Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

cepecek
3. bře 2010

Dobré sluníčkové ráno,
u nás vše ok. Malá měla jen včera před obědem malý záchvat. Jinak jsem včera volala do Sanusu, v kolik mám ve čtvrtek přít na kontrolu a krev a sestřička byla nedočkavá a ptala se jak to se mnou vypadá. Tak jsem jí řekla, že jsem asi těhotná, že test je od čtvrtka pozit. a ona na selý Sanus zakřičelá moje příjmení a že jsem v tom. A prý bude chtít ve čtvrtek vědět, jak to dělám, že vždy otěhotním napoprvé, prý ten návod dá i ostatním.

Jinak já jsem malé od roku dávala k večeři - kaši, chléb se šunkou, chléb s vajíčkem, chléb s tvarohovou pomazánkou, polévku, chléb se sýrem, chléb s pomazánkou a stále v tom pokračujeme, jen teďka dáváme k tomu zeleninu a ovoce....

fiallinka
autor
3. bře 2010

ČEpečku, a jaký je ten návod, prosímmmmm

Meleri: naštěstí to nebyly kámošky, ale holky z netu, třeba na Heliska si vzpomínáš, že? Doktoři oficiálně zachraňují děti někde od ukončeného 24. týdne (nevím přesně), jen výjimky dřív - ale prostě některé děti nemůžou zachránit ani po tomhle termínu, i tak je šance na záchranu v tomto týdnu malá a šance na postižené mimčo i v případě záchrany obrovská...

No jinak na večeri dávám někdy kaši, někdy chleba s něčím, někdy polévku...

Jani: no jo ☹, už jsem si na to vzpomněla ☹...a vidíš, dyť já tvoje album vůbec nekontrolovala, tys tam předtím nic neměla...

Ejvisko, hele, ty o tom nějak moc víš, odhal povolání 😉 😀...

no jinak já mám právě trombofilní mutace, jednat homozygot MTHFR a pak hetozygot v mut. pro Protrombin, tak je bohužel dost blbá, podobná se to Leidenu.. měla jsem to zjištěné už před ivf, na hematologii mi řekla, že vůbec nic píchat nemusím (anamnézu mám dobrou a veškeré krevní testy taky) a takhle to dopadlo.

fiallinka
autor
3. bře 2010

no, a právě jsem nechala malého asi dvě minuty bez dozoru, abych tu něco napsala a on přišel z kuchyně s velkým nožem v ruce...naštěstí ho držel za rukoje´t...jsem matka roku, fakt...

meleri
3. bře 2010

holky,

dík za tipy..s chlebem je to těžké, má málo zubů a moc dlouho mu trvá než ho rozkouše..navíc fr. chléb je tvrdší takže je to napytel..bude asi muset ještě chvíli vydržet u těch kaší..
možná by večer mohl mít ty brambory s masem...jako br. kaši..zkusím.

Fiallinko,

ajaj s nožem, i to se stává...mi se to stalo s nůžkama, těma malýma na manikuru no hlavní je že se mu nic nestalo!

jo je to smutné s těmi nedonošenými dětmi..bože já doufám že se nám to nestane..

holky mějte se

ejviska
3. bře 2010

Meleri, jo vlastne, jenom bagety! 🙂 Co mam rikat ja, tady je jenom toustovy chleba. Navstevy nam vozi rohliky v kufru 🙂 Ale v polskem obchode se da koupit "cesky" klasicky chleba a je dobry, takze tam obcas koupim. A maji tam bulky, jakoby rohliky. Jinak tady neco vypada jako chleba, ale je to obvykle sladke. Zato ten toustak je skvely, ten si chvali kazda navsteva.
K tomu jidlu, a co kdyby jsi mu ten chleba s necim nakrajela na kostky, bral by si kosticky a sni to rychleji. My jsme mivali takovy zlozvyk, ze jsem ji krmila ve vane 🙂 Proste se koupala, pak uz tam chtela byt dlouho, hrat se, tak jsem ji mezitim nacpala jidlo. KAzdy den se ovsem nekoupe, ze jo.

Fiallinko, no Meleri to uhodla. 😉 Ale ja jsem obor ocni, takze trosku mimo tohoto.. 🙂
Moje svagrova ma Leidenskou mutaci. Pred par lety byla nejak neplanovane tehotna a potratila. Presto ze to byl prvni potrat, sla na geneticke vysetreni a tam se to zjistilo. Pak otehotnet nemohla, ale to s tim nesovisi, takze skoncili na IVF. Povedlo se a celou dobu si pichala Fraxiparine. A uz maji chlapecka 8 mesicu 🙂

Ad ten nuz, tak maminy to maji vsechno po case tak podvedome vycvicene a davaji pozor na horkou vodu, noze atd. Ale ja jsem silela z tchyne. Dite male a ona da obrovsky nuz na kraj stolu! Pak si to taky zacala uvedomovat, on si to clovek musi zopaknout, jak uz ma decka odrostene.

meleri
3. bře 2010

Ejvisko,

jo právě na kostičky to krájím a i tak to zabere spoustu času..prostě asi je to tím že má tak málo zubů.
jo v Irsku nevím jak to je ale ve Walesu se daly sehnat takové jakoby housky, říkali tomu rolls. vidím že tam máte taky různé obchody podle menšin..tady je to tak jen ve městech, na vesnici je smůla....člověk se musí spokojit s tím co je...díky tomu jsem dost omezila chleba...bagety se hrozně blbě jedí, nedá se na ně nic moc namazat atd...chleba tady mají takový že se krájet dá ale druhý den strašně oschne a můžete to vyhodit....

to je krásné s tou příbuznou to dokazuje že asi když se chce všechno jde..teda asi většinou..

cepecek
3. bře 2010

Holky já teda bydlím v ČR ale chleba si peču sama v pekárně a je výborny. Tak doporučuju koupit pekárnu a dát se do pečení a kamarádi místo rohlíků budou vozit mouku 🙂

meleri
3. bře 2010

cepecku,

já moc chlebová nejsem. tady je chleba fakt kvalitní, všude jsou tu pekárny takže to není průmyslové...ale možná jednou do budoucna..s těma moukama je to složité..a z jaké mouky to vlastně pečeš?

cepecek
3. bře 2010

Meri z žitné chlebové🙂, ale v pekárně se dají dělat i rohlíky, teda těsto a pak to opeče trouba

meleri
3. bře 2010

cepecek,

nějakou takovou mouku tady mají, ale nevím jestli je hladká či hrubá..tady mají ty mouky většinou hladké..ten zbytek je pod nějakým číslem kterému prd rozumím..
párkrát jsem si z česka dovezla takovou tu směs na domácí chleba a nic moc..přišlo mi to samé éčko.. 😖

ejviska
3. bře 2010

Meleri, kousani deti nesouvis se zuby. Kousou i deti, ktere zuby nemaji, pomoci dasni. Proto se treba doporucuje prikrmy nemixovat, ale krajet na drobne kousicky, protoze deti se pak nenauci kousat, resp. se jim nechce, kdyz to muze natect do krku jednoduse. To nerikam, ze je vas pripad!

Cepecku, moji rodice maji domaci pekarnu, je to skvela vec. Mamka v ni dela i marmelady. Ale mi toho peciva snime malo, ja kazdy den varim. Takze u nas by se to neuzilo. Nahodou mouka tu je, ale jenom hladka. V polskem obchode je i polohruba 🙂 Zitra drzim palce, at je vse OK.

jani2
3. bře 2010

dievčatá, vidím že tu riešite chlieb...ja ho pečiem klasicky v trúbe, ale už mám tiež vyhliadnutú pekárničku 🙂 ...z tých namiešaných múk na chlieb nepečiem, skutočne sú tam samé éčka...pečiem z pol kila hladkej (bio) a pol kila celozrnnej (buď pšeničnej, ražnej...v obchodoch je toho veľa, dá sa vybrať) a pridávam aj varené zemiaky, rôzne semienka....tento chlieb nám veľmi chutí... hlavne keď je ešte teplý s masielkom - mňam 🙂 ....už sme si naň tak navykli, že ak kúpim klasický chlieb, chutí mi už ako polystyrén 😝

...pamätám si, keď som bola kedysi v Nemecku a Anglicku, že tam skutočne nie sú 3 druhy múky...len hladká!...na tom západe žienky asi toľko nepečú! 😉 ...ale vidím, že naše dievčatá sa vynájdu a čo potrebujú, tak si zoženú! 🙂

ejviska
3. bře 2010

Jani, to mas pravdu, oni tu ji same polotovary, natoz pect doma! A ve fast foodech ji nejradsi, jejich narodni jidlo fish and chips = platek ryby v testicku osmazeny v oleji a hranolky. Kape z toho olej.. Ve skole maji klidne hamburger na obed nebo pizzu...A jsou desne tlusti, i kdyz tady v Irsku to neni tak hrozne jak v Anglii.

cepecek
3. bře 2010

320ml vody, 2 lžíce olivového oleje, 1 lžíce jablečného octa (dávám obyčejný ), 250g pšeničné chlebové mouky, 250g žitné chlebové mouky, 1 lžička cukru, 2 lžičky soli, 1lžička suš. droždí nebo 1/4 čerstvých , 2 lžičky kmínu ( místo kmínu můžeme dát semínka, ty se dávají až po 30 min. zvuk. signál, lépe se zpracuje

tak tady je recept na chlebík, jaký dělám já...

jani2
3. bře 2010

ejviska - o tej tučnote detí v Anglicku by som mohla hovoriť!!...bola som tam 1 rok ako au-pair pri dvoch 9 ročných dievčatkách a obe jedli len čipsy, vyprážané rybie prsty...na večeru si nosili hranolky a zmrzliny z McDonaldu...ja som tam za rok v tej domácnosti nevidela ani jedno varené jedlo...no hrôza 😝 ...potom nie je divu, že anglický národ tak vypadá!...ale to ma teda prekvapuje, že ani len školy nedbajú na zdravé jedlo 😕

beeba
3. bře 2010

Ahoj holky,
teda vy dokážete dělat chutě. U nás též vaří skoro každý den, ale bohužel chleba nepeču, protože já už nemám kam postavit a hlavně uklidit pekárničku. Ještě bych mohla vlastně vyhodit fritovací hrnec, protože ten jsem nepoužila asi tak 4 roky. Pekárnička je můj sen...

Tak a teď jenom krátce k přípravě na své poslední IVF. Jak jsem někde psala, tak mi doktor nechal udělat z krve hormonální profil (naposledy mi jej nechal udělat v roce 2006, takže se zase zlobím, že se 3. stimulace mohla třeba vyvíjet úplně jinak, kdyby nebyli líní a zvýšili dávku potřebných hormonů již na podzim) a ejhle zjistil, že vše je o.k. až na hraniční hodnotu folikulárního hormonu (jestli to píšu správně). Pravil však, že je to normální vzhledem k mému věku. (39 a kus) a že si to myslel... a že už předepsal na plán větší hormonální dávku. Tak jsem z toho pochopila, že jsem prostě staroba, i když se tak necítím a opět jsem začala uvažovat, zda-li to mám ještě jednou celé podstoupit...

Ach jo, fakt nevím.............. 😢

ejviska
3. bře 2010

Na chipsy ( jako bramburky ) jsme uiplne zapomnela! Tady to prodavaji v malych pytliccich a deti si to nosi do skoly na svacinu. A dospeli si to drti na hlavni jidlo nebo na toust a jeste to zaleji vinnym octem. To musi byt mooooc dobre 😖 . Ve skole mivaji sausage roll, lasagne, chicken curry to je jeste jedno z nej jidel. Nebo jenom polivku jako hlavni jidlo. Nebo salat Coleslaw, to je takova patlanina s majonezou.

fiallinka
autor
3. bře 2010

Ejvisko, tož teď ti budem pokládat nablbé dotazy "tady mne bolí, tady píchá..." 🙂

Jani, hoď jsem recept na ten tvůj chleba - a jak to v obyč. troubě pečeš - s hrnek vody, nebo ve formě, nebo ti to udrží bez formy...

já vám tu hodím recept na úžasný chleba, který strašně dlouho kyne, je výborný - ale takový ten bílý s velkýma okama, ale to pečení je spíš sranda... až ho teda najdu 🙂

Beebo, ty starobo - no ale to je normální, že s věkem tenhle hormon roste 🙂 a že i přirozené otěhotnění je složitější... když ho má někdo vysoký ve dvaceti, tak je to špatně, ale u tebe je to normoš, tak neházej flintu do žita, jo? 🙂

Čepečku, a ty ho pečeš teda v pekárně, jo? Já pekárnu nemám...sice bych chtěla, ale nemám ji kam dát a taky když si ji koupím, tak budu jen tlustčí a tlustčí, tak pořád odolávám .-)

cepecek
3. bře 2010

Fiallinko, jj peču v pekárně, ale už jsem ho pekla párkrát i v troubě, to když jsem potřebovala jiný tvar. Jednou myslím v dortové formě srdce ( to bylo na slané prsa) a pak i bez formy jen kulaty na slaný dort...
Musím říst, že pekárna je fakt dobrá věc, dělám v ní vše marmeládu, všechna kynutá těsta hněte a kyne za mě, škvarky, šlehačku, máslo.......

ejviska
3. bře 2010

Cepecku, slehacku? maslo??? A to jakpak? Diky
Jsem vam to tu odlehcila, co? Uz se nerodi, ale vari 🙂 . To bude urcite ku prospechu. 😉

jani2
3. bře 2010

ejviska - to nevadí, že už tu varíme....aspoň odľahčíme tému....rodiť budeme až v druhej polke tohto roka! 😅
...tu je aj recept na ten domáci chlieb, ja ho pečiem v rúre v takom starom pekáči po babke...ale dá sa aj improvizovať v rôzných formách, prípadne aj na plechu, len vtedy sa trošku viac rozpľacne 😉

1kg hladkej múky (ja dávam BIO hladkú múku 500g a celozrnnú múku tiež 500g, ale švagríná dáva zas len 200g celozrnnej, treba vyskúšať, čo komu chutná...kto je zvyknutý na biely chlieb tak radšej menej celozrnnej)
1 kocka kvasníc
4-5 zemiakov uvarených v šupke
6 dcl vody
1 PL soli
kmín...prípadne semienka podľa chuti
...všetko poriadne vymiesiť ( u nás miesi manžel, ja to cesto tak nedokážem umiesiť) a nechať vykysnúť aj 1 1/2 hod., potom preklopiť na pekáč (papier na pečenie), dobre potrieť osolenou vodou a dať do vyhriatej rúry (200stupňov) na 15 minút, potom znovu potrieť slanou vodou a stíšiť na 170stupňov a piecť 45 minúť (po každých 15 minútach potrieť vodou)....celkovo sa teda pečie hodinu, keď sa vytiahne z rúry treba tiež potrieť slanou vodou aby kôrka pekne zmäkla.
...my tento chlieb pečieme často, síce sa mi zo začiatku podarilo urobiť ho všelijaký popraskaný ale teraz býva peknučký guľatý skoro ako z obchodu!..je to pomerne veľký chlieb, tak časť pokrájam a zamrazím 😉..ale najlepší je aj tak teplý s masielkom 🙂
cepeček - tú pekárničku si už určite musím kúpiť, musím ukecať manžela.....a čo to máš ty za značku, že robí aj také divy ako maslo, škvarky!!!????
...inak pozerala som tvoje testíky v albume, to je tehu ako vyšité 🙂 ...mne bohužiaľ nič na prvý krát nevychádza, Janičku mám až z 3IVF a dúfam, že mi aspoň toto druhé KET výjde....tak pevne verím 😉

fiallinka
autor
3. bře 2010

Holky, asi budu brzo péct 🙂, akorát já jsem párkrát pekla v troubě a chleba se vždycky rozjel na placku ☹
já doporučuju tohle: chleba je výborný, ale takový bílý, měkký a s velkýma okama...ale hlavně se pobavíte, nebudete věřit, že se to povede...http://www.cuketka.cz/?p=788

fiallinka
autor
3. bře 2010

a teda holky, to nás tu zbylo jen pět nebo co?

jani2
3. bře 2010

fialinka - však ono sa zas skôr či neskôr niekto pridá!.... 🙂

fiallinka
autor
3. bře 2010

jani, já vím, ale na začátku to vypadalo na takový nápor a teď nic... aby jsme tu ještě byly, až ti ostatní přijdou - teď nám to všem vyjde a přejdeme na těhule 🙂

jani2
3. bře 2010

..no aj tak by sa dalo 🙂 ....veru, beriem radšej tento variant! 😉

fiallinka
autor
3. bře 2010

holky holky, už jsem chtěla koníka zavřít, ale aspoň vás pobavím informací, že jsem si právě na zubní kartáček (pro jani: kefku, je to tak?) dala pěknou vrstvu Rybilky...to je dnes den...

cepecek
4. bře 2010

Dobré ráno, já za chvilku vyrážím na krev.

Jani neboj druhé mimi se povede určitě na poprvé.

beeba
4. bře 2010

Cepecku,tak móóóc držím palce 🙂 🙂 🙂

beeba
4. bře 2010

A též by mne zajímalo, fiallinko s ohledem na to, že si čistíš zuby Rybilkou, zda-li občas nemáte ten pocit, že na rodičovské jaksi mírně zakrňujete. No já třeba zjišťuji, že si často pletu názvy věcí. Tak např. chlebu říkám rohlík a rohlíku chleba. Teda, nikdy jsem debil nebyla, dokonce jsem vystudovala 2 VŠ, ale tak nějak mne ten stereotyp ubíjí. Rodičovství si krásně uživám, ale tuhle se mi např. stalo, jak jsem byla najednou tak zmatená, že mi někdo cizí zavolal, že místo toho abych řekla do telefou své příjmení, tak jsem zopakovala jako své příjmení, příjmení té paní která mi volala. Hned jsem si to uvědomila, ale asi jsem to už té paní nevysvětlila.

K pečení chleba - tak přemýšlím, že skočím koupit mouku a že se do toho dám, protože Vaše recepty vypadají velmi lákavě. Určitě si je opíšu.

Cepecku, též by mne zajímalo, jaké zn. máš tu pekárničku? Fakt uvažuji o tom, že vyhodím friťák a pořídím pekárnu 😉