Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

meleri
29. srp 2010

ahojte holky,
zdravím vás všechny, po delší době, byli jsme na dovči. jaksi nevím co napsat když jsem tu tak dlouho nebyla. 🙂
tak vám aspon přeju pěknou neděli! 🙂

ejviska
29. srp 2010

@fiallinka
Neni nad to si udelat radost! To bude krasne mimco v kolibce 🙂
@beeba
No neni na skodu to pustit z hlavy 😉 a na ditko vubec nemyslet. At se vydari oslava!

@meleri ahoj!

meleri
29. srp 2010

ejvisko,

děkuju. chtěla jsem se zeptat, jen tak "náhodou" při prohlídce u čr pediatra jsem se dozvěděla, že malý je slabší hypotonik. máte s tím někdo zkušenosti? hledala jsem hodně na netu ale je to bud hodně vážné nebo málo a nepíšou tam vlastně co s takovým dítětem. podle dr měl správně cvičit vojtovu metodu, ale tady mi ani slovem neřekli že by bylo něco horšího, jen že je nedonošený takže mu musím dát čas....od té dr v česku sem se dozvěděla jen že by měl nosit do 5 let obuv s posilněným kotníkem, což zatím není problém sehnat, ale pro 5 leté děti se už asi takové boty nedělají?

fiallinka
autor
29. srp 2010

@meleri ahoj, jak se máš a jak ti je 🙂? S tím hypotonikem zkušenosti nemám, ale dvě kámošky mají děti, které se pomaleji fyzicky vyvíjely a tuhle diagnózu jim taky určili, cvičily s nima, ale teď už jsou děti vlastně v normálu, ale říkali jim taky, že prostě celý život by se mělo děcko zpevňovat a cvičit... ale to je hodně laicky - jak se to projevuje, jestli vůbec, u vás 🙂?

evaav
30. srp 2010

@meleri -já s malou cvičila skoru rok a půl vojtovky-nevím co to je hypotonik akorát ted vidím,že z toho cvičení je spíš Verča hyperaktivní furt musí běhat přes dem jí beru na dlouhé procházky v lese na hobách je ochotná ty největší kopce na dětském hřiští musí prolést všechno do všech výšek skákat ze všeho možného a ani se nebojí je to pěkná kaskadérka v bazénu nejradějí na klouzačku nebo do nějvětší hloubky a nejraději bez kruhu 😅 jo a i když spadne někdy dost ošklivě tak jí to neomrzí a leze dál,kolikrát si doma říkáme po kom to má.Ale u pohádek u televize vydrží spát už po obědě nechodí tak mám furt co dělat.
Jinak z projektu jsem vyřazená zase nízký prolaktin tak ve čtvrtek jdu na injekci na dlouhý protokol a znad budem tentokrát uspěšnější,ale začínám mít docela stach už raději nebudu moc věřit tomu až mi bude doktor říkat jak je vše ok,jako předtím a pak se nám vejce ani nedala oplodnit 😔

tak vám přeji všem hodně úspěchů a zase někdy se ozvu až budu mít s čím

meleri
30. srp 2010

ahoj Fiallinko,

cítím se dobře, až si říkám jestli je vše vpořádku, a dík za praktické informace. právě Sam taky chodil později, atd, ale nebylo to zas nějak hrozné. Dr mi řekla, že prý z něho asi kulturista nebude, což je mi jedno, hlavně aby byl v pořádku. jediné co jsem si všimla že prostě nikdy neměl moc sílu, všechno mu dýl trvalo, ale brala jsem to tak že byl nedonošený. v listopadu máme kontrolu u pediatričky tak se jí zeptám proč mi jako nikdy toto neřekla...:( ta v česku co to poznala je už asi zkušenější..

evo,
vojtovku znám jen z doslechu tady z Koníka, že to prý hodně pomáhá ale je to prý pro dítě nepříjemné? jinak tady ve Francii fakt nevím jestli to existuje, přinejmenším něco podobného možná jo?
jinak to máme teda podobně, Sam sice teda silák není ale pořád běhá, zkoumá, leze, nikde neposedí..

přeju ti at se to zadaří s tím dlouhým protokolem!

fiallinka
autor
30. srp 2010

@meleri akorát mám pocit, že se už s tak velkým děckem Vojtovka necvičí, pokud se nezačalo dřív... no jinak bych spíš řekla, že takových neodhalených hypotoniků bude víc, možná i náš Juja, taky všechno dělal pozdě... možná tě naše doktorka i zbytečně vylekala 🙂, asi to fakt není stav, který je nutné řešit...

evaav
30. srp 2010

@meleri -Verča cvičila Vojtovku vlastně už jak byla v inkubátolru až do doby kdy začala chodit a taky jí hlídali aby dobře došlapovala, nešmajdala a tak a myslím,že se to dá cvičit v každém věku akorát je to dost na tvé kondici udržet dítko ve správné poloze oni u toho všechny pláčou,ale to musíš překousnou i když je to kolikrát dost težké,já sní musela čtyříkrát dene nejméně a byl to záhul.
jenž ted jsi těhotná tak si myslím,že to pro tebe moc nebude,ale třeba mu vymyslí nějaké cviky co bude moci dělat sám nevím teda co vám našli.A je dobré,že je akční oni ty nedomošenci bývají,protože od začátku se s ními pracuje a furt něco dělá tak pak jím to chybí.
Tady u nás v čechách se říká,že jsou na ty nedonošence nejlépe připraveni z celé evropy a mají hodně vědomostí vždyt i ten Vojta byl čech to jsem si vzpoměla,že to nedávno o tom byl pořad v televizi.

Jinak děkuji snad vše dopadne dobře

jani2
30. srp 2010

ahojte,
tak k Vojtovke mám tiež čo povedať. Ja som ju s Jankou cvičila 9 mesiacov, vlastne od pôrodnice až kým nezačala štvornožkovať....a keďže štvornožkovala ukážkovo 😵 , tak sme ďalej už nemuseli.
@meleri - hypotonia je ochabnuté svalstvo, Janka ako typický nedonosenec mala hypotonický chrbátik a hypernotické (stuhnutejšie) končatiny....našťastie všetko bolo len ľahkého stupňa a Vojtovkou sa to pekne upravilo. My sme dokonca každé 3 mesiace chodili na 2 týždňový rehabilitačný pobyt do Martina. Myslím, že u synčeka to nebude až tak vážne, ťažký hypotonici totižto aj ako dvojročný a dokonca viac nemôžu chodiť. Ľahkú hypotoniu ma skutočne dosť veľa bábätiek a vyrastú z toho. Len treba dávať pozor hlavne na chrbátik a na tie nôžky....Janka ho ma chrbátik stále slabší, čo vidno aj na trochu odstávajúcich lopatkách...dr. mi odporučila zas cvičiť, ale na vojtovku je už veľká (ak sa prestane cvičiť, dieťa už odmieta spolupracovať) a ma klasické cviky s nádychom a výdychom zas malá. Takže robíme len cvičenie hrou na fit-lopte. 😉
@evaav - to ma mrzí, že si s kvôli tomu hlúpemu prolaktínu nedostala so projektu! 😢 Ale v každom prípade začínaš so stimulkou a to je veľká nádej na otehotnenie, tak teraz len pozitívne myslieť! 😉
No a my ešte dobojúvaváme chorobu, koncom minulého týždňa mala Janka tak škaredý dráždivy kašel, že keď to dr. počul, tak sa až zhrozil a hneĎ jej predpísal ATB a vzal asi 3 ampulky krvi, medziiným aj na testy čierneho kašla. Dnes som volala pre výsledky a našťastie všetko je v poriadku, dokonca aj krvý obraz je absolútne jedničkový....no a ATB sa asi zbytočne berú, lebo už v prvý deň uživania sa jej veľmi polepšilo čo sa teplôt aj kašľa týka, účinok ATB sa prejaví najskôr až na druhý deň....takže škoda tej zbytočnej chémie ! Telo si poradilo zrejme samé😖 To priznal aj dr.!

jani2
30. srp 2010

ahojte,
tak k Vojtovke mám tiež čo povedať. Ja som ju s Jankou cvičila 9 mesiacov, vlastne od pôrodnice až kým nezačala štvornožkovať....a keďže štvornožkovala ukážkovo 😵 , tak sme ďalej už nemuseli.
@meleri - hypotonia je ochabnuté svalstvo, Janka ako typický nedonosenec mala hypotonický chrbátik a hypernotické (stuhnutejšie) končatiny....našťastie všetko bolo len ľahkého stupňa a Vojtovkou sa to pekne upravilo. My sme dokonca každé 3 mesiace chodili na 2 týždňový rehabilitačný pobyt do Martina. Myslím, že u synčeka to nebude až tak vážne, ťažký hypotonici totižto aj ako dvojročný a dokonca viac nemôžu chodiť. Ľahkú hypotoniu ma skutočne dosť veľa bábätiek a vyrastú z toho. Len treba dávať pozor hlavne na chrbátik a na tie nôžky....Janka ma chrbátik stále slabší, čo vidno aj na trochu odstávajúcich lopatkách...dr. mi odporučila zas cvičiť, ale na vojtovku je už veľká (ak sa prestane cvičiť, dieťa už odmieta spolupracovať) a ma klasické cviky s nádychom a výdychom zas malá. Takže robíme len cvičenie hrou na fit-lopte. 😉
@evaav - to ma mrzí, že si s kvôli tomu hlúpemu prolaktínu nedostala so projektu! 😢 Ale v každom prípade začínaš so stimulkou a to je veľká nádej na otehotnenie, tak teraz len pozitívne myslieť! 😉
No a my ešte dobojúvaváme chorobu, koncom minulého týždňa mala Janka tak škaredý dráždivy kašel, že keď to dr. počul, tak sa až zhrozil a hneĎ jej predpísal ATB a vzal asi 3 ampulky krvi, medziiným aj na testy čierneho kašla. Dnes som volala pre výsledky a našťastie všetko je v poriadku, dokonca aj krvý obraz je absolútne jedničkový....no a ATB sa asi zbytočne berú, lebo už v prvý deň uživania sa jej veľmi polepšilo čo sa teplôt aj kašľa týka, účinok ATB sa prejaví najskôr až na druhý deň....takže škoda tej zbytočnej chémie ! Telo si poradilo zrejme samé😖 To priznal aj dr.!

jani2
30. srp 2010

super, odoslala som to dvakrát, ale to aby ste sa nenudili a mali čo čítať! 😵 😵 😵

eyael
30. srp 2010

@jani2 - alespoň si to pořádně přečteme 😉 😀

fiallinka
autor
30. srp 2010

@jani2 správně, stejně je tu málo příspěvků 🙂

teda holky, já se divím, že za náma nikdo nový nejde, když jsme přitom tak úžasné 🙂

meleri
30. srp 2010

fiallinko,
asi to nebude vážné, no...tvůj syn byl taky nedonošený ? je to smůla, ale co už naděláme...snad nám to vyjde a podruhé bude vše v pořádku!

jani, evo,
dík, tak vidím že jste to měli fakt důsledné...a že vám to kontrolovali...hlavní je že vám dětičky prospívají jsou šikovné a to nejnepříjemnější mají za sebou.

u nás je to dneska blbé, malý má chycené průdušky, celý den plakal, dostal antibiotika, už druhé v tomto měsíci...taky máte pořád tak nemocné děti, nebo to jsme jenom my.... ☹

meleri
30. srp 2010

ještě dotaz - a jak ta vojtovka jako vypadá? fakt je to takový drasťák? já jsem jenom zvědavá, protože se o tom hodně na koníkovi píše ale vlastně nikdo to moc nějak nevysvětlil. 🙂

fiallinka
autor
30. srp 2010

@meleri tož já jen vím, že to pro deěcko není přirozené, takže hodně brečí, ale holky určo vysvětlí.. nicméně myslím, že vy už to cvičit nezačnete...

meleri
30. srp 2010

fiallinko,

jo. já bych ani nevěděla jak na to....akorát s těma botama mi to přišlo užitečné, no sportovec z něho nebude, tak aspon ten můj vysněný skaut! 🙂 jestli ho to bude bavit... 😅

fiallinka
autor
30. srp 2010

@meleri no vrcholový sportovec třeba ne, ale spoustu normálních sportů určitě dělat bude, kolo, lyže... to je právě prý pro ty děcka i dobré, přiměřeně cvičit 🙂... jinak já jsem teda skautka (no teď už asi bývalá, ale jednou jsem slib složila, že jo 🙂) a moc sportovec nejsem 🙂

cepecek
31. srp 2010

Ahoj holky,
tak se zase hlásím po dlouhé době. Nějak teď fakt nestíhám. O víkendu jsme tu měli známé a přivezli nám kočárek, tak už máme všechno a miminka se můžou narodit .
Včera jsem byla na kontrole u dr. Tak cukrovku už řešit nebudeme - mám pokračovat v dietě. Čípek drží. Miminka mají váhu A 1650g a B 1760g. Takže B už předhonilo A . Jinak nástup na mateřskou mám 14.9. a to se i budeme domlouvat na termínu porodu. Docela mě to zaskočilo, že už je to tak blízko a začínám mít strach, zda to všechno zvládnu. Opatrujte se a zase až bude chvilka, tak se ohlásím. Jo a ještě dneska jedu na kontrolní UTZ do nemocnice, tak doufám, že vše bude ok.

jani2
31. srp 2010

@meleri - tá vojtovka nie je nič drsného, len pre dieťa fakt nepríjemné. Jednoducho dieťa sa položí do určitej polohy, napr. na chrbátik...jednu rúčku musí mať pri tele (treba ju tam držať), druhú rúčku od tela a hlavičku otočenú k tej voľnej rúčke (možno je to naopak už som zabudla! 😉 )....no a samozrejme treba dbať aby bábätko telíčko moc nevykrúcalo do strán, aby bolo v osi. Takže už len správne naštelovať to dieťatko je umenie a deťom sa to samozrejme nepáči, že sú tak pridržované a už vtedy začnú plakať. tento úchop bábätka sa musí zvládnuť jednou rukou (pri zložitejších cvikoch už musíš použiť aj svoje telo, či nohu na pridržanie...vypadá to niekedy moc divoko..) A druhou rukou, palcom vyvíjaš tlak na určité miesto na tele bábätka...v tomto prípade na úrovni dolnej časti hrudnej kosti asi 3 cm vpravo (vlavo?-už fakt neviem). Netlačí sa moc, len tak akurát aby dieťatko začalo reagovať...v tejto polohe by malo začať kopať nôžkami, sleduje sa či ich pekne vystiera, či správne vytáča chodidla, tiež by sa malo snažiť otáčať hlavičku do druhej strany ako ju má otočenú. Vidno aj ako namáha brušné svaly a naznačuje obrat na bruško. Tým tlakom na tie body sa vraj podnecuje správna mozgová činnosť a stimulujú sa správne pohybové dráhy (niektoré detičky totižto začínajú chodiť po špičkách, takže mozg. dráhu ktorá toto vyvoláva treba utlmiť a nabudiť dráhu ktorá je zodpovedná za správne našľapovanie)....treba cvičiť často aby sa tie správne mozgové prepojenia neustále dráždili a upevnili. Samozrejme precvičujú sa takto aj svaly......no je to hotová veda a ťažko to opísať len tak v krátkosti. Ten cvik čo som opísala je ten najzákladnejší - volá sa reflexný obrat a týmto cvikom sa bábätka stimulujú k prvému motorickému pohybu - k otočeniu na bruško.
...a čo sa tých chorôb týka, tak Janka ťahá už 2 týždne 😖 ...najprv mala hrdlo zapálené a teplotu, 3 dni bolo dobre a začali zas zvýšené teploty a kašel....no však som hore písala. Ale zdá sa že je už dobre, aspoň dúfam....a to som ju chcela dať vo štvrtok do škôlky....ale ešte počkám, dám ju až od pondelka.
Inak ja mám dnes posledný deň rodičovskej dovolenky 😒 ....od štvrtku čerpám dovolenku a 15.9 pekne do práce....a pravdupovediac aj sa teším. Iné by to bolo keby som bola tehu, ale takto - už by som bola doma zbytočná...Janka bude v škôlke, má rada deti a spoločnosť, určite sa jej tam bude páčiť. 😉

jani2
31. srp 2010

@cepecek - fúha, že 31 tt. To tak strašne letí a ja sa už moc teším na fotečky......ja akosi z tých dvojičiek som vždy na mäkko. Asi tým že mi neboli dopraté! 😢 Ja mám práve tak strašnú chuť vystískať bábätko.......

meleri
31. srp 2010

Fiallinko,

jej ty jsi skautka? tak to je super! podle mě takoví lidi mají úplně jiné hodnoty, než furt ten konzum, a to bych mu chtěla dát. sama jsem do skauta chodit chtěla, jenže jako hodně věcí i to mi naši zakázali..

jani,
aha tak to už chápu, no nezní to tak strašně, ale je fakt že když je to mimčo nějaké slabší tak se mu to asi moc nelíbí....taky jste nemocní..ajaj, asi je to už ta doba kdy to pomalu začíná. a jak často býváte? u nás se to posr.lo tou injekcí na spalničky, zarděnky,atd, od té doby je nemocný fakt skoro každý měsíc...takže u nás tato vakcína skončila...přeju ti at vás to přejde..

čepečku
je to fakt rychlost! a jak se cítíš jinak? co únava?

fiallinka
autor
31. srp 2010

@cepecek krásné míry 🙂 a fakt to letí...

@meleri já jsem do skautu chodila od 11 let, vlastně od doby, kdy to tady začalo... a nakonec jsem pak ten oddíl i vedla, pět roků, do svých 23 let... a to samé můj manžel... hodně známých mám z toho okruhu lidí, opravdu se zdá, že některé věci vidíme trošku jinak, na druhou stranu - nikdo z nás už ve skautu aktivní není, úplně jsme se vyšťávili za ta léta, a způsob, jakým to tam teď funguje se nám až tak nezdá... a taky lidi jsou jen lidi, i mezi skautama je spousta pěkných sviní... a taky čím jsme starší, tím víc jsme se zařadili mezi ostatní dav 🙂, asi bys rozdíly nepoznala - jen to, že dovolené a víkendy trávíme jakž takž aktivně a děcka budou mít hodně podobně založených známých...

meleri
31. srp 2010

fiallinko,
aha tak to je hodně dlouho, to jo to věřím všude jsou svině, i tam kde by to člověk nečekal, tedy i mezi křesťany, a tak už si pak člověk vlastně řekne že hodně lidí se jenom přetvařuje....právě mi to přijde skvělé pro ty kluky, že jsou v přírodě, poznají jiné věci než furt počítač, mobil atd, já fakt nechci aby takový byl. nadruhou stranu ty čundry jsou furt o víkendu zřejmě a tak mě to trochu mrzí že bych radši byla s ním...
tady jediné co vím že je skaut katolická organizace, nevím teda jak v česku, ale už z toho důvodu mi to trošku smrdí...jako fakt těch různých peďáků mezi knězi atd, navíc sem to sama zažila na vlastní kůži tak mám strach asi největší z tohoto....to je právě super, když pak bude mít kamarády jako on, kteří nemyslí jen na chlast, atd...

meleri
31. srp 2010

...nebo se ve skautu taky pije? 😕 🙂

fiallinka
autor
31. srp 2010

@meleri no za nás se na skautských akcích nepilo, to fakt ne 🙂, ale když už jsme pak jezdili jen neoficiálně se známýma, tak to zas jo, ale uměřeně... teď už to samozřejmě nikdo v našem věku neřeší...

Ale teda v ČR rozhodně skaut katolická organizace není, občas existuje nějaký skautský katolický oddíl, ale těch je minimum - nevím, jak je to ve Francii, ale ani tam by to tak být nemělo, to se myslím dost neslučuje s oficiální myšlenkou skautu... ale samozřejmě se tam občas najdou lidi, kteří k víře tíhnou. U nás to tak ale nikdy nebylo, já věřící nejsem a většina mých známých taky ne...

Prostě za tu dobu jsem si to sama sesumírovala tak - hodně mi to dalo, ale ne kvůli oficiální skautské myšlence, ale spíš kvůli lidem, které jsem tam našla, kteří měli společné zájmy a to jiné, než ty většinové, prostě to mělo smysl... A až Juráš vyroste, budu ráda, když si najde partu lidí, do které zapadne, to je asi to nejdůležitější 🙂, i kdyby to skaut nebyl.

meleri
31. srp 2010

fiallinko,

aha tak to jde...🙂) já se fakt jenom ptám bo o tom nic nevím, jen mě to napadlo, když se sejde hodně mladých lidí, tak... 😅

aha, já fakt o tom nic moc nevím, ptala jsem se manžela a ten mi toto pořád tvrdí že u nich jsou to jenom katolíci. což mě štve. já proti katolíkům nic nemám, ale prostě můj osobní pocit z nich je, že mi nesedí. že jsou to hodně bludy.

to máš pravdu, třeba se nakonec rozhodnou pro jiný sport, nebo činnost, já budu nakonec ráda za cokoliv, v čem by byl dobrý a bavilo ho to..a rozhodně to nebudu dělat jako naši kteří mi všechno zakázali...

meleri
31. srp 2010

ještě vím že strejda byl tramp. ale to asi není žádná organizace, on pořád někde stanoval, snad do 70ti 😅

fiallinka
autor
31. srp 2010

@meleri my si právě doma říkáme, že bysme ho neměli nutit do toho, co jsme dělali my - navíc už ta organizace je jiná... ale aspoň mu svýma zálibama a životním stylem dáme nějaké vodítko a snad se rozhodne sám 🙂

meleri
31. srp 2010

já taky uvidím...já mám zas opačný extrém, chci aby se co nejvíc užil věcí které ho baví, a tak nějak se mi zdá že už i ted k té přírodě tíhne...ale jestli to budou fakt katolíci, tak do toho asi nejdu. spíš budem chodit všichni do turistického kroužku, kam jsem chodila před otěhotněním, protože já to tady tak dobře neznám a oni jsou machři. naši mě strašně nutili do hudby, a mě to nebavilo. jenže jak to na tom dítěti poznat že to myslí vážně a že ho to bude bavit, no to bude asi taky těžké.....