Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

fiallinka
autor
4. zář 2010

@medved09 to teda valím oči, takže jak jsem to tak pochopila, už jsem mohla brát pět měsíců zároveň rodičák i neschopenku...ufff, to bych se asi utopila v penězích... no, už to teď hrotit nebudu 🙂, asi...

a jinak jsem si všimla, že nám vykáš - omlouvám se za to tykání, ale je to tady tak nějak pravidlem 🙂

medved09
4. zář 2010

@fiallinka ano, je to tak - každá kačka dobrá . Ale jak je zvykem, na toto nikdo neupozorňuje - moje mamka tedy ano, ale takových úřednic je asi málo.
Tak tedy budu tykat - omlouvám se za vykání, ale nepovažuji za korektní hned každému tykat 😀 .
Když už ale o sobě ledacos víme, tak si asi i můžem tykat.
Já bych si na Tvém místě tu neschopenku ještě klíďo dala - bude na dárky, neee? 😎

ejviska
4. zář 2010

@medved09
Fiallinka me predbehla s tim tykanim 🙂 Ono vetsinou v internet. diskuzich si lide tykaji, i kdyz v osobnim kontaktu by to tak nebylo. Na to je uzasna anglictina, vsichni jsou "you" 🙂
S tema PN, no hlavne by to meli vedet doktori, ti davaji neschopenky.

medved09
4. zář 2010

@ejviska OK - už tykám 😉

fiallinka
autor
5. zář 2010

@medved09 tak snad to tykání nebude vadit 🙂, ale byla bys tu výjimka 🙂... a s tou neschopenkou i nadále čumím, akorát si říkám, že vlastně nevím, jestli má cenu - velmi rizikové těhotenství jsem měla od začátku července a teď už je to asi celkem v klidu, teda neschopenku by mi napsali, ale zase cca od konce října už bych měla dostávat zas mateřskou... (nevíš, jestli to platí i pro mateřskou...?).

No a co těhupříznaky?

Jani, a ty jsi kde 🙂?

medved09
5. zář 2010

@fiallinka pro mateřskou to právě neplatí. V okamžiku nástupu na mateřskou přestaneš pobírat rodičák.
Jinak co se příznaků týče - je mi zle, únava, pobolívá břicho, ráno jsem se málem poblinkala 😝
Tak to nechci zakřiknout, ale vypadá to asi dobře. Otázka jinák, co z toho bude - víme všechny, že těhu je věc velmi nejistá - ale snažím se myslet optimisticky. Tak držte palečky!

fiallinka
autor
5. zář 2010

@medved09 tak to už fakt nebudu do mateřské hrotit, už jsem to skoro prošvihla 🙂... a příznaky jsou hezké, ještě aby to byly ty správné... já jsem vlastně neměla žádné 🙂, když se to povedlo, jenže každý to má jinak... kdy budeš testovat?

medved09
5. zář 2010

@fiallinka já jsem to právě s Dádou měla přesně takto - začalo to týden po transferu a blinkankala jsem do 12 tt. - tak uvidíme.
Testovat budem asi ve středu, nechci to uspěchat, abych se nesesypala zbytečně 😒

simpatica
5. zář 2010

medved 09: Aj ja som mala KET 30.8. Zatial mam len take pobolievanie v pobdrusku ako na mrsku, nevies, co si mam o tom mysliet?
Drzim nam palce. Kolik embrysku jsi dostala?

medved09
5. zář 2010

@simpatica zaváděli mi 2 mrazáčky. Pobolívání může znamenat cokoli - v dobrém i špatném, Tak snad se budeme obě za pár dní radovat, že máme //

simpatica
5. zář 2010

drzim nam palce
idem si lahnut, teraz ako si zavadzam na noc crinone - progesteron, tak chodim si lehnout na cas
Ale mam strach, nevim, jak to zvladnu. Zitra jdu do prace, ale moc se neumim soustredit

fiallinka
autor
5. zář 2010

@medved09 středa je za chvilku 🙂

@simpatica pobolívání fakt může být cokoliv, rozhodně to není žádné špatné znamení...

fiallinka
autor
5. zář 2010

@medved09 nedalo mi to a prošla jsem internet ohledně toho souběhu nemocenské a rodičáku... a vyčetla jsem z toho, že souběh těch dávek je možný, ale jen v tom případě, že sice pobíráš rodičovský příspěvek, ale nejsi na rodičovské dovolené (t.j. už jsi v práci nebo ti zaměstnavatel prodloužil dohodou dobu, po kterou ti drží v práci místo...)... takže já mám sice dvouletý rodičák, v práci ale nahlášené tři roky rodičovské - čili bych řekla, že se mne to netýká 🙂...

meleri
6. zář 2010

medved,

kolik dni si po transferu? přeju vám holky at to klapne!! ale jestli tě natahuje tak to by mohlo být už ono!

já nevím jak je to v čr, tady je mateřská do 6 měs. a pak rodičovská a to do těch 6 měsíců pobíráte čtvrtinu vašeho platu pokud jste dělali aspon 2 roky, ale po půl roce konec, dostávám pak minimum na jedno dítě což je 180 eur. ale bylo tu pěkné porodné. ted znova vyřizuju papíry na to druhé dítě, kvůli porodnému znova, a pak nevím jelikož nepracuji tak asi nedostanu na to druhé dítě skoro nic.

medved09
6. zář 2010

OPRAVDU je to tak, jak jsem psala. Já mám také dvouletou variantu - jde POUZE o to, aby byla v době začátku neschopenky platná smlouva. Nechci se hádat, ale skutečně mám pravdu. Já - pokud se to povede, to budu mít také tak.

meleri . dnes jsem 7.den po KET - nedalo mi to a udělala jsem si test - jsem nedočkavá husa - byl samozřejmě negativní a teď si říkám, jestli to není v háji. 😖

meleri
6. zář 2010

medved,

zkus se podívat po chvíli jestli tam nebude "duch". já jsem tam měla takovou skoro neviditelnou čárku, bylo to skoro nic! určitě to není v háji, je fakt brzo ale chápu tě žes to nevydržela, ono je to fakt těžké!

cepecek
6. zář 2010

Ahoj holky,
hlásím se po dlouhé době. Nestíhám dočítat, ale vítám novou maminku 🙂 a doufám, že brzy najde //.
Jinak já i mimi jsme ok. Jen za noc běhám 8x na záchod, asi mě mimi připravují na to, že až se narodí, tak si spánek moc neužiju a špatně se mi dýchá,ale to po porodu vše přejde.
Jinak naše událost dne - Maruška šla poprvé do školky ☹ ona to zvládla na jedničku, ale já a manža jsme buleli jak malý. Jdu si pro ní po obědě tak doufám, že to bude všechno dobré.

ejviska
6. zář 2010

@meleri
Prosim te, ty by jsi mi mohla poradit. Co ceskeho maji Francouzi radi? Myslim spis jidlo. Moji rodice jedou k moji kamaradce do Parize, budou u ni spat, chteji jim neco privezt a nevi co. Ona je Ruska, ale manzel je Francouz. Co jim tam tak vozis za darky?
@cepecek
Zdravim!

medved09
6. zář 2010

@ejviska Vím, že dotaz nebyl položen mně, ale 🙂 my do Francie známým vozili Becherovku a lázeňské oplatky (prodávají je i v dárkové plechovce)

meleri
6. zář 2010

cepecku,

to je super jak to malá zvládla! a ani neplakala? to ti věřím, asi je to těžké, takhle přestřihnout "pupeční šňůru". ale myslím že je to pro ty děti dobré. já mám z toho strach, ale chtěla bych to taky zkusit na ta dopoledne. ale asi od 4 let. malý je furt nemocný..:( mám strach že z té školky by ležel furt.

ejvisko,
nevím nevím, my vozili ty pěkné vyšívané ubrusy ženám, a nebo oplatky Kolonáda, ty si velmi pochvalovali a požadovali znova. Tchýně pak má velmi ráda štramberské uši... jinak fakt nic jiného mě nenapadá.

ejviska
6. zář 2010

@medved09
v pohode, kazda rada vitana! Na lazenske oplatky jsme zatim prisli taky. Maji odbaveny kufr, takze i Becherovka by sla.
@meleri
Stramberske usi to by taky slo. A co myslite treba jak je syr parenica nebo korbacky nebo neco takoveho?
Pro chlapecka uz maji model auta Skoda Octavia, ale to nam poradila jeho mamka. Ze nejake "ceske" auto 🙂
Oni byli kdysi v Praze a chutnali jim bulky s makem 🙂

ejviska
6. zář 2010

jeste me napadli horicke trubicky

evaav
6. zář 2010

no tak teda nevím já mám nahlášený třiletý rodičák a v práci mám smlouvu na dobu neurčitou.Takže když se náhodou u nás třeba zadaří tak si mám ověřit v práci je stále platná a mužu na nemocenskou? Já se ještě zeptám jedné holčiny ta měla také tříletý rodičák a smlouvu jako já a má kluka toho prvního stejně starého jako já Verču asi o dva měsíce je on mladší a myslím,že v druhém těhotenství byla v práci snad dát nezchopenku a že jede jako na novo a zeptám se jak a co brala a bude brát.Však ono to nějak dopadne holt se člověk musí trochu informovat.

meleri
6. zář 2010

ejvisko,

jej tak ty korbačiky fakt nejely....jednou jsem je dovezla manželovi a ten mi upřímně řekl že se to nedá jíst. oni tady mají hodně dobré sýry, vyrobené na farmách atd, takže o sýry z ciziny zájem bohužel nemají. ale ty oplatky chutnaly všem, i prababičce. becherovku jsme jednou dovezli a tchýně si myslela že je to víno a uvařila na ní hovězí.... 😝 ale to jsou takové historky pro zasmání...

medved09
6. zář 2010

@evaav nechci se opakovat ani vnucovat, ale mám pravdu -PN a rodičák jdou naráz, mamka dělá metodičku na dávkách, maminky jim tam chodí děkovat, co jim zachránila peněz....

fiallinka
autor
6. zář 2010

@medved09 a v práci máš nahlášenou tříletou rodičovskou dovolenou?

medved09
6. zář 2010

@fiallinka ano, mám nahlášeno a podepsáno na 3 roky. 😉 Dádovi je 2 a půl.
Nyní jsem tedy matkou soustavně pečující o dítě do 6 let věku, zdravotní za mě platí stát, nepovinné důchodové si neplatím. Až otěhotním, nechám si vystavit PN.

fiallinka
autor
6. zář 2010

@medved09 jj, já to mám teda taky tak 🙂. Řeknu ti, nahlodala jsi mne, nicméně internetové výklady se od toho tvého trošku liší, ale hlavně jsem si uvědomila, že můj doktor nikdy nepíše neschopenku s neomezenýma vycházkama, takže na to fakt už na ten měsíc a půl prdím...

ejviska
6. zář 2010

@medved09
pecujici o dite do sedmi let,ne? A o dve deti do 15-ti let. Nebo to se nejak zmenilo? Jedna se mi o to zdravotni pojisteni, kt. plati stat.

medved09
6. zář 2010

@ejviska jj, sedmi 🙂