Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
10. bře 2010

Tak Fiallinko, super začátek se slivovicí, ještě to možná vydesinfikuj slivovicí zevnitř 😎

meleri
10. bře 2010

Fiallinko

tak držím palce at se zadaří! stimuluješ už teda na IVF? 😵

prosím tě kolik je ten prolaktin? mám to 82 nějakých jednotek.

jo to máš pravdu, depku má asi každý, já byla celkem fajn až do ted.. ☹

beeba
10. bře 2010

Fialli a co tchyňka? Jsem strašně zvědavá 😀

meleri
10. bře 2010

prosím vás poradte ještě, kdybych náhodou dostala mencky např. 19.3. tak stihnu do 31.3. tu celou procedůru? jestli chápu dobře tak pátý den cyklu se začíná stimulovat, pak je pět dní stimulace pak je kontrola a pak případný transfer? jde mi o to že 1 dubna mám letět do česka, tak nevím jestli se to dá takhle stihnout?

chiwule
10. bře 2010

beeba, pokud vím, tak hrazené pojišťovnou jsou 3 pokusy IVF. Další je nad rámec.

fiallinka
autor
10. bře 2010

meleri, teď se mi to nechce přepočítávat, ale většinou se stimuluje od 3. dne cyklu, kontrola byla po další asi 5 dnech, a pak u mně byl transfer 16. den, ale u někoho až hodně později - každý car to má jinak... ale možná bys tu stimulaci nemusela vůbec mít, zjišťovala jsi to? Jde to i v přirozeném cyklu, pokud máš ovulaci... jinak nevím, kolik jsem měla prolaktin, neptala jsem se, když to bylo ok - ale když to zadáš do googlu, tak něco najdeš, teď čtu, že snad až nad 500 je abnormální...

a jinak jestli dobře počítám, tak to ti vychází na 12 dní - to nestihneš...

beebo - ona to teda už asi tušila, ale manžel jim to nejdřív nechtěl říct, podle mne se prostě trošku styděl a s mamkou se vůbec o takových věcech nebyl zvyklý bavit... ale ony ty dvojčata po delší době snažení jsou podezřelé...tak kdysi říkal, že nám doktoři pomohli... no a teď úplně ok - prý - já se na nic neptám, co nechcete říkat, jen budu hlídat, kdy potřebujete 🙂. Ona je v tom úplně zlatá - ale já jsem ráda, že už to ví a nemusím nic zatloukat a lhát, navíc když potřebuju, aby hlídala.

beeba
10. bře 2010

Chiw to já vím, ale to není tak zcela pravda, řada pojišťoven např. VZP, hradí 4.IVF z poloviny. Podmínkou je zde, že se jedná o klientku mladší 40 let. V tom případě uhradí pojišťovna polovinu ze základní částky, klient si uhradí druhou polovinu + jako obvykle příplatky za léky, nadstandar. kroky - ISCI, asistovaný hatching a pod.

beeba
10. bře 2010

Dokonce, tuším že na pražské klinice ISCARE, stálá klientka má při 4. IVF bonus, kdy nemusí tu polovinu hradit, dostane to jako bonus, za dřívější penízky, které zde nechala.

fiallinka
autor
10. bře 2010

beebo, a fakt to není kvůli tomu, že nebyl transfer? To jsem taky neslyšela, o té půlce...

meleri
10. bře 2010

faillinko,

dík jsi zlatá. uvidím jak to dopadne...a díkz a tu informaci s prolaktinem.

meleri
10. bře 2010

a omlouvám se holky, že moc neodpovídám na co o čem si píšete, atd, prostě jsem úplně mimo, asi to chce pár dní pauzu ode všeho, vyvětrat mozek, ale jak, v té příšerné zimě nemůžeme ani do lesa, nechci malého nachladit...a to je to jediné co se tu dá dělat..

beeba
10. bře 2010

Nevím tedy jak je to u jiných a jinde.... ale tak je to u mě a na klinice jsem byla předminulý týden dohodnout termín, podepsat papíry...

fiallinka
autor
10. bře 2010

meleri, možná ti pomůže pobyt v ČR - není to třeba tím, že jsi ve Fr. dost sama? To jen tak tipuju - ale řeknu ti, že já jsem strašně ráda, že bydlím kde bydlím a že tu mám opravdu dost známých, docela často se vídáme, teď už i s dětmi - mně už hrabe te´d ze zimy i z té mateřské a kdybych kolem sebe neměla lidi, tak se asi zblázním... já právě většinou vyvětrám mozek tím, že jsem někde s někým jiným - a dnes jsem třeba byla skoro celý den bez Juriho (byla jsem v tom Zlíně + asi dvě hoďky hlídal manžel, bo já jsem pekla dort) a bylo to super - nechci vypadat jako matka tyranka, ale odpočinout si od mimoša je super... a to ty asi moc nemůžeš....

beeba
10. bře 2010

Pro info, do vyhledavače si zadej ceník gest a zde je uvedena částka u 4.IVF částečně hrazeného pojišťovnou a další ceny

Meleri, mě je tě fakt líto, tak ráda bych tě povzbudila, ale kde vzít vhodný slova. Hele, tady je taky zima, oteplit se má až příští týden, z procházek se vracíme také vymrzlé. Chce to asi fakt oddych.

Fialli máš super tchýňku, ta naše mi kdysi píchala menopur či co, protože dříve byla zdravotní sestřička. U nás to rodiny vědí. Bereme to tak, že takový je život.... ☹

fiallinka
autor
10. bře 2010

beebo, u mně to taky moje rodina věděla celá 🙂, ale paradoxně manželovi rodiče, kteří jsou super ne - on to prostě nechtěl říkat, no chlap. Teď už mu to nevadí, už to prý netají, ale stejně se o tom s nikým nebaví, prý se nikdo neptá 🙂...

fiallinka
autor
10. bře 2010

hele, tohle píšou na stránkách našeho caru, z toho jsem asi vycházela... 2.Z pojištění jsou hrazeny maximálně 4 monitorované cykly se stimulací /maxim. 2000 jednotek gonadotropinů na jeden cyklus/ a v rámci nich maximálně 3 cykly s přenosem embryí /ET/. /Čtvrtý IVF cyklus hrazeny jenom léky/.

beeba
10. bře 2010

Pravděpodobně je to v každém centru odlišné. V GESTu s.r.o. to mají tak, jak jsem popisovala výše. Tak by mě zajímalo jakou částku řekli sslunicku, protože my jste to s doktorem vypočetli celkem zhruba na 33.000,-. Stejně je to řacha... Ale není v tom zamražení nezavedených embryí či rozmražení...

fiallinka
autor
10. bře 2010

beebo, tož mně to právě připadá docela málo, protože minule jsme platili 27.500 za první ivf (se zamraženýma)

jani2
10. bře 2010

ahojte,
tak ja len na skok, moje embryjko sa práve v tomto momente už rozmrazuje, zajtra o 7:30 volám na embryologiu, dúfam, že bude krásne rozmrazené, až sa môže vložiť 🙂
fialinka - tak už to začalo!....ja verím, že to bude zas úspešné IVF...ono to IVF je fakt akčnejšie, aspoň ti to bude rýchlo ubiehať....mňa čaká zas len čakanie a čakanie 😝 ....a moja svokruša tiež vie, že Janku máme z umelého a berie to úplne v pohode, dokonca sa so svojou susedou - najlepšou kamarátkou o nás bavia, totižto aj susedkina dcéra má malé z IVF, no aspoň majú o čom babky kecať 🙂

beeba
10. bře 2010

Tak jsem si vzala ceník a schované účtenky a vypočetla jsem to:
13.340,- 4. IVF cyklus
15.700,- budou hrazené výkony - je v tom i as. hatching na 1embryo (to jsem minule neměla, protože jsem to neměla ani u vydařeného KEtu a předtím vždycky jo, ale byl v tom zázračný roztok embryo glue, teď nebude, prodloužená kultivace nad 72 h, ICSI - budeme vkládat 2embrya
2.800,-doplatek za léky na stimulaci
--------- utrouš nepočítám, protože ho mám doma na tři další stimulace
600,- za interní vyšetření před zákrokem
___________
32.440,-

Je možné, že za léky bude třeba cena vyšší, protože se vracím k puregonu, ten jsem tuším platila něco okolo 5.000,- takže třeba + 2.000,-Kč

Čiže celkem okolo 34.000,-, + případné zamražení dle ceníku 1.000,-

beeba
10. bře 2010

Ceny se třeba také liší dalšími výkony, které se dělají, ale u nás je pouze výše popsané.

Minule za 3.IVF, kde ale nedošlo k zamražení žádného embrya (dvě byly vloženy), jsem platila za vše tzn. výkony, doplatky za léky něco málo přes 16.000,-Kč a internu mi dělala obvoďačka. Tak možná se hecnu a hupky k ní ať zase něco ušetřím.

To mne tak napadá, že je asi taky třeba CARy vybírat dle cen, jak jsem se koukala na ceníky, tak se to v Praze dost liší. Nejlevnější je centrum v Gynekologicko-porodnické klinice u Apolináře, ale to prostředí je nic moc. Tam kam chodím já, tak je to takový čistý, pěkný, personál vcelku ochotný.

Fiall. a jak je malýmu

beeba
10. bře 2010

Jani, tak držíme palce, ať se bojovníček pěkně zítra uhnízdí. Posílám velký mezinárodní pozdrav, drže se obě dvě 🙂 🙂 🙂

fiallinka
autor
10. bře 2010

Jani, už na tebe i embrouša myslím 🙂

Beebo, tož právě já ani moc podle ceny vybírat nemůžu - Zlín je jednoznačně nejblíž, výsledky má hodně dobré...další nejbližší je Olomouc, tam jsou levnější, ale je to 80 km, Zlín jen 35 - takže tak, ono se to pozná, když tam máš často jezdit... ale patří mezi ty dražší, to jo

v Praze už je z čeho vybírat, ale zas jde hodně o kvalitu myslím - třeba ten Apolinář, to je státní zařízení (něco jak ta Fakultka v Olomouci), takže na pohled děs, čekací doby šílené, ale holky si ho většinou nemůžou vynachválit - v těch státních se snaží dělat něco jiného než ivf...ale v téhle fázi podle toho nevybírám, sama si myslím, že ivf je nutné 🙂

jo, holky...Juráš sice i dnes měl teplotu, ale hádejte co...klube se mu ZUB 🙂...jenže ono to prostě nejde dopředu poznat...

cepecek
11. bře 2010

Ahoj holky,
tak hlásím, že mě včera bolelo břicho a večer jsem začala špinit. A ted se to zdá , že to je to ok, jen to břicho občas zabolí. Ale asi radši dneska dojedu za Dr. pro jistotu....

Nestíhám dočíst tak snad během dne

meleri
11. bře 2010

Cepecku,

určitě moc moc odpočívej jak to teda jde, držím moc palce at to co nejdřív přejde.

Beebo,

to je blbé že je to tak drahé! ☹

Fiallinko,

tak snad ten zub už dá pokoj. a co je to stolička? to musí být asi horší než ty přední zuby.

holky tak jsem to konečně dostala! v úterý teda jdem na kontrolu a snad bude vše ok a vyfasuju hormony.. 🙂

JInak Sam už mi nechce přes d en vůbec spát, dříve spal kolem oběda, ted už nechce, tak nevím co s tím přijde mi že je ještě malý a že tu hodinku by si pospát přece měl. v noci spí pěkně.

meleri
11. bře 2010

Fiallinko,

jo rodina mi moc moc chybí. ☹ Ale sama tu nejsem, mám tu dvě kamarádky, jednu s malým chlapečkem jako já, akorát že ted začala chodit do práce tak se vídáme mín. ale ani mi to nechybí, spíš ta rodina..

holky dík moc za podporu! 🙂) mě ani nevadí že je zima, já to mám radši než ty 40stupnové vedra, ale prostě mám strach jít s malým na delší dobu než na hodku aby zas nebyl nemocný...
holky mějte se pěkně!

fiallinka
autor
11. bře 2010

Cepečku, to bude dobré, ale radši se běž doktorovi ukázat...

Mel, tak vidíš, takové zpoždění to zas nebylo, hurá! Takže ty pojedeš domů po tom KETu, chápu to dobře? JInak mi taky připadá, že ještě je fakt malý na to, aby nespal... a jak ho uspáváš? Mně spal Jurča doteď přes oběd v kočáru, ale už mi to nevyhovuje, tak ho učím na postýlku - je to tak půlhodinový boj, než usne, navíc spí kratší dobu, ale aspoň spí doma...

sslunicko
11. bře 2010

Přeji krásný den. U nás zataženo,ale není taková zima.

CO se ceny týče,tak všechny procedury v caru 39000,- ( IVF+ICSI+AH+PK) + léky. Když si vezmu merinol (nevím,jak se to přesně jmenuje) jsou to klasické injekce,které si musím sama míchat + decapeptyl,tak jsem na 15000 za léky. Lehké počty 220iu na den za 810,- na cca 11dní + decapaptyl 4 balení jedno za 1350,-
kdybych chtěla puregon do pera jako jsem měla,tak by mě vyšel na cca 20000 + ten decapaptyl.

Jsou to hrozné dardy,fakt....

Do IVF jsme šli,po roce snažení. Manžel měl a má super spermio. Já neovuluji,víc nic,ale neznám stav svých vejcovodů.
Zkoušeli jsme nastimulovaný plánovaný sex, a pak hned IVF,které se podařilo,ale v 9tt byl konec.
Druhé se také podařilo a máme Kačenku. Ted třetí při naprosto identických podmínkách a kvalitě embrií se nepodařilo.

meleri
11. bře 2010

Fiallinko,

co ta slivovice včera? 😅

No dneska konečně usnul! já mám pocit že to bylo asi kvůli tomu stresu, beztak to ze mě cítil, před menckama je stejně divný jako já, je to psycho..on spí s náma takže usíná v obětí, pak ho dopřikrývám a jdu...🙂
tak v kočárku je to taky fajn, pokud máte zahradu tak může spát na čerstvém vzduchu...tak to je náhdou pěkné že ti tak usne i v postýlce, a máš tam ten kolotoč nad ním? nebo na takové blbiny už je asi velký..

no nevím jestli to nebude risk ta cesta, ale minule jsem to taky tak měla a bylo vše ok až na to dvojče které pak umřelo...ale let je bez přestupu, za hodku a půl budu v Praze a pak Pendolínem do Ovy.

Jediné co mě štve je ta Manduca...no nevim nevim...

taky neví jestli v česku by mě pustili na krevní testy, to asi ne..nemám EU kartičku pojištěnce a už to nestihnu vyřídit...kde vlastně chodíte v česku na ty krevní testy na potvrzení těhotenství?

Sslunicko,

tak to koukám! to jsou fakt ceny, nechápu..:(

takže musíš znova do IVF? a co to IVF ICSI? a nechceš si nechat udělat to vyšetření vaječníků? ono jeden nikdy neví..teda u nás to byla podmínka, vyšetření dělohy a vaječníků, pro IVF..

zas je naděje že když už to jednou vyšlo, vyjde to zas, moc ti to přeji! 😵

beeba
11. bře 2010

Sslunicko, to jsou fakt hrozný ceny. To mne mrzí. 😖 Někdy je ta cesta k miminku tak strastiplná ach jo ☹ Ty máš asi naordinovány daleko vyšší dávky hormonů než já, odtud tak vysoké ceny....

Doufám, že u cepecků bude vše o.k. 🙂

Mel, tak gratuluji, jen tak dál 🙂 A malýho určitě nažeň do pelechu, protože taky si potřebuješ trochu přes den odpočinout a on by byl k večeru určitě unavený a silně protivný. A nerostou mu taky náhodou zuby??? Já prostě Terku po obědě a nočníkování frknu do postýlky a ona dříve či později zabere. Mám pro sebe tak 1,5 až 2h. (proto můži psát takový dlouhý diskusní příspěvky 😉 😉 😉

Fialli, takže u vás to byly zuby? Naštěstí, to za dva tři dny přebolí (teda snad).