Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
6. bře 2010

croozer chceme taky koupit, protože kola taháme všude s sebou (hlavně kvůli našemu puberťákovi), ale nevím, jak se s ním popereme, asi budeme muset pořídit větší auto, a nebo budeme na dovče furt jezdit na kole, to je taky řešení. A to chceme ještě koupit krosničku, tak to už budeme muset pořídit náklaďák

fiallinka
autor
6. bře 2010

no, ten croozer je ještě větší krám než kočár.... ale my jsme trhli vloni rekort: v autě jsme měli: čtyři lidi + Juráš v sedačce, vzadu croozer, zavazadla, postýlka, všechny věci a pozor - moje rozebrané kolo...další tři kola na nosiči za autem....uff

chiwule
7. bře 2010

holky, vy teda jedete, to se nedá dočíst 😉 ale konečně mám svůj pc tak budu moct chodit častěji.

tak jen co jsem vzpoměla - mel, my chceme jít taky do dvou a více mražáčků, záleží kolik přežije rozmražení. Zatím nám vychází skupinky 2-2-3. Třeba to bude 6ks a to bych zkusila 3, protože když se zadaří, víc pokusů už nebudeme zkoušet, tak by 3 zbyly... Jsem už stará, 36. To ty v tvém věku můžeš mít děti ještě několikrát 😉
psala jsi tu taky o opruzeninách - nepoužíváš třeba čisticí ubrousky s Aloe Vera? Anetce to taky vadilo, ať měla látkovu nebo papírovou plínu, měla opruzeninky. Tak jsem zkusila ubrousky bez a je to v pohodě. Vadil nám třeba Pampers...

jinak mi tu děláte chutě s domácím chlebíkem, až se budu doma nudit, tak to zkusím 😉 a o golfkách uvažuju taky, máme teď sporťák Jané a sice se s ním perfektně jezdí po městě, ale začíná být už těžký, když je naloženej Áňou... Golfky mi ale přijdou blbý v tom, že mají rozpojený rukojeti a 4 kolečka, to se nemůže dát jednou rukou řídit tak dobře jako trojkolovej sporťák co máme...

tak já jdu přebalit Anet, dát mlíčko a do pelechu, zejtra je taky den...

ejviska
7. bře 2010

Ahoj holky, nemuzu to v klidu docist, mam tu tri decka, ale ktem golfkam..
Tady zase jezdi jenom golfy, maji na nich i autosedacku s mimcem pres nejaky adapter. Ja jsem si golfky nemohla vynachvalit, mela jsem Peg Perego, maji pevne zada.
Fiallinko, ja myslim, kdyby jsi to objednala na internet. obchode, de maji Europe shipping, tak tam bude, kolik to stoji. Ja to fakt neodhadnu. Mamas a papas ( nebo jak se to pise ) je tu hodne oblibeny a pak MacLAren.
Zkusim se podivat...

beeba
7. bře 2010

Ejvisko, tož se dnes večer mrknu na Peg Perego, co mají v nabídce. Léto se kvapem blíží, i když u nás docela pekelně mrze, tak abychom byly připraveny 😉

meleri
7. bře 2010

Chiwule,

tak to máte taky ještě dost těch mrazáčků! snad to nějak zvládnem! 36 je ok, podle mě pro druhé dítě! určitě se tím netrap, ale chápu že už chceš otěhotnět. já si zas říkám že už taky nejsem nejmladší.

ne, ubrousky nepoužívám, mám látkové čtverečky a vodu, max. mýdlo. má s tím problém od narození. používám i látkové pleny a s těma je to kupodivu horší, takže často měním..zrovna ted je to ok, ale někdy, asi jak rostou zuby je to celé zarudlé.

tak v kočárcích se moc nevyznám, tak nevím co o tom napsat. já se přiznám že ani nevím co to jsou jako golfky! 🤐

beeba
7. bře 2010

Meleri ahoj,

já jsem u 1.dítěte používala látkové pleny, papírové jen občas, byly drahé a nemohla jsem si je tolik dovolit. U Terky používám papírové pleny a to někdy i plně obyčejné - nejlevnější a ona je v pohodě. Problém řešíme akorát, když se stane, že jsme na dlouhé procházce a není možnost jí převléknout v případě "velké katastrofy". To potom mažeme a mažeme Rybilkou a za dva dny je v v pořádku. Starosti s udržbou látkových plen byly děsný, časově náročný a já bych je už nechtěla. Nikdy! Ale ona chodí na nočník, takže spotřebu jsem snížila max. za den 4ks. Nočník mám stále vytažený, takže když jsme poblíž a ona ho vidí, tak řekne ee. Erwin neměl plíny od 15 měsíců na den a od 17 měsíců na noc. Tehdy byla výhoda, že když měl rok a čtvrt tak bylo léto, tak nosil slipečky, ty jsem případně přemáchla, ale on si dokázal docela slušně říct, že se mu chce. U Terky taková angažovaná matka nejsem, ale ona je docela šikovná, tak si řekne velmi často sama 😉

meleri
7. bře 2010

Fiallinko, Beebo,

asi každý doktor má na to možná spíš svůj vlastní názor než nějaké studie....takže jako vždy dám na svůj dobrý a špatný pocit..prostě uvidím jak mi potom bude..kdyby mě to tlačilo nebo tak tak toho nechám..

my máme nějaké Chicco hluboký kočárek do toho se samozřejmě už nevleze.. 😀 a pak nějakou rachotinu na třech kolečkách ale jet s tím je záhul, tyčky nízké jak pro nějaké asiaty, celé to skřípe třese se to...někdy závidím ty kočárky třeba typu Loola ten se mi strašně líbí ale zas si říkám že už s tou Manducou a tím třesákem vydržím..a u druhého dítěte se to asi doklepe ty kočáry a půjde to asi na skládku..bo to Chicco po cca 8 měsících užívání (zezačátku jsem jenom vozila) je úplně dodělané. fakt nechápu co to je za kvalita! takže kdybyste někdy uvažovali nad Chiccem tak néééé. 😝

meleri
7. bře 2010

beebo

já se přiznám že sem to s nočníkem vzdala. sice do něho čůral ale prostě se mi už nechce. nemám chut ho furt svlíkat a oblíkat znova, bo on se tam vyčůrá a za deset minut znova do plínky, takže jsem zjistila že je to naprd. sice bylo asi o dvě plíny míň ale co už. počkám asi taky na léto, kdy bude třeba jen v bodýčku nebo v kratasách, chtěla bych ho nějak už naučit být bez plen ale nevím no.
tak mi to s plínama nevadí. ty dnešní se už žehlit nemusí, večer hodím do pračky, ráno je to suché, a furt tak dokola. akorát na noc dávám papírovou protože by byl velmi opruzený (je zajímavé že spousta lidí dává jednu látkovou na noc a pohoda..).

meleri
7. bře 2010

jo ta rybilka je dobrá? používám indulonu ale je to samá chemie..

meleri
7. bře 2010

i když podle názvu rybilka není tam rybí tuk? oleje ze zvířat atd se prý nemají používat.. ☹

meleri
7. bře 2010

ani ta Weleda není zas tak super bio jak se všude říká, mají v to alkohol! ale už mlčím... 🙂

jani2
7. bře 2010

ahojte,
vidím že tu riešite plienky a ich nosenie....no myslím si, že máte ešte malé detičky na to aby sa už samé pýtali...mne sa tiež nechcelo (lenivá mamina! 😉 ) stále Janku vyzliekať a obliekať a dávať na nočník...švagriná mi vravela, nech počkám že pýtanie sa na záchod príde samo...a skutočne, okolo 2.rôčku sa Janka začala pýtať sama doslova zo dňa na deň....to bolo pred Vianocami, no a za celý čas sa jej stala len jedna nehoda, že sa pokakala do pančušiek...ale to si myslím, že bola aj moja chyba, pýtala sa, ale chcela som niečo rýchlo dokončiť...no a neudržala a ja som ju ešte vycapala! 😢 ....a teraz už aj badám, že aj z noci má už väčšinou úplne suchú plienku....takže vyčkajte...ono to príde samo od seba 🙂

meleri
7. bře 2010

jani2

tak to je povzbudivé, že v tom nesem sama s tou leností...🙂
to je super tak se fakt začnou ptát! tak snad to tak je u všech! 🙂)

fiallinka
autor
7. bře 2010

Ejvis, zrovna jsem dnes obhlížela nějakému taťkovi Peg Perego 🙂 a taky jsem zjistila, že Mamas a papas a Peg jsou ta samá značka, ale Peg je licenční pro Itálii nebo tak něco 🙂... já docela nakupuju na e-bay, poštovné z UK není tak hrozné, takže se to dá 🙂, občas je tam něco zajímavého, co u nás není... ten kočár Luna je tam nový za 120 liber (u nás 7000), ale nezasílají k nám, ojojoj...

Ale asi si holky nějaký koupím - buď tenhle lehký a budu to chápat jako golfky nebo nějaké ty golfky... spíš pro radost, asi spíš použitý...ještě než všechno vrazíme do ivf 🙂... uvidíme, jestli to manžel pochopí - ale ostatně mi vrací ještě nějaké daně z práce 🙂

Jani, ty si golfky měla?

Mel, mně rybilka připadá dobrá - na to, že je nejlevnější, u nás zabírá... te´d se dívám na složení, je tam napsané cod liver oil, to by měl být olej z tresčích jater...asi...

A nočník mne pěkně štve, já ho tam ještě nedávám, ale pořád někdo prudí, kdy už... tak nevím - Jurča už ví, kdy čurá, ale na nočníku se mi ho nedaří udržet, tak se ani nesnažím...

meleri
7. bře 2010

Fiallinko,

s tím nočníkem, asi je lepší se s tím netrápit....tady mi zase řekli že dřív jak v 18 měs. prý to nemá význam. at ho prý nejdřív zvykám chodit, mluvit, a že pak. 🙂

mě se zase strašně líbí loutkové divadlo, jako hračka. tady ve Fr mají kulové ale dívala jsem se na netu a v čechách jsou fakt krásná divadla. občas mu hraju s plyšáky divadlo a moc se mu to líbí.

jani2
7. bře 2010

fialinka - ja som s kočíkom skončila ako malá začala behať, proste už v kočíku nechcela chodiť....no a do mesta sme brávali v lete takú trojkolku s rúčkou pre rodiča, tam vydržala sedieť, nemusela som sa báť že vypadne....pôvodne som golfky chcela kúpiť, ale nakoniec na to ani nedošlo!.....ale každé dieťatko je iné, niektoré sa vyslovene voziť chcú aj do 4 rokov 🙂
...a s tým nočníkom poznám....to sa mi tiež každý pýtal, už chodí na nočník?, ešte sa stále pocikáva?...no, už mi to išlo na nervy....jedine psychologička, u ktorej sme boli kvôli predčasnému pôrodu okolo 18 mesiacov, tak tá to brala v pohode, vraj je aj do 3 rokov čas...a pri nočnom pocikávaní vraj až do 5 rokov.
meleri - ja tiež zháňam bábkové divadlo, máme doma jednu máňušku - jeleňa a Janke sa to strašne ľúbi....dokonca skôr posluchne, keď jej niečo prikážem cez tú bábku 🙂
...dievčatá, dnes som sa tak bavila s manželom o úspešnosti toho KETu a normálne sme nalomení dať vložiť aj dve embryjka....na jednu stranu stranu sa moc bojím dvojičiek ale na druhú stranu ten KET je asi fakt o ničom, ak to aj výjde, tak sa často v tom 1. trimestri potráca...no neviem, som veľmi veľmi na vážkach....a máme tam ešte 11 embryjok, tak to sa mi už fakt nechce do seba toľko mesiacov cpať tie hormóny...nerobia mi dobre a musím byť zdravá, veĎ už jedno dieťa mám!....tak neviem! 😒

meleri
7. bře 2010

jani

omrkni net stačí zadat loutkové divadlo a mají fakt krásné věci! 😵 a cena se dá, akorát nevím jak na slovenských stránkách..

já mám taky strach z dvojčat, ale taky mám pocit že s jedním to asi nevyjde! já si právě myslím že asi by byl zázrak kdyby se udržely obě dvě dvojčata až do porodu..asi to risknem a dáme dvě! nadruhou stranu 11 embryjek to je krásné! jo hormony, tak to jsme dvě, proto bych radši už na to šla jen jednou a už nikdy víc.

právě že tady je klid, ve Francii ale v česku hodně lidí rýpe, páč u nás každý dává na nočník brzo..hlavně moje mamka mě s tím štve... 😠

fiallinka
autor
7. bře 2010

Jani, já ti nevím - já nechávám vložit dvě, ale u tebe bych měla trošku strach, protože se čípek zkracoval...přesto bych možná zkusila ještě jeden KET s jedním a když to nevyjde, tak se dvěma....jenže těžko říct...jde o to, jak to cítíš - abys neměla v případě, že se vloží dvě, takový strach, že ti psychika otěhotnět nedovolí...

chiwule
7. bře 2010

holky s nočníkem jsem taky lenoch. Svlíkat, posadit, sedět, zabavit na nočníku, oblíknout... Jeden týden jsem to zkoušela pravidelně jí posazovat a příšla jsem si, že nedělám nic jinýho. Zajímavý je, že v noci udrží čůrání 5hodin a přes den jsem zjistila že i za půl hodiny je počůraná. To nechápu. Jinak Anet si už umí říct, že chce dělat bobek, jen někdy je to ve chvíli kdy už je na cestě 😀 takže nestihneme doběhnout na nočník 😅 Ale povětšinu času se jí to daří. Tak teda nevím jak jí motivovat i u toho čůrání 😒

My na zadeček používáme Sudokrém - antiseptický krém, normálně z lékárny, po Rybilce Anet měla opruzeniny a po všech podobných od různých výrobců dětské kosmetiky. Sice je Sudokrém dražší, ale doopravdy nám zabírá. Nevím, jak se to může jmenovat v AJ...

Jo a o strachu z dvojčat mi ani nemluvte, ten zkrácený čípek mě děsí. Jenže si říkám, že pravděpodobnost, že by se zrovna mě chytila zrovna všechna vložená embryjka i na podruhý je malá. Tak to risknu. Kldyž jsem ležela u Apolináře na riziku, tak MUDr. říkal, že zkrácený čípek zas až tak neva, pokud je to pro danou pacientku normální. Já ho měla stejným způsobem zkrácený celé těhu. Tak říkal, že to sice není podle tabulek, ale že to asi máme rodové (mamka taky měla). Jen se musí víc dávat bacha na případné infekce, tělo je dole víc otevřený no a na námahu, neudrží tolik tíhu miminka, takže hrozí předčasný porody...

Golfky bych taky na léto chtěla, protože jsou lehčí a skladnější, ale nevim, jestli si zvyknu na ty dvě rukojeti a 4kola. Jezdí se s tím úplně jinak. No možná počkáme s koupí kočáru až zjistíme, jestli bude další mimís a kolik jich bude 😉 😀

Jdeme se oblíknout a vyrazit na procházku, venku svítí sluníčko, i když je teda zima. Ale to neva, alespoň chvíli to chce, Anet už ťape o 106. A dneska dlouho spala, od 10 do 13, tak jí musím trochu unavit 😉 😵

Zatím páček

meleri
7. bře 2010

chiwule,

tak to je šikulka s tím kakáním! a jak to víš že se nepočůrá pět hodin? já se přiznám že v papírovce nepoznám nic. s látkou je to jednoduché...

a z čeho je složený ten sudokrém? koupím když tak v čr..já jsem trochu maniak co se týče kosmetiky...

já mám strach zas z té placenty praevie..u dvojčat by to asi byla smrt obou... ☹

sakryš co to jsou ty golfky? 😅 jako sportovní kočárek?

tady začlo sněžit, chtěli jsme jít do lesa ale je tam hrůza...

cepecek
7. bře 2010

Ahoj holky, už jsme se vrátili od rodičů bylo to moc fajn a Maruška dostala spoustu dárečků k svátku, tak je šťastná.

Nestíhám reagovat. Tak jen, že já používla rybilku a dobrý, ale pak se nám udělali jako pupínky na půlkách a na ty pomohla jen konopná mast.

U nás kočár nefrčí už od 2 let. Jezdíme v tříkolce, a teď si našla odrážecí motorku.

Jinak teda jste mě pěkně vystrašili, doufám, že já nepotratím.

jani2
7. bře 2010

cepecek - ježišmária, ja som zabudla, že ty si po KET....nechcela som ťa vyľakať 😒 ....je pravda že po KET sa to stáva častejšie ako po ET, ale zas nie tak často....tak žiaden strach, jasné! 🙂
fialinka - asi tentokrát dáme ešte jedno a potom uvidím....inak je pravda, že doktor mi v 21 tt vravel, že krčok sa skracuje ale keĎ mi dával iný doktor pred pôrodom dolu steh, tak vravel, že krčok je tvrdý, vraj nevadí, ak sa trochu skrátil.....no tak si vyber!...toto je moja nočná mora aj prípadnom ďalšom tehu, ale keď budem mať len jedno bábo, tak to už predsa len nebude taká váha na krčok a dúfam, že to bude v pohode 😉
meleri - a tá vcestná placenta je taktiež des 😒 ....ja som ju mala u jedného bábätka v druhom trimestri tiež čiastočne vcestnú, ale do 20 tt sa pekne vytiahla hore.....tak som sa tešila, ale potom prišlo to s tým krčkom a bolo po paráde! 😢

meleri
7. bře 2010

cepecek,

prominˇ!!! ☹ nechtěla jsem tě vystrašit, platilo to pouze mě, měla jsem totiž placentu praeviu a mám z toho strašlivý strach...

Jani,

jo je to hnusné ta placenta praevia...já mám strach že to zase budu mít! mě se nevytáhla, naopak strašně to krvácelo, bylo to fakt hodně krve a každý týden, na konci jsem si připadala na odpadnutí...těhotenství je pro mě noční můra ale člověk když chce dítě tak asi projde vším...

fiallinka
autor
7. bře 2010

holky, já se taky všeho bojím, ale když vidím, že nejsem jediný blázen, který se do toho žene i přes překážky 🙂, tak mne to svým způsobem uklidňuje...všechny ty problémy, co jsme měli, se nemusí opakovat....

Chiw - no a to si taky trošku říkám, že by bylo divné, kdyby se i napodruhé chytly dvě... ale co když jsme chytlavější, že...paradoxně nás tu kecá asi tak sedm a z toho čtyři z nám přinejmenším na začátku dvojčata čekaly, že...

beeba
7. bře 2010

Holky dobrý nedělní večer,

a nesýčkujte s placentou a krčkem a jinými neduhy, protože Vaše těhotenství budou super, a kdyby byla nějaká případná komplikace, tak to hravě zvládnete, protože už víte co a jak 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Meleri, někde jsem četla, že je poměrně nepravděpodobné, že by v dalším těhotenství měla žena opětovné problémy s placentou praevia, takže to bude v poho a porod bude přirozeně 🙂

Pod pojmem golfky si představuji super lehký, skladný, sportovní kočárek, kam dítě samo vleze a též z něho samo vyleze, s madlem, které lze případně úplně odložit.

Cepecku, neboj, ty máš od počátku ukázkové těhu, takže není důvod proč se strachovat. Terka byla též po KET a jak jsem psala, byla jsem o hodně starší než při 1. těhotenství. Ona od počátku bojovala jako drak. Až na ten porod a závěr s vysokým KT, jsem celou graviditu zvládala líp než v prvním případě.

Jani, takže ve čtvrtek bude KETík s jedním mrazáčkem? Bereš teď nějaké hormony, či léky? Já jsem už zapomněla, jestli jsem něco brala. Jenom jsem chodila asi ob den na kotroly nárustu sliznice. Raději bych taky čekala na KET než znovu na IVF.

Fiallinko a kdy ty jdeš na KET? Omlouvám se, ale nějak jsem to zapomněla...

Chiwule, jste holky šikovný 🙂

Když jsem byla malá holka, to je jak popis dob pravěkých, tak moje jihočeská babička snesla z půdy staroučké loutkové divadlo s loutečkama, kulisama, oprášila ho a po večerech mi hrála kde co, písničky, pohádky, no bylo to super. Až bude Terka větší, tak ho taky pořídím. Teď jsem nakoupila v IKEE několik maňásků, mají je tam za pár kaček a jsou pěkný, barevný, máme psa, kohouta a žabáka a Terka mi je nosí a tak hrajeme 🙂

beeba
7. bře 2010

o sto šest 🙂 🙂 🙂

jani2
7. bře 2010

beeba - od 1.DC užívam estrogénove tabletky, teraz 14.DC som bola na UTZ na kontrolu sliznice maternice a pribudlo mi aj užívanie Utrogestanu odspodu 😝 ....nuž a na ten 19.DC idem na KET. Pri týchto KETkách je dobré, že človek nemusí každú chvíľu lietať do CAR, stačia len tie dve návštevy počas cyklu. 🙂 ...a idem si dať vložiť len 1 mraziačika, je jednotkovej kvality, tak snáď........a Fialinka ide teraz na svoje 2.IVF 😉 , tak budeme držať palce 😉
....a samozrejme, pri druhých (príp. tretích 🙂 ) tehotenstvách sa nás už nebudú chytať žiadne neduhy!!!!! ...už sme si odskákali dosť!

ejviska
7. bře 2010

Meleri, golfky jsou kocare, ktery je lehoucky a strasne skladny. Je to spis mestsky kocar, ale kolecka se daji zaaretovat. A jak psala Beba, dite z neho samo vystoupi kdy chce, miva oddelavaci rukojet na jedne strane a ty kolecka miva takove male. A taky ma jen 3 bodove pasy, takze dite ma vetsi volnost pohybu.
Taky se podivejte na nemeckych obchodech, treba amazon.de
Nebo rakouskych obchodech, bude to tam levnejsi.
Hlavne je dulezite, aby meli golfky pevne polstrovane zada a dali se dat az do lehu. Peg Perego maji stupinek pro vetsi dite, ktere se da vezt zaroven. Jeste je dobre Inglesina Zippy. Jedine co je blbe, ze se spatne vezou jednou rukou, treba jit s nimi s destnikem, to je skoro nemozne.

ejviska
7. bře 2010

Meleri, ta placenta praevia je uplne nahodna, ne? Mas stejnou sanci, ze se zopakuje, jako kazda z nas. Neni to tak?