....ale uvedom si, že si mladá ....možno by som sa na tvojom mieste obávala, keby som mala nad 35 rokov...ale pri necelých 32!?...to musí byť v poriadku! 😉
@beeba - tak to krásne vychádza 😉 folikulík je krásne veľký, manžové spermijky "preperú" aby boli rýchlejšie a mrštnejšie...to by bolo aby to nedopadlo dobre! Teším sa, že tu nebudem sama čakateľka na //....takže najprv otestujem ja a nájdem // a potom o pár dni ty po mne a tiež nájdeš //. Dobrý plán, no nie? 😵
Pred hodinkou som si uvedomila, že embryjka sú už v tomto momente rozmrazené....som zvedavá, ako sa im bude dariť zajtra, keď budem ráno volať do CAR.

beeba
24. čer 2010

@jani2 , cožpak já, ale u tebe se to musí tentokrát čárkama jenom hemžit...Nechť se embryjkům daří u tebe jako v peřince 🙂 Já zbaběle odjíždím v sobotu (3.7.) brzo ráno do Chorvatska, beru s sebou tunu vložek a dalších propriet, protože jsem realista a testy nechávám doma. Dnes jsem 13DC, takže za 14 dní přesně (možná o den dřív) budu vědět, to co vím už dnes. No to je bláhové to mé počínání... 😀
A až se vrátím, tak budu jenom gratulovat 🙂 a už se na to těším 🙂

cepecek
25. čer 2010

@jani2 ¨Jani moc na tebe budu dneska myslet a miminkům se u tebe určitě bude líbit

@beeba a tobě přeju aby spermoníci našli ten správný cíl🙂

fiallinka
autor
25. čer 2010

Jani, tak co, už jsou embrouši v postýlce?

Beebo, já ti to Chorvatsko závidím 🙂 a doufám, že přijedeš jako těhule... a když ne, tak aspoň, že to tam budete mít super... A jinak s těma starýma vejcema... to je stejně ošidné, nedávno můj kolega s manželkou podstoupili dvě ivf (ona už měla 39) a u obou nedošlo ani k ET, protože jí žádné skoro žádné vajíčka nevyrostly... uvažovali už o dárkyni nebo že to úplně vzdají a dva měsíce po tom posledním pokusu přijeli z dovči a co se tam nestalo 🙂...teď mají krásného chlapečka 🙂.

jani2
25. čer 2010

ahojte,
tak už som dávno doma, len som trochu oddychovala a driemala. Ráno som si totižto Utrogestan nevložila, ale ho zjedla a išla na mňa poriadna únava! 😉 ....Nuž a neviem, či mám dobré alebo zlé správy. Ráno som volala do CAR a jedno embryjko sa vraj neprebralo, vkladalo sa teda len jedno. Na jednu stranu som rada, že dvojičky nehrozia ale už 2x som mala po jednom embryjku a nedopadlo to! 😒 Ale teraz budem veriť, že sa musí zadariť, embryologička vravela, že je jednotkové, veľmi pekné, vraj embryonálna časť je na jednotku, nejaký trofoblast je na jednotku......dr. vravela, že mám krásnu sliznicu...no všetko super ako vždy...len ten výsledok by už mohol byť iný, a to pozitívny! 🙂 Rozhodla som sa však , že budem tomu drobcovi veriť, aj keď ráno mi bolo všelijako, v noci ma začalo ako na potvoru bolieť hrdlo a ráno teda už dosť škrabalo...ale už to prechádza, asi nejaké prechladnutie, sa nedivím pri takomto bláznivom počasí! 😖
Tak teraz už len čakať a čakať! 🙂
@beeba - prajem príjemnú dovolenku a hlavne príď z Chorvátska ako tehulka! 🙂 😉 🙂
...a dievčatá, ďakujem za držanie palcov!

ejviska
25. čer 2010

@jani2
Tak priroda nakonec rozhodla sama, kolik vlozit embryjek 🙂 Tak strasne drzim palce a citim v kostech, ze to bude dobry 🙂

beeba
25. čer 2010

@jani2, moc na tebe myslím 🙂 🙂 🙂
@fiallinka jsem realistka, alvšak třeba se poštěstí 🙂 🙂 🙂

ejviska
25. čer 2010

@beeba
Zitra drzim vsechny palce i s nasi Terkou 🙂 Vis, jak to je...stesti je jenom muska zlata, sak ona se potvora jednou unavi a sedne! 🙂

beeba
26. čer 2010

Ahoj, hlásím IUI proběhlo hladce, ani mi nenapsal utrogestan nic...a kontrola v případě stavu bez menzesu za tři týdny. Dr. mi doporučil sex, víno (jednu sklenici) a nohy nahoru, ale jen dneska, jinak se mám chovat a dělat co dělám vždy. Tak jsem při cestě zpět domů v autě vybalila na drahého, že máme večer na to skočit a on mi odtušil, že se již dnes vyšťavil, tak z toho pravděpodobně nebude nic....

ejviska
26. čer 2010

@beeba
😀 😀 😀 😀 Smeju se manzelovi, protoze stejny uzasny vyraz "vyšťavil " pouziva i ten muj.
Tak pokud vcera, tak to se budou predhanet s tema dnesnima 🙂

Dneska jsme jeli autem a muj muz nahlas pocital "takze nas je sedm ", protoze ma prijet moje kamoska s dvema deckama. Ale to je 3+3, takze sest. Tak jsem mu rikala, jestli jako uz pocita s virtualnim miminem. 🙂 Ktere je teda vzhledem k jeho absenci doma velmi nepravdepodobne 😀 . Ale samozrejme si neodpustil poznamku, ze nevi, co jsem tady provadela 😎

beeba
26. čer 2010

@ejviska , jo jo, i u nás jsem občas v podezření, že si užívám se sousedem, zatím co muž tvrdě pracuje aby nás uživil 😀 Tak mu vždycky říkám, když by náhodnou chtěl neplánovaně navštívit příbytek, aby dal zavčasu vědět, aby mohl dotyčný skočit alespoň z balkonu 😀
A pozor, jedna moje kamarádka, zmiňovala jsem se o ní nedávno, se snažila otěhotnět rok a otěhotněla v době, kdy její muž byl na cestách 😀 😀 😀 , ale sama si z toho dělá legraci a říká, že prostě ovulace či co musela být někdy jindy, než to vypočítávala a testovala. Teď je ve 12 týdnu a ten její se už nemůže dočkat......

fiallinka
autor
26. čer 2010

beebo, tož na toho svojeho radši skoč, i kdyby to mělo být násilím...

Jani, asi se to holt fakt rozhodlo za tebe, možná bys s těma dvěma byla nervozní , kdo ví... každopádně doufám, že do třetice všeho dobrého...

Jinak do úterý se loučím, jedu za ségrou do Brna 🙂

fiallinka
autor
26. čer 2010

a musím se ještě pochlubit, Juráš dnes řekl před spaním "hají belí koně v zelí"...

ejviska
26. čer 2010

@fiallinka
To clovek ceka, az to zacne mluvit a pak musi kolikrat rict " ale uz bud ticho chvilku", jak to porad mele a mele 😀
Mne prijde super, kdyz ten maly clovek po tom roce veku zacne vsemu rozumet, to je uzasne 🙂

beeba
27. čer 2010

@fiallinka my jsme zatím jenom u halí belí....koně v zelí ještě neumíme 🙂

beeba
27. čer 2010

Ale za to nás v pátek postihla po spaní teplotka, ale to byla ještě Terka relativně v pohodě, v noci z pátku na sobotu horečka přes 40 st., takže jsem dávala 1x zábal, a protože to nepomohla, tak jsem jí ve 4 ráno sprchovala vlažnou vodou, to už se k tomu přidal průjem jak hrom + 2 z teploty bliťáres (ale naštěstí jenom voda), čípky jsme střídaly jak to jen šlo..., včera v slavný den IUI už byla lepší, ale když jsem odpoledne myslela, že bych mohla na chvililinku zachápnout (spala jsem jenom od 4 do 7) tak nějak nenastala konstralace a Terka se místo tatínka dožadovala pouze maminky. Poslední čípek jsem jí vrazila v 7 večer, do rána spala jako dudek a dnes již bez teplot a průjem takřka ustoupil a zdá se že bude už zcela v pohodě. Tak jsem si říkala, že ještě že nás to postihlo tento víkend, to příští bychom asi jen tak neodjeli...

jani2
27. čer 2010

@beeba - tak to vypadá, že sme ten deň "oplodňovania" mali obe dosť spestrený!....ja som sa ráno v deň KETu zobudila s boľavým hrdlom a vlastne už od rána mi bolo pekne nanič...potom som celý víkend kmitala okolo návštevy (raňajky, obed, večera....) a až dnes som si konečne poriadne sadla a oddychujem. Ale vôbec sa nad tým nerozčuľujem, bude tak ako má byť!....a možno práve toto spestrenie nám zaručí úspech! 🙂 ...ale to uvidíme až za niekoľko dní 😉
@fiallinka - no my sme už o čosi ďalej...Janka pospevuje Kukulienka kde si bola, keď ta tuha zima bola..... 🙂 🙂 🙂

beeba
28. čer 2010

@jani2, já ke svému současnému snažení přistupuji stejně jako ty, tzn. že "bude jak má být", i když si myslím, a hlavně bych ti to moc a moc přála, že u Tebe je šance na úspěch mnohonásobně vyšší než u mne. To samé mi říkal i doktor, že vzhledem ke spermiogramu, je šance u mne na otěhotnění velmi malá ( + můj věk... 😒 ). Kdybych vás neznala 😠 , tak bych se asi moc nevzvrušovala a ani bych nad tím nějak zvlášť nepřemýšlela, ona naštěstí i celá procedůra a příprava na IUi je velmi podobná gynekologickým prohlídkám . Navíc, jsem neměla a nemám žádné hormony, tak ani nejsem nějak těhu ovlivněná.

cepecek
28. čer 2010

Čauky - uložila jsem foto miminek + pupku, tak když budete chtít jukněte. Jinak zítra nás čeká ten kontrolní UTZ na srdíčka, tak se modlím, aby to dopadlo dobře.
https://www.modrykonik.cz/fotoblog/cepecek/albu...

beeba
28. čer 2010

@cepecek určitě to dopadne na 200procent 🙂

beeba
28. čer 2010

@cepecek a mimiča jsou luxusní 🙂 🙂 🙂 😀 , maminka teda taky 😉

jani2
28. čer 2010

@cepecek - tak tie UTZ sú nádherné!!!!!!!...aj ja chcéééém! 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Ale pravdupovediac , ja som ani v 26 tt nemala také bruško, možno sa mi tam tie dve moje chúďatka tisli a preto išli von! 😢 Ale v tvojom domčeku im musí byť super! 😉
..no a ja som 3.deň po KET a začínam blbnúť s príznakmi 😒..sledujem sa a sledujem a nemôžem nič vysledovať! Všetko čo pociťujem (prsia, trochu motanie hlavy,...) tak to som mala aj pri predchádzajúcich KEToch a nič nebolo. 😢 Normálne ma dnes poobede chytla panika, že to zas nevýjde a čo potom!? ach jaj!

cepecek
29. čer 2010

@jani2 - neboj taky budeš mít určitě - věřím tomu. Jinak já má zase strach, že je něco v nepořádku,když je břuch tak velký, ale dr. mě ujišťoval že je vše ok. Mimi jsou do T tak asi proto.............

@beeba - a u tebe to taky dopadne neboj....vše bude dobrý

beeba
29. čer 2010

@jani2 , já nemám žádné příznaky...

@cepecek já jsem měla takový bříško, když jsem šla rodit. Ale vlastně jsi v polovině a jsou tam dvě, tak se bříško musí násobit 🙂

cepecek
29. čer 2010

Ahoj,
tak jsem dneska byla na té kardilogii s miminkama - a dopadla jsem jak sedláci u Chlumce. Stále jeden parametr je neměřitelný , tak zítra nástup na dětské kardio do Brna - tam mi prý řeknou víc a domluví se co a jak dál. Takže nevím nic a mám hrozný strach.......

beeba
29. čer 2010

@cepecek , to bude dobrý, určitě, věř jim! Musíš mít hrozný nervy, ach jo....však zítra budeš vědět víc. Co konkrétně nebylo měřitelné?

cepecek
29. čer 2010

@beeba - mě vůbec nic neřekli - že se vše dozvím zítra, a ve zpravě taky nic není ☹, ale průtoky obou komor u obou miminek jsme zkoušeli a bylo to ok. Tak nevím fakt nevím a mám strach že o ně příjdu ☹(

beeba
29. čer 2010

@cepecku, neblbni!!!