Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
15. říj 2010

@medved09 to je mi líto, že zase nic, ale já bych prostě viděla problém v tom KETu jako takovém, úspěšnost je prostě nižší a nic s tím neuděláš... ale podle těch cca 30% už by to příště fakt mělo vyjít... sice tu máme i jiné případy, ale Jani2 to taky vyšlo až na třetí ket (přitom předtím ivf úspěšné), u mne taky ket nevyšel a dvě ivf jo... těžko říct, čím to je, ale snad už to fakt vyjde. Jedině snad zkusit dělat všechno jinak, třeba Dádu nemást a neodpočívat 🙂

fiallinka
autor
15. říj 2010

jo, nevím, jak vaše děti snáší to počasí, ale Juráš kašle a chraptí už třetí den, naštěstí bez teplot, ale stejně, jak to tak znám, tak to stoptusinem nevyléčím....

ejviska
15. říj 2010

@fiallinka na kasel je nejlepsi cibule. I cibulovy caj anebo na noc ji nakrajim do misky. Smrad desny, ale funguje to lip jak Sinecod!

ejviska
15. říj 2010

mam za sebou Cetrotide. Pichla mamka do nohy. Nebolelo vubec, ale ted to svedi jak blazen. Ale vim, ze muze. A bricho uz teda mam dost nafoukle.

fiallinka
autor
15. říj 2010

@ejviska já ti nevím, ale teď jsem se právě na cibuli s medem vykašlala, dělala jsem mu to pořád a nikdy to nezabralo...no, asi tomu dám ještě šanci 🙂

Cetrotide - mně to přišlo jak od včely 🙂

ejviska
16. říj 2010

@fiallinka aha, tak nam to zabira. Ja teda davam jenom cibuli na kousky do misky na okno. A mokry rucnik na radiator a vic pod hlavu.
Muzu mit dotaz? Ktery den od OPU jsi mela ET? Pokud si pamatujes ;) Ja jsem to pochopila tak, ze vlastne ve zline si kazdy plati nejakou nadstandartni kultivaci 6 tis., ani se te neptaji. Takze predpokladam , ze to zahrnuje PK.
Ja uz teda vajecniky pekne citim, kdyz sednu na zidli apod. UZ mam v pondeli, doufam, ze ve stredu by mohlo byt OPU, uz me to nebavi. To budu 12dc. diky

medved09
16. říj 2010

@fiallinka a zkoušela jsi malému domácí tymiánový sirup?
Svaří se asi 250 ml vody a 200g hnědého cukru - aby se to pěkně rozpustilo. Pak vypnout sporák a hned do toho nasypat balíček tymiánu. Nechat louhovat do vychladnutí a pak přecedit do lahvičky a uchovat v lednici. Dávat během dne, třeba 5x - do čaje nebo na lžičku. Tymiánová silice uvolňuje hlen a usnadní odkašlání. Nedávat na noc. U nás to posledně zabralo. Jinak na uvolnění dých.cest kapu na topení a na polštář eukalyptový olej.

beeba
16. říj 2010

@fiallinka poraď, včera u nás byla na návštěvě jedna těhule a jak jsem jí tak pozorovala, tak jsem si říkala, že není něco v pořádku, protože se pořád strašně škrábala a drbala, nohy měla děsně oteklé. Když jsem se jí ptala, jesli to říkala doktorovi, tak že ne, ale tuším, že ty jsi kdysi svědění pokožky popisovala, že? Tak jestli budeš mít čas, tak napiš něco bližšího. Díky

ejviska
16. říj 2010

@beeba a v kterym byla tydnu?

ejviska
16. říj 2010

Kdovi jak se ma Cepecek???

beeba
17. říj 2010

@ejviska, má kamarádka je ve 28.týdnu, od počátku má různé problémy(snížený čípek či co, občas krvácela atd), má obrovské břicho, skutečně. Takový já jsem neměla ani když jsem šla rodit... a celý večer se ukrutně drbala, takže když s manželem odcházeli, tak měla úplně rozdrbanou kůži na pažích, na hrudníku...

ejviska
17. říj 2010

@beeba tak ale otoky ji urcite gynekolog kontroluje. Treba ma nejakou kozni nemoc a ani to nesouvis s tehotenstvim. Ale takove lidi nechapu, co si nikam nejdou. Doufam nema svrab 😉

fiallinka
autor
17. říj 2010

@ejviska první ivf to byl myslím 11. den cyklu a druhé ivf až 13., jestli si to dobře pamatuju 🙂... no prostě něco kolem 12ti 🙂

@medved09 díky za tip, vyzkouším to... Juráš má teď ten kašel fakt divný - tři dny pokašlává, kašel od začátku spíš vlhký, nedusí se, v noci naprosto ok, žádná teplota, rýma..... ale včera půl dne kašla snad co 3 minuty, už jsme chtěli na pohotovost pro pořádné kapky... a nakonec se vyspal, a zase všechno na předchozím stavu... tož uvidíme, už jsem nasadila i tu cibuli a zkusím i tymián, a když nic, tak stejně pro ty kapky k doktorovi jdeme 🙂

@beeba s tím svěděním to fakt není žádná prdel, ale na druhou stranu to nemusí nic znamenat a může to mít prostě jen jako průvodní jev v těhotenství... nicméně ať to 100% řekne doktorovi, vezmou jí jaterní testy a pokud je má zvýšené, tak ji budou pořádně hlídat, nedá se to nijak moc vyléčit (léčby spíš jen podpůrná), takže v případě velkého nárůstu hodnot se volí dřívější porod... já už po netu znám jednu maminu, které na to mimčo umřelo (no já vím, jsem chodící černá kronika), takže ať to nepodceňuje, i když to nic být nemusí (ještě to prý dělá zvýšení močové kyseliny nebo co, to je zase něco jiného)...

Já jsem se drbala poslední 3 týdny a bylo to zoufalé... jo, jinak to začíná většinou až kolem 3. trimestru, ale může i o něco dřív. Tady o tom něco máš, ať ji vyděsíš 🙂. http://www.porodnice.cz/node/40989 ... ale řeknu ti, stejně třeba ve světle této odpovědi nevím, jestli to v kombinaci s tou mou srážlivostí krve nemohlo i za Ondráška... kdyžtak hledej pod hesly hepatopatie a cholestáza... a fakt pozor, v kombinaci s těmi otoky apod. to třeba může nakonec být i hellp syndrom, ten je taky nebezpečný jak prase...

beeba
17. říj 2010

@fiallinka děkuji za info, hned jí jdu napsat, ona je taková čudla (a to je jí 34let a je psycholožka!!!), že prý nechce obtěžovat doktora, ale myslím, že to fakt nebylo normální. A oteklé nohy měla teda taky hodně...ach jo, to jsou komplikace.
Doufám, že Ty si po všech těch strastech konečně těhulkování "užíváš", však se termín porodu se kvapem blíží a chystá se Vám krásný dáreček pod stromeček 🙂

cepecek
17. říj 2010

Ahoj,
hlásím se stále se držíme a jsme doma. Dnešní kontrola v nemocnici dopadla dobře, jen mimi A má třošku horší průtoky pupečníčku, ale od pátku se to nezměnilo, tak to vydrží jinak mimískovi nic nechybí 🙂. Zítra jedu do poslední poradny, kde mi miminka zase zváží ( tak jsem zvědavá kolik). No a v úterý mám ve dvanáct nástup do nemocnice a ve středu ráno se mimásci narodí. Mám strach, teď jak se to blíží, tak se klepu a přemýšlím jak to zvládnu, no honí se mi v hlavě spousta věcí. Moc na vás všechny myslím zatím papapa

beeba
17. říj 2010

@cepecek tak už je TO TADY. Paráda, strašně rychle to uteklo, pamatuji si, že jsi vlastně byla první, kdo nahlásil, že byl v pátek na KETu... Drž se!!!! Moc se těším na fotečky a na odhalení sladkého tajemství o pohlaví miminek..jak že jsem typovala? Myslím že kluka a holku... 🙂

medved09
17. říj 2010

@cepecek mooc držím palce!Ať jste brzy komplet doma. 😉

cepecek
17. říj 2010

https://www.modrykonik.cz/fotoblog/cepecek/albu...

Holky uložila jsem fotky bříška a Marušky z ateliéru, tak kdyžtak koukněte -ale nelekejte se mne.....
@beeba -jj byla jsem prvni na KETu a první rodím, moc bych Vám všem tady přála aby jste to měli vše tak snadné jako já ... Za všechny tady se modlím, aby vám to tak y vyšlo.
Jinak jsi říkala kluk holka tak uvidíme co to bude

ejviska
18. říj 2010

@cepecek moc na tebe budu myslet!!!! Urcite vsechno zvladnes, bylo by divny, kdyby jsi nemela obavy 🙂 , asi by jsme je mely vsechny. 🙂
MAruska je hezka holcicka, ma krasne oci. A to bricho teda neni zase zadna hruza, ja mela podobny a bylo tam jedno 😀

Holky, rikala jsem vam, ze bracha budou mit druhe mimco v cervnu!! Prvni maj po IVF ( mel rok v letet ) a ted to druhe maj necekane a neplanovane! 🙂 TAk moje mamka vcera rikala tatkovi, ze asi nebudou malovat a ani menit nabytek, protoze se zda, ze tady bude jeste hooodne malych decek 🙂

fiallinka
autor
18. říj 2010

právě jsem přišla na to, že čepeček asi podplatila doktory na datum 20.10.2010 🙂

beeba
18. říj 2010

Ahoj, tak píši, že se poslední IUI nepovedlo, tak jenom abyste věděli... No, co se dá dělat ☹

ejviska
18. říj 2010

@beeba bebusko, jej! A ja si zrovna rikala, ze se te musim zeptat, mela jsem zafixovane, ze na to pujdete nejak kolem 18.10. To me teda mrzi...ale mas dve krasne uzasne deticky!!! I kdyz ja chapu, ze touha po tretim, muze byt stejna, jako po prvnim. Navic je tak nechutne podzimni den 😒

ejviska
18. říj 2010

Tak ja podavam hlaseni. Je to tak pul na pul. Folikuly rostou hodne a pekne, jsou velke, na jednom vajecniku uplne, na druhem jeste dozraji. Dnes a zitra rano posledni Gonal + Cetrotie a zitra vecer Ovitrelle. Takze OPU bude dopoledne ve ctvrtek. Co neni dobre je, ze v deloze je nejaka "dutinka", ktera tam byt nema. Prej muze byt po mS ci co. Proste neni to optimalni pro ET. TAkze vlastne nevim, jetsli se bude ET delat a jestli se embryjka nezamrazi ( pokud teda nejaka dobra budou )

beeba
18. říj 2010

@ejviska máš svatou pravdu, prostě takový je život, no co nadělám ☹
A neboj, embrya určitě budou a jistě se v pohodě uchytí a dutinka do soboty zmizí 🙂

paja1
18. říj 2010

@fiallinka To je postřeh,ale opravdu super datum .Na pamatováka i pro děti.

ejviska
18. říj 2010

@beeba snad mas pravdu! JA nejsem vubec dobre psychicky naladena. Uz tu nechci byt, chci jet za malou. Pripada mi to, ze nechapu, na co jsem se to dala..ze je to uplny nesmysl. Doufam me to prejde 😒

medved09
18. říj 2010

@ejviska hlavu vzhůru, zaplašit chmury i dutinku! Neboj, to dopadne!

ejviska
18. říj 2010

@medved09 diky za povzbuzeni 🙂

veruleg
18. říj 2010

ahoj holky, jdu vas vsechny pozdravit. Dlouho jsem tu nebyla, jen jsem obcas nakoukla abych byla v obraze 😕 U nas zatim nic, uz regulerne zkousime, ale zatim se nezadarilo.

@cepecek Moc na Tebe, teda vas myslim a ze srdce preju at porod probehne bez komplikaci a Ty mas prdolky co nejdriv u sebe. Ja ty konce tech tehu od vsech znamych apod tak prozivam, bojim se za vsechny, ale to je asi po me zkusenosti normalni. Jinak jak psala Fiallinka, tak super datum. Muj osobni tip jsou kluk & kluk 😵

@beeba Je mi lito ze to nevyslo. Znami meli taky nekolik tech IUI a uz malem sli na IVF a pak se to nejak samo semlelo.Drzim pesti.

@ejviska Vydrz holka. Vzdyt to delas pro to nejkrasnejsi na svete 😉

@fiallinka Ty uz jsi tak daleko. Uz mas nachystano?

JInak mame furt mlhu po ranu a celkove je hnusne.Neda se moc chodit ven a co furt doma s neposednym batoletem ?

ejviska
18. říj 2010

@veruleg mas recht! Batoleti kup trampolinu 🙂