Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

eyael
12. zář 2010

ahoj holky, nedá mi to, abych vám sem nenapsala něco k toxopalsmoze 😉 zjišťovala jsem si info když jsme čekali naši berušku... zdroj http://www.kocky-online.cz/clanky/kocka-toxopla...

"Toxoplasmóza je onemocnění způsobené parazitárním prvokem, ke kterému jsou vnímaví všichni teplokrevní živočichové včetně člověka. Nakažení probíhá orálně (ústy). Množí se v tenkém střevě pouze kočkovitých šelem, tvoří tzv. tkáňové cysty, což je měchýřek skrývající parazita, který čeká, až ho někdo pozře (nejlépe kočka), aby se mohl dále pohlavně množit. Dává přednost rychle se dělícím buňkám, proto je tak nebezpečný pro rostoucí plod. Nebezpečná je toxoplasmóza ve větším množství (ne jako jedinec), kdy právě páchá největší škody svým usazováním se v tkáních.

Toxoplasmózou může onemocnět kočka, která pozře mezihostitele – to může být myš nebo kus syrového masa. Ve velké většině případů u ní toto onemocnění proběhne bez příznaků, pouze náhodným vyšetřením trusu se najdou vajíčka parazita. Pokud se onemocnění projeví, jeho nejčastější formy jsou zápal plic, jinak průjmy, teploty, výtoky z nosu a očí a zánět mandlí. Pohlavní množení parazitů ve střevech (s následným vylučováním vajíček do vnějšího prostředí) probíhá nejčastěji u mladých koček (maximum případů u 3 - 6 měsíčních koťat). Pokud kočky zmíněnou formu onemocnění jednou prodělají, už nikdy se neopakuje (vyjma případů zvířat oslabených jinými těžkými infekcemi). Pokud tedy máte doma kočku, která nechodí ven (nechytá myši) a není krmená syrovým masem, je riziko toxoplasmózy téměř vyloučené.

Člověk se nejčastěji nakazí syrovým králičím masem, proto je doporučeno vždy králičí maso před požitím zmrazit. Mají-li vaši králíci toxoplasmózu, se dá zjistit odborným vyšetřením (ale je to dost nákladné). Dalším významným zdrojem nákazy je syrové hovězí maso. Nákazou jste ohroženi i v případě, že neholdujete populárním tatarským biftekům. Kolikrát jste si již při přípravě např. sekané olízli ruku nebo ochutnali, zda je maso dost slané?

Takže – milovníci zvířat, kteří máte doma psy, králíčky, andulky, křečky, morčata a další mazlíčky, kteří nejsou kočkovité šelmy – pokud je nedostatečně tepelně upravené nesníte, toxoplasmózu od nich nedostanete.

Navíc – pokud se vrátíme ke kočkám – kočičí trus začíná být závadný až po 24 hodinách a na to, aby se od něj člověk nakazil, musí projít ústní dutinou a trávícím traktem. A to se ve slušných rodinách opravdu nestane."

eyael
12. zář 2010

jinak u nás zatím nic nového ohledně KETu, jen jsme si prodělaly první skoropodzimní virozu, takže ještě smrkáme a kýcháme, včera s malými teplotami, dnes už v podstatě bez teplot. Někdy příští týden bych měla jít na vyndání stehů z císaře, co mi jaksi zapoměli v porodnici v břiše, zítra se budu objednávat na chirurgii. No a začali nám po prázdninách konečně všechny kroužky, cvičeníčka a mateřská centra, tak se zas nenudíme pořád dokola na stejných na pískovištích a klouzačkách 😉

jani2
13. zář 2010

@eyael - hm, zaujímavé veci o tej toxoplazmoze....ale Janka nejeden krát jedla aj hlinu, keď bola menšia, tam sa na tú hygienu fakt nedalo dohliadnúť. 😒 Treba len veriť, že v tej hline parazity neboli! 😉
...no a za tie zabudnuté štichy by ti mali dať nejaké bolestné a VIP izbu! 😉
Ja som dnes išla na gyndu na kontrolu po 1.ms po kyrete....no a to by som zas nemala smolu, dr. je PN 😒 . Od štvrtku už idem do práce, to som zvedavá, kedy sa tam zas dostanem!!!

jani2
13. zář 2010

......a samozrejme medved09 držím palce! 😉

ejviska
13. zář 2010

@jani2
Kdyby JAnka snedla hlinu s parazity, tak to uz by spis mela prave protilatky, kdyz se akutne toxoplasmoza neprojevila.
Vis, ze spraven dite ma snist "kopku hnoja" 😀 😀 😀 U nas se to tak rika. 🙂

evaav
13. zář 2010

@medved09 -ahoj tak na zítra budu držet palce já jdu ve středu na odsátí vajec tak jsem taky jako na trní kolik jich ze mě dostanou a jestli se vůbec oplodní a nedopadne to jako posledně 😒 Takže mám taky nervy,ale říkám si je to hold už na osudu 😉
Večer jdu k nám na gyndu si dát píchnout ten Pregnyl a děj se vůle boží 😒

medved09
13. zář 2010

@evaav díky za podporu - já už se pomalu smiřuju s negativním výsledkem... Uvidím, ale dost mě pobolívá břicho.
Zítra se ozvu. A DRŽÍM PALCE, ať je kupa vajíček a samá exkluzivní embryjka 😀

evaav
13. zář 2010

@medved09 -děkuji snad budou akorátní 😉

ejviska
13. zář 2010

@evaav
Evi, tak drzim palce!

@medved09 Tobe samozrejme taky 🙂

fiallinka
autor
13. zář 2010

@evaav držím pěsti, a na kolik to teda vypadá, nevíš? Ale to je jedno, zítra budeš vědět 🙂

@eyael to je ale stejně zvláštní, že to 3/4 lidí někdy měli, když se to chytne tak složitě 🙂

ejviska
13. zář 2010

@fiallinka
ja myslim, ze to je treba spatne umyta zelenina. Nebo vubec...kolikrat utrhnes jahodu a strcis si ji do pusy ;) Ja teda jo...🙂

eyael
13. zář 2010

@fiallinka - mě se neptej, já nejsem doktor 😉 mě to zas tak složitý nepřijde, viz poznámka o olizování - ochutnávání karbanátků před přípravou 😎 plus chlapi si libujou v krvavých biftecích apod...
@ejviska - to by na tu zeleninu ale musela kadit cca před 24hod kočka a člověk by ji musel sníst i s tím hovínkem 😀 což mi nepřijde moc pravděpodobný 😅

eyael
13. zář 2010

jo, ještě jsem zapoměla - byla jsem u mudry, co mi má napsat doporučení na tu chirurgii a ta říkala, že ty stehy, co jsem objevila, jsou zapouzdřené stehy co se měly vstřebat a nevstřebaly se. Jsem prostě exot, zas musím mít něco extra. Každýmu se vstřebatelné stehy rozpustí a mě ne ☹ Může se stát, že chirurg nebude chtít ty stehy vyndavat, protože jsou logicky všude v jizvě, jak na povrchu, tak hluboko...

ejviska
13. zář 2010

@eyael
to si nemyslim, tady je to vysvetlene trosku jinak:
Kočka vylučuje původce onemocnění stolicí. Čerstvá kočičí stolice není nebezpečná, teprve po třech až čtyřech dnech se stává infekční a může tak přetrvávat několik měsíců. Do člověka se dostává parazit ústy např. tehdy, když při práci na zahrádce dojde ke styku s půdou, do níž kočky zahrabaly stolici.

Další možností nákazy je požívání syrového nebo nedostatečně vařeného masa. Přenos je také možný pitím syrového, čerstvě nadojeného mléka od infikovaných krav. Je možný i přenos krví, např. při poškrábání či pokousání zvířetem.

eyael
13. zář 2010

@ejviska nechci se s tebou dohadovat, mám na celou věc jiný názor podložený zkušenostmi a znalostmi lidí, kterým věřím, znám se s nimi velice dobře. Ale když se zamyslím, nad tím co píšeš, jsem z toho trošku zmatená.
Nevím, odkud cituješ ty, ale článek mi přijde nevyvážený a zbytečně vyvolávající strach.
Kočičí stolice, pokud je infikovaná parazitem, je nebezpečná již po 24hodinách. Jenže, pokud máš kočky čistě domácí, čistí se jim wc každý den častěji než jednou za 24hodin - takže se stolice nemůže stát nebezpečná. Navíc by si jí člověk musel nacpat do pusy.
Nakazit stolicí okolí tedy mohou jen kočky venkovní, které nechají bobek válet kdekoli je napadne -> při práci na zahrádce se tak sice můžeš dostat do styku s půdou, do které nakadily kočky (tj. rukou šáhnout do nějakého toho bobku), ale pochybuju, že by si někdo vědomě ocucával a olizoval ruce takto špinavé nebo takhle špinavýma rukama jedl nějaké jídlo.
O syrovém mase žádná, to se články shodují. O infikovaném mléku jsem nikdy neslyšela, ale v našich podmínkách, kdy stejně kupujeme pasterizované mléko v supermarketech je to asi bezpředmětné, navíc toto mléko nejdřív od krav prochází veterinární kontrolou.
Přenos krví mi přijde také hodně krkolomný, i když samozřejmě asi možný, protože každá otevřená krvácející rána je branou infekcí do organizmu. Nicméně, zas by se do této rány musel dostat trus teplokrevných zvířat (např. koček) nebo syrové nakažené maso. Nakažení slinami při pokousání mi přijde hodně nepravděpodobné, ale třeba si před kousáním zvíře zrovna olizovalo zadek od hovínek, no nevím...
Nic se prostě nemá přehánět, ani strašení toxoplasmozou ani není vhodné ji podceňovat. Jen je třeba s dostatkem informací logicky zvážit všechny skutečnosti...

eyael
13. zář 2010

btw: sníst přímo ze záhonu jahodu nebo malinu určitě nikomu nepřivodí toxoplasmozu, pokud tu jahodu nesníme i s (kočičím) bobkem, ve kterém je parazit toxoplasmozy obsažený 😉 😎

cepecek
14. zář 2010

Ahoj holky,
včera jsem byla na kontrole u Dr. a dopadla dobře mimi jsou ok, A naléhá hlavičkou a B stále příčka . CS2 a čípek je 3cm takže dobrý. Jinak dneska jedeme do Jihalvi na přeměření miminek a průtoků pupečníčků a za 14 dní už budu chodit na kontroli co týden a taky už začnu chodit do porodnice na srdíčka. Jinak včera dr. rezervoval porodní sál na císaře na 27.10. v 8:00, takže už vím i termín. Samozdřejmě když se něco bude dít, tak to bude dřív. Ale myslím, že když budu rodit v 38+4 tt tak to bude dobrý ne?

ejviska
14. zář 2010

@eyael
ja se taky nechci , v zadnem pripade 🙂
Je to citace z odborneho clanku o toxoplasmoze.
JA myslim, ze od domaci kocky nic nehrozi, ale po zahradce chodi cizi kocky a tam nevis...Ale nejde o to, ze sahnes primo na ty vykaly, ale kocka je zahrabe do te hliny a tam to pak je. Takze pokud je takova hlina na mrkvi nebo zelenine a ty ji neumyjes poradne.... Ale stejne je to teoreticky, z masa je asi vetsi sance. Ja teda myslim spis deti, ktere se hraji na zahrade, skubou vsechno, ruce spinave a pak klidne ji bonbony. Nebo primo hrabou do hliny, zahrabavaji veci. My bydlime na venkove 🙂
A uz dost toxoplasmozy, takovy strasak to zase neni 🙂

ejviska
14. zář 2010

@cepecek
pani, uz termin porodu! To strasne uteklo. Rodit dvojcata v 39.tt to je teda luxusni. 🙂
Jaky mate kocarek? Budou sedet vedle sebe?

cepecek
14. zář 2010

@ejviska - kočárek máme takový - je z druhé ruky ale celkem zachovalý a za 3000,- to je super🙂

ejviska
14. zář 2010

@cepecek
Pekny! Ty se mas! 😵 A je ta trikolka stabilni? Neuvazovali jste, ze by sedeli deti za sebou? Jak to projede dvermi, aspon 80-kami to projde?

cepecek
14. zář 2010

@ejviska - tak projede to 90 dveřma. Ty máme doma takže 80 jsme neřešila. A je to stabilní. Je docela těžký a těžiště je ok, tak si myslím, že dětem poslouží. A o kočárku za sebou jsem neuvažovala snad nikdy 🙂

ejviska
14. zář 2010

@cepecek
Taky mi prijde blbejsi, kdyz ty deti na sebe nevidi a sedi za sebou.

meleri
14. zář 2010

cepecek,

moc krásný kočárek, a za babku! a vypadá na fotkách úplně nový! ale asi se nadřeš, do tramvaje či do schodů....ale ty děti rostou tak rychle..za chvilku budou běhat.... 🙂

holky a co listerioza, to je horší záhul asi než ta toxoplazmoza?

A co Medvěd, snad to dopadlo dobře!

ejviska
14. zář 2010

@meleri
TAky si rikam, co medved...

Kde jsi dosla na listeriozu? To byva casto v lete ze salatu, nedobre upravenych jidel a tak. Nekdy je to v televizi, ze to nasla potravinova inspekce. Byva prujem anebo to taky muze probehnout, ze ani nevis... Ale u malych deti, tehotnych a starych lidi je to velice nebezpecne.

fiallinka
autor
14. zář 2010

@ejviska jé, ty sis dala fotku do profilu 🙂, ty kočko... jinak já jsem nad tím dvojkočárem uvažovala už 2x a za sebou bych kočár nechtěla, hlavně kvůli svému pocitu, prostě bych chtěla ty děcka vedle sebe 🙂

@meleri no o té toxoplazmózy hrozí hlavně vývojové vady mimča, ta listerióza je myslím nebezpečná spíš kvůli potratům a předčasným porodům apod., ale to jen tak tuším...

@cepecek tak jestli to tak dlouho vydržíš, to budeš drsná 🙂, já už jsem z toho byla i v ten den porodu (35+6) dost jetá... každopádně super, všechno ti to hezky drží, tak vydrž taky 🙂

ejviska
14. zář 2010

@fiallinka
Ja mela fotky v profilu, ale trochu z dalky 🙂

fiallinka
autor
14. zář 2010

@ejviska no já jsem si nebyla jistá, jestli jsi ji tam měla, ale tady tě pořádně vidím 🙂

ejviska
14. zář 2010

@fiallinka 🙂

medved09
14. zář 2010

ahojky - tak medved nedopadl... test negativní. Čekáme na menstruaci a začínáme stimulaci estrimaxem na další KET. Máme ještě 6 nanuků, tak snad... Ale je mi všelijak- ale nebrečím, byla jsem celý den s Dádou v Praze, nakupovali jsme, pak s manžou v cukrárně, Dáda je utahanej, tak snad brzy usne a my si uděláme krásný večer 😉
Díky za podporu, Dáda byl taky na druhý pokus - tam to bylo horší, bylo to druhé regulerní IVF se vším všudy. První se nám vůbec neoplodnil, takže ICSI dělali dodatečně po 12 hod a zavedená embrya byla nekvalitní.
Pokud bychom KET neotěhotněli, s tím posledním IVF bychom asi nespěchali, nevím, jak bych nesla další hormonální smršť.