Cesta za druhým dítětem pomocí IVF nebo KET.

fiallinka
21. únor 2010

Ahoj holky - vím, že je nás tu poměrně dost, které už jedno dítko mají a touží po druhém - už víme, že je nutné opět podstoupit ivf nebo ket, protože zázraky se sice možná dějí, ale není radno na ně spoléhat 😉

A proč zakládám novou diskuzi? Jsme v jiné pozici než ty, které chtějí první mimčo, případný neúspěch by už asi nebyl konec světa 🙂, ale přesto to nemáme zas tak jednoduché a musíme držet při sobě 😉

Tak jdeme na to..

beeba
17. bře 2010

Pane jo ☹ Ještě že jsi to zvládla. Brala jsi nějaké léky či dodržovala nějaký zvláštní režim?

fiallinka
autor
17. bře 2010

Beebo, to je právě to - oni ti na to prostě nedají nic, jen se čeká, až se vaječníky zmenší (měla jsem je snad 10 a víc cm) a voda se vstřebá...proto to trvá tak dlouho, než to odezní. Jen holkám s hodně vody v břiše ji odsávají... Já jsem přitom normálně chodila do práce, ale měla jsem superpracovní podmínky, v podstatě jsem se ukrývala ve své kanceláři a dělala si svoje... jen jsem strašně málo chodila na obědy - jednak se mi do toho břicha nic nevlezlo a hlavně jsem nebyla schopná moc chodit, nemohla jsem se narovnat, tak to bolelo...ale prostě jsem to nějak zamaskovala, nechtěla jsem neschopenku 🙂

beeba
17. bře 2010

A co způsobuje vznik ohss? Dispozice, či množství stimulačních hormonů?

Já jsem totiž teď naposledy žádala svého lékaře, že když do toho jdu naposledy, tak že bych chtěla největší možnou dávku hormonů (protože jak to tak vypadá, tak jsem měla při stimulaci de facto polovinu nižší dávky hormonů než sslunicko). Doktor mi řekl, že to nepůjde, že by se právě mohlo zvýšit riziko ohss... Mohu se prosím zeptat, kolik se zadařilo při tvé první stimulaci odebrat vajíček?

sslunicko
17. bře 2010

ahoj holky,
jdu jen v rychlosti pozdravit. Dělala jsem tu jěště nějaké papíry do práce a jsem dost k.o.
Byli jsme dnes s Kačkou v bazénu,tak mě to asi unavilo.

Byla jsem dnes u gynekologa,tak mi napsal žádanku a hned jsem si zajela do nemocnice domluvit tu hysterku.
Takže ji mám za 14dní. Příští středu jdu na předoperační a další na zákrok.
No,je to šup šup,tak snad se nebudu bát.

Jinak mě také doporučil mojžíšku,tak jsem se také hned objednala a na tu jdu poprvé příští úterý.

No,snad to bude co k čemu a IVF se pak povede jako po másle.

cepecek
19. bře 2010

Ahoj holky,
hlásím se už z nového koníka.
Včera jsem byla na kontrole srdíčka🙂

beeba
19. bře 2010

Taky se hlásím, doufám, že se máte fajn a že je u vás vše o.k. 🙂

cepecek
19. bře 2010

JJ vše je ok jen se na UTZ našli dvě miminka. Tak čekám dvojčátka 🙂))

beeba
19. bře 2010

cepecku, tak to je BOMBA, ježíši, to je neuvěřitelné. Tak přijmi obrovské gratulace 🙂 Co na to doma říkáte?

fiallinka
autor
19. bře 2010

čepečku, úplně ve mně hrklo 🙂, to je krásné.

fiallinka
autor
19. bře 2010

Hledala jsem naše téma jak blázen, až jsem zjistila, že jsme v nové kategorii...

Čepečku, ještě jednou uděluju pochvalu, žes to tu rozjela ve velkém 🙂, fakt bys měla v Caru tu svoji úspěšnost vysvětlit 🙂

No a já hlásím, že odběr bude v neděli 🙂, to ze mne mají asi radost...

beeba
19. bře 2010

Ahoj fiall, tak to určitě mají radost, to bude muset celý tým v CARu nastoupit jen kvůli tobě? či je to tam u vás takto běžné? To je luxus! To u nás je v neděli zavřeno. Folíci by museli ven v sobotu a nebo až v pondělí 😒

fiallinka
autor
19. bře 2010

myslím, že tam bude ještě jedna holčina - jo, oni nastoupí, když je to nutné 🙂

Co Jani?

cepecek
19. bře 2010

Beebo a Fialinko - moc děkuji za přání moc mě potěšili a doufám, že se ke mně přidáte 😉

Jinak já jsem byla neskutečně šťastná a všichni kolem v šoku manža, dr, sestra... a teď mi dochází, že to bude asi moc těžké hlavně je donosit a nejít do nemocnice a ještě moje mala , teď se mi honí moc věcí v hlavě . Ještě že vás tu mám, že si můžu postěžovat.

Moc to nechápu že jsou dvě- HCG bylo 400, minulý týden UTZ ukazoval jen jedno a včera na nás vykouklo i druhé mimi a je stejně velké jako první tak asi kouzlo či co 🙂.

Jo a taky mě pobavilo, když mi napsali propouštěcí zprávu tak tam píšou 1KET k 1IVF, 1IVF úspěšné ,to mě pobavilo tolik jedniček 🙂

fiallinka
autor
20. bře 2010

Cepečku, asi bylo v zákrytu, ale hlavně, že ho našli 🙂. Teda předpokládám, že jsou dvojvaječné. No a jinak ono fakt raději počítej s tím, že se ti děti narodí zhruba o měsíc dřív a že možná poslední měsíc můžeš ležet v nemocnici (ale nemusíš, že), lepší je to vědět, než to pak obrečet - ale naopak můžeš úplně v pohodě děti donosit a neležet nikde 🙂.

fiallinka
autor
20. bře 2010

Jani Jani, co ty?

beeba
20. bře 2010

Ahoj, ahoj, tak jak je vidět, holky asi stále hledají naše povídání, nebo je odradila kategorie, kam byla naše diskuze zařazena... Cepecku, ještě jednou díky za tvůj raketový start. Hodně se šetři, jestli to s malou alespoň trochu jde. A prosím prozraď nám, co máme vše dělat, aby naše počiny byly úspěšné 🙂

cepecek
20. bře 2010

Beebo - já myslím, že to hodně o psychice. Já ¨skoro vůbec nestrasuju a mám ohramnou oporu v manželovi. A když jsem to rozebírali teď v CAR s Dr. tak jsem mu to říkala a on že to tak bude, že se pořád směju 🙂, že by smích napsal všem snažilkám 🙂. A taky jsem doktoru 100% věřila a každý den se modlim 🙂 a děkuju tam nahoře ....

beeba
20. bře 2010

Cepecku, děkuji za radu, příští měsíc budu referovat o svém prožívání... ☹ Já sem normálně docela pohodář, ale když se blíží termín mezesu po IVF nebo KETíku, tak jsem permanentně ve stresu. Dokonce jsem přemýšlela, že bych se pokusila vyhledat nějakou psychologickou podporu, protože proč to nepřiznat, mám hrozný strach, že se to nepovede. Ten strach, jakoby mi seděl kdesi za krkem a nešel sklepat a zadupat pod zem.... Ale jak jsem zde s váma, tak to určitě bude lepší. 🙂

fiallinka
autor
20. bře 2010

Kde jsou ostatní a co ta Jani, určitě dělala další test...no snad nás nehledají - asi jim napíšu IP 🙂.

Čepečku, abych pravdu řekla, taky jsem te´d v klidu - neúspěch mne samozřejmě bude hodně mrzet, ale užívám si teď Juriho, začíná s ním být konečně fakt sranda a taky už mám po dlouhé době pocit, že nejsem tak unavená 🙂. Teď mi to ivf připadá jako dobrodrůžo - kolik bude vajíček, kolik zbyde embroušů...akorát těch 14 dní se mi fakt nechce čekat, to bych vypustila.

Včera jsme namíchali pregnyl a píchli - to bylo srandy a nervů 🙂...nechápu, proč jsem minule měla píchat pregnyl do svalu, to teda dost bolelo... teď mi dali pokyn píchat ho do břicha, což bylo ok...

Beebo, laik by řekl, že ti to může být jedno, když už děti máš, ale chápu, že není, nervy jsou to vždycky. Ono taky se do toho promítají tvé zkušenosti - čepeček má to štěstí, že se jí povedlo vše napoprvé a měla hodně mražáčků, myslím, že v tomhle případě člověk míň stresuje, než když to jsou opakované pokusy...

evaav
20. bře 2010

Ahoj všem já vás našla už včera,ale nevěděla jsem,že se musím zase hlásit
Čepeček tak to teda velká gratulace a zároven velké překvapení,ale u tebe už je asi možné vše že?
Fiali hodně štěstí při odběru
Já se přiznám,že mám taky trochu strach z dalšího pokusu,ale čepeček má pravdu asi je to hodně o psychice já tenkrát jsem tomu tak věříla,že jsem vůbec nemyslela,že by to nemělo dopadout budu muset si to do hlavy v pravit zase,momentálně už třtí den tak silně krvácím,že v šestinedělí jsem oproti tomuto spíše špiníla je to hrůza v zrcadle ráno výpadám jak úpír bíla kruhy pod očima je to teda pěkná čistka
Ve středu pojedeme do Caru pro o žádost tak jsem na trní,jen se mi moc nechce pod narkozu no bude už asi po osmé tak bych si měla už zvykat 😒

chiwule
20. bře 2010

ahojda holky, tak jsem vás taky našla, tenhle novej koník se mi vůbec nezamlouvá, je to nepřehledný, nelíbí se mi to... ale co nadělám 😒

jinak já vás průběžně čtu, ale nějak moc nemám co dát do tématu, mě to všechno čeká až na podzim. Na tu mojžíšku jsem se musela přeobjednat, šla jsem s Anet k doktoru, měla vysoký horečky a pořád se jí to nelepšilo. No teď už jsme snad za vodou, atb nedostala, tak dávám mucosolvan, horečky už nemá. Jen jí to sedlo na hlasivky, takže jen tak chrchlá, jak kdyby vykouřila krabičku startek...

zkusím aby mi doporučenku na mojžíšku napsala moje gyn, protože s tím papírem od obvodní to je na nic, to by pojišťovna neuznala. jen mi objednání na mobilizaci vychází 3 dny před ms, tak doufám, že jí nedostanu dřív. Teď se mi o pár dní zpozdila, asi kvůli té tetanovce.

tak se zatím mějte, jdu se věnovat malé, nebyly jsme několik dní pořádně venku tak už nevím jak jí zabavit

fiallinka
autor
20. bře 2010

chiw, aspoň nás tu choď podporovat, my ti to pak oplatíme 🙂

jinak mně se na nové verzi nelíbí jen to, že první stránka je nepřehledná a taky nechápu ten název nedobrovolná bezdětnost. Stěžujte si taky... Ale vím, že za chvíli nám to ani nepřijde...

Jinak mi zas není kdoví jak od žaludku, asi to dělá ten puregon 🙂. Na zítřek se netěším i těším - budu to mít za sebou, ale obávám se výsledku 🙂

beeba
20. bře 2010

Chiw, jen tu buď s náma a podzim bude coby dup. Docela by mne zajímaly Tvé zkušenosti s vysokým tlakem v závěru těhotenství, kdy ti na zvýšení tlaku přišli a jak ti bylo. Vím, že jsi psala, že porod musel být ukončen císařem. Taky by mne zajímalo, jaké ti dali léky. Totiž, mně se to stalo taky, tlak jsem neměla sice tak katastrofálně vysoký jako ty, ale díky němu jsem skončila na rizikovém oddělení a porod mi vyvolávali. A taktéž během něj se rozhodovali, že jej ukončí císařem. Jenomže, mě po porodu měli dále sledovat a dopadlo to tak, že sestry vždycky tlak změřily a řekly že to je o.k. a já jsem vysokým TK trpěla další půlrok. Jo a porod byl pro mne horor, přičemž mne nakonec musel rodit přednosta 2.por. sálu, který původního vedoucího doktora před náma seřval, že mě měli dát rovnou na císaře... No pikantní to bylo vše zejména k vůli tomu, že jsem před několika lety vyšetřovala úmrtí několika rodiček na Gyn.por.klinice U Apolináře a k nim jsem šla vlastně ze známosti..... Malá je už fit? Dneska odpoledne sice mírně foukalo, ale fakt už bylo u nás krásně.

Fiallinko, tak se zítra drž, ať je embryek co nejvíce a jsou krásná a nádherně se vyvíjejí. Doufám, že tě nepostihne OHSS a až budeš mít čas, tak se mrkni kousek nahoru, protože by mě zajímal tvůj názor na moji otázku. Ale nech to klidně plavat, však já se zeptám někdy jindy.

Evaav, takže to vyjde tak, že budeme stimulovat spolu???? U mne tak okolo 20.4. 🙂

Jani, ozvi se 🙂

ejviska
20. bře 2010

Ahoj, taky jsem to nemohla najit.
Cepecku, to je neuveritelne! Sny se proste plni!
Fiallinko, zitra drzim palce.

cepecek
20. bře 2010

jani kde jsi ??

Fial - držím ti zítra pěstičky, dneska jsem se za tebe pomodlila - tak snad to pomůže🙂

Jinak mám v albu fotku z UTZ mimin🙂

fiallinka
autor
20. bře 2010

Cepečku, to jsou krásní mimoši, nechápu, kde se ten druhý schovával 🙂

Díky všem za podporu...

Beebo, pomoc, já nemůžu přijít na to, na co ses ptala... a přišla ti IP?

JANI?

cepecek
20. bře 2010

Fial - je schované za tím první , vylezlo jen když mi zatlačili na břuch 🙂

meleri
20. bře 2010

holky tak mi to chvíli trvalo než jsem vás našla!

bohužel nám to s KETem nevyjde. stimulovala jsem 4 dny a zhroutila jsem se z toho fyzicky. asi přestimulování..takže to necháváme tak. a půjdu na to znova asi před létem, s tím že FAKT žádný puregon už. prostě to ted bylo už po 8mé co jsem ho brala a asi si tělo řeklo už dost.

meleri
20. bře 2010

cepecku, chápu to dobře že čekáš dvojčátka? 😵 gratuluju! opatruj se!

meleri
20. bře 2010

jinak jo, máte pravdu, sice se mi to celkem líbí, ta nová verze, ale je to trochu nepřehledné...a ten název s tou nepolodností! 😅 😕