Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

cepecek
19. říj 2010

Ahoj holky,
tak se hlásím před odjezdem do porodnice. Moc se mi tam nechce, mám strach, ale na druhou stranu se těším až si bobínci moje pochovám. Jen jsem hodně nastydlá a mám kašel tak se moooc těším na jizvu jak to bude lahodné kašlat .

ejviska
19. říj 2010

@cepecek tak na tebe budu strasne myslet a netrpelive cekat na zpravy!!!!! 🙂

fiallinka
autor
19. říj 2010

@cepecek ha, ty už to asi máš za sebou a na nikoho znáš nemáš telefon, že ☹

@ejviska jaká svinská dutinka, co to je? Tož snad zmizí, potvora. Jinak tvoje duševní rozpoložení chápu...s tou malou je to blbé, ale vydrž - ona většina lidí neměla před ivf pocit, že je to to "pravé", co by měli dělat, je to prostě divné a navíc jak nejsi u rodiny, jsi na ty pocity sama a myslíš na to asi i víc...

BEEBO, to je mi fakt líto, navíc jsem myslela, že tam teprve půjdeš... co teď, už to fakt balíš? Aspoň tu HA neber... Ani nevím, co napsat, aby to neznělo jak fráze - sama to všechno víš... prostě přinemenším jsi pro to udělala všechno a nikdy si nebudeš moct vyčítat, že ne... ale jinak - možná budu mít dvě krásné děti, ale vždycky budu myslet na to, že o další dvě jsem přišla... asi i ty si budeš uvědomovat, že bys dětí chtěla víc a nešlo to, ale tak nějak doufám, že ty myšlenky časem oslabí a nebudou vylézat moc často...

Každopádně doufám, že MK navždy nevypneš a mrkneš tu ještě... přinejmenším na mne, hrozně ráda jsem tu s tebou byla a tvoji podporu moc děkuju 🙂, škoda, že jsi z druhé strany republiky, ráda bych tě poznala i naživo...

Veruleg: omlouvám se, že jsem neodpověděla na sms, až teď mi to došlo... a jinak naskládala jsem už věci pro malé mimi do skříně, vypráno ještě nemám, všechny věci až na pár růžových kousků mám po Jurim... takže přípravy minimální... zbývá mi jen čekat.. uff...

beeba
19. říj 2010

@fiallinka, děkuji za krásná slova 🙂 Fakt, taky jsem s Tebou a se všema dalšíma holkama byla moc ráda. Mockrát jste mne psychicky podpořily a pocit, že jsem v TOM nebyla sama, byl pro mne moc důležitý.
S neúspěchem po posledním IVF (duben 2010) jsem se vyrovnávala nějaký ten týden, další IUI snažení jsem prostě brala, že se pokusím ještě touto cestou. Ale již dál nebudu pokračovat, protože to nemá smysl. Tím však nic nekončí.., nechci aby moje slova vyzněla nějak pesimisticky, či aby odradila další "snažilky". S HA počkám do ledna 🙂

Taky si myslím, že pokud neúspěch vyjde najevo v naprostém počátku snažení, dá se to vzládnout, rozhodně si neumím představit, že bych se ocitla ve tvé kůži a dokázala zvládnout všechnu tu bolest, která tě potkala. Doufám, že už máš nadosmrti vybráno!

Určitě občas zavítám, však musím gratulovat Čepečkovi a Tobě a určitě i Ejvisce, která se taky dočká 🙂
Všem Vám držím palce a třeba se někdy potkáme osobně 🙂

ejviska
19. říj 2010

@fiallinka prsne jak pises, jakasi "svinska" dutinka 🙂 Treba tam nebude, vim ja. KAzdopadne uz mam cele pichando za sebou, dnes vecer Ovitrelle. Bricho me tlaci, ale neni to hruza. Dneska jsem ovsem byla od 12h doted na podpatcich ve meste a zda se mi, ze citim kazdy folikul 🙂
@beeba ty jsi optimista od prirody a to je dobre!!! A proc chces brat HA?
Mmch mamka se me pred chvili ptala, kde budu rodit 😀 😀 😀 Vyborne! 🙂

fiallinka
autor
19. říj 2010

@ejviska no vidíš, i mamka to vidí pozitivně 🙂... a kdy je teda opu, čtvrtek ráno?

ejviska
19. říj 2010

@fiallinka jj, ctvrtek rano. Dozvim se jestli jsou vajucha a na UZ uvidi Slovakova sliznici v deloze a rekne me, jestli to je nebo neni na ET.

fiallinka
autor
19. říj 2010

@ejviska vajucha budou, ale co je v děloze, to nevím, ale mysleme pozitivně a řekněme si, že to byl stín nebo šmouha na monitoru 🙂

ejviska
19. říj 2010

@fiallinka 😀 meli by si otrit monitory 🙂 No je fakt, ze po tom jejim UZ jsem jeste spinila a ona rikala, ze ty nenalehajici steny sliznice byvaji prave, kdyz jeste ms uplne neskoncila. Takze uvidime.

beeba
20. říj 2010

Tak mamka čepečková už to má za sebou a taky před sebou 🙂
Jsem zvědavá na velikosti miminek, myslím, že to budou obříci 🙂

ejviska
20. říj 2010

@beeba taky uz sonduju 🙂 Taky myslim, ze na dvojcataka budou neobvykle velka.

paja1
20. říj 2010

@cepecek Moc držím pěsti,Myslíme na tebe.At je vše o.k.

stazina
20. říj 2010

@cepecek tak už to máš za sebu, myslím na tebe, ty prvn dny jsou těžké ,a el pak už to bude krásný a úžasný..tak držím palce...a tak yuž jsem zvědavá, jací to byli macíci🙂

veruleg
21. říj 2010

ahoj holky, tak vcera jak naschval nam nejel internet 😠 A cele dopoledne jsem myslela na Cepecka. Snad to vse dobre dopadlo. Pan Cepecek nas docela napina ze 😵

fiallinka
autor
21. říj 2010

no já předpokládám, že je všechno v pořádku, jen to čepeček panu otci nepřikázala a na nás nemá telefon 🙂

držte pěsti, za chvíli jdu na kontrolu + ultrazvuk, konečně se dozvím nějaký odhad váhy, tak snad to bude ok...

veruleg
21. říj 2010

@fiallinka To vis ze budu drzet pesti 😉 Nemuzu uverit jak to leti a Ty uz jsi 33tt. Dej pak vedet ju.

fiallinka
autor
21. říj 2010

Tak hlásím, že vše ok, odhad byl 1850 g (nebo 1750g?, jsem už úplně blbá), čípek drží pořádně...akorát teď to odpovídalo průměrem 32+0 (jsem 32+2), a v tom 22. týdnu měla holčička odhadem o týden víc... tak snad to neva, trošku mne to znervoznilo... ale průtoky jsou v pořádku. Taky jsem si říkala, že minule tenhle odhad měli kluci už asi o tři dny dřív, no ale zase to byli chlapi, že...

ejviska
21. říj 2010

Ahoj holky, tak jsem po OPU. Celkem 22 vajicek! Sliznice je taky dobra, takze ET bude. Akorat je mi blbe jak amine, bricho me boli, toci se mi hlava, sotva jsem vylezla z postele. BYlo mi i nazvraceni. Ale to vsechno az doma. TAm po narkoze dobre.

medved09
21. říj 2010

@ejviska tak hurá
Držím palce, ať to dobře klape. My jdem na UZV ve středu 27.10. Zkoušíme to v nativu, tak jsem zvědavá.

fiallinka
autor
21. říj 2010

@ejviska no ty jsi úžasná nosnice 🙂, to je krásné číslo... kam ty děti dáš 🙂?

paja1
21. říj 2010

@ejviska Super zprávičky moc gratuluju a dál držím pěstičky.

beeba
21. říj 2010

@ejviska taky držím palce, pěkná úrodička vajuch, tak ať se pěkně oplodní a hned dvě pěkně zakousnou 😉

beeba
21. říj 2010

@fiallinka až teď jsem přečetla zprávičku o váze holčičky a myslím, že to je super a hlavně co sejde na dvou dnech??? Důležité je, že se řádně vyvíjí 🙂 To je fakt paráda 🙂

fiallinka
autor
21. říj 2010

@beeba no já jsem jen čekala, že když vždycky byla větší, tak bude i teď... ale asi nesmím zapomínat, že to možná bude malá křehká holčička, i když asi spíš po babičkách než po mamince 🙂

ale je to teď s tím těhotenstvím fakt zvláštní, minule jsem už ležela v nemocnici, byla opuchlá, funěla, škrábala se, brala antibiotika, nemohla jsem spát, ležet... teď prostě nic...

@ejviska jak to vlastně máš s odjezdem domů? Když máš tolik vajuch, možná ti je budou kultivovat pět dní, počítáš s tím 🙂? Ale jinak to u tebe vidím tak na 90% úspěch 🙂

beeba
21. říj 2010

@fiallinka neboj, ona ještě vyroste a zase, pokud budeš rodit přirozeně, tak určitě je lepší rodit 3kg štíhlonohou modelku než 4kg cvalici 🙂

beeba
21. říj 2010

kruci, furt čekám na nějakou zprávu od čepečků, vždyť měl taťka dát vědět.., ale asi na náz zapomněl ..jo ty oslavy...

fiallinka
autor
21. říj 2010

@beeba no, to mne taky už napadlo 🙂... navíc si říkám, že i my s manželem jsme měli oba asi jen 2,6 kg 🙂, ostatně jako Juri, ale oba jsme byli asi 3 týdny před termínem - i když i tak je jasné, že bysme nebyli obři. Ale jak jsme to hezky dohnali 🙂

beeba
21. říj 2010

@fiallinka to víš že jo. Já jsem byla taky narozená o tři týdny dříve (a to máma byla pořádně rostlá 19.letá holčina) a měla jsem horko těžko 3kg a taky jsem to dohnala.... Terka byla taky dřív, asi o 10 dnů a měla 2,930 a synek nebyl taky obr (3,25kg)! Zato synové mé sestry měli každý přes 4,5 kg, ihned po narození vypadali jako sumisti a tomu staršímu to zůstalo ještě asi do jednoho roku a celá rodina si šeptala že je pěkně vošklivý miminko 😠

ejviska
22. říj 2010

@fiallinka to je super vaha! Oni to stari odhaduji podle ruznych merenia akdyz name tehdy male zmerily delsku stehenni kosti, tak byla razem o 14 dni starsi 🙂 A taky je cahoun. To je uplne v pohode, neboj!

Presne jak rikas, embryolozka rikala, ze to spis bude PK, ze by ji rada udelala, takze pocitam s et asi na utery a ve stredu poletim zpatky.
@paja1
@beeba dekuju za gratulace, je to jenom dlasi krucek.

Vcera me teda bylo naprosto hrozne, jak po porodu jsem si pripadal, jakoby mne nekdo prehazel vnitrnosti 🙂 Dneska lepsi, ale bricho boli dost teda. Ani se nedivim.

ejviska
22. říj 2010

Ahoj holky, tak jsem si volala, z 22 vajicek se oplodnilo 15 a dobre se vyviji 11. TAkze uz si volat nemam a ma dojit na ET v utery dopoledne. Maji toho moc. Ale je to divne, jak si muzou byt jisti, ze se nejak nezastavi ve vyvoji nebo neco...asi si jsou jisti 🙂