Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

luciferka29
25. srp 2011

tak snad nám to tentokrát výjde máme jít 5 na přenos 😲 neztrácím zatím naději 😲

jani2
26. srp 2011

@luciferka29 - tak ty si mladunká, toto druhého dieťatka sa určite ešte dočkáš 😉 ...a tých 5 znamená, že máte ešte 5 snehuliačikov?
Ja som dnes na bola zas na kontrole, vpravo je 4-5 folíkov (to sa dr. tváril, že teda nič moc 😕 ) ale vľavo je toho dosť a sú už aj pekné veľké, ca. 14 mm. Tak uvidím, dúfam, že budú hlavne kvalitné.

mufinka26
26. srp 2011

Ahoj holky tak sem tu zase delší dobu nebyla, nás čeká 30.8 UZ a tam se dozvíme termín KETu, měl by být 5.-6.9 tak už se těšíme. máme z 1.IVF ještě dva mrazáčky, když se nechytí tak nás čeká stymulace na 2.IVF 😀

jani2
27. srp 2011

@mufinka26 - ahoj, tak budeme na tom podobne, ja by som mala mať 30.8. odber vajíčok a za 5-6 dní ET.....takže budeme čakať spolu. Nemám rada tých 14 dní, ale čo už.... 😉

mufinka26
27. srp 2011

@jani2 tak to budeme spolubojovnice 😀 mi máme ještě dva mrazáčky z 1. IVF tak snad se v pořádku rozmrazí a budeme moct zavádět 😀 nejhorší, je to čekání na testování, ale tentokrát budu chodit do práce, tak my to rychleji uteče 😀 A to je tvoje kolikátý IVF? 🙂

fiallinka
autor
27. srp 2011

@jani2 Jani, držím, co můžu! Zatím to vypadá na výborný počet, tak nějak "akorát" prostě 🙂. Z toho ICSI si nic nedělej, vlastně tam je větší šance na úspěch 🙂

tonytony
28. srp 2011

@ejviska Ahoj Ejvisko, tak nakukuju a moc mě mrzí, že je z toho biochemické... Jako chápu Tvé rozhodnutí, že už IVF ne, ale kdyby jsi si to rozmyslela, vzpomeň si na mě- 1.IVF vůbec nic, 2.IVF biochemické a 3.IVF se povedlo a 2x🙂 Kdybychom do toho nešli potřetí, asi si to budu vyčítat- ale to Ti píšu jen pokud by jsi aspoň trošku váhala, opravdu je to boj a nervy děsný, ale pak to stojí za to, jsme teď moc šťastný a pokud to dopadne až do konce nikdy těch nervů litovat nebudu! Moc Držím palce, ať už se rozhodneš jakkoli🙂

jani2
28. srp 2011

@mufinka26 - je to už naše 4.IVF. Prvé sme podstúpili v Brne ako samoplátcovia v r. 2005. Vtedy na Slovensku existovalo len jedno CAR, v Blave a tam mi povedali, že z mojích vaječníkov žiadne vajíčko nebude 😒 . V Brne vydolovali len 1 vajíčko, aj došlo do štádia blastocysty ale neujalo sa. O rok som išla na druhé v Martine, tiež neúspešné, až tretie IVF v Martine sa podarilo. Mala som 21 vajíčok a 14 krásnych blastocýst. 2 sa vložili a 12 zamrazilo....to a to už došlo k tehotenstvu 😉 . Takže mám za sebou toho dosť a skutočne je to naša posledná "akcia", čo sa snaženia týka. Ak to nevýde, tak budeme mať jedináčika. Je to všetko o veľkých peniazoch a samozrejme už si nechcem ničiť zdravie (pretože tie konské dávky hormónov mi určite na zdraví nepridajú).
Verme, že sa ti mrazáčikovia v poriadku rozmrazia a ujmú....ale ak nie, tak na tvojom mieste by som určite išla aj do ďalšieho IVF 🙂
@fiallinka - však už si z toho ICSI nič nerobím. Ale nás to proste zarazilo v prvom momente. Malú máme z klasiky, tak som nejak chcela aby sa to opakovalo....Ale viem, že aj z ICSI sú pekné a šikovné detičky, tak ako aj tvoje! 😉 🙂
@tonytony - ahoj, ako sa majú drobci v brušku? Ani neviem ktorý tt si?
..inak na dnešnej kontrole dr. rozhodol, že odber bude v stredu (vraj aby podozrievali aj tie menšie folíky). Samozrejme, aby nebolo všetko ideálne, tak vpravo mám aj malú endometrioznu cystu 😒 ...ale vraj ju pri OPU odsajú.. 🙂

mufinka26
28. srp 2011

@jani2 to mi určitě do dalšího IVF půjdeme 😉 kdyby se náhodou ted KET nepovedl 🙂

medved09
28. srp 2011

ahoj, tak jsem byla v pátek na uZV a kontrole. Mimi má prý cca 750 g, což je docela dost. No a vzhledem k nízko položené placentě a taky tomu, že první porod byl spontánně, ale zakončen kleštěmi , mě Dr.pomalu připravuje, že asi to bude císař. Sice jsem vysoká, ale mám prý docela chlapeckou pánev a Dr. se bojí zase kleští. Tak nevím... jsem z toho docela smutná, moc chci samo zdravé dítě, ale představovala jsem si, že od začátku budem spolu, na sále mi ho dají do ruky atd. a nyní to vypadá, že zase nic. Dádu mi tenkrát po těch kleštích sebrali a dali na pokoj až po 5 hodinách...
Holky - pomoooc - začínám panikařit!!!

fiallinka
autor
28. srp 2011

@medved09 jé, tobě to letí... jinak tož on ten císař není taková hrůza, pokud vyloženě nemáš přání rodit přirozeně... hlavně, když je plánovaný, tak je rizik mnohem míň, tak snad není čeho se bát...

medved09
28. srp 2011

@fiallinka no, jenže já právě strašně chci zažít aspoň jeden normální přirozený porod... S Dádou to bylo střašně rychle, pak druhá doba porodní kruté bolesti a trápení skoro 90 minut a pak kleště, šok, mimi jsme měli v ruce jen na fotku a pak nám ho sebrali a 5 hodin ho prohlíželi a monitorovali. Oba jsme byli úplně OK, ale nic příjemného...
Jinak ale moc díky za reakci, jsem z toho vedle....

fiallinka
autor
28. srp 2011

@medved09 možná by bylo řešení rozhodnout se podle toho, jak bude porod postupovat, ne? Blbé je, kdyby se to mělo opakovat, pak by byl lepší ten císař asi... ale chápu, že chceš přirozeně, já jsem to nezažila a asi mi to vždycky bude líto...

mufinka26
28. srp 2011

@medved09 Ahojky úplně ti rozumím, já rodila Danielku císařem akutním a taky bych chtěla zažít normální porod už jenom rpoto, že s tím mimčem si hnedka, ale na druhou stranu říkej si, že pokud to protoho malého broučínka bude lepší, bezpečnější tak se nedá nic jiného dělat. Hlavně, že budeš jak ty tak mimísek v pořádku.

ejviska
28. srp 2011

@medved09 nez kleste, tak radsi cisar

medved09
28. srp 2011

@ejviska to samozřejmě, ale pokud by to nemusel být císař, byla bych prostě raději. Samozřejmě si uvědomuji, že jsme s Dádou oba měli obrovské štěstí, že se nám nic po tom hrůzném konci porodu nestalo.
Asi jsem se potřebovala vykecat...

ejviska
28. srp 2011

@medved09 😉
@tonytony ja vim, ale fakt uz ne. Citim, ze je to spravne rozhodnuti. Predstavila jsem si, jestli bych si za par let vycitala, ze jsem nesla na treti a nevycitala. Takze dobry 🙂

monteloup
30. srp 2011

Ahoj vsem rada bych se zapojila do diskuze. Muze mi nekdo napsat jak probiha KET? mame po prvnim pokusu IVF chlapecka a radi bychom bratricka 🙂 😉 Jen jsem nejaka nervozni z toho vseho.

veruleg
30. srp 2011

@jani2 ,@mufinka26 moc vam holky drzim palecky at to vyjde a pridate se 😉
@medved09 on uz doktor ted vi jak budes rodit? Treba se to jeste nejak vyvrbi. Ja rodila poprve akutnim cisarem....a ted jeste budem cekat do 36tt a pak se rozhodne jak to bude. Pry podle stavu jizvy, velikosti a polohy ditete a meho stavu. Zatim to vypada na prirozene, mimi uz nekolik tydnu lezi hlavou dolu. Taky uz mam strach.....na jednu stranu chci aby uz bylo venku a v poradku a klidne jednoho cisare preziju, an druhou stranu je to zrejme posledni sance jak zazit prirozeny porod, ikdyz z nej mam od malicka hruzu. Tak pockam jeste tech par tydnu 😕 Jinak taky trosku uvazujem o Filipovi 😉

mufinka26
30. srp 2011

@veruleg ahojky děkuji 🙂 dneska sme se dověděli, že Ket bude 5.9 tak se už zase nemůžeme dočkat 🙂 doufáme, že tentokrát se ten náš bojovníček nepustí a zůstane s náma 🙂

mufinka26
30. srp 2011

@monteloup Ahojky já jdu na KET 5.9 u nás to probíhá tak, že od 1DC stymuluji estrofenem 1-0-1 12.DC mámUZ no a tam se dozvím vždycky datum, Kdy udělají KET. podle sliznice 🙂 a taky řeknou odkdy brát utrogestan. Tak hodně štěstí k sourozenečkovi 🙂

medved09
30. srp 2011

@veruleg no, vzhledem k tomu, že mám úzkou pánev a první porod byl kleštěmi, bojí se Dr. opakování. Jinak ale říkala, že to definitivně dořešíme v 32.tt. Já bych právě strašně moc chtěla obyčejný přirozený porod.... Ale samo pokud to k tomu nebude, tak se nedá nic dělat. Manžel chce být se mnou i při císaři, vypláznemě tedy 3000 a bude spolu. 😎

lenec
31. srp 2011

@medved09 ahojky, já jsem malou rodila přirozeně. Jsem sice kus ženský, ale také byla na kleště a tak ti trochu závidím, že ti mimi dali do ruky alespoň na fotečku, mně neumožnili ani to. Okamžitě po porodu kleštěmi ji oživovali a když malá zabrečela, tak mi ji jen donesli ukázat a hned s ní do inkubátoru, pak ještě všichni odešli a já zůstala na porodním sále skoro dvě hodiny sama , jen asi 2x přišla porodní asistentka. A malou mi dali až druhý den dopoledne, ale večer šla opět do inkubátoru, protože upadla do bezvědomí, ale musím zaklepat, od té doby to je OK. Já jsem sice kus ženský a nikdo by to neřekl, ale mám také úzkou pánev a cesty porodní, ale když jsem se dr. ptala, jestli by nebyl lepší druhý porod císařem (tedy kdyby to vyšlo, když ani 3. IVF nevyšlo a žádného mrazáčka nemáme) a ona mi sdělila, že se tím prvním porodem cesty porodní roztáhly a když nebude žádný problém, mohl by být normální porod. A to já jsem ten porod měla ještě vyvolávaný a povedlo se to stejně až druhý den, ale chápu Tě, nechtěla bych už zažít opět kleště. bylo to děsné, nemluvě o tom, že jsme pak musely do 1. roku dcery chodit na neurologii, cvičit Vojtu a když mi neurolog stále říkal, že je Lucinka motoricky retardovaná a pediatrička mi při první návštěvě hned řekla (tyká mí): "Je to doufám jasný, že budete mít určitě nějakou tu dys poruchu apod." No to mi fakt nepřidalo. je pravda, že Lucka je děsně vzteklá, ale motoricky vše dohnala, intelektuálně je také OK a to chování, hiolt to musíme spolu nějak vyválčit, ale jsou hrozné ty 60 - 70 leté ženské, co mi vždy radí a někdy dokonce nadávají, jak dítě vychovávám, třeba když dostane na zadek (to většinou zabírá), když ji chytne amok na ulici - posledně si dokonce sedla na schody a začala děsně řvát, když jsem si ji "jako" nevšímala, jak někdo radí, tak začala mlátit hlavou do kamenných schodů, to byl zážitek ☹ No nic, chápu tedy jak se cítíš a když ti lékař nabízí císaře, doporučuji porod touto cestou, jak někdo psal výše, když je to plánované, je to méně rizikové, než spontánní porod a ukončený třeba zase kleštěmi. Ježíš, promiň, já se zase rozepsala 😠 tak držím palečky ke správnému rozhodnutí.

jani2
1. zář 2011

@medved09 - ja som rodila císarom....všetko okolo bolo vtedy sama tragédia, takže som si žiadne radosti neužila. Ale ak by som mala ako ty na výber, asi by som šla tiež císarom...bála by som sa komplikácii kliešťami. S malou som rok cvičila Vojtovku, stretávala som hodne detičiek po kliešťach a nie vždy to dobre dopadlo. Tak toľko len môj názor. Však ono sa neskôr s tvojou dr. ešte rozhodneš... 😉
Ja som bola včera na OPU, bohužiaľ dr. sa dostal len k jednému vaječníku, takže mám len 7 vajíčiek. Ďalších ca. 7 folikulov ostalo nedotknutých vpravo, vraj bol vaječník moc vysoko a prirastený...dr. by vraj musel riskovať a bal sa aby neprepichol črevo, či maternicu. Tak som sklamaná.....akosi mi toto IVF nič nevychádza, najprv zlý manželov spermiogram, teraz menej vajíčok,....dnes si mám zavolať ako sa oplodnili vajíčka, tak sa normálne bojím, čo sa zas pokašle... 😢

veruleg
1. zář 2011

@jani2 Moc moc Ti preju at se oplodni kazde z tech sedmi vajicek. Dej pak vedet. Drzim pesti a myslim na Tebe. 😉

jani2
1. zář 2011

@veruleg - ďakujem,
práve som volala a oplodnilo sa 6 vajíčok (o jednom mi už včera embryologička vravela, že nie je dobrej kvality). Takže teraz už len držať palce, až sa pekne vyvíjajú... 😉

veruleg
1. zář 2011

@jani2 no vidis holka, to je super zprava takhle po ranu 🙂 🙂 🙂 Musi to vyjit. Vzpomen na Tonytony.....tak uz to videla beznadejne s tim poctem a chytli se obe. Moc Ti to preju. 😵

medved09
1. zář 2011

@jani2 děkuji za povzbuzení. My měli obrovské štěstí - malý byl po kleštích 100% OK, žádné pohmoždění ani následky. Apgar 8-8-9. Já sice šitá dost, ale vše taky zahojeno.
Už jsem se s tím vyrovnala, pokud to bude nutné, SC podstoupíme, manžel bude se mnou a zvládnem to. 😉

Tobě držím všechny palce!!!! Ať je vše dobré a brzy napíšeš pozitovní zprávu!!!!

veruleg
1. zář 2011

@medved09 ja si taky rikam, ze pokud se doktori rozhodnou pro cisare, tak to preziju. Hlavne at mame zive a zdrave dite 😉 Leti to co? Ty uz 25tt a ja uz 32tt. Dnes uz zacnu prat veci pro mimi, at pak nejsem zaskocena.Poprve uz jsem to delala driv, ale to jsem asi tusila, ze uz v tak pozdnim stadiu nebudu pohybliva a treba budu lezet. Opatruj se a uzivej si dokud to jde s Davidkem. Ono to nekdy nejde, jak jsem unavena, bricho k prasknuti...pak pomyslim na to, ze uz me dlouho nebude mit jenom pro sebe. Melou se ve mne ty pocity 😉

luciferka29
1. zář 2011

ahoj holky, císař je v pohodě, já měla teda akutní, ale ještě že tak malá měla 4kg